Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

21 godzin temu, Lexi napisał:

To czemu boli?

Bo obecne sprawy rodzinne i służbowe nie pozwalają mi, żeby tam pojechać w ciagu najbliższych 2 tygodni...

Od początku marca czekałem na nawrót zimy na Chopoku albo chociaż Lomnicy, żeby na przedłużony weekend się wybrać. A jak już ktoś na górze spełnił moje marzenie to sie okazało, że to jednak tylko moje marzenie... :)

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, ravick97 napisał:

@Lexi niczym najwyższej jakości Wróż przepowiedział precyzyjnie dzisiejsze warunki na Chopoku

a @Slavko nie pozostawił cienia wątpliwości, gdzie parkować

i jak tu można było nie pojechać 😄?

Wielkie dzięki Panowie za jeden z najlepszych dni na nartach w tym sezonie !

 

IMG_1512.jpeg

IMG_1526.jpeg

IMG_1535.jpeg

Proszę Cię, nie osłabiaj mnie, Maras mi tego nie wybaczy do końca swoich albo moich dni.

pozdro

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Plywak napisał:

Ktoś napisze jak wygląda sprawa z parkingami? Zostało coś dla posiadaczy sezonowki?

Jak parkowałem na P1 (obok molocha Grant, bosze co oni zrobili z tą doliną!!!) Słowak z obsługi zapytał czy mam sezonówkę. Ci z sezonówką nie płacą, ci co zakupili skipass jednodniowy przez internet 7E, bez skipasa 10E. Parking bardzo mały, byłem w środę o 8,15 pozostało bardzo mało miejsc. Parkowanie w błocie (wysiewka ze skały). Ogólnie coraz słabiej z parkowaniem w okolicach Biela Put (czy jakoś tak). Po drodze mijałem P3, był prawie pusty ale tam parę miejsc. P4 był zamknięty zresztą jest daleko od otwartej kolejki. P2 nie widziałem. Są dziwne miejsca do parkowania z parkomatami przy drodze( ponoć wychodzi ok. 80 zł za dzień). Trochę stresu było bo sznur chętnych jechał przede mną. Generalnie w weekend trzeba będzie być na P1 ok. 8.00

jeszcze to: https://www.jasna.sk/pl/informacie/informacie/transport/parkingi

zdjęcie z 13,30

 

ZdjcieWhatsApp2025-04-09o13_03.06_de836b08.thumb.jpg.dddb710c9bd50110af6b3e4b760b5b01.jpg

Edited by DMM
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Też tam dziś byłam na rekonesans - pierwszy raz, a musiałam wcześnie wracać. Jestem zachwycona Chopokiem! Rzeczywiście, warunki w wyższych rejonach doskonałe, niżej breja. 

Trochę szukałam drogi, bo nawigacja mi nie działała, przez co parkingu szukałam już w tłumie aut około 8.30. Udało mi się zaparkować powyżej hotelu Grand, na tyłach olbrzymiego hotelu, chyba  Swiss. Budowla koszmarna, swoją drogą. Trochę musiałam ogarnąć topografię miejsca. Na początku trafiłam do gondoli na Brhliska. Niby niewysoko, ale duża część trasy nawet zmrożona. W sumie dobrze, bo tam było mało ludzi, przy tłumach na głównych trasach, gdzie jeszcze były jakieś zawody i rycząca muzyka. Wróciłam na Brhliska i tam sobie trochę popędzlowałam do chwili, kiedy musiałam już wracać. Jak na rekonesans, było OK, już mniej więcej jestem zorientowana. Trza ostrzyć narty (były tępe)!

IMG_1229.jpg

IMG_1233.jpg

IMG_1235.jpg

IMG_1237.jpg

Edited by Maria
literówka
  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Aleksander G napisał:

Witam, proszę o info jak oceniacie czy Chopok dotrwa do Świąt Wielkanocnych ?

Tak, dotrwa.

Dzisiaj na szczycie wieje mocno, jest komunikat żeby nie jechać południową stronę,bo można tam zostać. Dziękuję @DMM za info o parkingu, nie było mnie tu kilka sezonów, a zmiany w zabudowie są porażające

IMG_20250413_082526.thumb.jpg.1803164bc85e81b2c8fdad3b29d11ae2.jpg

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Sad 4
Link to comment
Share on other sites

Ogarnąłem również narciarsko, początek na południu, to pewnie ostatni dzień jazdy poniżej Kosodrzewiny. Gondola na Prehybe robi robotę, związała ośrodek i ożywiła ruch na Mistrzowskiej. Północ do samego końca nieźle trzymała,  na Prehybe było max 4 stopnie Chopok 1C. Zahradki też się kończą, tam było 11 stopni.  Z kilku względów było to dla mnie nowe rozpoczęcie, dzisiaj rozpocząłem sezon narciarski 2025/26 😉

 

 

IMG_20250413_111044.jpg

IMG_20250413_111647.jpg

IMG_20250413_132547.jpg

IMG_20250413_142038.jpg

IMG_20250413_143711.jpg

IMG_20250413_144112.jpg

IMG_20250413_160504.jpg

IMG_20250413_161551.jpg

IMG_20250413_162702.jpg

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, surfing napisał:

Ogarnąłem również narciarsko, początek na południu, to pewnie ostatni dzień jazdy poniżej Kosodrzewiny. Gondola na Prehybe robi robotę, związała ośrodek i ożywiła ruch na Mistrzowskiej. Północ do samego końca nieźle trzymała,  na Prehybe było max 4 stopnie Chopok 1C. Zahradki też się kończą, tam było 11 stopni.  Z kilku względów było to dla mnie nowe rozpoczęcie, dzisiaj rozpocząłem sezon narciarski 2025/26 😉

 

 

IMG_20250413_111044.jpg

IMG_20250413_111647.jpg

IMG_20250413_132547.jpg

IMG_20250413_142038.jpg

IMG_20250413_143711.jpg

IMG_20250413_144112.jpg

IMG_20250413_160504.jpg

IMG_20250413_161551.jpg

IMG_20250413_162702.jpg

Czylii stałeś się szczęśliwym posiadaczem. nowej sezonówki.. :)

Brhliska sądząc po  foto. już nie. dotrwa do środy?

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Lexi napisał:

Czylii stałeś się szczęśliwym posiadaczem. nowej sezonówki.. :)

Brhliska sądząc po  foto. już nie. dotrwa do środy?

Kupiłem ze względu na Skrzyczne i dostęp do kolejek w lecie. 

Dla mnie nowe otwarcie, bo nie przypuszczałem że będę jeszcze tym sezonie mógł pojeździć na nartach.

Brhliska pewnie w tygodniu będzie nieczynna, ale wątpię czy przetrwa.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Jeeb napisał:

no to pobili Szwajcarów

a jest ładnie wybetonowany z toaletami, przebieralniami i prysznicami

Parkowanie to naprawdę słaba część tego ON. Zresztą mam wrażenie, że zawsze tak było. Trochę tego ich nie rozumiem, bo w Austrii zapewnienie parkingu nie tylko darmowego i wyasfaltowanego to standard, ale w wielu miejscach są parkingi kryte (Hintertux, Ischgl, Kitz, czy ostatnio nawet zauważyłem w malutkim Rosshuete - przykłady pierwsze z brzegu) - te nie zawsze są darmowe, choć takie też są, ale nawet nawet te płatne nie mają takich cen jak parkowanie na skraju drogi pod Chopokiem. TMR tak się chce wzorować ze wszystkim na Austrii, a tutaj robią po swojemu, chyba że uznali, że ludzie wszystko przełkną i dobrze na tym zarobią - może... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jest to jedna z rzeczy która odpycha od ponownego odwiedzenia Chopoka jak i reszty ich ośrodków TMR.
Ceny za parkowanie wyższe niż w niektórych miejscach w Szwajcarii to jest przegięcie, a to "tylko" Słowacja.
TMR odpycha od lat od siebie rożnymi akcjami, po trochu ich dokładając.

Na kolejny sezon za parking proponuję 25e dla osób bez sezonówki, i 10e dla osób z sezonówką. 🤣
Po co się ograniczać.
 

  • Like 1
  • Haha 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, pawelb91 napisał:

Jest to jedna z rzeczy która odpycha od ponownego odwiedzenia Chopoka jak i reszty ich ośrodków TMR.
Ceny za parkowanie wyższe niż w niektórych miejscach w Szwajcarii to jest przegięcie, a to "tylko" Słowacja.
TMR odpycha od lat od siebie rożnymi akcjami, po trochu ich dokładając.

Na kolejny sezon za parking proponuję 25e dla osób bez sezonówki, i 10e dla osób z sezonówką. 🤣
Po co się ograniczać.
 

I fast pass na bramce do parkingu.. oraz opłaty za korzystanie ze stojaka na narty pod knajpą.. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

No drogo tam jest ale można też tanio. W zeszłą środę chcieliśmy z żoną tam przyjechać na dzień nartowania. Koszt 19+19+15 VIP parking (wychodził taniej niż przydrożne parkingi po 20 eur). Łączny koszt 53 eur.

Zmieniliśmy plany: Zamówiliśmy nocleg w Hotelu Grand Jasná, przyjechaliśmy już we wtorek po południu, wykorzystaliśmy welness w hotelu, rano śniadanie, parking przy hotelu w cenie pobytu, nartowanie do 15:00, potem przejazd do term Bešeňová i powrót późnym wieczorem do domu. Wszystko to w cenie pobytu 108 eur dla dwu osób, czyli osoba 54 eur, taniej niż skipas w sezonie głównym na Chopoku.

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Lexi napisał:

Skoro tak o trzeba by trochę popaprać się w tym "błotku".. w środę ma nie padać - ktoś się wybiera?

Ja się wybieram - jeśli uda mi się poprzekładać zajęcia środowe... Jak nie, to w czwartek. Prognozy są niejednoznaczne...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Create New...