Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, andy-w napisał:

Dzisiaj w niedzielę jakże inne warunki pogodowe niż wczoraj.

Temp. na lekkim minusie, mgła i mżawka zamarzająca na goglach. Na Golgocie i Solisku widoczność jako taka.

Powyżej obu tych stoków prawie mleko. Mimo to dało się pojeździć. Stoki przygotowane bardzo dobrze czyli gładkie, wylizane, bez uskoków i umiarkowanie twarde. Śnieg szybki. Narciarzy mało, często żadnego narciarza przede mną do wyciągu. Po 10 godz pojawiło się kilka grup szkolonych więc czasem robili sztuczny tłok na Solisku gdzie widoczność była jeszcze znośna. Mimo nie sprzyjającej aury wyjeździłem się.

Również jeździłem w weekend w Szczyrku. Nawet w niedzielę jeździło mi się lepiej niż w sobotę. Ten ułamek świeżego śniegu znakomicie poprawił warunki jazdy. Powstały naprawdę fajne mikro-odsypy na łagodnych czerwonych trasach i na niebieskich. Fakt, że Golgota przez to się szybciej  zmuldziła, ale nie cała. Moim zdaniem całe dwa dni była super, i do tego różne. Niezła zima w Szczyrku, nie tylko śnieg na trasach, ale do tego zimowa atmosfera dookoła. Warunki lepsze niż w niejednym Tyrolu B|

W niedzielę w kość dzieciom dał stan torów pod orczykami. Rodzice jadący z dziećmi się wywracali w tych torach. Ja jeździłem z córką i po pierwszym przejeździe orczykiem zaczęliśmy jeździć w pojedynku. Trochę to nie fajnie, ale było znacznie bezpieczniej, i nikt z nas się nie wywrócił.

I taki komentarz skiturowy: czwórką dzisiaj wchodziły tabuny na fokach. Myślę że nawet z 50 mogło ich być w sumie.

Sobota

DSC_0368.JPG

Niedziela - moja ulubiona trasa 7 dzisiaj na dolnej części do SoliskaDSC_0402.JPG

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2016 o 11:59, jodek1 napisał:

Jedz do Zakopanego , ja tam spędzam tydzień co roku i sie nie nudze w promieniu kilkunastu km masz masę fajnych osrodków a i wieczorem można pojezdzić w centrum.

Żona zadowlona bo po Krupówkach mozna pobiegać i każdego dnia w innej knajpie na piwku posiedzieć. 

ja przez tydzień odwiedzam :

Witów Ski, Jurgów , Małe ciche, Małe Suche, Kasprowy , Rusin Ski , Kotelnice 

wieczorem jak mi się chce wyskakuje w Zakopcu na Polanę Szymoszkową lub Harendę ( obydwa stoki ze słusznym nachyleniem) .

 

Jak zasugerowaliście tak zrobiłem, w terminie 26-31/12 jadę na 4 dni jeżdżenia do Zakopanego z Gdańska. Mam nadzieję, że uda się coś pojeździć :)

Czy macie jakieś rady którędy jechać, aby nie utknąć w korkach :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpoczęty w Czorstynie. Termin: 15-18.12 (czw-nd). 

Przygotowana była ich główna trasa niebiesko-czerwona. Szykują obecnie niebieskie, do których są orczyki i ostatnią ściankę czerwonej. Czerwonej FIS jeszcze nie ruszyli. 

Pierwszy raz byłem w tym ośrodku, ale pewnie tam jeszcze nie raz wrócę. To co jest otwarte jest przygotowane rewelacyjnie, twardo równo i znikome objawy cukru. Super połączyli naturalny i sztuczny śnieg. Nie wiem czego to zasługa, ciężkich ratraków, chemii która sypią... Widać, że się naprawdę postarali. Prawdopodobnie z uwagi na zawody, które odbyły się w sobotę i trwają obecnie. 

Kilka zdjęć:

IMG_1738.JPGIMG_1745.JPGIMG_1756.JPGIMG_1740.JPG

Na zdjęciu podczas spaceru nocnego widać światła przy dwóch armatkach i wspierający akcję naśnieżania księżyc. 

Swoją opinię odnośnie przygotowania tras porównuję z Jurgowem i Białką. Tam trasy około południa w weekend zamieniają się w twarde podłoże i bardzo luźny cukier formujący się w muldy. W Czorsztynie ten nieprzyjemny efekt jest znacznie mniej odczuwalny.

Jurgów:

IMG_1747.JPGIMG_1748.JPG

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze krótko na temat dzisiejszych warunków w SON od znajomych: twardo, równo, bez przetarć i przeraźliwie pusto. Zdjęcia robione około 11:00. IMG_1762.JPGIMG_1763.JPG

Potem wybrali się za moją namową na Stożek. Wstyd przyznać, ale byłem tam raz jako dziecko, ale wiem o tym, ponieważ Tata mi powiedział. Tak, jak ja lubią strome trasy, więc nachylenie im się bardzo podobało, ale trasy przygotowane ponoć sporo słabiej niż w SON. Może lepiej zacytuję:

"Ścianki fajne ale wyciąg mega wolny, czerwona cała w grudach, a czarna krzywa ?
Także Stożek nie urzekł mnie..."

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, robert_k napisał:

Ale chodzić z nartami pod górę o.O

Oj nie chodzić :P Arena na święta startuje, a o pogodę chodziło mi tak ogólnie. Wszędzie dziś było bosko!

Ale Krynica ma chyba jakiś swój mikro-klimat. Przecież tam zima na 102! W żywieckim nie jest chyba aż tak zimowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, quba0 napisał:

Jak zasugerowaliście tak zrobiłem, w terminie 26-31/12 jadę na 4 dni jeżdżenia do Zakopanego z Gdańska. Mam nadzieję, że uda się coś pojeździć :)

Czy macie jakieś rady którędy jechać, aby nie utknąć w korkach :)?

A1 za Łódź, potem klasycznie "jedynką" na Śląsk, i ja jeżdżę dalej przez Żywiec, Korbielów, Namestovo, Tvrdošín, Sucha Hora, Chochołów. 

Jak w Korbielowie jest odśnieżony odcinek do granicy to jedzie się cudownie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FerraEnzo napisał:

Słotwiny Arena dają czadu!

1111111111111111.png

Taka zarąbista pogoda a nie ma jak się wyrwać :(

Za mojego żywota zamienili jeden łorcyk na porządne krzesło. Budę z napojami i jakąś padliną na restaurację. Dorobili naśnieżanie, choć tego akurat kilkadziesiat lat temu nie było potrzeba(!!!), no i wyposażyli stację w oświetlenie i ratraki!

Mam już 2 godzinny skipas na Słotwiny Arena,(nagroda), z niecierpliwością czekam na wykorzystanie!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła - Nowa Osada

Dzisiaj trafiłem do Nowej Osady... właściwie nie ma o czym pisać, pogoda doskonała (rano lekki minus, później lekki plus i cały czas lampa), warunki bardzo dobre cały dzień - w bonusie, mała frekwencja, a to już dla mnie jest wystarczające, żeby uznać ten wyjazd za wyjątkowo udany :).

 

 

IMG_20161220_105701.jpg

IMG_20161220_105707.jpg

IMG_20161220_105954.jpg

IMG_20161220_110007.jpg

IMG_20161220_110113.jpg

IMG_20161220_110608.jpg

IMG_20161220_112851.jpg

IMG_20161220_113910.jpg

IMG_20161220_113928.jpg

IMG_20161220_120057.jpg

IMG_20161220_140301.jpg

IMG_20161220_145756.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ratrak napisał:

A1 za Łódź, potem klasycznie "jedynką" na Śląsk, i ja jeżdżę dalej przez Żywiec, Korbielów, Namestovo, Tvrdošín, Sucha Hora, Chochołów. 

Jak w Korbielowie jest odśnieżony odcinek do granicy to jedzie się cudownie :).

Dzięki wielkie, tak pojadę.

Mam jeszcze dwa pytania, pytam pod kątem tras dla bardziej zaawansowanych:

1. Stoki czynne wieczorem w okolicach Zakopanego - na pewno Harenda i Nosal, coś jeszcze? Co najbardziej polecacie?

2. W planach mamy 4-5 dni jeżdżenia - na pewno jeden dzień Kasprowy (jeżeli będzie czynny), Jurgów (jeżeli FIS lub czarna będą otwarte), Tatrzańska Łomnica (jeżeli ruszy Skalnate Pleso), co jeszcze polecacie? Jesteśmy mobilni.

Świąteczne pozdrowienia,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, quba0 said:

Jak zasugerowaliście tak zrobiłem, w terminie 26-31/12 jadę na 4 dni jeżdżenia do Zakopanego z Gdańska. Mam nadzieję, że uda się coś pojeździć :)

Czy macie jakieś rady którędy jechać, aby nie utknąć w korkach :)?

wyceluj tak, żeby z Krakowa wyjechać ok. 5 rano, wtedy przejazd powinien być luźny, ew. jakoś późno wieczorem,

ja używam Google Maps, wskazuje ew. objazdy jak są korki

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, quba0 said:

2. W planach mamy 4-5 dni jeżdżenia - na pewno jeden dzień Kasprowy (jeżeli będzie czynny), Jurgów (jeżeli FIS lub czarna będą otwarte), Tatrzańska Łomnica (jeżeli ruszy Skalnate Pleso), co jeszcze polecacie? Jesteśmy mobilni.

Kasprowy nie będzie czynny, po słowackiej stronie masz jeszcze Strbskie Pleso, Bachledovą, Rohace i sporo innych ale już dalej.

Zresztą zerknij na tą mapkę i wszystko będziesz wiedział:

http://www.skionline.pl/stacje/slowacja,kraj,30.html

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quba0 napisał:

Dzięki wielkie, tak pojadę.

Mam jeszcze dwa pytania, pytam pod kątem tras dla bardziej zaawansowanych:

1. Stoki czynne wieczorem w okolicach Zakopanego - na pewno Harenda i Nosal, coś jeszcze? Co najbardziej polecacie?

2. W planach mamy 4-5 dni jeżdżenia - na pewno jeden dzień Kasprowy (jeżeli będzie czynny), Jurgów (jeżeli FIS lub czarna będą otwarte), Tatrzańska Łomnica (jeżeli ruszy Skalnate Pleso), co jeszcze polecacie? Jesteśmy mobilni.

Świąteczne pozdrowienia,

Kuba

Z Nosalem to cie poniosło :) albo o czymś nie wiem ? 

Blisko na wieczorną jazdę masz : Szymoszkową , Harendę oraz Suche (poronin) reszta to już dalej jest 

Kasprowy nie wczesniej otwieraja niz w połowie stycznia

W Jurgowie szanse na czarna w grudniu / styczniu są moim zdaniem żadne a czesto jest tylko na mapie przez cały sezon.

Pamiętaj o Białce tam masz fajną 1/2 praktycznie nie ma kolejek do krzesła a jak potrzeba to jezdzisz orczykiem i tam nigdy nie stoisz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, quba0 napisał:

Dzięki wielkie, tak pojadę.

Mam jeszcze dwa pytania, pytam pod kątem tras dla bardziej zaawansowanych:

1. Stoki czynne wieczorem w okolicach Zakopanego - na pewno Harenda i Nosal, coś jeszcze? Co najbardziej polecacie?

2. W planach mamy 4-5 dni jeżdżenia - na pewno jeden dzień Kasprowy (jeżeli będzie czynny), Jurgów (jeżeli FIS lub czarna będą otwarte), Tatrzańska Łomnica (jeżeli ruszy Skalnate Pleso), co jeszcze polecacie? Jesteśmy mobilni.

Świąteczne pozdrowienia,

Kuba

Jurgów, Ski Bachledova (najlepszy wybór moim zdaniem), Suche, Harenda.

Nosal nieczynny i nie wygląda by to się w najbliższym czasie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...