Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Micheł napisał:

Otóż właśnie! Od dwóch dni zastanawiam się, co jest grane? W rozporządzeniu nie ma ani słowa o narciarstwie czy stokach narciarskich. Wzmiankowana jest jako zakazana, działalność objęta kodem PKD 93.0. Cyt. za PKD: "

Podklasa ta nie obejmuje:

Cytowany artykuł mówi: "Resort zdrowia doprecyzował w odpowiedzi przesłanej PAP, że zgodnie z rozporządzeniem stoki, trasy i wyciągi narciarskie zostaną zamknięte. Jakakolwiek infrastruktura sportowa dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego - wyjaśniono".

Doprecyzował - na jakiej podstawie, skoro w rozporządzeniu nie ma o tym wzmianki? To nie jest wyjaśnienie, a wykroczenie ponad treść rozporządzenia. Nie mówiąc już o tym, że Biuro RPO wypowiada się, że nie można rozporządzeniem zabronić prowadzenia działalności gospodarczej, gdyż to można zrobić wyłącznie w oparciu o ustawę, której nie ma. Rozporządzeniem można działalność gospodarczą jedynie ograniczyć. Istnieje już wyrok sądu, przyznający rację przedsiębiorcy, który wiosną nie zaprzestał prowadzenia działalności; wygrał on w sądzie na podstawie wymienionych argumentów.

Istnieją tu dwie niezależne przesłanki:

1. Dopuszczenie (brak zakazu) obsługi wyciągów narciarskich - po co miałyby one być dopuszczone, jeśli nie w celu umożliwienia uprawiania narciarstwa? Wyciągiem jest też orczyk czy talerzyk, turysta bez nart nim nie pojedzie.

2. Brak ustawy, bez której nie można zabraniać działalności gspodarczej.

Reasumując, wydaje się, że nie ma odpowiedniej podstawy prawnej do zamknięcia stoków. Myślę, że duzi gracze, jak TMR czy PKL mogliby to skutecznie podnieść. Dziwię się, że pokornie milczą...

Edytowane przez Maria
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i jeszcze jedno: "wyjaśnienie" resortu zdrowia zawiera oczywisty błąd. Głosi ono: "Jakakolwiek infrastruktura sportowa dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego ", co stanowi oczywistą sprzeczność z treścią rozporządzenia, które, jak pisałam, a zauważyli wcześniej też przedmówcy, nie obejmuje zakazu obsługi wyciągów narciarskich. Autorzy tych wszystkich elaboratów mają spory problem z logiką... To już doprawdy dziecko z 1 klasy liceum (wtedy wprowadza się podstawy logiki formalnej) mogłoby obalić z łatwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ziemowit napisał:

Obecnie nie ma podstawy prawnej do zamykania ośrodka. Ośrodki mogą więc legalnie działać, ale jeśli będą zgodnie z prawem działać, to rząd wymyśli na nie nowy bat i dokręci im śrubę w ten czy inny sposób.

A to swoją drogą. Ale widać, że ma kłopot nawet z porządnym napisaniem rozporządzenia, a bardzo nie chce wprowadzać ustawy. Prawo stoi po stronie ośrodków, a dotychczasowe orzeczenia dają dużą nadzieję na wygranie batalii prawnej. Nie mówiąc już o przyszłych sprawach o odszkodowania.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maria napisał:

Autorzy tych wszystkich elaboratów mają spory problem z logiką... To już doprawdy dziecko z 1 klasy liceum (wtedy wprowadza się podstawy logiki formalnej) mogłoby obalić z łatwością.

Każdy średnio rozgarnięty rządzący z woli wyborcy wie ze  można wymienić każdy "świecznik" ale NIE WOLNO ruszać urzędników bo oni stanowią o sprawności maszyny (bez względu czy to będzie na szczeblu ministerstwa czy gminy).

Niestety obecni (tu wstaw dowolne słowo) chcąc powciskać swoich pociotków gdzie się da zapomnieli o tym warunku sprawnego rządzenia.... no i maszyna się zacina bo ci przypadkowi ludzie nie wiedza jak to ma działać. Jakie są reperkusje logiczne i prawne takich czy innych działań ...itd itd.. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maria napisał:

A, i jeszcze jedno: "wyjaśnienie" resortu zdrowia zawiera oczywisty błąd. Głosi ono: "Jakakolwiek infrastruktura sportowa dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego ", co stanowi oczywistą sprzeczność z treścią rozporządzenia, które, jak pisałam, a zauważyli wcześniej też przedmówcy, nie obejmuje zakazu obsługi wyciągów narciarskich. Autorzy tych wszystkich elaboratów mają spory problem z logiką... To już doprawdy dziecko z 1 klasy liceum (wtedy wprowadza się podstawy logiki formalnej) mogłoby obalić z łatwością.

Cześć

Mario Droga, przecież autorzy tych wszystkich elaboratów to w 100% absolutni idioci. Jak możesz więc wymagać od nich logiki w myśleniu? Trochę logiki... ;)


Pozdrowienia

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Mario Droga, przecież autorzy tych wszystkich elaboratów to w 100% absolutni idioci. Jak możesz więc wymagać od nich logiki w myśleniu? Trochę logiki... ;)


Pozdrowienia

Ja tam od nich niczego nie wymagam, dobrze wiem, co sobą reprezentują. Chciałabym tylko, żeby ludzie nie ulegali im jak stado owiec...

Pozdrawiam

Edytowane przez Maria
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maria napisał:

Reasumując, wydaje się, że nie ma odpowiedniej podstawy prawnej do zamknięcia stoków. Myślę, że duzi gracze, jak TMR czy PKL mogliby to skutecznie podnieść. Dziwię się, że pokornie milczą...

Spokojnie, stacje poinformują 27.12.2020 i pewnie po tej dacie będą odważni- ja stawiam na  grupę Pingwina.

Kolej Linowa Szyndzielnia już zdecydowała - będzie działać po 27 w związku z faktem, że przy kolei nie ma stoku narciarskiego i kolej prowadzi ruch wyłącznie turystyczny.   www.kolej-szyndzielnia.pl

W ostateczności można uruchomić wyciągi przy formalnie zamkniętych trasach ;) i wszystko będzie zgodnie z prawem.

132810825_3880121312033347_2751605281333

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lexi napisał:

Każdy średnio rozgarnięty rządzący z woli wyborcy wie ze  można wymienić każdy "świecznik" ale NIE WOLNO ruszać urzędników bo oni stanowią o sprawności maszyny (bez względu czy to będzie na szczeblu ministerstwa czy gminy).

Prawie mniej więcej, ale...

Urzędników trzeba sobie podporządkować jako całość. Trzeba ich przy tym trochę wystraszyć i dać im do zrozumienia czym jest nielojalność. Ruszać/wymieniać można jak będą jacyś nieposłuszni. Ale to są jednostki. Prawdziwy urzędnik wie że za wszelką cenę ma utrzymać partię rządzącą. 

Ja bym tak zrobił, jakbym organizował patologiczny, autorytarny system władzy. Uczyłbym się od sprawdzonych wzorców wg. powyższego schematu (np. od partii "Jedna Rosja"). 

Na całe szczęście polscy politycy są bardzo nieudolni, i nie czerpią kropka w kropkę tych sprawdzonych wzorców. 

Godzinę temu, surfing napisał:

Spokojnie, stacje poinformują 27.12.2020 i pewnie po tej dacie będą odważni- ja stawiam na  grupę Pingwina.

  Ja czekam co zrobi p. Józek z Koninek. Na wiosnę popier.... i jako jedyny miał otwarte. Ma doświadczenie z tym, w końcu już nawet za otwarcie wyciągu bez odbiorów technicznych sobie siedział. 

9 godzin temu, Maria napisał:

Otóż właśnie! Od dwóch dni zastanawiam się, co jest grane?

Sasin na wiosnę powiedział że aby ratować firmy będą je wykupywać (Skarb Państwa). Czy to nie jest znane nam działanie, np. przez komorników? Tylko tutaj mówimy o bardzo dużej skali. Pozostawiam to każdemu pod rozwagę. Jego słowa nie odbiły się wtedy szerokim echem, a dla mnie brzmiało to przerażająco.  

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maria napisał:

No nareszcie! Też sprawdzam ciągle Pilsko i jeszcze w południe była tam zielona trawka i łyso kompletnie. A w Pilsku i skiturach nadzieja...

W tym roku to akurat wchodzenie na szczyt Pilska może być bardziej ryzykowny :D Mam na myśli konieczność posiadania negatywnego testu na obszarze SR. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gerald napisał:

W tym roku to akurat wchodzenie na szczyt Pilska może być bardziej ryzykowny :D Mam na myśli konieczność posiadania negatywnego testu na obszarze SR. 

I tak, zdaje się, trzeba będzie ogarnąć temat częstego testowania, jeśli trzeba będzie jeździć na narty na Słowację. Tam robią zresztą testy za darmo, ale raczej (jakby to sprawdzić, chyba trza podzwonić?) dla własnych obywateli. Niemniej wiele ze stron ośrodków, które zdążyłam przejrzeć, podaje to info i adresy najbliższych punktów wykonujących testy. A jeśli nawet to dla Polaków będzie odpłatne, to można na początek zrobić test w Polsce, wybrać się na narty na Słowację, powiedzmy że wynik polski będzie na drugi dzień, machnąć dwa dni pod rząd na Słowacji, a wracając zrobić sobie test i od nowa - tak sekwencjami po 3 dni :D

A na Pilsku w końcu nasypie i wtedy będzie się można wybrać na narciarską wycieczkę z psiskiem, zamiast zostawiać biedactwo w domu :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ziemowit napisał:

Pewnie tak, chociaż prognozy na Poniedziałek i Wtorek przewidują (37 do 41 sekunda

 

Oj tam. na razie ładnie sypie. Poniedziałek i wtorek przeznaczam na kontakty towarzyskie, bo do niedzieli trza jeździć. A to kawał góry, jak ją wreszcie zasypie, będzie jazda do późnej wiosny, co zresztą (jazdę wiosenną) uważam za fajniejsze niż na przełomie grudnia i stycznia :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po poniższym anonsie Krakowskiego Klubu Narciarskiego z FB,ani przepisy sanitarne,ani warunki pogodowe nie są żadną przeszkodą dla sportsmenów, więc jeśli poczuliście takiego ducha,możecie się zapisać na te treningi,naprawdę warto...Ale macie też drugie rozwiązanie,by być niezależnym od pogody i państwa-zrobić sobie lub kupić  symulator ze zdjęcia poniżej,jak ja zrobiłem.A najlepiej obie wersje połączyć...

 

Cześć Team !!! 😎
Co my wam możemy dać na gwiazdkę⭐🧐 Oczywiście dobry plan treningowy na świąteczno noworoczną przerwę 😁
Zaczynamy mocnym uderzeniem 💥 na trasie fis🇵🇱- masa ciągnie w dół i tu jesteśmy spokojni, że po świętach będziecie w tym zakresie gotowi 😅⛷👊
Szczawnica Palenica:🇵🇱
26.12 GS 13:00-16:00
Jaworzyna Krynicka:🇵🇱
27.12 GS 16:00-18:00
28.12 GS 16:00-18:00
29.12 SL 14:00-16:00
30.12 SL 14:00-16:00
Szczawnica Palenica:🇵🇱
31.12 GS 13:00-16:00
01.01 GS 13:00-16:00
Zdrowych, spokojnych Świąt !!! W ciepłej rodzinnej atmosferze ☃️🌠❄🎄😊

DSC04594.JPG

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...