Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, michalb napisał:

Jasne, dla tych co mają blisko stoki ze szkoleniami jest super.

Też bida, przymus jakiś licencji i kombinatorstwa żeby pojeździć, a jak puścili "szkolenia" dla wszystkich np. w Kasinie to cena za 4h jazdę po stoku bardzo zawyżona.   

Na razie nie brałem udziału w tym cyrku zwanym "sezonem narciarskim 20/21".

Może jak otworzą prawie normalnie to uda się gdzieś trochę pojeździć.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj super fajny dzień w Tumlinie na nartach i małe WZF z @mifilim :) 

13.thumb.jpg.7864902151a5be945d155d8969007963.jpg

Warunki były świetne, a ludzi w ośrodku niewiele!

12.thumb.jpg.4aad4cb4bcba4698d347ed7c56597e0d.jpg

Do szczegółowej relacji, w której jest zdecydowanie więcej zdjęć zapraszam do mojego wpisu na blogu, pod poniższym linkiem:

Narty w cieniu Dęba Bartka - Nogi bolo - skionline.pl - forum narciarskie

Pozdro

marboru

  • Like 15
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelb91 napisał:

Też bida, przymus jakiś licencji i kombinatorstwa żeby pojeździć, a jak puścili "szkolenia" dla wszystkich np. w Kasinie to cena za 4h jazdę po stoku bardzo zawyżona.   

Na razie nie brałem udziału w tym cyrku zwanym "sezonem narciarskim 20/21".

Może jak otworzą prawie normalnie to uda się gdzieś trochę pojeździć.

Chyba zbyt latwo sie poddales. Jezdzilem w tym sezonie prawie 2 tyg. W wiekszosci, w bardzo dobrych warunkach. Nie wyrabialem licencji, ani nie podpisywalem zadnych lewych oswiadczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pasazer85 napisał:

Czyli jak w całej Wiśle, warunki dobre, ale niestety nie do jazdy :/  Bezpiecznie można się co najmniej zsuwać :/ 

Wczoraj jeździłem na Nowej Osadzie do 12.30 i raczej ludzie stali w kolejce i "wisieli" na kanapach bo na trasie było bardzo luźno i można było bezpiecznie pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adimaka11 napisał:

Wczoraj jeździłem na Nowej Osadzie do 12.30 i raczej ludzie stali w kolejce i "wisieli" na kanapach bo na trasie było bardzo luźno i można było bezpiecznie pojeździć.

Dlatego po tym co wczoraj zauważyłem,  darowałem sobie dzisiejsze szkolenie we Wiśle ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecińska Gubałówka z godziny 10:00 :)) Warunki dobre. Stok twardy, w połowie czerwonej zanotowałam nierówności. Cały czas śnieżą. Temperatura: -8 + wiatr. Parking zapchany, ale ludzi na stoku niewiele. Zdarza się, ze cały jest dla mnie ❤️. Da się pojeździć ze 2 godzinki. Około 11:00 robi się gęsto i trzeba kończyć. 

Widok z góry na czerwoną: 45D05EDD-517B-45FD-8746-3ACB0587E125.thumb.jpeg.5994ae3b8e4e79f09644d1182289b199.jpeg

 

....i z dołu na obie - niebieska po prawej, czerwona po lewej. 305867A7-984E-4F3C-BE3E-0E4C075581A9.thumb.jpeg.2df842461faacb9a9cc5631152ba16fe.jpeg


Pozdrawiam i twardego sztruksu życzę ! 😘

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tumlin, poprawka!

Po wczorajszej doskonałej jeździe, dzisiaj ponownie odwiedziłem Tumlin.

Temperatura -10, padający śnieg - pełnia zimy :) 

Na stoku jesteśmy z Paulą pierwsi...zaraz po nas, na trzecim miejscu melduje się @mifilim.

1.thumb.jpg.378442140dc421967f60f61184fad8cd.jpg

Chwilę gadamy przed zakupem karnetów i idziemy pojeździć...

...i na początku jeździmy praktycznie sami 😮

2.thumb.jpg.153a9f648735f61de228426e9ce88193.jpg

Tutejszy sprzęt do naśnieżania... dzisiaj nie ma potrzeby produkować sztucznego - pada naturalny śnieg!

3.thumb.jpg.a98c4ebcc8418166c57dd4780b057827.jpg

Pierwsza godzina kompletny luz na stoku. Można cisnąć na maksa! Później przy wyciągach max 2, 3 minutki i jazda w górę.

4.thumb.jpg.93efba0d5ac9128666b93b33528f417a.jpg

GSday :D 

5.thumb.jpg.8b2bc435808bd227e3e042b28ed10ad0.jpg

Było twardo, równo i szybko. Doskonały wybór nart na dzień dzisiejszy :) 

6.thumb.jpg.83aab2f1abda8689ac55f0ef76361613.jpg

Widok z góry (przed ostatnim zjazdem):

7.thumb.jpg.2fcc2b173ef10e5e9285973b26636ea0.jpg

Nim jednak poszliśmy "w długą na dół" chwilowa pogawędka na górze.

Paula i Michał:

8.thumb.jpg.d806fd148e6da5e316266e674925d9c9.jpg

...a ponieważ mróz strasznie dawał się we znaki, to dokończyliśmy naszą rozmowę już na dole, schronieni za karczmą.

Było świetnie! Jeden z najlepszych dni na nartach w sezonie.

@mifilim i Paula na SL - bardzo ładna jazda obydwojga.

Michał świetnie dokręcane skręty, dynamika, bioderko, prędkość - miło było popatrzeć na świetnego narciarza na stoku. Dzięki za wspólną jazdę!

Dzień 25 w sezonie odhaczam :) 

Pozdrawiam

marboru

PS. Teraz, w centralnej Polsce pada gęsty śnieg :) Mróz nadal w okolicach -10.

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

 

@mifilim i Paula na SL - bardzo ładna jazda obydwojga.

Michał świetnie dokręcane skręty, dynamika, bioderko, prędkość - miło było popatrzeć na świetnego narciarza na stoku. Dzięki za wspólną jazdę!

 

Mariusz, teraz to już nie mam wyjścia i muszę zacząć się uczyć na poważnie, żeby nie zawieźć Mistrza :D

PS

Cała przyjemność po mojej stronie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPS

à propos dzisiejszej temperatury - było - 10 ° C plus wiatr więc odczuwalna jakieś - 18 ° C co dla mnie jest sporym wyzwaniem. Zapewne nie tylko ja mam spory problem z termiką więc napiszę dwa słowa. W takich warunkach jeszcze nie jeździłem w nowej wersji siebie 🤪.  Postanowiłem więc przetestować zestaw na ta okazję:

1. Bielizna z długim

2. Super cienki golf z długim

3. Polarek light fleece warm

4. Softshell 

5. Cienki hardshell Gore

6. Skarpety trekingowe merynos + na to drugie cienkie 

7. Łapawice z ociepliną Primaloftdo ( niby -29°/-12°C ale ja używam ich czasami z drugą parą cienkich rękawiczek wewnątrz; przy -5 wcale nie jest mi za ciepło :o)

i .... było spoko - nie za ciepło i nie za chłodno. Oczywiście rano wrzuciłem odpowiednie paliwo - kluchy z bananem i jogurtem z owocami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, owsianka przed nartami! Owsianka jest najlepsza, uwalnia energię w dłuższym czasie odżywiając mięśnie. Robili badania, 4 osoby o jednakowej sprawności fizycznej i wadze jadły różne posiłki. Najdłużej wysiłek zachowała ta po owsiance, jajecznica na boczku padła  pierwsza, druga padła  bodajże szyneczka, serek, bułeczka i soczek, trzecia jakiś serek i kluski chyba, owoc i coś tam. Wynikami byłem zdziwiony bo wydawało mi się , że jaja na bekonie powinny być O.K.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bumer napisał:

 owsianka przed nartami! Owsianka jest najlepsza, uwalnia energię w dłuższym czasie odżywiając mięśnie. 

Choćby była złota to tej cholery nie wezmę do ust, 37 lat temu żarłem cholerę dzień w dzień w wojsku.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...