Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Sezon stracony dla " wakacji zimowych" przyjazdy rodzinne, ,knajpy, zabawy itp. OK racja ale myślę że coś się uratuje dla małej grupy osób, którym wystarczy kwatera - ON - kwatera , nie muszą być  czynne restauracje. I tak przez tydzień plus 2, 3 wypady po prowiant do sklepu. Jeśli zostaną zachowane odpowiednie środki ostrożności nałożone przez ON to ten sezon się uratuje i tu stawiam właśnie na ON w AT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, micha71 napisał:

Sezon stracony dla " wakacji zimowych" przyjazdy rodzinne, ,knajpy, zabawy itp. OK racja ale myślę że coś się uratuje dla małej grupy osób, którym wystarczy kwatera - ON - kwatera , nie muszą być  czynne restauracje. I tak przez tydzień plus 2, 3 wypady po prowiant do sklepu. Jeśli zostaną zachowane odpowiednie środki ostrożności nałożone przez ON to ten sezon się uratuje i tu stawiam właśnie na ON w AT. 

Mam nadzieje że w marcu uda się wyskoczyć do AT lub IT (wolałbym Dolomity). Nie potrzebuje knajpy tylko kwaterę i czynny ON. Dojadę sobie też we własnym zakresie. Tak więc gdyby tylko się dało jechać to będę chciał uderzyć w okolicach marca, a może nawet kwietnia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi otwierają wyciągi 18. stycznia. To pewny news z La Repubblica. Ważne są szczegóły.

W komunikacie Ministra Zdrowia ITA R. Speranzy jest tylko (aż tylko) potwierdzenie otwarcia infrastruktury narciarskiej. Nic innego nie ma. Nie ma na razie żadnego info o bazie hotelowej, gastronomii, testach, kwarantannach itd.

https://www.repubblica.it/cronaca/2021/01/02/news/coronavirus_gli_impianti_sci_riaprono_il_18_gennaio_l_ordinanza_del_ministro_della_salute-280842450/?ref=RHTP-BH-I279993746-P4-S4-T1

 

Edytowane przez waldek71
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle...

to brzmi literalnie tak, że przesunięto otwarcie na 18.01.2021. Do dzisiaj było w mocy rozporządzenie, że mieli się otworzyć 7.01.2021. A więc czy można to traktować jako li tylko przesunięcie daty otwarcia, czy jako konkretną datę otwarcia? Nie wiem, czy to powód do radości, czy przedłużanie agonii. Podano też, że dlatego tak się stało, bo władze lokalne o to poprosiły, żeby mieć więcej czasu na wdrożenie wszystkich punktów zatwierdzonego programu antyepidemicznego. Brzmi racjonalnie.

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, waldek71 napisał:

żeby mieć więcej czasu na wdrożenie wszystkich punktów zatwierdzonego programu antyepidemicznego. Brzmi racjonalnie.

I umiarkowanie optymistycznie, zakładając, że program antyepidemiczny, rzeczywiście został wreszcie zatwierdzony. Mam nadzieję, że to dobre wieści, a nie tylko kolejne odsuwanie decyzji w czasie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, arturoleksik napisał:

Właśnie na pasku w TVN24 leciała informacja, że od 18 stycznia Włosi otwierają stoki i wyciągi. Niestety zero informacji na temat hoteli, kwater czy zasad dotyczących wjazdu do Włoch.

Moim zdaniem informacja jest przedwczesna... To co się zmieniło, to została przesunięta data "możliwego otwarcia" z 7.01 na 18.01. Protokoły bezpieczeństwa, od których zależy otwarcie stoków nadal nie zostały podpisane przez CTS. Poza tym we Włoszech nadal obserwujemy przyrost zakażeń, więc nie jest wcale wykluczone, że do 18.01 regiony alpejskie nie będą w czerwonej strefie, co będzie oznaczało definitywny zakaz otwierania wyciągów. Jak dla mnie wygląda to na kolejne przedłużanie okresu niepewności i kupowanie sobie czasu, a wyciągi wcale nie otworzą się 18.01, ale obym się mylił...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora część hoteli działa cały czas. Co prawda hotel, w którym miałem rezerwację na 10 stycznia wysłał mi maila, że otwierają się dopiero w lutym, ale zaproponowali w zamian inny od 17 stycznia i jak rządy znowu nic głupiego nie wymyślą, to zaliczę pierwszy w życiu first snow ;) W styczniu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, laryzbyszko napisał:

To co się zmieniło, to została przesunięta data "możliwego otwarcia" z 7.01 na 18.01.

W pierwszej chwili brzmiało to dobrze, natomiast faktycznie wygląda na to, że to tylko prolongacja nadziei. Od 6.01. Włochy przechodzą do trybu kolorowego. Póki co z interesujących nas regionów tylko Veneto, czyli Wenecja Euganejska może zostać w czerwonej. To m.in. Cortina, Civetta, Arabba z dojazdem do Marmolady (bo sama Marmolada już nie), Falcade w SanPe, kawałek AltaBadii. Trentino/AltoAdige już nie, co powoduje większe możliwości migracji.

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, laryzbyszko napisał:

Moim zdaniem informacja jest przedwczesna... To co się zmieniło, to została przesunięta data "możliwego otwarcia" z 7.01 na 18.01. Protokoły bezpieczeństwa, od których zależy otwarcie stoków nadal nie zostały podpisane przez CTS. Poza tym we Włoszech nadal obserwujemy przyrost zakażeń, więc nie jest wcale wykluczone, że do 18.01 regiony alpejskie nie będą w czerwonej strefie, co będzie oznaczało definitywny zakaz otwierania wyciągów. Jak dla mnie wygląda to na kolejne przedłużanie okresu niepewności i kupowanie sobie czasu, a wyciągi wcale nie otworzą się 18.01, ale obym się mylił...

Wszystko to wróżenie z fusów.Pisałem właśnie do organizatorów wielkich masowych zawodów na 700 osób w Val Gardena,które miały się odbyć 27 marca,w których rokrocznie jadę,by poznać rokowania i wiedzieć,na czym stoję.Ani nie odwolują imprezy,ani nie przyjmują zapisów.Odpisali,że koniec stycznia to termin,gdy będą wiedzieli,co będzie w końcu marca,i wtedy ogłoszą decyzję...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydujący będzie wynik- wzrost czy spadek zakażeń po okresie świąteczno - noworocznym, dla AT też wyniki testów które będą dostępne ale nie obowiązkowe. Na dziś coraz więcej ofert hotelowych otwierających " sezon od 18.01 ". Przy okazjì składania życzeń noworocznych dla mojego gospodarza w AT, powiedział mi że wyglada na to że zostanie zobowiązany do kontroli swoich gości - meldunek, kontrola testu, czeka na decyzje swojego rządu , służb lokalnych a z nim razem MY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldek71 napisał:

W pierwszej chwili brzmiało to dobrze, natomiast faktycznie wygląda na to, że to tylko prolongacja nadziei. Od 6.01. Włochy przechodzą do trybu kolorowego. Póki co z interesujących nas regionów tylko Veneto, czyli Wenecja Euganejska może zostać w czerwonej. To m.in. Cortina, Civetta, Arabba z dojazdem do Marmolady (bo sama Marmolada już nie), Falcade w SanPe, kawałek AltaBadii. Trentino/AltoAdige już nie, co powoduje większe możliwości migracji.

Im mniej ośrodków jest otwartych, tym bardziej gromadzą się tam ludzie, co stwarza ryzyko. Chyba, że wprowadzą ograniczenia przemieszczania się lub frekwencji, ale wtedy może to przestać się opłacać. Spodziewam się dość restrykcyjnych przepisów po 18 stycznia, dotyczących wjazdu do Austrii i Włoch w celach turystycznych - na początek testy, potem może świadectwo szczepienia. 

Austriacy szacują, że ok. 20% obiektów noclegowych zbankrutuje, najgorsza sytuacja jest w samym Wiedniu, który - w odróżnieniu od Alp - miał katastrofalny sezon letni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tanova napisał:

Spodziewam się dość restrykcyjnych przepisów po 18 stycznia, dotyczących wjazdu do Austrii i Włoch w celach turystycznych - na początek testy, potem może świadectwo szczepienia. 

Bardzo możliwe. Tak jak wieszczono jesienią- ten sezon tylko dla...smakoszy narciarstwa😀, najłagodniej rzecz ujmując, choć bardzo pasowałyby inne określenia. Ja w każdym razie czekam cierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tanova napisał:

Im mniej ośrodków jest otwartych, tym bardziej gromadzą się tam ludzie, co stwarza ryzyko.

Włosi zapowiadają połowę mniejsze obłożenie ośrodków i chcą to z grubsza osiągnąć sprzedażą 50% ilości karnetów, chociaż to dość słaba metoda zważywszy na to, że narciarstwo zjazdowe to raczej dynamiczna i przestrzenna rozrywka. Poza tym są skipassy na duże wieleset kilometrowe ośrodki, co wtedy? Myślę, że frekwencja może nie być przesadnie duża. Odpadają "turyści", ferie w PL w innym terminie, ludzie zwykle mają urlopy ustalane wcześniej, ogólna psychoza pandemiczna p.t.: gdzie się pchasz, jest pandemia itd. Pojadą ci najbardziej zdesperowani, czyli my.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, waldek71 napisał:

Włosi zapowiadają połowę mniejsze obłożenie ośrodków i chcą to z grubsza osiągnąć sprzedażą 50% ilości karnetów, chociaż to dość słaba metoda zważywszy na to, że narciarstwo zjazdowe to raczej dynamiczna i przestrzenna rozrywka. Poza tym są skipassy na duże wieleset kilometrowe ośrodki, co wtedy? Myślę, że frekwencja może nie być przesadnie duża. Odpadają "turyści", ferie w PL w innym terminie, ludzie zwykle mają urlopy ustalane wcześniej, ogólna psychoza pandemiczna p.t.: gdzie się pchasz, jest pandemia itd. Pojadą ci najbardziej zdesperowani, czyli my.

Liczę się ze scenariuszem, że być może w lutym-marcu uda się gdzieś wyjechać, ale być może tylko w Polsce. Albo i nie. A może późniejszą wiosną jednak w Alpach? Na szczęście życie ma jeszcze wiele innych, wartościowych treści, nie tylko narciarstwo, więc jeśli się nie uda w tym sezonie, to cóż - trudno, przykro i żal, ale nie jest to koniec świata. Skrajnie zdesperowana nie jestem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, waldek71 napisał:

W pierwszej chwili brzmiało to dobrze, natomiast faktycznie wygląda na to, że to tylko prolongacja nadziei. Od 6.01. Włochy przechodzą do trybu kolorowego. Póki co z interesujących nas regionów tylko Veneto, czyli Wenecja Euganejska może zostać w czerwonej. To m.in. Cortina, Civetta, Arabba z dojazdem do Marmolady (bo sama Marmolada już nie), Falcade w SanPe, kawałek AltaBadii. Trentino/AltoAdige już nie, co powoduje większe możliwości migracji.

Ale już nawet pomarańczowa strefa jest problemem, bo z tego co rozumiem, to już tutaj obowiązuje zakaz przemieszczania się pomiędzy gminami, co w przypadku większych ośrodków praktycznie uniemożliwia korzystanie z nich. Ponadto z tego co czytam, zmiana koloru danego regionu jest możliwa dopiero po 14 dniach od daty wprowadzenia danego regionu na jedną z „kolorowych” list, tak więc do 6.01 powinniśmy dowiedzieć się czy data otwarcia 18.01 jest w jakikolwiek sposób realna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie przywiazywałabym się do terminów podawanych przez Włochów. Musieli coś ogłosić, bo 07.01, czyli poprzednia nibydata, za pasem. Nie wiem jak jest w tym rozporządzeniu, ale w poprzednich podawali, że otwarcie jest uzależnione od sytuacji z covid-19, a ta nie jest u nich ani trochę lepsza. Na innym forum czytałam, że szpitale służące dotychczas za ortopedyczne, zostały przekształcone na covidowe i nie ma łóżek dla osób poszkodowanych na stoku. Podobno maja zakupić dodatkowe karetki dowożące do bardziej oddalonych szpitali, ale to też nie stanie się z dnia na dzień. Nawet podczas ostatnich zawodów w Bormio komentator poruszał tę kwestię. 
 

Osobiście pokładam o wiele większe nadzieje w Austrii, która zdaje się mieć sytuacje covidową bardziej pod kontrolą i ma lepiej wypracowane procedury. Jak widać Austriacy jeszcze czekają z podjęciem dalszych decyzji, i my chyba też musimy się nastawić na czekanie. Gdzieś tam wierzę, że jest możliwa wiosna w Tyrolu, ale zobaczymy... Niestety obawiam się tego jak za chwilę wystrzelą u nas wskaźniki zakażeń. Sami odwołaliśmy ostatnie zaplanowane rodzinne spotkania po przeprowadzeniu wywiadu z iloma osobami widzieli się na dłużej się nasi krewni w ciągu ostatnich 14 dni.... Robimy coś na kształt autoizolacji przed wyjazdem do CH.

Edytowane przez idealist
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...