Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

A nie można było wejść?


Ziemowit

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne to i może nieco ciekawe, że ludziom naprawdę chciało się stać 6 godzin do kolejki na stare krzesełko, żeby wjechać na górę. Do wejścia na Śnieżkę, a tym bardziej na Kopę wystarczy bardzo przeciętna kondycja, o którą można w ten sposób chociaż trochę zadbać. Widząc takie tłumy sam bym odpuścił po 5 minutach i jeszcze tego samego dnia pojechał w Rudawy Janowickie lub na czeską stronę. :)

z26154502IH,Turysci-w-kolejce-po-bilet-n

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26154404,wakacje-2020-tlumy-turystow-w-karpaczu-kolejki-na-wiele-godzin.html#s=BoxOpMT

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

"To nie ludzie" - było celowo prowokujące i dość dosadne. 

Natomiast... ja tego zupełnie pojąć nie mogę z wielu powodów:

- pęd do robienia czegoś  w grupie, w tłumie...

- pęd do robienia czegoś popularnego tylko dlatego, że takie jest, tak wypada, tak napisali na blogu... itd.

- brak samodzielnego i ekonomicznego myślenia

Swego czasu jechałem gdzieś samochodem i dojechałem do jakiegoś ogromnego korka. Korek tworzył się na światłach przy moście w Malborku - kto był to wie. Przy pomocy starego atlasu samochodowego w sakli 1:300000 znalazłem objazd tego korka w ciągu jakichś 30 sekund. Po dokładnie 6-7 minutach jazdy wyjechałem na zielonym na wspomniany most. Ludzie w korku stali około półtorej godziny.

Jesteście w stenie to wytłumaczyć????

Podobna sytuacja

Pozdrowienia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

To nie ludzie.

To amatorzy wczasów all inclusive, którym w tym roku wmówiono, że mają zostać na wakacje w Polsce. Jeżdżą w najbardziej typowe i oklepane miejsca i nie podejmują wysiłku znalezienia alternatywnych rozwiązań. Frustrację wylewają w mediach społecznościowych itp. oczekując, że KTOŚ znajdzie rozwiązanie ich problemów, tak jak dał im przysłowiowe 500+.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Annaa napisał:

O którym krześle piszesz? 

Dobra już zmodernizowane i nawet zjechałem tym nowym rok temu, ale Karpacz zawsze kojarzył mi się z tym ciasnym małym krzesełkiem. :)

 

Cytat

Natomiast... ja tego zupełnie pojąć nie mogę z wielu powodów:

- pęd do robienia czegoś  w grupie, w tłumie...

- pęd do robienia czegoś popularnego tylko dlatego, że takie jest, tak wypada, tak napisali na blogu... itd.

- brak samodzielnego i ekonomicznego myślenia

Ja widzę inne powódy:

- jestem pierwszy raz w górach i nie za bardzo wiem o co chodzi w turystyce górskiej, więc zrobię to co inni.

- urlop rozumiem przede wszystkim pod pojęciem wypoczynku, sport zostawię dla bardziej ambitnych.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki pomysł a nawet jest nadal by zrobić gondolę na Małą Babią. Dywersyfikacja ruchu BPN-e, atrakcja i te sprawy. Zapewne kolejki były by takie same. I teraz pytanie co ci ludzie mają zrobić i jaką maja alternatywę? Przeciskanie się po wąskich jeszcze szlakach gdzie zapewne tworzyły by się zatory. Noto wolą odstać w kolejce. Mamy mało gór a już śladowe ilości atrakcyjnych miejsc z wysokościami pow powiedzmy 1500m. Jest jakieś ułatwienie to lecą jak pszczoła do miodu. Mnie martwi raczej to czemu ta kolejka jest taka długa a w zasadzie czemu już w połowie nie ma informacji, że limit "ludzia na km2 w PN jest już przekroczony" i zapraszamy jutro. Niestety to co widać a raczej co się dzieje w konkretnych miejscach to też wina dyrekcji tego typu przybytków. Nie mam pojęcia kiedy dorośniemy do decyzji o limitowaniu wejść w szczycie turystycznym w tego typu miejscach. Obecnie jest ku temu świetna okazja ale jak zwykle mamona rozdaje karty. 

Edytowane przez Author
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Author napisał:

 Niestety to co widać a raczej co się dzieje w konkretnych miejscach to też wina dyrekcji tego typu przybytków. Nie mam pojęcia kiedy dorośniemy do decyzji o limitowaniu wejść w szczycie turystycznym w tego typu miejscach. Obecnie jest ku temu świetna okazja ale jak zwykle mamona rozdaje karty. 

Mamona, ale nie parku.

Oburzenie by poszło ze strony miasta, ze strony branży turystycznej, ogromny hejt by poszedł też od turystów "pragnących wolności".

Właściciele hoteli z Karpacza to najchętniej woziliby ludzi jeepami na szczyt Śnieżki i po całym grzbiecie. To Śnieżka "stawia" kolejne hotele w Karpaczu i okolicach.

Ale jest pierwszy krok, Czesi po swojej stronie zapowiedzieli limitowanie po swojej stronie od przyszłego sezonu. Na razie zaczną od najbardziej atrakcyjnych punktów/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym sie przejmujecie? Tym ze ludzie kumuluja sie w kilku najpopularniejszych punktach?

I bardzo dobrze, jak lubia to niech stoja do kolejki na Kasprowy, w kolejce na Giewont, w korku o  " 10tej rano skoro swit" do Morskiego Oka itp

Lepsza robote robia tylko galerie handlowe dajac mozliwosc wspanialego spedzania czasu i odciazaja troche lasy/gory.

Gor faktycznie mamy malo wiec dlatego postuluje aby dac ludziom tego czego naprawde chca i wybudowac wiecej galerii handlowych  (nie gankowych  bo ta jest jedna i nie ma zbyt wielu odwiedzajacych;). Do tego wiecej atrakcji na Gubalowce i innych tego typu miejscach  (koncerty, pamiatki, biale misie, oscypek grilowany, piwo itp) Podstawa to duza koncentracja w kilku miejscach....

 

 

Edytowane przez jacekma
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Author napisał:

............. Nie mam pojęcia kiedy dorośniemy do decyzji o limitowaniu wejść w szczycie turystycznym w tego typu miejscach. Obecnie jest ku temu świetna okazja ale jak zwykle mamona rozdaje karty. 

Cześć

Wybacz, że wyciąłem część Twojej wypowiedzi ale są to na tyle Święte Słowa, że żal ich nie podkreślić. Jednocześnie chciałem dodać, że np na niektórych rzekach limity pływania przez tereny rezerwatowe są znane od dawna. Do tego bardzo restrykcyjne i dość surowo przestrzegane. Nie jest to więc na naszych ziemiach pomysł nieznany.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarioJ napisał:

Mamona, ale nie parku.

Oburzenie by poszło ze strony miasta, ze strony branży turystycznej, ogromny hejt by poszedł też od turystów "pragnących wolności".

Właściciele hoteli z Karpacza to najchętniej woziliby ludzi jeepami na szczyt Śnieżki i po całym grzbiecie. To Śnieżka "stawia" kolejne hotele w Karpaczu i okolicach.

Ale jest pierwszy krok, Czesi po swojej stronie zapowiedzieli limitowanie po swojej stronie od przyszłego sezonu. Na razie zaczną od najbardziej atrakcyjnych punktów/

 

Wszyscy w takich miejscach żyją jak pączki w maśle dlatego to jest taki układ zamknięty. Taki TPN czy Babiogórski zarabiają gigantyczną kasę z samych tylko biletów wstępu. Weż im poddaj pomysł wejścia za symboliczną złotówkę to Cię zjedzą. Bida z nędzą to w takim Gorczańskim gdzie i ludzi mało a opłat prawie brak. Jest oczywiste, że ograniczenia musiały by być w trybie ustawy lub noweli do odpowiednich rozporządzeń. W innym przypadku jest to niewykonalne a czemu to podałeś. Szanse prawne w takim czy innym układzie politycznym są równe zeru więc nic się nie zmieni a raczej zmieni się na gorsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

czyli co ? 

podludzie ?

Nikomu nie przeszkadzają, nie rozdeptują szlaków - niech sobie stoją jak lubią.

 

Tak, ale weź pod uwagę że oni muszą pracować na moją emeryturę!!!  Jestem przerażony! Jak taka kupa durniów i  leniów będzie w stanie mnie choć częściowo zaspokoić?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taki TPN czy Babiogórski zarabiają gigantyczną kasę z samych tylko biletów wstępu.

TPN tak. Co do BgPN to nie jestem przekonany. 10 lat tamu,miałem tam praktyki i była bida z nędzą.

Pracownicy nawet buty do lasu, musieli sobie prywatnie kupować.

Nie znam szczegółów, ale kasa z biletów, jest chyba  w większości zabierana do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

"To nie ludzie" - było celowo prowokujące i dość dosadne. 

Natomiast... ja tego zupełnie pojąć nie mogę z wielu powodów:

- pęd do robienia czegoś  w grupie, w tłumie...

- pęd do robienia czegoś popularnego tylko dlatego, że takie jest, tak wypada, tak napisali na blogu... itd.

- brak samodzielnego i ekonomicznego myślenia

Swego czasu jechałem gdzieś samochodem i dojechałem do jakiegoś ogromnego korka. Korek tworzył się na światłach przy moście w Malborku - kto był to wie. Przy pomocy starego atlasu samochodowego w sakli 1:300000 znalazłem objazd tego korka w ciągu jakichś 30 sekund. Po dokładnie 6-7 minutach jazdy wyjechałem na zielonym na wspomniany most. Ludzie w korku stali około półtorej godziny.

Jesteście w stenie to wytłumaczyć????

Podobna sytuacja

Pozdrowienia

 

Może nie mają atlasu? ;)

Ja nieraz próbowałem objeżdżać korek metodą "na azymut". Bez mapy i nawigacji. Czasem się udawało, ale w środku pola też wylądowałem ;)

Jeśli chodzi o "nie ludzi" to najgorsze jest, że to w ich świecie musimy funkcjonować. Jeśli nawet w pracy inżyniera, promowana jest bezmyślność i bylejakość,  maluje się bardzo smutny obraz.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Spiochu napisał:

TPN tak. Co do BgPN to nie jestem przekonany. 10 lat tamu,miałem tam praktyki i była bida z nędzą.

Pracownicy nawet buty do lasu, musieli sobie prywatnie kupować.

Nie znam szczegółów, ale kasa z biletów, jest chyba  w większości zabierana do budżetu.

No tak ale tam jeszcze wtedy grasował Omylak wyjątkowy sukinsyn więc nie dziwne jak było. Wałków finansowych to zresztą było sporo. Obecnie dużo się zmieniło i kasy mają naprawdę nie mało jak na tak mały Park w tym sporo z wycinki drewna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 22:47, Ziemowit napisał:

6 godzin do kolejki pisze gazeta

 Czy na tym zdjęciu jest 7200 osób!? bo gazeta pisze że  6 godzin oczekiwania w kolejce- ja zliczyłem na zdjęciu 150 osób, załóżmy że poza kadrem jest drugie tyle czyli kolejka (pewnie do kasy) liczy około 300 osób, przy przepustowości 1200 osób na godzinę czas oczekiwania to 15-20 minut, a 6 godzin to pewnie czekał reporter gazety przemalowany na murzynka :) 

Rozumiem że gazeta swoich prenumeratorów traktuje jak  lemingi, ale trudno zrozumieć że tak łatwo wkręcili się w  tą żałosna narrację gazety  użytkownicy  naszego forum.

Czy pół godziny oczekiwania w kolejce w miłym towarzystwie upoważnia kogokolwiek do tak żałosnego hejtu.

Poniżej mamy elitę ;)  to są ci lepsi co mają prawo stać w kolejce

 SON1.jpg

0F3649A5-9BB7-4480-8065-8F8C9AAD8B65.jpeg

 

Tez stałem w tej kolejce do NOSPR Katowice, niestety nie podjąłem  alternatywnej możliwości uczestnictwa w koncercie disco polo w Spodku.

5a4ca6d6573cd_p.jpg?1514985771

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, surfing napisał:

 Czy na tym zdjęciu jest 7200 osób!? bo gazeta pisze że  6 godzin oczekiwania w kolejce- ja zliczyłem na zdjęciu 150 osób, załóżmy że poza kadrem jest drugie tyle czyli kolejka (pewnie do kasy) liczy około 300 osób, przy przepustowości 1200 osób na godzinę

Letnia przepustowość jest prawie dwa razy mniejsza od zimowej. O tym, że w słoneczne dni w kolejce czeka się nawet parę godzin wiadomo od momentu uruchomienia wyciągu. Zanim skomentujesz coś o "żałosnej narracji" sprawdź informację.

pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...