Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, tanova napisał:

Czy dobrze rozumiem - kwarantannę ma odbyć w ramach urlopu :/? Czy to zgodne z prawem ?

Tak powinno być: "przymusowy urlop", czyli kwarantannę.

:D:D:D Czepiasz się słówek @tanova :D W Korpo, takim jak moje wszystko jest zgodne z prawem.

PS. Poprawiłem już post, bo rzeczywiście mógł być źle odczytany.

Edytowane przez marboru
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, fredek321 napisał:

Ponieważ https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-w-szpitalach-brakuje-maseczek-i-fartuchow,nId,4373773#iwa_source=special i tak jest wszędzie, a zapasów praktycznie nie ma to jutro można się spodziewać sporej rewolucji w polskiej ochronie zdrowia. Obym się mylił. Jeśli nie to odczuje to każdy czekający w jakiejkolwiek kolejce medycznej.

Jak rozumie szpitale zrobią to co szpital w Krakowie:

Cytat

Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje od środy do odwołania przyjęcia planowe na oddziały zabiegowe i zachowawcze, jak również planowe porady w poradniach, z powodu zagrożenia koronawirusem.

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marboru napisał:

Tak powinno być: "przymusowy urlop", czyli kwarantannę.

:D:D:D Czepiasz się słówek @tanova :D W Korpo, takim jak moje wszystko jest zgodne z prawem.

Nie czepiam się, pytam 9_9.

Na uczelni, takiej jak moja, na kwarantannie nie ma urlopu, trzeba pracować zdalnie. Tak jak koleżanka, która pracuje w banku i w sobotę wróciła z nart w Austrii - wszyscy, którzy byli na wyjeździe za granicą dostają laptopa w łapkę i zakaz wstępu do firmy na 14 dni. Żadnego obijania się.

Edytowane przez tanova
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tanova napisał:

Na uczelni, takiej jak moja, na kwarantannie nie ma urlopu, trzeba pracować zdalnie. Tak jak koleżanka, która pracuje w banku i w sobotę wróciła z nart w Austrii - wszyscy, którzy byli na wyjeździe za granicą dostają laptopa w łapkę i zakaz wstępu do firmy na 14 dni. Żadnego obijania się.

Ja do końca tygodnia ostatnie ważne obowiązki wyjazdowe i od poniedziałku telefon, komputer i praca z domu :) Czyli podobnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ziemowit napisał:

Jak rozumie szpitale zrobią to co szpital w Krakowie:

 

Ale super. Nie pójdę do ortopedy, a więc nie wrócę do pracy. Całe szczęście! L4 trwaj!

Kij z tego że ludzie chorują na inne choroby wykluczające normalne funkcjonowanie 😄 Liczy się teraz tylko jeden wirus.

Edytowane przez Gerald
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gerald napisał:

Ale super. Nie pójdę do ortopedy, a więc nie wrócę do pracy. Całe szczęście! L4 trwaj!

Kij z tego że ludzie chorują na inne choroby wykluczające normalne funkcjonowanie 😄 Liczy się teraz tylko jeden wirus.

9 miesięcy czekam na wyjęcie zespolenia z prawej kostki. 9 wyczekałem to poczekam następne 9 kuśtykając, co tam... Nie dość, że przez ten syf straciłem wyjazd w Alpy to jeszcze wyczekany zabieg przywracający sprawność... 😠

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ziemowit napisał:

Jak rozumie szpitale zrobią to co szpital w Krakowie:

Nie szpitale będą decydować. Jutro się okaże po: "Jutro o godz. 9.00 odbędzie się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, na którym zapadną kolejne decyzje związane z sytuacją z koronawirusem - informuje szef KPRM Michał Dworczyk."

Wg. mojej skromnej wiedzy szykujemy się na armagedon i już jutro będziemy tworzyć nowe szpitale zakaźne. Mam nadzieję, że się mylę z dwóch powodów, pierwszy podałem, a drugi to taki, aż tak nadmiarowe działanie w rzeczywistości nie jest nadmiarowe.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tatita napisał:

9 miesięcy czekam na wyjęcie zespolenia z prawej kostki. 9 wyczekałem to poczekam następne 9 kuśtykając, co tam... Nie dość, że przez ten syf straciłem wyjazd w Alpy to jeszcze wyczekany zabieg przywracający sprawność... 😠

Ale ja nie pracuje w biurze, w korpo. Praca wymaga ode mnie sprawności fizycznej. Każde takie zwlekanie to moja dłuższa absencja, za które płaci podatnik. 

  • Like 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marboru napisał:

Ja do końca tygodnia ostatnie ważne obowiązki wyjazdowe i od poniedziałku telefon, komputer i praca z domu :) Czyli podobnie.

U mnie dodatkowo możesz sobie monitor zabrac do domu :)

Zamawiasz złotą rączkę, przychodzi chłop, odkreca jeden z dwóch monitorów (standard), bierzesz pod pache i wychodzisz. Na recepcji stoją nóżki i pudło z kablami.

No i oficjalnie plan BCP będziemy testować na żywo jeżeli chociaż jedno podejrzenie będzie w którejkolwiek lokalizacji.

Przypominajka,  połowa firmy już na HO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, mysiauek said:

No i oficjalnie plan BCP będziemy testować na żywo jeżeli chociaż jedno podejrzenie będzie w którejkolwiek lokalizacji.

my mieliśmy BCP w zeszłym tygodniu i jesteś gotowi na ewakuację, ja zreszta, już się do biura nie wybieram

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robur82 napisał:

Zgodne z prawem jest wszystko co firma bierze na klatę.  Społeczeństwo roszczeniowe mamy

Możesz rozwinąć? Co jest roszczeniowego w tym, że pracownik pracuje zdalnie w czasie kwarantanny, zamiast godzić się na utratę urlopu wypoczynkowego?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, toppaner napisał:

Darujmy sobie  , luzik.

Szkoda of topu, ja pisałem o zamknięciu kościołów, a Ty coś dziwnego, więc nie kumam.

Skoro można pracować z domu, uczyć się w domu, to dlatego się nie modlić w domu, to będą jedyne zgromadzenia masowe na których przebywa 70% śmiertelnie zagrożonych.

Stadiony stop, koncerty stop,  granice stop a kościoły impra na całego, litości bądźmy konsekwentni, albo albo. 

Nie po to odwołalem wyjazd do Austrii żeby mi teraz pod domem epidemie szerzyli.

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

Lepiej zamknąć kościoły, jak uczelnie.

 

10 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Szkoda of topu, ja pisałem o zamknięciu kościołów, a Ty coś dziwnego, więc nie kumam.

Skoro można pracować z domu, uczyć się w domu, to dlatego się nie modlić w domu, to będą jedyne zgromadzenia masowe na których przebywa 70% śmiertelnie zagrożonych.

Stadiony stop, koncerty stop,  granice stop a kościoły impra na całego, litości bądźmy konsekwentni, albo albo. 

Nie po to odwołalem wyjazd do Austrii żeby mi teraz pod domem epidemie szerzyli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Nie szpitale będą decydować. Jutro się okaże po: "Jutro o godz. 9.00 odbędzie się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, na którym zapadną kolejne decyzje związane z sytuacją z koronawirusem - informuje szef KPRM Michał Dworczyk."

jutro też Prezydenci dużych miast zostali wezwani do centrali,

pewnie coś kolejnego pozamykają

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarioJ napisał:

jutro też Prezydenci dużych miast zostali wezwani do centrali,

pewnie coś kolejnego pozamykają

Czytaj posty Fredek321, wspomniał o tym* :P 

* ( Szpitale przekształcą w izolatki dla chorych na wirusa i odwołają inne zabiegi)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Spodziewałem sie raczej coś w stylu: tu mosz recht 🤠

Dobra juz kończę ten off-top...

Richtig dobrze godosz chopie, trza ci poloć co by godka nie była ku szkubaniu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy bo nasz forumowy lekarz jednak się nie zna. Nie jest wirusologiem więc to normalne ale po co tyle dyskusji jak się nie ma racji. 

https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,co-nowego-o-koronawirusie-sars-cov-2-i-chorobie-covid-19-mowia-badania-,artykul,19904165.html

"Wirus znajduje się w skażonym powietrzu przez 30 minut, a jego zasięg wynosi nawet 4–5 metrów. Jak dotąd za bezpieczny dystans od osoby, która może być zakażona, uznawano 1,5 metra. Według Chińczyków poza organizmem człowieka nowy koronawirus (np. w odchodach i płynach ustrojowych) potrafi przetrwać ponad pięć dni."

Czyli chorego już dawno może nie być w pociągu do którego wsiadamy ale i tak zostaniemy zarażeni.

Zostaniemy też świadkami upadku polskiej służby zdrowia (moim zdaniem upadła już za to TVPis dostaje 2 mld) i to bardzo szybko

https://wroclaw.onet.pl/koronawirus-wroclaw-w-szpitalu-brakuje-podstawowego-sprzetu/qm2qfbq

Na koniec. Nikt nad tym nie panuje w Polsce. Nie wiadomo gdzie i kto jest zarażony. Najgorsze są dzieci i osoby młode i zdrowe które przechodzą zarażenie bezobjawowo lub jako przeziębienie lub słabą grypę. Oni zarażają i nawet o tym niewiedzą. Dziś pewnie zobaczymy pierwszy dzień upadania służby zdrowia. Zabiegi pewnie zostaną odwołane. Szpitale będą operować tylko w sytuacji zagrażające życiu. Pora zacząć się zapisywać na 2030 rok. Za to nie upadnie TVPis👍

O 5 min i kolejne 3 przypadki. Zero panowania nad tym. Tylko stwarzanie pozorów.

Edytowane przez Marcin33
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...