Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w Szwajcarii (LAAX).

Warunki super, pogoda piękna,  ludzi umiarkowanie.  Pandemia spowodowała tylko to,   że nie można jeść wewnątrz oraz maski na wyciągach.  Na granicach zero kontroli ani korków. Reszta bez zmian. Piwo i wino normalnie sprzedają.  Restauracja hotelowa tylko dla gości, ale za to siedzisz normalnie, zamawiasz,  kelner przynosi. 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś (sob.) pojawiło się info, że rząd federalny CH (czy jak to się u nich nazywa) planuje wzmocnić represje... o pardon, troskę o obywateli. Oprócz przedłużenia do końca lutego obecnych obostrzeń, mogą dołożyć jakieś nowe.

W środę mają być znane postanowienia, po konsultacji z kantonami.

https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=en&u=https://www.24heures.ch/le-conseil-federal-projette-un-nouveau-confinement-650756991994

nie polecam tłumaczenia FR -> PL, bo raka oczu można dostać ;)

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, laryzbyszko napisał:

Wszystkie wyciągi czynne? Jak wygląda oceniasz przygotowanie tras? Masz porównanie do jakichś innych kurortów w CH?

 Wyciągi czynne niemalże wszystkie  ( 2 czy tam 3 są zamknięte), ale za to połowa tras jest zamknięta :) Polecam apkę INSIDE LAXX. Z jej poziomu załatwisz praktycznie wszystko plus info na bieżąco. 

w Szwajcarii jeżdżę pierwszy raz więc nie mam porównania do innych kartonów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, laryzbyszko napisał:

Wszystkie wyciągi czynne? Jak wygląda oceniasz przygotowanie tras? Masz porównanie do jakichś innych kurortów w CH?

Akurat duże opady ominęły w tym roku Laax - jest tu stosunkowo mało śniegu i ponad połowa ( szczególnie czerwonych i czarnych tras ) zamknięta -np. 30 km dalej w Andermatt- Sedrun jest 3 metry białego i wszystko czynne. Podobnie jest od St Moritz do Samnaun . W Arosa - Lenzerheide też po słabym początku grudnia się poprawiło śniegowo i prawie wszystko hula. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie już trwa niezdrowa rywalizacja między wieszczami otwarcia ośrodków narciarskich, a pytiami przedłużenia zamknięcia. Tym razem głos zabrały pytie.

https://www.gazzetta.it/montagna/sci/10-01-2021/via-lattea-ripartenza-sci-remota-subito-ristori-apertura-impianti-un-nuovo-rinvio-3902377529003.shtml?fbclid=IwAR1N_LlmdmNxdsOmZge2_pQfaFRwMDIysaR5VzZe8g2oL1s4-9Ctvr_l5bM

Skracając ten i tak krótki artykuł do pięciu słów to: nic z tego nie będzie.

  • Thanks 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waldek71 napisał:

Skracając ten i tak krótki artykuł do pięciu słów to: nic z tego nie będzie

Mój odcinek pt. Otwieramy-zamykamy,dobiegł końca . Uff. Nie ma co zaprzątać sobie głowę niekończąca się telenowelą. Lepiej skupić się na tym co jest-a jest, póki co Swiss.Tam planuje kolejny niebawem wyjazd . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Victor napisał:

Nie ma co zaprzątać sobie głowę niekończąca się telenowelą.

Oprócz pilnowania włoskich spraw, które są bliższe sercu, rozum ustala, szuka, liczy, ogląda i planuje CH, bo rozum wie, że to jedyna możliwość. To taka schiza, która przeszkadza w życiu. Dalej będę patrzył co w ITA, ale przygotowuję Szwajcarię. Serce co prawda jeszcze marudzi o skiturach, ale przegra niechybnie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, waldek71 napisał:

Dalej będę patrzył co w ITA, ale przygotowuję Szwajcarię.

Z ogromnym bólem serca zrobiłem to samo.

Rozum wie, że nic z tego nie będzie i trzeba jechać gdzie indziej, ale serce ciągnie w piękne i w tym roku wyjątkowo zaśnieżone Dolomity. Co zrobić...

Edytowane przez laryzbyszko
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się nie ma, co się lubi...

Też miałam w planie Dolomity i wierzę, że jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie, ale nie teraz... 
Co prawda jestem dopiero po jednym dniu w Szwajcarii, ale mam tu poczucie ładu i bezpieczeństwa. Dojścia do wyciągów są mocno pilnowane, Szwajcarzy są niesamowicie zdyscyplinowani, nikt się nie pcha, nie siedzi na plecach, wszyscy karnie zakładają maski. Na stokach Adelboden 90% to świetnie jeżdżący, nie ma szkółek ani też wariatów stwarzających zagrożenie. To jest dobra oferta na ten dziwny czas.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, barteks071992 napisał:

Jaki jest szacunkowy koszt pobytu w takiej szwajcarii ? Chodzi mi o wyżywienie na 6 dni przy zakupie w restauracji hotelowej lub na stoku. Mam przykładowo ofertę z biura na 6 dni z przejazdem karnetem i apartamentem za 2100 zł za osobę. Jedzenie we własnym zakresie.

Jedzenie w restauracjach hotelowych w Szwajcarii jest piekielnie drogie. 50 franków za danie główne + 10 fanków za duże piwo to norma. Wszystko inne nie jest aż takie drogie, ceny w sklepach wyższe niż gdzie indziej, ale znośne.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barteks071992 napisał:

Jaki jest szacunkowy koszt pobytu w takiej szwajcarii ? Chodzi mi o wyżywienie na 6 dni przy zakupie w restauracji hotelowej lub na stoku. Mam przykładowo ofertę z biura na 6 dni z przejazdem karnetem i apartamentem za 2100 zł za osobę. Jedzenie we własnym zakresie.

to rewlacyjna cena (podlinkuj to biuro) dokąd wyjazd?

w knajpie na stoku frytki kosztują między 6 a 8 franków, i tak musisz je zjeść przed knajpą, picie weź do termosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, idealist napisał:

Właśnie wychodzę na stok. W plecaku kanapka, termos z herbatą z rumem, batony energetyczne...

Mamy apartament z tak piękną kuchnią, że zrobienie posiłku po to czysta przyjemność. 

Zawsze zastanawiałem się jak to jest jeździć na nartach i z plecakiem.Nie przeszkadza to ?hmm Trzeba go zdejmować przy wsiadaniu na krzesełko wyciągu?(dla komfortu oczywiście).

P.S.Udanego wyjazdu,warun petarda:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lu5asz napisał:

Zawsze zastanawiałem się jak to jest jeździć na nartach i z plecakiem.Nie przeszkadza to ?hmm Trzeba go zdejmować przy wsiadaniu na krzesełko wyciągu?(dla komfortu oczywiście).

nigdy nie miałem potrzeby jeździć z plecakiem, dopiero ostatnio jak zacząłem wozić kamerkę i inne szpargały to pierwszy raz zabrałem... i da radę. ja nie zdejmowałem na wyciągach, po prostu trzeba pamiętać, że nie można się wtedy oprzeć wygodnie na kanapie - ale szybko się do tego przyzwyczaisz.

20 minut temu, Mitek napisał:

Poważnie piszesz???

co w tym pytaniu takiego dziwnego? nie każdy zabiera na stok wałówkę, ja zawsze żywiłem się w knajpach, więc plecak mi nie był do niczego potrzebny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...