Narty - skionline.pl
Jump to content

Wiosenne i Letnie wyprawy rowerowe i piesze po górach

Mops
 Share

Recommended Posts

Godzinę temu, Lexi napisał:

..taka luźna dygresja - zauważcie jak bardzo zmieniło się nasze podejście do "tematu" - kilka tygodni temu obawialiśmy się o zdrowie i życie swoje i swoich bliskich, teraz boimy się ze nam "ktoś" spieprzy wakacje. 🙂

Obawa o zdrowie i życie wciąż jest, ale wiedza i świadomość większa, więc myśl o wakacjach jest jak najbardziej racjonalna.

A że niektóre sankcje albo poluzowania służą różnym interesom, politycznym też, to inna sprawa.

• 2 weeks later...

Następny spacer z Diablakiem w tle - co najważniejsze bez tłoku i zgiełku. 

Spotkaliśmy 4 osoby pieszo i ani jednego rowerzysty.

Tereny zalesione w 90% wiec pomimo strasznego skwaru w miastach (środek zeszłego tygodnia) w lesie ciepło ale przyjemnie - przypuszczam ze w Tatrach w tym samym czasie można było się upiec.

No i żeby narciarski akcent był polana/przecinka leśna widoczna w oddali na ostatnim zdjęciu to stok na Masornym Groniu. 😉

DSC00818.jpg

DSC00874.jpg

DSC00827.jpg

DSC00869.jpg

DSC00894.jpg

DSC00900.jpg

DSC00933.jpg

DSC00890.jpg

• Like 6

• 2 weeks later...

Spiesze uspokoić miłośników klimatów PRLowskich ze jeśli idzie o Pilsko to nic się nie zmieniło i nie widać  żeby w najbliższym czasie cokolwiek się zmieniło - las pięknie pachnie żywicą i tak jakby farbą olejną ze świeżo pomalowanych lamperii 😉.

DSC01190.thumb.jpg.eff20a4936da79b4b402997c013ba104.jpgDSC01158.thumb.jpg.b9c3afce86f75b32d4c2e0ce85b50fcc.jpgDSC01150.thumb.jpg.2ffdddfd1d25ef95c5961c94cc4295fc.jpgDSC01168.thumb.jpg.7d4c7dfb1130259d84560bbd913accec.jpgDSC01213a.thumb.jpg.bab485660fdb248dd54edd38d6e274eb.jpgDSC01220.thumb.jpg.9756780f07a25cec02bd4c6b5f7ffa19.jpgDSC01259.thumb.jpg.6a01d9666dcfec3a934cd16fa37a5172.jpgDSC01266.thumb.jpg.781cd90b2e6bcb406339a9f191f884dc.jpgDSC01282.thumb.jpg.8f753ab780b9b80a49064241772bc428.jpgDSC01179.thumb.jpg.78b6c834a3bfe241e25943acd1b1cbeb.jpg

• Like 4
  • Thanks 1

• 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Cześć,

widzę kilku „łazików” jest wśród braci narciarskiej 🙂 czy ktoś już wędrował po górach? Jakichkolwiek? Mam pytanie odnośnie działalności schronisk - a na myśli możliwość na nocleg, odpoczynek i jakiś posiłek, tudzież złoty napój ;) a sytuacja jest jaka jest... ktoś coś?

Myślę, że wiele osób z forum wędruje po górach albo jeździ po nich rowerem. Obrcnie szanse na nocleg są tylko, jeśli ktoś się zgodzi przyjąć podróżnego nieoficjalnie. Z jedzonkiem i to tylko na wynos bywa różnie bo niektóre przybytki mogą być chwilowo zamknięte. Jest jak jest i nic z tym na razie nie zrobimy. Trzeba pamiętać, że od 1000m n.p.m. w górę wciąż jest dużo śniegu.

Edited by Ziemowit
  • Like 1

13 godzin temu, .Beata. napisał:

🙂 czy ktoś już wędrował po górach?

Dokładnie wczoraj "zaatakowałem" pobliski szczyt.. ze 4 km i 300m przewyższenia  (bez tlenu😉)  -  pierwsza próba po kontuzji coby sprawdzić czy połamaniec jeszcze się nada do czegoś  - niestety schronisk nie było po drodze.

Z tego co mądrzy ludzie mówią to trzeba dzwonić - bo schroniska to bardzo indywidualna sprawa a jak wiadomo Górale to dość obrotna społeczność i dudkami nie gardząca zazwyczaj.

Edited by Lexi
  • Like 2

Godzinę temu, Lexi napisał:

Dokładnie wczoraj "zaatakowałem" pobliski szczyt.. ze 4 km i 300m przewyższenia  (bez tlenu😉)  -  pierwsza próba po kontuzji coby sprawdzić czy połamaniec jeszcze się nada do czegoś  - niestety schronisk nie było po drodze.

Z tego co mądrzy ludzie mówią to trzeba dzwonić - bo schroniska to bardzo indywidualna sprawa a jak wiadomo Górale to dość obrotna społeczność i dudkami nie gardząca zazwyczaj.

4km drogi i 300m przewyższenia czy 4300m przewyższenia? Jaki to szczyt? :)

Bo 4300 da się zrobić wchodząc z Sallanches na MB. :)

Edited by Ziemowit
  • Haha 2

Haha, pobliski szczyt to raczej 4 km drogi, zwłaszcza z kontuzją. Też mam kuku i stąd pytanie o schroniska, tak na wszelki wypadek jakby mi się coś po drodze popsuło. Na prawdziwą informację telefoniczną nie ma co liczyć, bo nie wiedzą kto dzwoni, a może za miesiąc będzie już „różowo” ;)  No cóż, pojadę na żywioł 🥳

• Like 2

No niestety @Ziemowit nie mam takiej "górki" w pobliżu ...Beata dobrze odczytała-zwykłe krzaki 

ale i tak wyzwanie🙂

51 minut temu, .Beata. napisał:

Też mam kuku i stąd pytanie o schroniska, tak na wszelki wypadek jakby mi się coś po drodze popsuło.

Poćwicz na lokalnym "Kasprowym"...😉

DSC00382.thumb.jpg.f4db832a895bcab1a4a38c55e867e0fd.jpg

• Like 3

54 minuty temu, marionen napisał:

To co dla jednych jest lokalne, dla innych może być na końcu świata...

Beata pisze że jest z Poznania stąd foto jej "lokalnego Kasprowego" - na zdjęciu poznańska "Malta" (ostatnio podobno nowy agregat zamontowali)...🙂

• Like 1

24 minuty temu, Lexi napisał:

Beata pisze że jest z Poznania stąd foto jej "lokalnego Kasprowego" - na zdjęciu poznańska "Malta" (ostatnio podobno nowy agregat zamontowali)...🙂

Ja Maltę znam, prawie połowa mojej rodziny pochodzi z okolic. Malta ma dla części ludzi inne znaczenie i prawie 3000 km do pokonania. Jak wrzucasz zdjęcie to można jednak podpisać co zacz.

Na Malcie (poznańskiej) wychowało się wielu znakomitych narciarzy, nawet olimpijczyków, a niektórzy do dzisiaj zdobywają medale w międzynarodowych zawodach (np. J. G-G. - doskonały slalomista) 

Edited by marionen
  • Like 1

26 minut temu, marionen napisał:

Jak wrzucasz zdjęcie to można jednak podpisać co zacz.

Zarówno zdjęcie jak i tekst nad nim był skierowany do @.Beata.  co bardzo jasno widać a której pewnie nie musiałem tłumaczyć co to ....

Ale fakt - nie podpisałem... będę musiał z tym teraz jakoś żyć

• Like 2

37 minut temu, Lexi napisał:

Za karę 4300m przewyższenia :D

Co do noclegów to trzeba dzwonić po pensjonatach i się dowiadywać, niektórzy gospodarze nie stosują się do zakazów i przyjmują gości. Schroniska PTTK na pewno będą zamknięte tak długo jak długo będzie oficjalny zakaz noclegów turystycznych. Skoro Beata jest z Poznania to w Sudety ma najbliżej. Dodam małą uwagę, że na ferie wielkanocne zarząd KPN wprowadził zakaz wstępu do parku i porozwieszał tabliczki o tym informujące. Jest obawa, że zrobią podobny wałek na najbliższą majówkę. Z resztą o każdej porze roku w KPN jest dużo ludzi, ja zazwyczaj go omijam i próbuję wybierać takie szlaki, którymi nikt nie chodzi, dobrym pomysłem na wędrówkę aby być w górach samemu są nieoznakowane leśne drogi pożarowe. 

Edited by Ziemowit
  • Haha 3

36 minut temu, Lexi napisał:

Zarówno zdjęcie jak i tekst nad nim był skierowany do @.Beata.  co bardzo jasno widać a której pewnie nie musiałem tłumaczyć co to ....

jak rozmawiasz tylko z @.Beata. to najlepiej na priv. i nie będzie kłopotu, a tak inni też czytają...

Nie byłam ani na jednej ani na drugiej Malcie ...na nartach;)  lokalna jak dla mnie do kitu (to tak jakbyś lizaka lizał przez szybę) a na najbliższą górkę mam 12 km - też bez tlenu ;) 

No cóż, pojadę tam, gdzie znajdę bazę. KPN to w ogóle jakiś matrix jest, jeśli Karkonosze to chętnie czeskie, z resztą jest mi obojętne gdzie...gdziekolwiek

• Like 1