Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

Na portalu społecznościowym wykop.pl trwa AMA na temat wirusa (AMA - Ask Me Anything - czyli formuła pytań i odpowiedzi). Pytającym są użytkownicy, a odpowiadającym dr Paweł Grzesiowski, immunolog. Warto przejrzeć, bo pan doktor przekazuje sporo przydatnych, rzeczowych informacji

https://www.wykop.pl/link/5372369/ama-z-dr-pawlem-grzesiowskim-koronawirus-fakty-i-mity/

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mnrdov napisał:

Na portalu społecznościowym wykop.pl trwa AMA na temat wirusa (AMA - Ask Me Anything - czyli formuła pytań i odpowiedzi). Pytającym są użytkownicy, a odpowiadającym dr Paweł Grzesiowski, immunolog. Warto przejrzeć, bo pan doktor przekazuje sporo przydatnych, rzeczowych informacji

https://www.wykop.pl/link/5372369/ama-z-dr-pawlem-grzesiowskim-koronawirus-fakty-i-mity/

To chyba pierwszy link do wykopka :) na skionline!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podejmuje się właściwych decyzji we właściwym momencie to potem: "W całych Włoszech mają zostać wprowadzone środki, które dotychczas obowiązywały na północy kraju, gdzie znajduje się ognisko epidemii koronawirusa. Ograniczenie poruszania się obejmie cały kraj - ogłosił premier Giuseppe Conte."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja at odpuszczam na razie, wyjazd miał być jutro, ale już mi się chce wymiotować tym koronopanicznym przekazem. Szczerze mówiąc odechciało mi się nart w Austrii poczekam te parę tygodni i pojadę na 3 tygodnie 😁

Jak pomyślę że mnie aresztują za kichniecie po przyjeździe to już w ogóle się miło robi.

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marboru napisał:

@Bumer formalności stało się zadość. Problem rozwiązany całe szczęście. 

Tak, to działa w dzisiejszych czasach...niestety.

Napisali mi dziś ze oddadzą mi 50%. Piszą tez ze taka sytuacja  wystąpiła pierwszy raz od 25 lat kiedy działają i nie wiedzą jeszcze jak się wszystko potoczy. Pies je... parę złotych,  najbardziej to mi szkoda tego szusowania w słońcu.  No i  tego, że znów nie będę tam gdzie lubie wracac.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

Sporo się nauczyłem  czytając ten wątek. Z przykrością  muszę powiedzieć, że nie widzę realnych szans odporu epidemii przy takim społeczeństwie. Co prawda  jest to forum narciarskie, czyli ludzi lubiących chyba naturę, zdrowy styl życia, zainteresowanych jakością  i długością  swojego życia. Ciekawe jak  rozwija się dyskusja na ten temat na forach np. kierowców, malarzy, kurierów, modystek, fryzjerów.... Od narciarzy oczekiwałbym  więcej  mądrości i rozwagi. Od lat obserwuję to forum, jestem jego czynnym członkiem. Ta "czynność" jednak maleje, z roku na rok maleje. Sobie zostawię to dlaczego maleje, bo nie chcę aby ktoś się obraził jakimś moim ostrzejszym słowem. Przez to forum poznałem wiele ludzi, z niektórymi zaprzyjaźniłem się, na żywo, ale także i na ekranie. Nie chcę nikogo pouczać, nie chcę abyście mnie uważali za jakiegoś społecznego nauczyciela czy głosiciela prawdy. Proszę Was, zastanówcie się tak w spokoju nad swoim postępowaniem. Zastanówcie się kim jesteście dla swoich bliskich, co może Was i Waszych bliskich czekać  gdy zrobicie coś nierozsądnego. Sprawy materialne  odłóżcie sobie teraz na bok. Nie martwcie się jakie to straty zanotuje gospodarka. Zatroszczcie się o siebie, swoich bliskich i swoje otoczenie. Zabrzmiało to jak kazanie nawiedzonego,  trudno, chciałem dobrze.  

a ja mysle ze az tak zle nie bedzie, z reszta widac po tym watku, jak bardzo sie nastroj zmienil, z walecznego kilkanascie stron temu na bardziej wywazony obecnie. Chyba obrazki z wloch, plus to ze sprawa zawiatala do nas, daja jednak do myslenia.

Poza tym w wielu miejscach (korporacjach), tegie glowy mysla za tych, ktorym myslenie idzie slabo. u mnie juz kazdy wracajacy z wyjazdu zagranicznego ma obowiazkowa prace z domu przez 14 dni. Wyboru nie ma zadnego, po prostu nie mozna ryzykowac zdrowia setek innych ludzi.

3 godziny temu, tanova napisał:

Czy obecna sytuacja ma wpływ na organizację pracy i kondycję w Waszych firmach?

U mnie wstrzymano wszystkie zagraniczne podróże służbowe. A ponieważ wczoraj wracałam tranzytem przez Niemcy z lotniska, to jest spora szansa że załapię się na 2 tygodnie kwarantanny domowej i telepracy. Na razie trochę chaos informacyjny czy kwarantanna ma dotyczyć powracających z całych Niemiec czy tylko Nadrenii Westfalii.

w mojej firmie nie ma zadnego znaczenia jaki region, 2 tyg kwarantanny. Z reszta ja bym nie zaryzykowal zdrowia innych, nawet gdybym sie obecnie dobrze czul.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany w tej epidemii delikatnie upatruję szansy, żeby się w Alpy przeprowadzić bo jak dotąd to wynajem mieszkań był tam przerażająco drogi jak w Warszawie niedaleko centrum. Powiedzmy, że 2500zł/mc za mieszkanie + wszystkie opłaty typu woda, prąd, gaz i śmieci mnie urządza, więcej nie dam :P

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę liczb. Wbrew temu co mówi nasz lekarz specjaliści twierdzą że zarażonych zostanie od 20 do 70% populacji. Przyjmijmy że w Polsce mieszka 38000000 ludzi. Daje nam to od 7600000 do 26600000 chorych. Średnio wychodzi 17100000 chorych w Polsce. WHO podała że śmiertelność to 3,5% co daje nam od 266000 do 931000 i średnio 598500 zgonów. We Włoszech 81% to osoby powyżej 60 lat. To daje nam od 215460 do 754110 i średnio 484785 zgonów emerytów. Średnia emerytura to 2236,84 zł a zasiłek pogrzebowy wynosi 4000 zł. Po około dwóch miesiącach ZUS zacznie liczyć zyski jednak NFZ i cała gospodarka potężne strary. To tylko suche liczby ale wyglądają bardzo ciekawie. Biorąc pod uwagę że tysiące aut osobowych przekracza właśnie granice i nikt ich nie sprawdza trzeba przyjąć że około połowa tu piszących i tak zostanie zarażonych. Niestety większość że starszych użytkowników tego forum może nie mieć szans pojeździć na nartach w przyszłym sezonie. Tyle liczby co pokaże rzeczywistości zobaczymy za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę że w Chinach nie ma nowych przypadków, a już 60tyś wyleczonych, więc minus zgony zostało im ok 16tyś czyli mniej niż Włochy w tym tygodniu. Pytanie czy to prawdziwe dane? Jeżeli tak to być może wirus zniknie tak szybko jak się pojawił. Pytanie czy UE z jej żenującym procesem decyzyjnym da radę zadziałać jak Chiny.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przemo_narciarz napisał:

A ja widzę że w Chinach nie ma nowych przypadków, a już 60tyś wyleczonych, więc minus zgony zostało im ok 16tyś czyli mniej niż Włochy w tym tygodniu. Pytanie czy to prawdziwe dane? Jeżeli tak to być może wirus zniknie tak szybko jak się pojawił. Pytanie czy UE z jej żenującym procesem decyzyjnym da radę zadziałać jak Chiny.  

Tam mają konkretną kwarantannę w całym kraju. Sprawdzanie temperatury i dezynfekcja dosłownie wszędzie. Żeby u nas na podobnym poziomie to było to wojsko musiałoby stać przed każdym marketem, mierzyć temperaturę i psikać płyn dezynfekujący na rączki.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, przemo_narciarz napisał:

A ja widzę że w Chinach nie ma nowych przypadków, a już 60tyś wyleczonych, więc minus zgony zostało im ok 16tyś czyli mniej niż Włochy w tym tygodniu. Pytanie czy to prawdziwe dane? Jeżeli tak to być może wirus zniknie tak szybko jak się pojawił. Pytanie czy UE z jej żenującym procesem decyzyjnym da radę zadziałać jak Chiny.  

W Chinach ludziom spawali drzwi/zamurowywali je, żeby nie opuścili narzuconej kwarantanny. Spróbuj sobie to wyobrazić w jakimś kraju europejskim albo w stanach.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w sieci film- niepopularny politycznie. Jeśli kogoś interesują inne wiadomości i spojrzenie na temat niż w popularnych mediach, to warto się z nim zapoznać pomimo jego długości.

Ocenę filmu pozostawiam już każdemu indywidualnie i do przerobienia we własnej głowie.

 

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Turnplayer napisał:

glowy mysla za tych, ktorym myslenie idzie slabo. u mnie juz kazdy wracajacy z wyjazdu zagranicznego ma obowiazkowa prace z domu przez 14 dni. Wyboru nie ma zadnego, po prostu nie mozna ryzykowac zdrowia setek innych ludzi.

 

U mnie od zeszłego tygodnia połowa firmy na HO - jakieś 500 osób w Polsce.

Wszystkie wyjazdy zawieszone - jedyna opjca na wyjazd to przypadek zagrożenia ciągłości biznesowej.

Wracający z kraju dotkniętego chociaż jednym przypadkiem: 3 tygodnie HO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całych Włoszech kwarantanna i nowe surowe przepisy po to aby zapobiegać takim sytuacjom jak niżej ale na razie wydaje się, że jest na odwrót, gdyż tłumy szturmują sklepy jak w black friday w USA na przecenie telewizorów o 80%.

EStDVlrWoAIINiP?format=jpg&name=medium

 

Chociaż już gdzieś czytałem, że wirus w nocy śpi, więc... :D

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemowit napisał:

Nadal twierdzę, że to nie wiatrówka (chodzi mi o liczbę zarażanych przez jednego chorego), a pojedyncze doniesienia wymagają potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...