Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Śmieję się apropos naszej rozmowy o warunkach ale:

Mariusz często też tak pisze (twardo i szybko, tak jak lubię) i ja wtedy widzę to co dla mnie jest twardo i szybko czyli praktycznie lód (nie szklanka ale z taką delikatnie poddającą się wierzchnią warstwą, że jak jedziesz szybko i masz naprawdę ostre narty to zostaje kreska) bez grama śniegu - to jest twardo i szybko dla mnie.

A na zdjęciu - tak jak piszesz ideał - miękki śnieżek na dobrym podkładzie. :)
Pozdrowienia

PS Będzie ktoś jutro w Bałtowie z rana?

Cześć,

Dokładnie tak jak piszesz warunki idealne bo twarde podłoże a lekki zjedzony śnieg na wierzchniej warstwie. I naprawdę szybki śnieg. 

Oczywiście tak jak piszesz, gdy jest beton też przyjemnie się jeździ ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz drugi byłam na naszej lokalnej oślej łączce, czyli Szczecińskiej Gubałówce. Mimo iż przyjechałam kilkanaście minut po dziewiątej, to byłam pierwsza i to dla mnie włączono wyciąg :D. Królową stoku byłam gdzieś przez pierwsze pół godziny, potem zaczęli schodzić się ludzie i pod koniec - przed 11.00 jeździło coś koło dwunastu osób. 

Pogoda i warunki nawet fajniejsze niż tydzień temu: +1 stopni, sztruksik przyprószony centymetrową warstewką świeżego śniegu, który przepadał w nocy, słoneczko, sceneria zimowa. Pod koniec już trochę odsypów - wyjeździłam 22 wjazdy i do domu.

IMG_20210128_091648.thumb.jpg.8c8a4d11efd46a9c677a7482fc303668.jpg

Sprzęt:

IMG_20210128_092340.thumb.jpg.385857df31d53a3cda722264dccb10dc.jpg

Stok o poranku:

IMG_20210128_092525.thumb.jpg.6431931529baf4ae1049cc9588bfa77b.jpg

IMG_20210128_092820.thumb.jpg.c88891cc043cf694103dee1974c4e87e.jpg

Jako, że to zajęcia edukacyjne polegające na nauce jazdy slalomem, to i slalom ustawiono:

IMG_20210128_100826.thumb.jpg.62edd62e956831ba697000b9c78d5dec.jpg

IMG_20210128_094256.thumb.jpg.d4e569ef36170d970b4a5535dd62ca31.jpg

Pozdrawiam

  • Like 28
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ppown napisał:

Cześć,

Dokładnie tak jak piszesz warunki idealne bo twarde podłoże a lekki zjedzony śnieg na wierzchniej warstwie. I naprawdę szybki śnieg. 

Oczywiście tak jak piszesz, gdy jest beton też przyjemnie się jeździ ;)

Pozdrawiam

Cześc

Nie no to ja na przykład takich lodowo-betonowych warunków nie lubię. Stok musi być ciekawy, i warunki też.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześc

Nie no to ja na przykład takich lodowo-betonowych warunków nie lubię. Stok musi być ciekawy, i warunki też.

Pozdrowienia serdeczne

Zawsze jest ciekawie. ile dni na nartach, tyle warunków ;) czasem nawet zmienne w ciągu dnia. 

W poniedziałek było miękko i nierówno, wczoraj znowu twarde stabilne podłoże z warstwą luźnego śniegu a pewnie wybiorę się w niedzielę rano czyli będzie struks. Nigdy się nie nudzi ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tanova napisał:

Dzisiaj po raz drugi byłam na naszej lokalnej oślej łączce, czyli Szczecińskiej Gubałówce. Mimo iż przyjechałam kilkanaście minut po dziewiątej, to byłam pierwsza i to dla mnie włączono wyciąg :D. Królową stoku byłam gdzieś przez pierwsze pół godziny, potem zaczęli schodzić się ludzie i pod koniec - przed 11.00 jeździło coś koło dwunastu osób. 

Pogoda i warunki nawet fajniejsze niż tydzień temu: +1 stopni, sztruksik przyprószony centymetrową warstewką świeżego śniegu, który przepadał w nocy, słoneczko, sceneria zimowa. Pod koniec już trochę odsypów - wyjeździłam 22 wjazdy i do domu.

IMG_20210128_091648.thumb.jpg.8c8a4d11efd46a9c677a7482fc303668.jpg

Sprzęt:

IMG_20210128_092340.thumb.jpg.385857df31d53a3cda722264dccb10dc.jpg

Stok o poranku:

IMG_20210128_092525.thumb.jpg.6431931529baf4ae1049cc9588bfa77b.jpg

IMG_20210128_092820.thumb.jpg.c88891cc043cf694103dee1974c4e87e.jpg

Jako, że to zajęcia edukacyjne polegające na nauce jazdy slalomem, to i slalom ustawiono:

IMG_20210128_100826.thumb.jpg.62edd62e956831ba697000b9c78d5dec.jpg

IMG_20210128_094256.thumb.jpg.d4e569ef36170d970b4a5535dd62ca31.jpg

Pozdrawiam

Cześć

Ile kosztuje karnet ma dwie godziny, albo na trzy i o której rusza bo chcielibyśmy wpaść na rano na trzy godzinki, jak się patrzy na Twoje zdjęcia.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 1mirinda napisał:

Wczoraj rano byłem w Bałtowie i przyponialem sobie dlaczego częściej jestem w Kazimierzu. Warunki śniegowe bardzo dobre w obu stacjach, ale zagęszczenie ludzi na trasach w Baltowie dwukrotnie wieksze. 

 

Dziś KazimierzIMG_20210128_090741.thumb.jpg.de7b80f4b00288bbb6ad107e37e79e08.jpg

Cześć

Chyba przesadzasz Marek. My byliśmy w zeszłym tygodniu i parkingi były pełne a nawet po 13 można było na orczykach wyczekać te 30  sek i pójść zupełnie pustym stokiem. Rzeczywiście było tak tłoczno? O Której byłeś?

Mieliśmy jechać jutro ale Rybelka praca zabiła.

Pozdrowienia serdeczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ile kosztuje karnet ma dwie godziny, albo na trzy i o której rusza bo chcielibyśmy wpaść na rano na trzy godzinki, jak się patrzy na Twoje zdjęcia.

Pozdrowienia

Karnety są punktowe, cenią się skubańcy, bo nie mają konkurencji :/https://www.gubalowka.com.pl/szkoła-narciarstwa

Trzy godzinki to chyba przesada - tak półtorej jest w sam raz na 20 zjazdów. Ale zawsze można potem z dolnej stacji myknąć na fajne szlaki rowerowe po Lesie Arkońskim i Puszczy Wkrzańskiej :).

Sama się zdziwiłam, że można mieć tyle radochy z takiej leśnej polanki przy talerzyku. A jednak.

Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Chyba przesadzasz Marek. My byliśmy w zeszłym tygodniu i parkingi były pełne a nawet po 13 można było na orczykach wyczekać te 30  sek i pójść zupełnie pustym stokiem. Rzeczywiście było tak tłoczno? O Której byłeś?

Mieliśmy jechać jutro ale Rybelka praca zabiła.

Pozdrowienia serdeczne

 

Byłem z rana, szkoda że tak późno otwierają. 

Oczywiście masz rację i czekając chwilę znajdzie się taki moment że robi się luźniej. Niemniej jednak ludzi jest tam stosunkowo więcej niż w Kazimierzu.Z tego powodu do Bałtowa jeżdżę tylko na tygodniu, a najlepiej mi się tam jeździło po feriach. 

Pierwszy raz zszedłem ze stoku po godzinie jazdy właśnie w Bałtowie ze względu bezpieczeństwa.  Zachowalem się wtedy jak idiota i pojechałem na sobotnie testy nart w okresie ferii Mazowieckich . 

Bałtów ma ta zaletę, że jadąc z kimś można pogadać nie tylko przy kawie, ale też jeżdżąc na krzesełku. Dlatego rodzinnie jeździmy do Bałtowa. 

Pozdrawiam Marek 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tanova napisał:

Karnety są punktowe, cenią się skubańcy, bo nie mają konkurencji :/https://www.gubalowka.com.pl/szkoła-narciarstwa

Trzy godzinki to chyba przesada - tak półtorej jest w sam raz na 20 zjazdów. Ale zawsze można potem z dolnej stacji myknąć na fajne szlaki rowerowe po Lesie Arkońskim i Puszczy Wkrzańskiej :).

Sama się zdziwiłam, że można mieć tyle radochy z takiej leśnej polanki przy talerzyku. A jednak.

Również pozdrawiam

Cześć

Ode mnie o tej porze (21.38) dojazd to jest 6h 11 min w jedną stronę. Jakbyśmy chcieli przyjechać tak jak sugerujesz na półtorej godziny to odnoszę wrażenie, że się trochę nie opłaca...

Ale Rybelek marzy o zanurzeniu się w zimowym morzu...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ode mnie o tej porze (21.38) dojazd to jest 6h 11 min w jedną stronę. Jakbyśmy chcieli przyjechać tak jak sugerujesz na półtorej godziny to odnoszę wrażenie, że się trochę nie opłaca...

Ale Rybelek marzy o zanurzeniu się w zimowym morzu...

Pozdro

Jechać specjalnie z Warszawy do Szczecina na narty, to rzeczywiście dość niezwykły pomysł :D. Ale jeśli Rybelek-Przerębelek chce zrealizować swoje perwersyjne pomysły w morzu, to w zasadzie - czemu nie? Szczecin jest prawie po drodze.

Edytowane przez tanova
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1mirinda napisał:

Byłem z rana, szkoda że tak późno otwierają. 

Oczywiście masz rację i czekając chwilę znajdzie się taki moment że robi się luźniej. Niemniej jednak ludzi jest tam stosunkowo więcej niż w Kazimierzu.Z tego powodu do Bałtowa jeżdżę tylko na tygodniu, a najlepiej mi się tam jeździło po feriach. 

Pierwszy raz zszedłem ze stoku po godzinie jazdy właśnie w Bałtowie ze względu bezpieczeństwa.  Zachowalem się wtedy jak idiota i pojechałem na sobotnie testy nart w okresie ferii Mazowieckich . 

Bałtów ma ta zaletę, że jadąc z kimś można pogadać nie tylko przy kawie, ale też jeżdżąc na krzesełku. Dlatego rodzinnie jeździmy do Bałtowa. 

Pozdrawiam Marek 

Cześć

Wiesz dla mnie to akurat dobrze bo muszę jakoś dojechać a to jest ponad 2h jakbyś nie liczył. W Bałtowie jest zawsze więcej ludzi ale też jest ciekawiej. Na stoku przy krzesłach jednak coś się dzieje a nie równia pochyła i koniec - wolę Bałtów, właśnie z tego względu - ciekawszy stok.

Ludzie na stoku to jedyny element, który mi ewidentnie na nartach przeszkadza więc Cię całkowicie rozumiem.

Tak zaleta pogadania jest super. No w tym Kazimierzu to tylko się obserwowaliśmy, ale to Mariusz jest taki napięty. A można było fajnie pojeździć synchrony...

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

No to Ci powiem, że czasami się nudzi. Maiłem już takie dni, że jak po wstaniu widziałem słoneczne niebo i wiedziałem, że zaraz muszę iść na narty to chciało mi się rzygać.

Pozdrowienia

Wyobraź sobie, że to jest 40-sty dzień pod rząd...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tanova napisał:

Jechać specjalnie z Warszawy do Szczecina na narty, to rzeczywiście dość niezwykły pomysł :D. Ale jeśli Rybelek-Przerębelek chce zrealizować swoje perwersyjne pomysły w morzu, to w zasadzie - czemu nie? Szczecin jest prawie po drodze.

Cześć

Pomysł jest raczej żartobliwy ale za Przerębelka to Cię autentycznie kiedyś ucałuję - fantastyczny pomysł na grę słów!

Na razie to nie udało na się wybrać jutro do Bałtowa... życie pracowe.

W każdym razie zobaczcie jakie fajne jest to, że pomimo trudności jakoś da radę się na nartach, takich czy innych chwilkę pobawić.

Pozdrowienia serdeczne

Słucham jednocześnie Budgie i zaczyna mnie wciągać I Turned to stone...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtów wieczorową porą :) 

Dzisiaj był Bałtów.

Zaskoczenie, bo na tygodniu, o godzinie 19stej i przy krześle tłok - kolejka na 5 minut...a szczęście przy orczykach minutka i w górę.

Na stokach do godziny 20:00 było gęsto tak jak pisał @1mirinda i trzeba było jeździć tak pisze @Mitek czekać na luz i wióra w dół...

...choć ja wolę, wióra w dół, sru do góry i ponownie wióra w dół - na okrętkę :D 

W Kazimierzu właśnie tak jest - dlatego jutro wieczorna jazda w Kazimierzu...i zresztą w sobotę z rana też ;) Ktoś się pisze?

No ale wracając do relacji...

...zdjęć dużo nie robiłem, bo nie chcę już nimi spamować z tego miejsca.

Zaparkowaliśmy przy krześle, i fakt - pisał o tym @Bumer tu kolejki do kasy brak.

Karnet na 2 godziny kosztuje 60 PLN, kaucja za kartę 15 PLN.

IMG_20210128_180942.thumb.jpg.ba67f250f01ad7973e7e97e45ca2eb42.jpg

Warunki świetne. Śniegu opór...zresztą padało intensywnie w czasie ostatniej godziny naszej jazdy.

...no mógłbym się przyczepić, bo ja wolę jednak śnieg szybszy i bardziej zmrożony.

Temperatura -1.

Generalnie gdyby nie ilość Ludzi, byłoby super... Ewidentnie krzesło przyciąga.

Końcówka jazdy, to już luz na trasie:

IMG_20210128_202534.thumb.jpg.e84d7ab2c7afadcca010020ded1c1bc1.jpg

Z nowości?

Otwarty jest snowpark, po lewej stronie krzesła patrząc z góry.

IMG_20210128_202542.thumb.jpg.15571508bf78eaec89684f8db80446ec.jpg

Pozytywny dzień!

Nie ma jak po ciężkim dniu w pracy, pełnym problemów, człowiek łepetynę na nartach przewietrzy :) 

21 dzień w sezonie na deskach zaliczony.

Pozdro

marboru

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...