Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stacje Narciarskie "widma"


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce jest wiele opuszczonych i nieużywanych wyciągów narciarskich. Obok nich znajdują się często ciekawe trasy, którymi można zjechać jedynie "na dziko". Takimi stacjami narciarskimi są np. Beskidek i Zapalenica w Szczyrku albo stok w Suchej Dolinie. W Polsce jest też sporo wyciągów (i ośrodków) niedziałających z powodu problemów  z właścicielami gruntów lub brakiem kasy.

Ostatnio w necie natrafiłem na opuszczony od 7 lat wyciąg narciarski w Zielonej Górze. Stok krótki - jedynie 175 m, ale jeśli nie ma w okolicy nic lepszego, to czy nie warto pojeździć nawet na takim krótkim stoku? Jak widać MOSiR w Zielonej Górze ma inne zdanie http://adamfularz.salon24.pl/748651,protest-przeciwko-zamknieciu-wyciagu-narciarskiego-w-zielonej-gorze-sroda-g-14-ta  
 

Cytat

Ostatni raz wyciąg narciarski był czynny około roku 2010. Po tym okresie nowy dyrektor  MOSiR-u na zawsze zamknął wyciąg narciarski. MOSiR wykreślił wyciąg narciarski ze spisu obiektów zarządzanych przez tą instytucję, na stronie internetowej MOSiR Zielona Góra nie znajdziemy nawet wzmianki o wyciągu narciarskim. Obecnie wyciąg jest opuszczony, od lat nieczynny, można mieć wrażenie że zarządca nie przyznaje się do tego obiektu

. Ciekawe czy coś z tego wyjdzie...

unnamed.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2005 roku jezdziłem na narty do Berestu koło Krynicy-Zdrój. Był tam wyciąg "U Żywczaków" o długości 500m i miał całkiem fajne nachylenie stoku. To były jeszcze te "normalne" zimy i stok bez naśnieżania działał całkiem długo. Z tego co wiem to od paru ładnych lat już nie działa, a czy wyciąg stoi i rdzewieje to nie wiem. Kiedyś był wystawiony na allegro na sprzedaż (jakoś koło 2010 roku). Gdzieś mam jakieś fotki tego stoku, jak znajdę to wrzucę. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochodzita w Koniakowie po kilkunastu latach przerwy działała o ile pamiętam w sezonie 13/14 i 14/15 .

I to był dla mnie piękny come back. Z niewiadomych mi przyczyn w zeszłym i obecnym sezonie stacja nie działa.

Ich strona internetowa działa (nawet jedna z dwóch kamer pokazuje obraz ze stoku) i informuje o zamkniętych trasach :(

Pozostaje freeride :). Jest tam dużo  otwartego terenu i trochę zagajników.

 

20130119_110029.jpg

20130119_110558.jpg

20130119_112736.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Plywak napisał:

Dodam jeszcze cieszyńską Cieślarówkę

Są plany zakupu nowego wyciągu a może w tym sezonie wypożyczenia :

..."Ponieważ nowy wyciąg to koszt około 200 tysięcy złotych, postanowiono nie remontować starego a oszczędzać na nową inwestycję. Jednak jak dodaje dyrektor MZD niewykluczone, że uda się w tym sezonie jeszcze uruchomić coś na stoku. Mowa o tymczasowym wyciągu. - Są takie możliwości, jest firma w Bielsku, która taki przenośny wyciąg może nam wydzierżawić, zależeć to wszystko jednak będzie od kosztów – mówi Sosin. Jeśli oferta będzie atrakcyjna a pogoda utrzyma się, narciarze w tym sezonie będą mogli skorzystać z cieszyńskiego stoku.."

...." Jak dowiadujemy się w MZD, nowy wyciąg, który miałby powstać w miejscu starego będzie nieco dłuższy, bowiem na dole stoku udało się miastu zamienić działki i wydłużyć zjazd"...

zródło

 

Edytowane przez Gość
:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnobród-Zdrój. Bardzo fajna miejscowość uzdrowiskowo-wypoczynkowa kilka lat temu straciła swój zimowy atut, czyli stok długości ok. 400metrów z wyciągiem talerzykowym (fotka znaleziona w necie). Ja nie miałem okazji tam jeździć, ale znajomi fajnie go wspominają. Dlaczego nikt go co zimę nie uruchamia to nie wiem. Skorzystała na tej stracie pobliska Jacnia.

 

StokKrasnobród.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok pomiędzy Kazimierzem, a Rąblowem w województwie lubelskim: Celejow.

Krótka ale bardzo ciekawa górka to była...od jakiegoś czasu - nieczynna :( 

Górka wygląda z góry tak:

DSCN3640.JPG

Na dole infrastruktura była nie za bogata...

Expat na fotce.

DSCN3628.JPG

Górna stacja...

DSCN3636.JPG

Stok z dołu w ostatnim roku działalności...a było to w roku 2014.

Pozdro.

DSCN3623.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 22.01.2017 at 1:23 AM, paolomario said:

Krasnobród-Zdrój. Bardzo fajna miejscowość uzdrowiskowo-wypoczynkowa kilka lat temu straciła swój zimowy atut, czyli stok długości ok. 400metrów z wyciągiem talerzykowym (fotka znaleziona w necie). Ja nie miałem okazji tam jeździć, ale znajomi fajnie go wspominają. Dlaczego nikt go co zimę nie uruchamia to nie wiem. Skorzystała na tej stracie pobliska Jacnia.

 

StokKrasnobród.jpg

Kurcze, byłem tam ostatnio latem i par lat temu też.

Nie wyglądało jakby go mialo nie działać. A górka jest naprawdę fajna!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2017 o 15:37, leitner napisał:

W Polsce jest wiele opuszczonych i nieużywanych wyciągów narciarskich. Obok nich znajdują się często ciekawe trasy, którymi można zjechać jedynie "na dziko". Takimi stacjami narciarskimi są np. Beskidek i Zapalenica w Szczyrku

Szczyrk Beskidek ostatni raz czynny w całości 11lat temu.

InsWIuG.jpg

1. Beskidek Szczyrk 2004

zqX6RcC.jpg

3. Dom Turysty PTTK i Beskidek w latach świetności pocztówka z zasobów fotopolska.eu

CUo0be5.jpg

4.

22.11.2015 Dom Turysty PTTK Szczyrk.

W 2011 pisano:

Dom Turysty PTTK w Szczyrku uzyskał pozwolenia dla przebudowy i rozbudowy obiektu hotelowego.

W ramach przedsięwzięcia istniejący obiekt przy ul. Górskiej ze 180 miejscami noclegowymi o powierzchni zabudowy ok. 2 tys. mkw. zostanie zmodernizowany.Kompleks będzie powiększony o część rekreacyjną z basenem, zapleczem SPA i gastronomicznym o powierzchni ok. 2 tys. mkw.

Prace prowadzone będą na działce o powierzchni ok. 1,4 ha, na której wyburzone zostaną m.in. istniejące zabudowania gospodarcze.

fRFmZ1i.jpg

5.

CPZM8ZS.jpg

7.

b8yy4Vu.jpg

8.

i3hvxae.jpg

10.

yU2OtlN.jpg

11.

udB4nlo.jpg

12.

6cQqamQ.jpg

13.

3bGiCzZ.jpg

14. Widok na Skrzyczne z Beskidka

pBSj5hn.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Beskidka to mam bardzo mieszane odczucia.

Z jednej strony mój dzieciak czyli Marek stawiał tam pierwsze zawodnicze kroki w roku 2005 i to są piękne wspomnienia.

Kluby bardzo często tam trenowały slalom. Stok był stromy, a w górnej części bardzo stromy.

Z drugiej strony to tam miałem w 2008 r. poważny wypadek czyli bliskie spotkanie trzeciego stopnia z armatką śnieżną.

W zasadzie po tym wypadku ośrodek całkowicie zaprzestał działalności i od następnego sezonu już nie działał.

 

155_5519.JPG

155_5521.JPG

155_5525.JPG

155_5529.JPG

20080217_0179.JPG

20080217_0184.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

 Hotel Włókniarz sprzedany

Miasto Szczyrk wzbogaci się o 10,45 mln zł. Na pewno te środki pomogą m.in. w organizacji transportu pod kolejki narciarskie. Automatycznie nasuwa się pytanie: kto to kupił ? Nie wiemy, ale niebawem będzie wiadomo, akt notarialny będzie podpisany w listopadzie. Przykład Szczyrku pokazuję, co się dzieje, jak zainwestuje się ok. 150 milionów w infrastrukturę narciarską, zainwestowane miliony przyciągają kolejny kapitał, tworzy się tzw. „efekt kuli śnieżnej” - Snowball Effect. Gratulujemy. https://szczyrk.online/wlokniarz-sprzedany/

 

yU2OtlN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 o 18:19, surfing napisał:

22.11.2015 Dom Turysty PTTK Szczyrk.

W 2011 pisano:

Dom Turysty PTTK w Szczyrku uzyskał pozwolenia dla przebudowy i rozbudowy obiektu hotelowego.

W ramach przedsięwzięcia istniejący obiekt przy ul. Górskiej ze 180 miejscami noclegowymi o powierzchni zabudowy ok. 2 tys. mkw. zostanie zmodernizowany.Kompleks będzie powiększony o część rekreacyjną z basenem, zapleczem SPA i gastronomicznym o powierzchni ok. 2 tys. mkw.

Prace prowadzone będą na działce o powierzchni ok. 1,4 ha, na której wyburzone zostaną m.in. istniejące zabudowania gospodarcze.

fRFmZ1i.jpg

Dalej nic się nie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, surfing napisał:

 Hotel Włókniarz sprzedany

Miasto Szczyrk wzbogaci się o 10,45 mln zł. Na pewno te środki pomogą m.in. w organizacji transportu pod kolejki narciarskie. Automatycznie nasuwa się pytanie: kto to kupił ? Nie wiemy, ale niebawem będzie wiadomo, akt notarialny będzie podpisany w listopadzie. Przykład Szczyrku pokazuję, co się dzieje, jak zainwestuje się ok. 150 milionów w infrastrukturę narciarską, zainwestowane miliony przyciągają kolejny kapitał, tworzy się tzw. „efekt kuli śnieżnej” - Snowball Effect. Gratulujemy. https://szczyrk.online/wlokniarz-sprzedany/

 

 

Z ciekawostek. Na zlecenie Burmistrza Miasta Szczyrk powstała nawet koncepcja architektoniczna przebudowy Włókniarza:

http://galeski.com.pl/park-hotel-szczyrk/ 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...