Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2020/21


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Bumer napisał:

Tak jak na początku tej pandemii miałem zaufanie do ludzi koordynujących walkę z pandemią, tak co  do jej skutków  ekonomicznych jak i medycznych, tak obecnie nie mam zaufania za grosz! Mija rok a nikt do tej pory nie wyjaśnił przyczyny powstania pandemii. Nie wiemy czy jest to wirus "sztuczny", wyprodukowany przez człowieka, czy naturalny, którego stworzyła natura. Niby wiemy że pojawił się w Wuchan, ale  oficjalnie nikt tego nie potwierdzi i zagwarantuje. Skoro nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te dwa powyższe pytania, to jak możemy  skutecznie walczyć z tym koronawirusem. To co się wyprawia na świecie zakrawa na jakąś totalną  drakę, zabawę, manewry, wojnę. Tylko w jakim celu? 

Witam w klubie bo podejmowałem już tutaj podobne wątpliwości. Trzeba być mocno naiwnym by sądzić, że jakiś wirusik zrobi to co zrobi. Do tego nie wszystkim bo są regiony świata, które na tym korzystają. Szczepionka po pół roku...xD Taka słynna scena z filmu The International. Oczywiście możemy broń odpuścić bo ja uważam, że czasy konwencjonalnych konfliktów się kończą. Już nawet w Afryce jest inaczej. Coś trzeba było wymyślić to wymyślili. Dłużnika łatwiej kontrolować i nim manipulować. My jako kraj już jesteśmy bankrutem. Tych długów nikt nigdy już nie spłaci. Obecne konflikty zamiast zbrojnych wchodzą w erę finansjery i handlu. 

 

Edytowane przez Author
  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Author napisał:

Premier grozi, że jak nadal będziemy lecieć w kulki to zrobią zakaz przemieszania się. Także ten... ja się przynajmniej liczę z całkowitą lipą jak idzie o cokolwiek sportowego związanego z dojazdem w góry.

 

Ajwaj. Poproszę o podstawę prawną. Bo nawet sylwestrowa godzina policyjna jest bezprawna. Pasek w tv nie jest żadną wyrocznią. Niech wprowadzą stan wyjątkowy i będzie wszystko jasne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

Premier to, premier tamto, butny profesor, specjalista antyrządowy, niechlujny profesor, gadają, pouczają, straszą, wydają niemożebnie naszą kasę, propagują szczepionki, wyśmiewają i wręcz zakazują leczenie  prostym i tanim lekiem...... Mógłbym tak długo. Tak jak na początku tej pandemii miałem zaufanie do ludzi koordynujących walkę z pandemią, tak co  do jej skutków  ekonomicznych jak i medycznych, tak obecnie nie mam zaufania za grosz! Mija rok a nikt do tej pory nie wyjaśnił przyczyny powstania pandemii. Nie wiemy czy jest to wirus "sztuczny", wyprodukowany przez człowieka, czy naturalny, którego stworzyła natura. Niby wiemy że pojawił się w Wuchan, ale  oficjalnie nikt tego nie potwierdzi i zagwarantuje. Skoro nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te dwa powyższe pytania, to jak możemy  skutecznie walczyć z tym koronawirusem. To co się wyprawia na świecie zakrawa na jakąś totalną  drakę, zabawę, manewry, wojnę. Tylko w jakim celu? Już dziś doprowadzono wolne, demokratyczne społeczeństwa do totalnej podległości. Ludzie godzą się, ba, przyjmują i akceptują, wierzą, że różne działania ograniczające ich wolność, pozbawiające ich dochodów i zgromadzonych zasobów, są dla ich dobra! To niesamowite jak łatwo można manipulować ludźmi na świecie. Czemu to ma służyć? Jeśli myślicie  że temu aby was chronić, to się grubo mylicie. Nie sądzę abym się mylił. A te nasze trudności  i utrudnienia związane z uprawianiem narciarstwa to pikuś.  

A o teorii ewolucji tego typu form czy też w ogóle o ewolucji masz jakieś pojęcie czy tak sobie piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tankowiec napisał:

 

Ajwaj. Poproszę o podstawę prawną. Bo nawet sylwestrowa godzina policyjna jest bezprawna. Pasek w tv nie jest żadną wyrocznią. Niech wprowadzą stan wyjątkowy i będzie wszystko jasne.

Proszę Cię... To jest na takiej samej zasadzie jak nawoływanie do buntu. Nie zamykajcie stoków, hoteli, postawcie się a my przyjedziemy. Będzie trzeba to wprowadzą bo odgraża się stosowną formą legislacji. A że jakiś profesorek od konstytucji coś kwestionuje to już chyba przywykliśmy, że to mało istotny szczegół jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Author napisał:

Proszę Cię... To jest na takiej samej zasadzie jak nawoływanie do buntu. Nie zamykajcie stoków, hoteli, postawcie się a my przyjedziemy. Będzie trzeba to wprowadzą bo odgraża się stosowną formą legislacji. A że jakiś profesorek od konstytucji coś kwestionuje to już chyba przywykliśmy, że to mało istotny szczegół jest. 

To nie jest nawoływanie do buntu, tylko do przestrzegania przepisów prawa. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Nie ładnie tak podejrzewać kogoś o kłamstwo lub brak podstawowej wiedzy - zapewne w celu rozmycia tematu.

Rząd jeszcze niedawno, kiedy zakażenia odnotowane sięgały 25000 przypadków dziennie, ogłosił szumnie na konferencji, że jeśli liczby będą spadać to będą luzować. Mieli na myśli dane oficjalne. Realnych zakażeń jest jak kilka razy mówił prof. Simon 5 lub więcej razy tyle.

retoryka pisiorów jest tak ostra, że chyba już mają bardzo gorąco w kroku,

więc ewidentnie jesteśmy w czarnym obszarze, 50000 jak nic dziennie

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gerald napisał:

To nie jest nawoływanie do buntu, tylko do przestrzegania przepisów prawa. 

I to jest aż w tej chwili ważne czemu nie wprowadzają jakiegoś tam stanu? Może nie bo trzeba by wypłacić odszkodowania. A z czego zapłacą jak już drukarki się palą z nadmiaru pracy? Czy Słowakom robi różnicę, że od jutra nie mogą formalnie wychodzić z domu bo wprowadzony mają jakiś tam stan wyjątkowy czy zwał jak zwał? Oczywiście z tym wychodzeniem to tak nie do końca ale czy my mamy na razie inaczej. Jak by nami na chwilę chciał zarządzać a dajmy rząd Nowozelandzki to i tak trzeba by było robić to samo i morda w kubeł. Nie ma innego wyjścia biorąc pod uwagę co się dzieje dookoła nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Author napisał:

I to jest aż w tej chwili ważne czemu nie wprowadzają jakiegoś tam stanu? Może nie bo trzeba by wypłacić odszkodowania. A z czego zapłacą jak już drukarki się palą z nadmiaru pracy? Czy Słowakom robi różnicę, że od jutra nie mogą formalnie wychodzić z domu bo wprowadzony mają jakiś tam stan wyjątkowy czy zwał jak zwał? Oczywiście z tym wychodzeniem to tak nie do końca ale czy my mamy na razie inaczej. Jak by nami na chwilę chciał zarządzać a dajmy rząd Nowozelandzki to i tak trzeba by było robić to samo i morda w kubeł. Nie ma innego wyjścia biorąc pod uwagę co się dzieje dookoła nas. 

Ale bzdury  wypisujesz. Jak się komuś niszczy firmę to wypadało by mieć jakąś podstawę prawną! Ciekawe co byś powiedział jak by Cię dajmy na to profilaktycznie do pierdla wsadzili żebyś się czasem nie zaraził... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pasazer85jak byś dostał kasę od państwa w ramach rekompensaty to byś miał wywalone na to czy jest podstawa prawna czy nie. Bo jak by nie było nie jesteśmy sami na tej pandemicznej pustyni. A firmę w której pracowałem nie zlikwidowało państwo tylko procedury korpo wiec daruj sobie ciągnięcie mnie dalej za język bo może się zrobić nie miło. Wszak w tym całym bajzlu wielu ludzi nadal pracuje w swoich miejscach pracy bo muszą. Z kolei jak tak już piszemy to proszę mi łaskawie napisać jakie to firmy zostały zniszczone bezpośrednio przez brak podstawy prawnej. Pomijam na chwilę, że ogrom ludzi się na tą chwilę wzbogaciło wiec medal ma jak zawsze dwie strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Author napisał:

Z kolei jak tak już piszemy to proszę mi łaskawie napisać jakie to firmy zostały zniszczone bezpośrednio przez brak podstawy prawnej.

no ten pan to na pewno powiesił się bo Cyberpunk mu źle działał, a nie przez to że bankrutował przez nielegalne ograniczenia bez podstawy prawnej.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Jaroslaw-Gasik-nie-zyje.-Restaurator-z-Wrzesni-popelnil-samobojstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Author napisał:

@pasazer85jak byś dostał kasę od państwa w ramach rekompensaty to byś miał wywalone na to czy jest podstawa prawna czy nie.

Skończ pier.... Ja od państwa dostałem 5tys,straciłem dziesiątki wiosną, bo moja firma mogła pracować, ale firmy dla których świadczyłem usługi już nie, a koszty stałe trzeba ponieść i rodzine utrzymać...  .Teraz się to powtarza. Ty Chłopie nie masz zielonego pojęcia o czy piszesz. Kończe już dyskusję z Tobą bo widzę, nawet jak Ci w Twarz plują to twierdzisz,że pada... Przerabiałem to już nie raz, ,,prawdziwy polak,, do którego  żaden argument nie trafia. 

Pozdrawiam i bez odbioru.

PS

Spytaj @JC jak się na pandemi dorobił... 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pasazer85 napisał:

Skończ pier.... Ja od państwa dostałem 5tys,straciłem dziesiątki wiosną, bo moja firma mogła pracować, ale firmy dla których świadczyłem usługi już nie, a koszty stałe trzeba ponieść i rodzine utrzymać...  . ,,prawdziwy polak,, 

 

Spytaj @JC jak się na pandemi dorobił... 

Od kogo te 5 tys dostałeś? Od państwa? A co to jest?  Ty chłopie dostałeś kasę bo organa państwa zabrały ją innym i dały tobie. Pamiętaj o tym! Skąd u ciebie taka roszczeniowa postawa? Twoja firma mogła pracować, piszesz, to czemu nie pracowałeś? Powiem ci brutalnie, znajdź sobie innych klientów, albo zamknij działalność i idź do kogoś kto da ci zatrudnienie.  Chłopie, 39 lat temu, bida była jak skur... yn, żonę miałem w ciąży a mnie do wojska wzięli. Nie pytali jak żona się utrzyma, co będzie jeść i jak zapłaci czynsz za mieszkanie. Wzięli w kamasze i już. Dali mi żołd, jakieś grosze, dziś nie pamiętam, może równowartość 1,5 dolara, może 2 dolarów. No i co było robić, narzekać miałem? Potem jeszcze, 13 grudnia 81r. wprowadzili stan wojenny i odcięli mnie od rodziny delegując w miejsce po przekątnej kraju.  Ani do domu dojechać, ani zadzwonić. Można było napisać list który podlegał cenzurze!!! Jak widać dało się przeżyć. Nie wiem czy ktoś się wówczas czegoś dorobił, tak jak nie wiem kto się na pandemii dorabia, mogę tylko przypuszczać. Ja nie miałem beemki którą mógłbym sprzedać aby  zaradzić trudnościom i jakoś wiązać koniec z końcem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 13:06, mirekn napisał:

"w dni parzyste będą czynne stoki, w dni nieparzyste baza noclegowa."

Pozdrawiam

mirekn

Jak kiedyś stacje benzynowe wg rejestracji. Cóż, w komunie się urodziłem, pewnie w komunie umrę. Chyba, że ktoś tych komunistów pogoni. Problem, że jest ich wielu, w każdej praktycznie partii.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bumer napisał:

Od kogo te 5 tys dostałeś? Od państwa? A co to jest?  Ty chłopie dostałeś kasę bo organa państwa zabrały ją innym i dały tobie Pamiętaj o tym! Skąd u ciebie taka roszczeniowa postawa?

Następny .. a Ty myślisz,że ja się do budżetu nie dokładam?? !!! Kur... ja miesięcznie oddaje państwu więcej niż zapomogi dostałem, więc mi nie pier... że komuś coś zabrałem !!!

@Bumer a co Ty myślisz,że nie szukam klientów...? Pier...isz jak Bronek. Gówno mnie obchodzi co było 39 lat temu... Mówimy co jest teraz i co będzie po pandemii ,więc róbmy wszystko żeby nie był jak 39lat temu!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bumer napisał:

Wraz z @marboru i Paulą  wyskoczyliśmy kiedyś na  rozpoczęcie sezonu na Masterski w Tyliczu. Tak na jeden dzień, oczywiście bez noclegu. Też  trzeba było pokonać ponad 250 km w jedną stronę. Tu na forum zbieraliśmy za ten czyn komentarze pełne podziwu jak i zdziwienia. 

 

W takim razie podbiję - w poniedziałek byłem w Zieleńcu na 1 dzień bez noclegu (nie służbowo :) ) 282km w 1 stronę w najbliższy poniedziałek jadę do Sienny na stoki Czarnagora będzie 285km.

Ja pisałem o 250 km do Spindlerovego Młyna 3 dni pod rząd - bez noclegu to byłby wyczyn dla mnie nieosiągalny.

Na 1-dniowe wypady do Czech zdarza mi się taki dystans pokonywać kilka razy w sezonie. Najbliżej mam do Szklarskiej/Harrachova/Świeradowa które na 1 dzień są akceptowalne jak warunki są ok. Na razie pozamykane więc trzeba udać się tam gdzie jeszcze można.

Ach te nałogi...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pasazer85 napisał:

Następny .. a Ty myślisz,że ja się do budżetu nie dokładam?? !!! Kur... ja miesięcznie oddaje państwu więcej niż zapomogi dostałem, więc mi nie pier... że komuś coś zabrałem !!!

@Bumer a co Ty myślisz,że nie szukam klientów...? Pier...isz jak Bronek. Gówno mnie obchodzi co było 39 lat temu... Mówimy co jest teraz i co będzie po pandemii ,więc róbmy wszystko żeby nie był jak 39lat temu!  

Cześć

Ty działasz, On tam został, te 39 lat temu, niektórzy tak mają.

Pozdrowienia

  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dorzeczy.pl/swiat/165180/prezes-pfizera-nie-przyjal-jeszcze-wlasnej-szczepionki-nie-chce-wpychac-sie-do-kolejki.html

Ludzki pan :).

 

 

Dyrektor generalny firmy Pfizer jak dotąd nie zaszczepił się produktem swojej firmy. Albert Bourla stwierdził, że on oraz zarząd firmy, nie będą "wpychać się do kolejki" oczekujących na zaszczepienie. Rząd Stanów Zjednoczonych stoi bowiem przed ogromnym zadaniem logistycznym, aby w pierwszej kolejności podać szczepionkę lekarzom i innym osobom pracującym w systemie opieki zdrowotnej.

Bourla dodał także, że ma 59 lat i jest w stosunkowo dobrym stanie zdrowia, dlatego też jego zdaniem nie jest do końca odpowiednie, aby otrzymał szczepionkę przed innymi osobami, które potrzebują jej bardziej.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ty działasz, On tam został, te 39 lat temu, niektórzy tak mają.

Pozdrowienia

Też jesteś dobry mecenas widzę. Jak ja się żaliłem w kwietniu, że moja firma pada to było w skrócie, że tak musi być i co to za firma co kilku miechów przeżyć nie potrafi. Szef bez głowy na karku a teraz ciśniesz na to co pisze @Bumer? Rozumiem czyjeś zdenerwowanie na sytuację na wiosnę ale obecny kibel to nie do końca to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ty działasz, On tam został, te 39 lat temu, niektórzy tak mają.

Pozdrowienia

Nie lubię jak się ktoś wpie..la między wódkę a zakąskę.  Ja to jestem od kilku miesięcy na emeryturze. Działalność na własny rachunek prowadziłem ( i nadal prowadzę tylko w znacznie mniejszej skali) od 1987r. Skąd ci do tej zatwardziałej głowy przychodzi wydawanie opinii tak  skażonych jakąś traumą zaznaną od innych ludzi?  Prowadziłem działalność o obrotach nawet 100 mln rocznie. Zaznałem wiele różnych sytuacji, zastawiałem mieszkanie za pożyczkę żeby mieć na  pensje dla ludzi,  przegrywałem przetargi bo.... nie mogłem wykazać się doświadczeniem przy realizacji inwestycji wg FIDIC. To tak jakbyś prowadząc sklep złożył ofertę na dostawę towaru , dajmy na to do Urzędu Miejskiego, a oni odrzuciliby ją bo nie wykazałeś się doświadczeniem sprzedaży klientowi niemieckiemu czy  ugandyjskiemu! Toż to paranoja transformacji i ewidentna nierówna konkurencja.  Oczywiscie obsługę budowy szpitala na Podkarpaciu wzięła firma zagraniczna za 3 razy wyższą kwotę!   Nic o mnie nie wiesz, nie wiesz co robiłem, co robię,  a wydajesz swoje durne opinie. Durne jak nie wiem co i bezczelne, bo nie poparte żadnymi argumentami ani rzeczową wiedzą. No cóż, osobnicy psychopatyczni tak mają, nic na to nie poradzę. Wszyscy cię znają tu na forum coś za indywiduum psychopatyczne.

 

 

Pasażerze85,  dobrze że płacisz podatki, inaczej się nie da. Nie licz ino do tego ZUSu , bo to nie podatek tylko zadatek na twoją emeryturę i opłata za ubezpieczenie twej osoby. Nie musisz pouczać mnie jak prowadzi się biznes, sam tego doświadczyłem na własnej skórze i znam smak sukcesu, ale także i trudności, nawet takich nie do przełamania. Moimi uwagami chciałem tylko pokazać że nie ma sytuacji bez wyjścia. Kiedyś złe czasy, zła passa kończy się i nawet z czarnej dupy da się wyjść.  

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Author napisał:

Też jesteś dobry mecenas widzę. Jak ja się żaliłem w kwietniu, że moja firma pada to było w skrócie, że tak musi być i co to za firma co kilku miechów przeżyć nie potrafi. Szef bez głowy na karku a teraz ciśniesz na to co pisze @Bumer? Rozumiem czyjeś zdenerwowanie na sytuację na wiosnę ale obecny kibel to nie do końca to samo. 

Odpuść mu, to psychol. On nic tu na forum oprócz obrażania innych nie wnosi. Cóż, musimy być tolerancyjni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bumer napisał:

To chyba dobrze że tanim kosztem, prawda? A jak miałoby być, drogim kosztem? Wystarczy zastanowić się kto ten koszt ponosi? A oczywiście my,  społeczeństwo. Dziwne że trzeba to wyjaśniać. 

Chyba nie zrozumiałeś na czyją stronę przerzucony został koszt. Na koszt rodziców dzieci do lat ośmiu. Za cenę ich urlopu wypoczynkowego. To chyba nie jest solidarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bumer napisał:

Pasażerze85,  dobrze że płacisz podatki, inaczej się nie da. Nie licz ino do tego ZUSu , bo to nie podatek tylko zadatek na twoją emeryturę i opłata za ubezpieczenie twej osoby. Nie musisz pouczać mnie jak prowadzi się biznes, sam tego doświadczyłem na własnej skórze i znam smak sukcesu, ale także i trudności, nawet takich nie do przełamania. Moimi uwagami chciałem tylko pokazać że nie ma sytuacji bez wyjścia. Kiedyś złe czasy, zła passa kończy się i nawet z czarnej dupy da się wyjść

Zus to w zwykłe okradanie obywatela. Pisze o VAT7,PIT5 tym się dorzucam do Państwa Polskiego. Choć Ty wytykasz mi,że komuś zabieram... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Bumer napisał:

Moimi uwagami chciałem tylko pokazać że nie ma sytuacji bez wyjścia. Kiedyś złe czasy, zła passa kończy się i nawet z czarnej dupy da się wyjść.  

Ja też nie miałem złych intencji. Do dziś nie mogę się otrząsnąć jak moja firma w której pracowałem i człowiek, który ją prężnie rozwijał rozpadła się jak domek z kart. Ale jak czytam to ciągłe narzekanie, o tym bankrutującym Szczyrku, który zaraz będzie wyprzedawany, o zbliżającym się głodzie na Podhalu bo taki był niedawno artykulik w lokalnej prasie to się we mnie krew gotuje. Kto się pod stołem urodził to na niego nie wejdzie i rzadko jest inaczej. Kto jako takie przędzie to nadal będzie to robił pod tym czy innym szyldem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pasazer85 napisał:

Zus to w zwykłe okradanie obywatela. Pisze o VAT7,PIT5 tym się dorzucam do Państwa Polskiego. Choć Ty wytykasz mi,że komuś zabieram... 

Nie ty zabierasz, bo ty nie możesz! To organa państwa zabierają i rozdają.  Dożyjesz wieku emerytalnego zobaczymy co powiesz o ZUSie?  Albo, czego ci nie życzę, zachorujesz na chorobę której leczenie kosztuje 500 tys zł , może wówczas zmienisz zdanie.  

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...