Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja sezon 23/24


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś polecić ośrodek blisko Polski na 2 dni jazdy na weekend, byłem na Chopoku i Tatrzańskiej ale kurczę troszkę daleko. 
Bylbym otwarty też na ośrodki w Czechach ważne aby był śnieg i ludzi umiarkowanie 😁

Wyjeżdżam z okolic Wrocławia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kolorowy napisał:

Może ktoś polecić ośrodek blisko Polski na 2 dni jazdy na weekend, byłem na Chopoku i Tatrzańskiej ale kurczę troszkę daleko. 
Bylbym otwarty też na ośrodki w Czechach ważne aby był śnieg i ludzi umiarkowanie 😁

Wyjeżdżam z okolic Wrocławia.

 

Na Słowacji bliżej z Wrocka masz Vratną i Snowparadise. Oba ośrodki są ok, ale do Chopoka czy Łomnicy nie łapią porównania jeśli chodzi o "wypas".

Kubinska Hola to jeszcze dalej dla Ciebie niż Łomnica czy Chopok.

Ja najbardziej lubię Szczyrbskie Jezioro, ale to też kawał drogi z zachodu PL.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ostatni dzień mojego wyjazdu na Chopok, cały dzień powyżej Lukowej wiatr i mgla, która schodzila nawet trochę niżej, widoczność max 10-15m. Efekt moógł byc tylko jeden Lucky i Zaharadki zapchane i rozjechane dość wcześnie. Ja ratowałem sie krzeslem B6 i jazdą na 1 i 7. Okolo 14 trochę sie rozjaśniało i wychodziło słońce, ale góra caly czas we mgle.

Ogólnie caly wyjazd udany, pogodę też trafiliśmy dobrą, córka 5 i pół roku już pyta kiedy tu wrócimy, przez te 6 dni zrobila duży postęp. Opcja spania w Basenovej z perspektywy pobytu z dzieckiem - genialna, choć dojazd na stok trochę zajmuję.

Fotka z serduszkiem z wczoraj.

20240202_104657.jpg

20240202_104701.jpg

IMG-20240201-WA0001.jpg

Edytowane przez Cappo
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kolorowy napisał:

Może ktoś polecić ośrodek blisko Polski na 2 dni jazdy na weekend, byłem na Chopoku i Tatrzańskiej ale kurczę troszkę daleko. 
Bylbym otwarty też na ośrodki w Czechach ważne aby był śnieg i ludzi umiarkowanie 😁

Wyjeżdżam z okolic Wrocławia.

 

Meander Oravice (za połączenie nart z termami na miejscu). Stok i termy zwykle są puste. Jako alternatywa Rohace. Stoki blisko siebie. Jeżeli Rohace przerażałyby Twoją partnerkę jest jeszcze Vitanova. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 11:02, Chertan napisał:

A czasem to się i komuś popieprzyły kierunki przy tym nachyleniu 

IMG20240131093001~2.jpg

Ten fragment obśmiany przez szanownych kolegów to stara ośla łączka która po otwarciu nowej części ośrodka siłą rzeczy stała się tranzytem pomiędzy starym Kohutikiem a nową Lehotską.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lika napisał:

Ten fragment obśmiany przez szanownych kolegów to stara ośla łączka która po otwarciu nowej części ośrodka siłą rzeczy stała się tranzytem pomiędzy starym Kohutikiem a nową Lehotską.

Pochył jak na Zbójnickiej, gdzie nawet wyciąg (okresowo) jedzie z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 16:29, Cappo napisał:

To jeszcze ostatni dzień mojego wyjazdu na Chopok, cały dzień powyżej Lukowej wiatr i mgla, która schodzila nawet trochę niżej, widoczność max 10-15m. Efekt moógł byc tylko jeden Lucky i Zaharadki zapchane i rozjechane dość wcześnie. Ja ratowałem sie krzeslem B6 i jazdą na 1 i 7. Okolo 14 trochę sie rozjaśniało i wychodziło słońce, ale góra caly czas we mgle.

Ogólnie caly wyjazd udany, pogodę też trafiliśmy dobrą, córka 5 i pół roku już pyta kiedy tu wrócimy, przez te 6 dni zrobila duży postęp. Opcja spania w Basenovej z perspektywy pobytu z dzieckiem - genialna, choć dojazd na stok trochę zajmuję.

Fotka z serduszkiem z wczoraj.

20240202_104657.jpg

20240202_104701.jpg

IMG-20240201-WA0001.jpg

to jak w Alpach

P1050839.thumb.JPG.51eed0b90f6e8ce725a1df25fda45b8f.JPG

P1060158.thumb.JPG.cfbdec58a898eeb5bc3b4dd643e853bd.JPG

Edytowane przez Jeeb
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w tę jesienno/wiosenną sobotę wybór padł na Rohacze. Wracam tu po kilku latach. Po nieoczekiwanym check-point'cie na dojeździe już do samych Rohaczy i kontroli trzeźwości melduję się (tym razem sam) ok. 9.30 na miejscu. 

Rohacze witają mnie mrzawką, w sumie wg prognoz planowaną mrzawką. Po chwili deszczyk ustaje. Niestety dosyć duży +, w nocy też nie było mrozu. Po chwili wahania wybór pada na 4h katowania stoku. 

Hmm. Po pierwszym zjeździe okazuje się, że to nie ja będę katował stok, a stok mnie 🫣🙃

Na szczęście po kolejnych zjazdach mam wrażenie, że warunki się poprawiły, albo ja podświadomie się do nich dostosowałem. Warunki: na dole było od 6 do 10 stopni C, na górze było 2-3 stopnie C. Wiatr w górnej części ośrodka dosyć spory, na kanapie dosyć odczuwalny. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że warunki na górze były dobre, pomimo że miękko, to dosyć równo i stabilnie. "Problemy" zaczynały się na ściance na trasie czerwonej na dole. Ja po pierwszym zjeździe wybieram trasę czarną, którą już do końca zjeżdżam, początkowo dobra z czasem się degraduje, ale w stosunku do tego "czerwonego" gówna nazywanego dla niepoznaki trasą narciarską jest i tak cudowna. 

Na dole czasem, a nawet dłuższymi chwilami pięknie świeciło słońce, na górze zawsze chmury. Dosyć dużo ludzi (jak na standardy sezonu 2023/2024). Trzeba było czasem postać parę minut do krzesła. 

Kilka fotek poniżej:

IMG20240210103656.thumb.jpg.07aa5c64a1516e6fa2a996da13e732c3.jpg

IMG20240210104507.thumb.jpg.dc677285b22339c5f98082a35eb622ed.jpg

IMG20240210120422.thumb.jpg.a25011ebb063a1d35122c3585e891b85.jpg

IMG20240210104502.thumb.jpg.c04852f43013e661c65b377931bc84e8.jpgIMG20240210120429.thumb.jpg.152092c633979b59582333d4ebbfeb77.jpg

  • Like 12
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojechane z @Chertan na Rohace - pogoda bombowa stok twardy aż do zamknięcia, narodu masa.

Dzięki Pieter za kolejne udane występy gościnne.... o mało mnie dziś na śmierć nie zagoniłeś .. 😄

IMG_3581.thumb.jpg.e2f47ea48bfba59e6fa48361a9509573.jpg

IMG_3582.thumb.jpg.d0c2411824fc3cbc9998745b85edd4b2.jpg

IMG_3596.thumb.jpg.522e5d8f8cfb43214989f97c830a8537.jpg

Ostatnia ścianka zbierała dziś żniwo niemiłosiernie.IMG_3592.thumb.jpg.af1116a9692412ced0f186a400a5160e.jpg

A w Oravicach lato panie.. 🙂

IMG_3599.thumb.jpg.b09c2931db0703170c958c15060b51c5.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelb91 opublikował dzisiaj przerażające zrzuty z kamerek z Chopoka. No cóż, ja tam dzisiaj byłem i w tym armagedonie uczestniczyłem😉.

Od kilku dni prognozy były optymistyczne. To znaczy nie wiem czy optymistyczne, bo z doświadczenia wiem, że dobra pogoda na Chopoku to nie lada wydarzenie i będzie narciarskie pospolite ruszenie. Hotel miałem już jednak opłacony i nie było odwrotu, trzeba było to wszystko wziąć na klatę.

Na parkingu zameldowaliśmy się o 8:00. Podjechałem na Biela Put, bo chciałem zrobić kilka rozgrzewkowych przejazdów z młodym na łatwych trasach. Miejsca parkingowe o tej porze bezproblemowo. Warun b. dobry. Śniegu jest wszędzie sporo, w nocy przymroziło, więc jak na tegoroczny luty było świetnie. Frekwencja rosła z minuty na minutę. Już około 9:30 gruba buła do gondoli na Brhliska, nic to jedziemy nową gondolą z Biela Put na Priehybe. Tu już nie ma przebacz 15-20 min stania. Wiedziałem, że na Priehybie będzie dramat, no i był:

20240214_101427.thumb.jpg.b92275b52c041b023445bffe2c3ad501.jpg

 

Nie było to może jakieś rekordowo długie oczekiwanie, ale 25 minut co najmniej. Nie pamiętam kiedy ostatnio tyle stałem😄. Odstawiłem syna na frytki do Rotundy i uciekłem na południe, bo wiadomo, że tam luźniej. Luźniej dzisiaj oczywiście nie oznaczało, że luźno, bo np. kolejka do gondoli na Kosodrzewinie była spora. Stan tras różny. Bardzo dobrze oczywiście wysoko położone czarne trasy. Niżej była już typowa wiosna i np. lubiana przeze mnie 31 i 36 były w słabym stanie. Znakomicie trzymała treningowa 31a, ale to zasługa tego, że prowadzi wzdłuż niej talerzyk, a komu by się chciało wozić na nim tyłek?:)

Wspomniana 31a, która wygrała dzisiejszy konkurs na najfajniejszą trasę:

20240214_115113.thumb.jpg.1f2dc106d3412788ebf16621fc94b8e5.jpg

Jeżeli jakiemuś rodzicowi przyszło dzisiaj do głowy żeby uciec z dzieckiem na południe i jeździć objazdową 34, to dziecko musiało szanownego rodzica wykląć. Trasa widziała chyba ostatnio ratrak na Trzech Króli i było tam wszystko: muldy, lód, przetarcia, odsypy i inne możliwe nierówności.

A co do ferii i naszej ojczyzny. Gęsto przewija się obecnie w mediach płacz naszych górali i pytania gdzie się podziali feriowicze? Otóż odpowiadam. Rodacy siedzą na Chopoku. Dzisiaj na moje oko było to około 70% tego tłumu. Zawsze było nas tam dużo, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Zmagania z Chopokiem skończyłem dosyć wcześnie, bo około 14. Coś tam pojeździłem, bo jak to na Chopoku, gdy wiesz gdzie jeździć to się wyjeździsz, nawet mimo tłumów. Ale tak naprawdę, to poza piękną pogodą, wszystko to miało dzisiaj średni sens. Dlatego jutro powtórka. Też ma być pełna lampa, więc na pewno będzie uroczo😁

No i zastanawiam się na koniec, czy ktoś na Słowacji ma jakiś limit żeby powiedzieć stop z zabudowaniem w Jasnej i okolicach każdego skrawka gruntu, czy po prostu sky is the limit?

I jeszcze kilka fotek pocztówkowych (może z wyjątkiem ilości narciarzy):

20240214_105941.thumb.jpg.a300ea73a39bd9960daba91a1fa1212f.jpg

20240214_110545.thumb.jpg.5d236de969daf204da22e324da7b53f6.jpg

20240214_110548.thumb.jpg.03cc86a8f5b21950d9191a423d5fc792.jpg

  • Like 16
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tresor napisał:

No i zastanawiam się na koniec, czy ktoś na Słowacji ma jakiś limit żeby powiedzieć stop z zabudowaniem w Jasnej i okolicach każdego skrawka gruntu, czy po prostu sky is the limit?

Też mnie to zastanawia...

No to powodzenia w dalszym "chopokowaniu" 😉
Oby znowu trafił się kawałek spokojnej trasy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jeeb napisał:

znawcy Chopoka napiszcie czy jest jakiś termin aby pojeździć na pustych trasach i kolejkach ?

Między Trzema Królami a pierwsza turą polskich ferii, oraz w drugiej połowie marca. Wtedy powinno być dosyć pusto, a warunki to zależnie od zimy.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jeeb napisał:

znawcy Chopoka napiszcie czy jest jakiś termin aby pojeździć na pustych trasach i kolejkach ?

Nieraz bywałem w kwietniu i miałem prawie całą górę dla siebie, a trasy w 80% czynne. Nieczynna była tylko 12-tka (akurat moja ulubiona) i parę krótkich fragmentów. Rewelacyjnie śnieg trzymał za to na górnej 11a.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jeeb napisał:

znawcy Chopoka napiszcie czy jest jakiś termin aby pojeździć na pustych trasach i kolejkach ?

Patrz na karnety - w momencie gdy na wiosne cena skoczy w dół, oznacza to ze zamkną część ośrodka (część tras niżej położonych). Efekt - część ludzi nie przyjedzie a na górze zostaną tylko lepiej jeżdżący. Plusy- bezpieczniej, taniej . Minusy mniejsza ilość tras.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tresor napisał:

Gęsto przewija się obecnie w mediach płacz naszych górali i pytania gdzie się podziali feriowicze? Otóż odpowiadam. Rodacy siedzą na Chopoku. Dzisiaj na moje oko było to około 70% tego tłumu. Zawsze było nas tam dużo, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Gadałem wczoraj (na Rohacach) na krześle z instruktorem z Szymoszkowej - bardzo sympatyczny Słowak (coby śmiesznie było mieszkający w Szczyrku)... doszliśmy do wspólnego wniosku że spory wpływ na tłok ma duży napływ Czechów którzy akurat ferie teraz mają...- on jest w stanie rozróżnić doskonale czeski od słowackiego i twierdzi że wszędzie słyszy Czechów i że to skok o minimum 100% względem lat poprzednich..wystarczy po rejestracjach popatrzyć

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Gadałem wczoraj (na Rohacach) na krześle z instruktorem z Szymoszkowej - bardzo sympatyczny Słowak (coby śmiesznie było mieszkający w Szczyrku)... doszliśmy do wspólnego wniosku że spory wpływ na tłok ma duży napływ Czechów którzy akurat ferie teraz mają...- on jest w stanie rozróżnić doskonale czeski od słowackiego i twierdzi że wszędzie słyszy Czechów i że to skok o minimum 100% względem lat poprzednich..wystarczy po rejestracjach popatrzyć

Wczoraj w CG też sporo aut na czeskich blachach. Pod wyciągiem słyszałem chyba czeski i angielski także światowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lexi napisał:

Gadałem wczoraj (na Rohacach) na krześle z instruktorem z Szymoszkowej - bardzo sympatyczny Słowak (coby śmiesznie było mieszkający w Szczyrku)... doszliśmy do wspólnego wniosku że spory wpływ na tłok ma duży napływ Czechów którzy akurat ferie teraz mają...- on jest w stanie rozróżnić doskonale czeski od słowackiego i twierdzi że wszędzie słyszy Czechów i że to skok o minimum 100% względem lat poprzednich..wystarczy po rejestracjach popatrzyć

Faktycznie, dzisiaj rano patrzyłem po rejestracjach pod hotelem i w Jasnej. Czechów jest sporo, a my pewnie odbieramy ich jako Słowaków, bo język b. podobny. Oprócz tego jest trochę Węgrów, którzy są dosyć radosnymi narciarzami:)

W przyszłym tygodniu będzie piękna kumulacja. Polacy, Czesi i Węgrzy jeszcze na feriach i do tego dojdzie początek ferii słowackich. Strzeżcie się wybierający się na Chopok:)  

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj kontynuacja walki na słowackiej ziemi. Co do warunków od rana nie miałem złudzeń. Na dole nie było mrozu, u góry pewnie niewielki. Będzie ciapa. 

Początek znowu na Biela Put i w związku z tym, że byłem na otwarciu trafił się sztruks, który jednak szybko znikł:20240215_084034.thumb.jpg.b5430cd1bc5ea5a4274ee61fd45b38b8.jpg

Ludzie nieco mniej niż wczoraj, ale oczywiście i tak dużo. Tym razem na szczyt wjechaliśmy około 9:30 i nawet w miarę to poszło. W tym czasie słońce opanowało już okolice:

20240215_095845.thumb.jpg.2a9053b79362c34dbe29dd3c004a760a.jpg

Znowu ruszyłem na południe, ale dzisiaj już około 10:30 niemal wszędzie było bardzo miękko. A skoro tak i skoro ludzi jest multum, to wiadomo jak szybko zaczęły degradować się trasy, nawet te najwyżej położone. Lubię wiosenne narty, ale to ma być marzec-kwiecień, kiedy mamy za sobą szczyt sezonu i w ośrodkach głównie zapaleńców. Dzisiaj mieliśmy wiosenne warunki i szczyt sezonu. Tak więc po godzinie 13 odpuściłem, bo nie chciało mi się przedzierać przez te kopy mokrego śniegu. 

Mam co prawda karnety na jutro (wliczone w nocleg), ale chyba sobie daruję. Ma być jeszcze cieplej, więc w sumie po co się męczyć? Pomoczę tyłek w termach. A Chopok niech zostanie w mojej pamięci z takimi obrazkami:

20240215_101128.thumb.jpg.8a05f6172c3f7c93ef22066823e96110.jpg

20240215_102904.thumb.jpg.9979ebbd0ac57b1923a7b9f1615dd3d5.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...