Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lexi napisał:

Atos, Portos i Majonez... Janek liczy na 0.75...po połówce to nawet nie przepija...

Jan na d..., ty śmigiem, a Grimson szusem jak Krzeptowski ongiś... i voila, dla mnie miejsca brak, wbrew Jana sugestiom... https://www.skiforum.pl/topic/47177-ku-przestrodze/page/29/

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna Krynicka, 7 rano, minus 9 st. na szczycie. Lekki opad śniegu,sporo spadło w nocy, nie zdążyli jeszcze ubić. Armaty na 5 idą pełną parą. Dziś ruszyła szóstka.Gdy kończyłem jazdy o 10 tej, zaczynał zwalać się tłum... 

IMG_20240112_073841.jpg

IMG_20240112_073851.jpg

IMG_20240112_100612.jpg

IMG_20240112_100621.jpg

 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne startuje.

Otwarcie tras narciarskich

Od soboty 13 stycznia 2024 roku uruchomiona zostanie część tras ośrodka narciarskiego Skrzyczne COS.

Trasy dostępne od soboty 13 stycznia:
  •  nr 21 - Ondraszek do Jaworzyny
  •  nr 26 - Jaworzyna

Ośrodek czynny w godzinach:
  •  8:00 - 15:30

Pierwszy wjazd z dolnej stacji kolei - 8:00
Ostatni zjazd ze Skrzycznego na Jaworzynę - 15:30
Ostatni zjazd z Jaworzyny na dolną stację - 16:00
  •  
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszów

nformujemy, że od soboty – 13. stycznia br. otwieramy kolejne trasy zjazdowe:

– niebieską trasę nr 5,

– czerwoną trasę nr 1, na odcinku, od stacji górnej kolei krzesełkowe, do połączenia z trasą nr 5.

Otwarcie trasy nr 1, na jej pełnym przebiegu, wzdłuż kolei krzesełkowej, aż do stacji dolnej, planowane jest od niedzieli – 14. stycznia br.; do tego czasu prowadzone będzie naśnieżanie jej ostatniego odcinka – począwszy od połączenia z trasą nr 5, do stacji dolnej kolei krzesełkowej.

Pilsko

Od jutra 12.01.2024 czynna dodatkowo KL Baba (od 16tej godz. jazda wieczorna).
Od soboty 13.01.2024 Buczynka, Płaj.
Również od 13.01.2024 będzie jazda wieczorna na Solisku 16:30-
20:30.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria (suplement) z rana szaro, buro i ponuro (jak to w Polsce), lodowe kartoflisko ale to akurat wina sztucznego śniegu (jak to oni robią we Włoszech?), po godz 10 powolne tworzenie się muldziska, po godz 12 muldy po kolana (niestety na tyle starczyło tylko sztucznego śniegu) i płaty żywego lodu (pewenie podkład), wg mnie piękne warunki było zajbiście (pięknie idzie na czworogłowy), od 13 rzeźnia, narciarz ścielił się gęsto, szczególnie na ściance, nawet jakiegoś nieszczęśnika zwoził GOPR, a ha jak na Czantorię to tłum (na bramkach trzeba było czekać jakieś 4 minuty !!!!)

cz.jpeg

cz2.jpeg

Edytowane przez DMM
  • Like 16
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębowiec.

Wydaje mi się, że jedno z niewielu miejsc bez kolejki dzisiaj. Dla kontrastu bardzo wolno jeździła kolej linowa, może 1,5 m/s, na pewno nie 2,6 m/s jak podano w specyfikacji kolei.

Ale narty dziś super. 4 godziny (13-17) kosztowały 100 zł.

Po zmroku stok (prawie) pusty:

 

Maks (4).jpg

Maks (7).jpg

Maks (11).jpg

Maks (12).jpg

Witek (1).jpg

Witek (11).jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 12.01.2024 (po 4 latach przerwy) odwiedzony Master Ski w celu przetestowania "nowej" 6tki i Restauracji Narciarskiej. Stosunkowo mało ludzi, przez chmury starało przebić się słońce, a momentami mocno wiało. Warun, jak to tam, zawsze super. Ale mrozik, płaskie trasy i mało ludzi robią swoje. Jednak brawa dla Pana Bartka. Tam zawsze jest TOP. Jazda na 6tce bez czekania, na 4ce parę minut stania, max 5, ale przeważnie mniej. 

BRAWA ZA RESTAURACJE Narciarską. O takie restauracje nic nie robiłem, ale warto przyjechać i coś skonsumować, do tego miejsce zabaw dla dzieci, super toalety. 👏👏👏👏

Trasa przy "nowej" kolei dosyć płaska, dla dzieci, rodzin lub osób początkujących jest ok, ciut płaski ten środkowy odcinek. Reasumując, dla mnie jeden z lepszych ośrodków dla rodzin. Cudnie gdyby udało się kiedyś połączyć oba ośrodki narciarskie w Tyliczu. 

Aaaa, a ceny w Master Ski prawie jak przed pandemią. To jest coś nieprawdopodobne, że dają radę. "Ciekawe skąd mają ten tani prądzik" - tak pewnie myślą "somsiady" i konkurenci ;)

Zjazd do auta w golden hour jak poniżej na zdjęciu. Jeszcze raz brawa za ten super ośrodek. 

IMG20240112152612.thumb.jpg.731124dedd5930d63a22ea72d0205a8e.jpg

Edytowane przez Krakus81
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 13.01.2024 meldujemy się po 9tej pod Jaworzyną Krynicką. Po 5-10 minutach wsiadamy do gondoli i wyjeżdżamy na górę. Byłem tam ostatni raz 15 lat temu. Ostatnie 2 lata dają nadzieję, że to będzie kiedyś najlepszy ośrodek w Polsce. Trzymam kciuki, mam nadzieję że zmiany polityczne nie zahamują Jego rozwoju. Mam pewne obawy, ale myślę że lobby narciarskie jednak zadziała w "deep state" i nie przynitrasi się funduszy na Jego rozwój. Oby! 

Co do warunków, jeździłem od 10 do 15, wg mnie były bardzo dobre i dobre (w dolnej części gdzie temperatura była w okolicach południa na 0 lub leciutkim plusie). Na górze cały czas mróz, bo chmury trzymały minusową temperaturę, a śnieg był idealny, tam gdzie niżej i stromiej śnieg stawał się "cięższy" pojawiały się delikatne odsypy czy niewielkie muldy oraz wychodził delikatny lodzik. Dla mnie jednak było bardzo dobrze lub przynajmniej dobrze. Gdyby nie córka, to jeździłbym pewnie do 18. 

Na dzień 13.01.2024 zamknięta była 4ka "Łącznik" wraz z wyciągiem orczykowym, 7ka NOWA KOLEJ i niebieska trasa i 5ka czarną trasa. Wszystko inne działało. 

14.01.2024 mają otworzyć 4kę, w poniedziałek 7kę, a tygodniu czarną trasę. Na kolejny weekend będzie czynny cały ośrodek. Nie wiem jak będzie jednak z kolejkami, bo są ferie warszawskie. 

Pakując się do auta schodziła parka i mówiła głośno, że WARUN ICH UMORDOWAŁ. Na litość Boską, czego oczekują ludzie ? Na Jaworzynie gdzie są prawdziwe trasy narciarskie, a nie płasko-Polska jak w Białce czy w MasterSki ? Tak samo jak otwarzyłek FB,to na grupach narciarskich ostra jazda po Jaworzynie, że trasy źle przygotowane. Nie słuchajcie ich, jeśli potrafisz jeździć na nartach, to naprawdę jest bardzo dobrze lub przynajmniej dobrze. Mam porównanie z wieloma innymi ośrodkami w PL, Alpach i Dolomitach. 

Na koniec kilka fot robionych przed godz. 15

IMG20240113143133.thumb.jpg.99cd5eadfc3034f1f03bc5f5c6bd69b2.jpg

IMG20240113143118.jpg

IMG20240113143126.jpg

Edytowane przez Krakus81
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, surfing napisał:

Z tego samego ujęcia wczoraj

IMG_20240113_151531.jpg

Gdyby nie to, że z kamerki to bym powiedział, że niezłą deskę podciąłeś;-) ps. A tymczasem w Tatrach taki smutny news

https://24tp.pl/n/113885

https://www.facebook.com/100010145736242/videos/1407703930183628/

https://taternik.net/images/stories/Tatry/topo/szczyty/Gierlach/gierlach_W_topo.jpg

 

 

gierlach_W_topo.jpg

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...