Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W tym sezonie wyciągi będą nieczynne.


ert

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, marekbtl napisał:

Może miejsce słabe - czasami tak jest - pewnie znasz Rytro - tam są zawsze pustki - górka fajna - hotel lux pod stokiem, ludzi nie ma - dla nas może to i dobrze - ale dla właściciela już nie.

W Rytrze na nartach spędzam najwięcej czasu z polskich ośrodków. Jestem bardzo ciekawy jak cenowo będzie się prezentować... Ruszyć raczej ruszy bo już zapraszają na pobyty feryjne, tylko ciekawe czy wystarczająco szeroko i grubo naśnieżą bo to jest kluczowe.

Jeśli nie otworzą się takie lokalne stacje jak Kokuszka / Cieniawa to będzie wielka strata bo można tam fajnie pojeździć, względnie tanio i na niezatłoczonych stokach.

Zobaczymy jak ten sezon będzie się prezentować. Trzeba chyba założyć kilka scenariuszy i mieć przygotowane plany awaryjne żeby pojeździć sensownie tej zimy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelb91 napisał:

W Rytrze na nartach spędzam najwięcej czasu z polskich ośrodków

Cześć

Przytoczyłem Rytro, bo wiem że tam bywasz, ja tam swego czasu jeździłem na sobotnie wyjazdy z synem z klubu. Ale poza naszymi dzieciakami w każdy praktycznie zimowy weekend to nie było żywej duszy (no sporadycznie jakieś osoby z zewnątrz). Kolega tam jeździ w ferie śląskie z grupą dzieciaków, „stok czynny tylko dla nas” to praktycznie standard jego relacji na FB. Nie wiem jak to funkcjonuje z tak marnym obłożeniem. Co będzie w tym roku nie wiem, wiem że w poprzednim sezonie poszerzyli trasę, czy to się teraz uda i jakim kosztem?

Ale życzę wszystkim tanich karnetów jak barszcz, 2 metry naturalnego białego a właścicielom nieprzyzwoitych zysków.

pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Cześć

Przytoczyłem Rytro, bo wiem że tam bywasz, ja tam swego czasu jeździłem na sobotnie wyjazdy z synem z klubu. Ale poza naszymi dzieciakami w każdy praktycznie zimowy weekend to nie było żywej duszy (no sporadycznie jakieś osoby z zewnątrz). Kolega tam jeździ w ferie śląskie z grupą dzieciaków, „stok czynny tylko dla nas” to praktycznie standard jego relacji na FB. Nie wiem jak to funkcjonuje z tak marnym obłożeniem. Co będzie w tym roku nie wiem, wiem że w poprzednim sezonie poszerzyli trasę, czy to się teraz uda i jakim kosztem?

Ale życzę wszystkim tanich karnetów jak barszcz, 2 metry naturalnego białego a właścicielom nieprzyzwoitych zysków.

pozdrawiam

Ja troszkę się obawiam o te niszowe, "trudne" stacje. Wprowadzały one koloryt, różnorodność. Molochy sobie poradzą, państwowa konkurencja też. Stoki łatwe, niebieskie - raczej też znajdą amatora. Takim "trudnym"  będzie ciężko. Stożek cały czas szuka kupca. Nie wiem jak radzi sobie Dzikowiec. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, moruniek napisał:

Ja troszkę się obawiam o te niszowe, "trudne" stacje. Wprowadzały one koloryt, różnorodność. Molochy sobie poradzą, państwowa konkurencja też. Stoki łatwe, niebieskie - raczej też znajdą amatora. Takim "trudnym"  będzie ciężko. Stożek cały czas szuka kupca. Nie wiem jak radzi sobie Dzikowiec. 

Prawda, prawda.

W planach mam odwiedzenie kilku stacji na Słowacji, właśnie takich niszowych, często z ciekawymi trasami. Ciekawe czy będzie na to okazja...

Zrobiłem ich rozpoznanie "internetowe" i chętnie bym przetestował w zimie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawelb91 napisał:

Prawda, prawda.

W planach mam odwiedzenie kilku stacji na Słowacji, właśnie takich niszowych, często z ciekawymi trasami. Ciekawe czy będzie na to okazja...

Zrobiłem ich rozpoznanie "internetowe" i chętnie bym przetestował w zimie.

Jak będę w okolicach daj znać, może pojedziemy gdzieś razem (oczywiście mój syn nie przepuści takiej okazji). Chyba, że poskłada nam się ta Rumunia, która mnie narciarsko mocno kusi (nigdy tam nie jeździłem). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, moruniek napisał:

Jak będę w okolicach daj znać, może pojedziemy gdzieś razem (oczywiście mój syn nie przepuści takiej okazji). Chyba, że poskłada nam się ta Rumunia, która mnie narciarsko mocno kusi (nigdy tam nie jeździłem). 

Spoko.
Nad Rumunią coś tam myślałem tak jak pisałem w wątku jej dotyczącym.
Ale na razie na nic konkretnego się nie nastawiłem. Jak nie w tym sezonie to może kiedyś w przyszłości.
Brałem pod uwagę Brasov lub okolice jako bazę wypadową, z noclegami nie ma raczej problemów jak przeglądałem np. na Airbnb. Kilka stacji do wyboru z dojazdem do 40km. Cenników na nowy sezon jeszcze nie widziałem. Przydałby się też wspólny skipass na okolice (nie wiem czy taki jest) wtedy można by zrobić objazd po 4 stacjach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Ja troszkę się obawiam o te niszowe, "trudne" stacje. Wprowadzały one koloryt, różnorodność. Molochy sobie poradzą, państwowa konkurencja też. Stoki łatwe, niebieskie - raczej też znajdą amatora. Takim "trudnym"  będzie ciężko. Stożek cały czas szuka kupca. Nie wiem jak radzi sobie Dzikowiec. 

Dzikowiec bez naśnieżania i solidnych opadów białego nie odpali całości stoku. Jak w ostatnim sezonie, odpalili bardziej płaski, dolny odcinek.

Marzy mi się wyjazd w to miejsce, z otwartym całym stokiem. Szczególnie górna cześć jest atrakcyjna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grimson napisał:

Dzikowiec bez naśnieżania i solidnych opadów białego nie odpali całości stoku. Jak w ostatnim sezonie, odpalili bardziej płaski, dolny odcinek.

Marzy mi się wyjazd w to miejsce, z otwartym całym stokiem. Szczególnie górna cześć jest atrakcyjna.

Tez kiedyś myślałem żeby tam wpaść, tak samo do Jugowa do stacji Rymarz. Solidne trasy i fajny klimat. W tej drugiej też w ostatnich latach problem ze śniegiem i naśnieżeniem całości... W styczniu we wstępnych planach mam Czarną Górę. Na czynny Dzikowiec i Jugów w tym czasie raczej nie ma co liczyć, bardziej już na początku marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, grimson napisał:

Dzikowiec bez naśnieżania i solidnych opadów białego nie odpali całości stoku. Jak w ostatnim sezonie, odpalili bardziej płaski, dolny odcinek.

Marzy mi się wyjazd w to miejsce, z otwartym całym stokiem. Szczególnie górna cześć jest atrakcyjna.

To nigdy tam nie byłeś? Miałem sezon, ze często tam jezdzilem, w ostatnim jakoś na to płaskie nie bardzo… choć tam zwykle ustawiają jakiś slalom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pawelb91 napisał:

Tez kiedyś myślałem żeby tam wpaść, tak samo do Jugowa do stacji Rymarz. Solidne trasy i fajny klimat. W tej drugiej też w ostatnich latach problem ze śniegiem i naśnieżeniem całości... W styczniu we wstępnych planach mam Czarną Górę. Na czynny Dzikowiec i Jugów w tym czasie raczej nie ma co liczyć, bardziej już na początku marca.

Mi w końcu się udało odwiedzić Jugow i Rymarza ale na skiturach, warunki trudne…

A5BD8D96-6447-4200-804C-9E4B938AABFF.jpeg

47DCAAF1-58C6-46E4-A7F4-1A506ACA372B.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawelb91 napisał:

Prawda, prawda.

W planach mam odwiedzenie kilku stacji na Słowacji, właśnie takich niszowych, często z ciekawymi trasami. Ciekawe czy będzie na to okazja...

Zrobiłem ich rozpoznanie "internetowe" i chętnie bym przetestował w zimie.

Paweł

A pochwal się co wyszukałeś.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, moruniek napisał:

Jak będę w okolicach daj znać, może pojedziemy gdzieś razem (oczywiście mój syn nie przepuści takiej okazji). Chyba, że poskłada nam się ta Rumunia, która mnie narciarsko mocno kusi (nigdy tam nie jeździłem). 

Polecam blisko Litmanową,Makovicę i Regetovkę.A co do Rumunii,na krótki wyjazd też bym się chętnie pisał,jeździłem kiedyś,ale tylko w Predealu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Paweł

A pochwal się co wyszukałeś.

pozdrawiam

Założę osobny temat w dziale słowackich stacji z mapkami, opisami itp.

Na razie mam na oku takie stacje, idąc za kolejnością (mniej więcej) od wschodu:
Makovica - Nižná Polianka
Regetovka (muszę zweryfikować ile z tej stacji działa i czy jest sens jechać)
- Ski Drienica (również konieczna weryfikacja, wiem że mieli remontować wyciąg krzesełkowy który zabiera do głównej części tras)
- Krompachy - Plejsy
- Resort Levočská Dolina
Litmanová (byłem w styczniu 2018, chcę powtórzyć)
Vyšné Ružbachy (byłem w styczniu 2018, chcę powtórzyć)
Bachledova Dolina 
Ždiar - Strednica / Strachan
Lopušná Dolina (też jeszcze zweryfikuję)
Liptovská Teplička
- Telgart 
Ski Gugel Mlynky
Ski Center Bacova Roven
SKI Čertovica
Mýto pod Ďumbierom
Ski Opalisko
- Skipark Oravice
Roháče - Spálená
Orava Snow
Ski Park Racibor
Kubínska hoľa
- Ružomberok - Malino Brdo
PARK SNOW Donovaly
Vrátna Dolina
Martinské Hole (utrudniony dojazd do samej stacji z tego co widziałem, zamykana (?) droga górska, może jest jakiś bus z miasteczka Martin)


Oczywiście nie odwiedzę ich wszystkich w tym sezonie, kilka bym chciał. Część byłaby jako jednodniówka, a inne przy okazji kilkudniowego pobytu gdzieś w okolicach.

Wymienione wyżej stacje tak się prezentują na mapie:
image.thumb.png.5b65d1770662891068146eec4ea54047.png

Edytowane przez pawelb91
mapa
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pawelb91 napisał:

Założę osobny temat w dziale słowackich stacji z mapkami, opisami itp.

Na razie mam na oku takie stacje, idąc za kolejnością (mniej więcej) od wschodu:
Makovica - Nižná Polianka
Regetovka (muszę zweryfikować ile z tej stacji działa i czy jest sens jechać)
- Ski Drienica (również konieczna weryfikacja, wiem że mieli remontować wyciąg krzesełkowy który zabiera do głównej części tras)
- Krompachy - Plejsy
- Resort Levočská Dolina
Litmanová (byłem w styczniu 2018, chcę powtórzyć)
Vyšné Ružbachy (byłem w styczniu 2018, chcę powtórzyć)
Bachledova Dolina 
Ždiar - Strednica / Strachan
Lopušná Dolina (też jeszcze zweryfikuję)
Liptovská Teplička
- Telgart 
Ski Gugel Mlynky
Ski Center Bacova Roven
SKI Čertovica
Mýto pod Ďumbierom
Ski Opalisko
- Skipark Oravice
Roháče - Spálená
Orava Snow
Ski Park Racibor
Kubínska hoľa
- Ružomberok - Malino Brdo
PARK SNOW Donovaly
Vrátna Dolina
Martinské Hole (utrudniony dojazd do samej stacji z tego co widziałem, zamykana (?) droga górska, może jest jakiś bus z miasteczka Martin)


Oczywiście nie odwiedzę ich wszystkich w tym sezonie, kilka bym chciał. Część byłaby jako jednodniówka, a inne przy okazji kilkudniowego pobytu gdzieś w okolicach.

Wymienione wyżej stacje tak się prezentują na mapie:
image.thumb.png.5b65d1770662891068146eec4ea54047.png

Vysna Boca-polecam,rewelacyjny bardzo długi i szeroki jednolity stok gigantowy.Regetovka-nikt jeszcze nie wie,czy ruszą,choć już sporo zrobili.Drenica to pewna osobliwość-lightowe trasy w samej Drenicy z naśnieżaniem,a na szczyt Lysa prowadził kiedyś bardzo długi wyciąg krzesełkowy,ostatnio pocięty na złom.Byłem niedawno rowerem,wyjechałem na Lysą,w zimie wyjeżdzałem tam autem na kolcach,gdy wyciąg nie chodził,ale te górne trasy są nienaśnieżane.Raczej wszystko jako ciekawostka.Certovica-ciekawa,ale słabo naśnieżana,zawsze kamienie,łączyłem,bo blisko z Vysną Bocą.Także ciekawostka jak Lysa,a nie raj.Litmanova i Plejsy mocno się obsunęły ze śnieżeniem pod nowymi właścicielami w ostatnich latach,wcześniej zaczynaliśmy tam sezon nawet w połowie listopada.Kiedyś w Plejsach oglądałem nawet Puchar Europy kobiet,ale zeszli na psy.Drugą stację Jahodna mają pod Kosicami.

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Vysna Boca-polecam,rewelacyjny bardzo długi i szeroki jednolity stok gigantowy.Regetovka-nikt jeszcze nie wie,czy ruszą,choć już sporo zrobili.Drenica to pewna osobliwość-lightowe trasy w samej Drenicy z naśnieżaniem,a na szczyt Lysa prowadził kiedyś bardzo długi wyciąg krzesełkowy,ostatnio pocięty na złom.Byłem niedawno rowerem,wyjechałem na Lysą,w zimie wyjeżdzałem tam autem na kolcach,ale te górne trasy są nienaśnieżane.Raczej wszystko jako ciekawostka.Certovica-ciekawa,ale słabo naśnieżana,zawsze kamienie,łączyłem,bo blisko z Vysną Bocą...

Dzięki.

Co do tego długiego krzesełka w Drenicy na Lysą to mieli go podobno wskrzeszać... Każdy taki zapomniany ośrodek muszę weryfikować przed wyjazdem. Podałem dość długa listę ośrodków, zobaczę co ruszy i jak z warunkami.

Podoba mi się ośrodek Telgart oczywiście jakby działał w pełnym wymiarze, czy może tam jeździłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawelb91 napisał:

Dzięki.

Co do tego długiego krzesełka w Drenicy na Lysą to mieli go podobno wskrzeszać... Każdy taki zapomniany ośrodek muszę weryfikować przed wyjazdem. Podałem dość długa listę ośrodków, zobaczę co ruszy i jak z warunkami.

Podoba mi się ośrodek Telgart oczywiście jakby działał w pełnym wymiarze, czy może tam jeździłeś?

Nie wierzę we wskrzeszenie Lysej,raczej sceneria na film katastroficzny.O Telgarcie myślałem,podobnie jak Gugle Mlynky,ale zawsze wtedy,gdy jechałem sobie na wycieczkę letnią śladami tych stacji,w zimie nie było czasu...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 28.09.2022 o 11:37, pawelb91 napisał:

 
Martinské Hole (utrudniony dojazd do samej stacji z tego co widziałem, zamykana (?) droga górska, może jest jakiś bus z miasteczka Martin)
 
 

Bus to tym bardziej wątpię. Podobno droga dojazdowa dla samochodów jest na zasadzie wahadłowej (nie znam szczegółów czy co godzinę - jak np. u nas do Błędnych Skał, czy do jakiejś godziny ruch tylko w górę, a potem w dół). Niemniej ośrodek chyba wart odwiedzenia i byłby pierwszy na liście moich ew. planów.

Ja byłem w:

- Rohace

- Vratna

- Velka Raca

- Strbske Pleso

- Kubinska Hola

- Ruzomberok

- Opalisko (Zavazna Poruba) - jeszcze w erze sprzed krzesełka.

 

Odradzam Kubinską - ładnie i szeroko, ale mocno przepełniony stok, zwłaszcza w części środkowej części, gdzie trasy i wyciągi nakładają się na siebie, a południowe nachylenie i dość niska wysokość n.p.m. powodują szybkie tworzenie muld (dawniej gdy były same talerzyki, dało się pojeździć).

Z pozostałych każdy na swój sposób sobie chwalę:

- Vratna i Ruzomberok - tu trzeba wziąć poprawkę, że część tras istnieje tylko na mapkach, ale ogólnie dość fajna, kameralna atmosfera i duży potencjał (gdyby właściciele zechcieli doinwestować i wymienić wyciągi, bo przestrzeni do jazdy nie brakuje).

- Strbske Pleso - chyba nr 1 dla mnie, bo najwyżej, piękne tatrzańskie widoki (zwłaszcza z głównej kanapy), nasłoneczniony stok, w dolnej części 3 króciutkie, ale ciekawe trasy przy zakręcającym talerzyku.

- Velka Raca - trasy typowo beskidzkie, tzn. zalesione, raczej krótkie, dolne fragmenty na ogół wąskie.

- Rohace - dwie szerokie i łagodne trasy na górze, przechodzące w stromą i wyślizganą ściankę na dole. Nie planuję wrócić, bo odkąd słyszałem o planach pociągnięcia II odcinka na Salatin, to żal mi tylko, że wyciąg kończy się na granicy lasu i ośrodek przypomina mi tylko mały fragment Chopoka, a mianowicie trasy przy gondoli Grand-Brhliska (też z długim, płaskim początkiem, a wyżej tylko piękne widoki na kotły skalne).  

Opalisko - no, to taka III liga (nawet stoki jakby inaczej przygotowane - coś jak u nas 20 lat temu, albo akurat tak trafiłem, bo wybrałem się tam gdy na Chopoku mocno wiało i nic tam nie było czynne).

Fajnie, jakby ktoś zajrzał w końcu na Martinske Hole.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Wolniejsze wyciągi w Alpach, to jeden ze sposobów oszczędzania prądu

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/wolniejsze-wyciagi-w-alpach-to-jeden-ze-sposobow-oszczedzania-pradu/t01x38g

Już mnie to wkurza! Chyba zrobię o tym film i wyjaśnię, że cały ten szum z zamykaniem ośrodków, zwalnianiem wyciągów bazuje na... jednej wypowiedzi gościa z drugoligowego ośrodka we Francji! Ale to się dobrze klika, więc trzeba ludzi straszyć, a co będzie... nie ważne!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JC napisał:

Już mnie to wkurza! Chyba zrobię o tym film i wyjaśnię, że cały ten szum z zamykaniem ośrodków, zwalnianiem wyciągów bazuje na... jednej wypowiedzi gościa z drugoligowego ośrodka we Francji! Ale to się dobrze klika, więc trzeba ludzi straszyć, a co będzie... nie ważne!

Panie Jacku! Pozwolę sobie zauważyć, że nasz WIODĄCY OŚRODEK NARCIARSKI działa tak, że... jeszcze nigdy nie jechałem tam wyciągiem z nominalnym minimalnym czasem wjazdu i nominalną maksymalną prędkością. Jest to jedna z głównych przyczyn, dla której zdecydowałem się zmienić GOPASS na WIŚLAŃSKI SKIPASS. Kolejna przyczyna to ograniczanie pracy ośrodka w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koliber

Dzięki za opinie. 

Stacji TMRu celowo nie planuje w tym sezonie, jeździłem na Chopoku, Strbskim i Łomnicy.

Do Strbskiego bym wrócił ale po cyrkach z parkingami odechciało mi się.

W Łomnicy może zakończę sezon (tak jak zrobiłem to w 2017 i 2022) w połowie kwietnia / na początku maja zależy od warunków. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...