Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w lecie przejazdem w Szczyrku po wielu latach przerwy. Co mnie zaszokowało, to ta ogromna budowla na samym dole trasy.

Kto na coś takiego pozwolił?

Moim zdaniem Szczyrk zaspał i już nie odzyska miana stolicy zimowej, którą swego czasu zabrał Zakopanemu. Dziś ośrodków o znacznie lepszych warunkach wyciągowych jest kilka a równorzędnych kilkanaście. Dla wielu narciarzy Alpy stały się dostępne nawet na krótsze wyjazdy i nie zapomnijmy o sąsiadach z południa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Szczyrk zaspał i już nie odzyska miana stolicy zimowej, którą swego czasu zabrał Zakopanemu. Dziś ośrodków o znacznie lepszych warunkach wyciągowych jest kilka a równorzędnych kilkanaście. Dla wielu narciarzy Alpy stały się dostępne nawet na krótsze wyjazdy i nie zapomnijmy o sąsiadach z południa.

Jako nieliczny ,,bezautowiec' na Forum inwestycje w Szczyrku w COS i SON to dla mnie najważniejsze narciarskie newsy. Do Szczyrku potrafię bez większych problemów dojechać na 10-tą komunikacją publiczną (pociąg,autobus) wyjeździć się na miarę potrzeb faceta w sile wieku (50 plus) i wrócić na 18-19 do chałpy. W Alpy stać mnie wyjechać raz w roku . Pozostałe kilka lub kilkanaście razy to S.N. w pobliskich Beskidach.Słowacja czy Czechy zdecydowanie za daleko na jednodniowe wyjazdy. W mojej szeroko pojętej rodzinie jest 15 narciarzy rekreacyjnych i tylko 5 z nich ,wliczając mnie ,jeździ raz w roku w Alpy pozostała 10-tka sympatyków narciarstwa 4-8 razy w roku i najczęściej do Szczyrku, konkretnie do SON ze względu na ciekawe trasy. Szczyrk ma potencjał i rzesze sympatyków. Najbardziej cieszy mnie nowa kolejka na Skrzyczne w COS . Szkoda ,że nie od samego dołu. To,że nie zdążą uruchomić w najbliższym sezonie ,,krzesełka'' na Pośrednim w SON to dla mnie małe zmartwienie. Bardziej czekam na wyciąg krzesełkowy z Czyrnej na Halę S. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w lecie przejazdem w Szczyrku po wielu latach przerwy. Co mnie zaszokowało, to ta ogromna budowla na samym dole trasy.

Kto na coś takiego pozwolił?

Też mnie to zawsze zastanawia?

Jako nieliczny ,,bezautowiec' na Forum

aż mi z głowy parowało od wymyślanie co to jest "bezautowiec"( o jaki aut chodzi?)

na ale żem Homosapiens,no to w końcu wydumałem :applause:

uf,aż mi ulżyło

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może znajdziemy jakieś rozwiązanie" - to jest odpowiedź na jedną z palących rzeczy jaka jest do zrobienia - toalety. Ale plany są piękne, szkoda, że na tak proste do rozwiązania kwestie czekamy już tyle lat.

Podziwiam tych, którzy wierzą, że te wyciągi i nowe trasy postaną tak szybko, jak postawienie przyzwoitego wychodka jest tak trudne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dotrwałem do końca tego filmiku. Zaczynają mnie śmieszyć plany pana R.: tu stanie takie krzesło, a tutaj takie, a tamto połączymy z tym, tu będzie restauracja, a tutaj toalety ( to jednak rzadkość w XXI wieku). Tyle tylko, że orczyki jak stały tak stoją, smar jak kapał na kurtki tak kapie, jak sikało się w lesie (ew. w ToiToiu), tak dalej się sika. Ale plany z rzutnika ładnie wyglądają, ładnie. Żeby tylko tak jeszcze dało się po płótnie czy makietach jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwiło to, że Richter ma zupełnie inne plany na Solisko, niż Solisko-Arena. (http://www.soliskoarena.pl/wizualizacje.html)

Co prawda, to i tak plany których za 20 lat nikt nie zrealizuje, ale jeśli w tym stuleciu ma jeszcze coś tam powstać, to chyba powinni się już teraz jakoś zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to wg. pana R. przestawienie (dodanie lub ujęcie)układu śrub w stopie betonowej jest równie łatwe jak przestawienie pionków na szachownicy.:eek:

3minuta 30 sekunda na filmie.

jeśli tylko beton ma wystarczająca wytrzymałość to nieco trudniej niż pionki. dniowka na fundament.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwiło to, że Richter ma zupełnie inne plany na Solisko, niż Solisko-Arena. (http://www.soliskoarena.pl/wizualizacje.html)

Z czego to wnioskujesz? Wg mnie to właśnie plany pokazane przez Richtera dokładnie uwzględniają to co proponują Grands, przynajmniej jeśli chodzi o układ tras i kolejek. Jest gondola na Kotarz i trasa z niego poprowadzona, jest nowa kolej na Halę Skrzyczeńską, a także na Golgotę, są też nowe trasy z Pośredniej do Soliska więc wszystko jest spójne z tym co w koncepcji SA.

Poza tym jest jeszcze wiele innych marzeń, dotyczących innych części ośrodka, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego to wnioskujesz? Wg mnie to właśnie plany pokazane przez Richtera dokładnie uwzględniają to co proponują Grands, przynajmniej jeśli chodzi o układ tras i kolejek. Jest gondola na Kotarz i trasa z niego poprowadzona, jest nowa kolej na Halę Skrzyczeńską, a także na Golgotę, są też nowe trasy z Pośredniej do Soliska więc wszystko jest spójne z tym co w koncepcji SA. Poza tym jest jeszcze wiele innych marzeń, dotyczących innych części ośrodka, ...
wprawdzie dawno się nie odzywałem na forum, ale jako inicjator pomysłu, jeden z autorów koncepcji Solisko Arena (link) i prowadzący fanpage na Facebooku: Solisko Arena (który ciągniemy żeby projekt nie umarł :) i na razie pokazujemy wszystko co się dzieje w Szczyrku - akurat z SON-u jest niestety najmniej do pokazywania...)czuję się wywołany do tablicy:- potwierdzam te słowa - nasz pomysł dokładnie uwzględnia te zaprezentowane w tym tygodniu plany - bo na nich się opieraliśmy kiedy przystępowaliśmy do opracowania koncepcji Solisko Arena.Jest ona ściśle dopasowana do tych pomysłów - różnica polega na tym że zamiast gondoli na Kotarz (teoretycznie zaplanowanej w planie miejscowym miasta Szczyrk), pojawia się teraz kanapa. Czyli generalnie to my się dopasowaliśmy do tych pomysłów, a nie odwrotnie - bo te plany już mają kilka lat...Nasz pomysł jest elastyczny - pomijając budowę wyciągów, to zagospodarowanie Soliska wg naszej koncepcji to koszt od kilku do kilkudziesięciu milionów - zależności ile będzie kubatury budynku, dużo platformy może być np. w lekkiej konstrukcji drewnianej, lub tylko ziemnej itd... Nawet dopasowaliśmy się do istniejących prywatnych parkingów... bo co zostało na prezentacji znowu powiedziane - "to jest sprawa nie do rozwiązania..."Czy teraz, kiedy pokazano oficjalnie ten plan SON-u nasza koncepcja powstanie? - szczerze? Przed przystąpieniem do opracowania Solisko Arena byliśmy najpierw u p.Richtera, który właśnie wtedy świeżo kupił cały ośrodek - ale to burmistrz Szczyrku - p. Wojciech Bydliński okazał zainteresowanie żeby zająć się tematem i pokazać publicznie jaki jest potencjał.- najlepiej posłużę się filmowym cytatem - z Misia: " Nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych"...na konferencji w Szczyrku w tym tygodniu, na pytanie do p.Richtera z sali o toalety przy stacjach, odpowiedź była delikatnie mówiąc mało konkretna - a już o lokalizacji ich na Solisku nie było słowa. Także pomimo tego że kibicujemy SON i liczymy za jakiś czas na zmianę nastawienia do tematu (bo tu nie tylko o możliwości finansowe chodzi), mój komentarz odnośnie tego jakie podejście jest obecnie prezentowane, jest dosadny: Nie srać, tylko jeździć !P.S.dokładam widok 3D terenu Solisko wg oficjalnie zaprezentowanej koncepcji p. Richtera (nanieśliśmy to sami wg pokazanej mapki, już po opracowaniu Solisko Arena) - aż się prosi o konkretną stację na dole - Solisko Arena, w obecnej lub zmodyfikowanej wersji (ona zarobi na siebie!) ... :

son2.jpg

son2.jpg.ef58790d560bea9691694a32fc39988e.jpg

Edytowane przez matei
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...