Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Jusik2002 napisał:

Najdziwniejsze jest to, że nie stawiają starego krzesła na 5. Wykopali w tamtym roku 8 do teraz nie postawili. A jakieś badziewie nowe stawiają. To jest właśnie polityka....

Oby nie stawiali go w ogóle. Dużo mniej razy zjechałoby się po trasie nr 5  podczas 4h karnetu...
Do tego doszliby przypadkowi narciarze na wymagającej trasie. 
Teraz jest dobrze bo wyciąg i trasa są dobrze zgrane.

Lepiej jakby zrobili to krzesełko na trasie 2, trochę ludzi by się tam przerzuciło i nie byłoby kolejki w poprzek stoku do talerzyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawelb91 napisał:

Oby nie stawiali go w ogóle. Dużo mniej razy zjechałoby się po trasie nr 5  podczas 4h karnetu...
Do tego doszliby przypadkowi narciarze na wymagającej trasie. 
Teraz jest dobrze bo wyciąg i trasa są dobrze zgrane.

Lepiej jakby zrobili to krzesełko na trasie 2, trochę ludzi by się tam przerzuciło i nie byłoby kolejki w poprzek stoku do talerzyka.

Mnie to Fifa rafa gdzie je postawia. Ale ważne aby je gdzieś postawili a nie sprzedali. Chociaż jak zostanie sprzedane to kto bogatemu zabroni postawić nowe  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Mnie to Fifa rafa gdzie je postawia. Ale ważne aby je gdzieś postawili a nie sprzedali. Chociaż jak zostanie sprzedane to kto bogatemu zabroni postawić nowe  ? 

Pewnie prędzej tak się to skończy.

Mogli by postawić wzdłuż trasy nr 4.
Może częściej była by czynna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hgx126 napisał:

Tymczasem na Skrzycznem dalej nie ruszyła budowa nowej kolei, rozebrali orczyk i cisza.

Wątpię, że zdążą z tym do sezonu, a to oznacza wyłączenie FISu tej zimy.

Na Hali Jaworzyna też niewiele się dzieje w kwestii orczyka, poszerzenia trasy i zjeżdżalni grawitacyjnej. Gdzieś czytałem, że ten etap został przesunięty na 2024, ale kolej faktycznie miała być już przyszłej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, hgx126 napisał:

Tymczasem na Skrzycznem dalej nie ruszyła budowa nowej kolei, rozebrali orczyk i cisza.

Wątpię, że zdążą z tym do sezonu, a to oznacza wyłączenie FISu tej zimy.

EEE tam. W końcu naśnieżą do samego dołu i będzie można jeździć całym FISem :D Trzeba być optymistą :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na faciebuku:

 

Środek lata, a my dziś o zimie! ❄️
🔥 W końcu najwyższy czas napisać, jakich nowości możecie się spodziewać w sezonie 2023/24. Rozsiądźcie się wygodnie, przygotujcie kawę bo nowości sporo!👇
No to jedziemy od samego dołu naszej góry!
🔥 Modernizujemy system naśnieżania, by trasy oddawać Wam szybciej i z większą ilością śniegu. ❄️
🔥 Otwieramy Nową wypożyczalnię i centrum testowe HEAD SKI - w tym sezonie do istniejącej już wypożyczalni @Rossignol dołącza kolejna! W sumie do Waszej dyspozycji będzie już 900 par nart ⛷
🔥 Dla posiadających własny sprzęt, oddajemy nowy serwis narciarski z ultra nowoczesną maszyną serwisową marki Wintersteiger, czyli absolutny TOP w tej branży 💪
🔥 Gruntownie przebudowujemy stację dolną! - Powstaje nowy taras przy obecnie już istniejącym tarasie zjazdowym. Na nowym tarasie pojawi się strefa gastro, a wieczorami będziemy zapraszać na ApresSki z muzyką, Dj-em i atrakcjami, Pod tarasem znajdzie się nowoczesna przechowalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, wypożyczalnia nart, centrum testowe, serwis narciarski, biuro @SzkołaJaworzyna i Akademii Misia Polarnego oraz sklep sportowy!🎿 Dla Waszej wygody już w nadchodzącym sezonie kasy biletowe zostaną przeniesione obok budowanego centrum komercyjnego. Po przebudowie wszystkie oferowane przez nas usługi będą w jednym miejscu, blisko wejścia do kolei gondolowej. To wszystko dla Waszej wygody!. Na głównym parkingu pod stacją dolna pojawią się również stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, Pierwszy etap tej inwestycji będzie gotowy już w tym sezonie, a cała inwestycja zostanie ukończona latem przyszłego roku !
🔥 Przebudowujemy oświetlenie na trasie nr 6. Nowe oświetlenie będzie dużo mocniejsze, światło będzie równomiernie rozproszone💡 Wszystko to sprawi, że codzienna nocna jazda od 18:00 do 21:00 będzie prawdziwą przyjemnością. W tym sezonie chcemy zmodernizować trasę nr 6 a w kolejnym trasę nr 1
👉👉👉 Teraz czas na największą nowość! 😁
🔥 W tym sezonie będziecie mogli pojeździć zupełnie nową wyprzeganą 4-os koleją krzesełkowa z niebieskim osłonami przeciwwietrznymi i podgrzewanymi siedziskami. A jak nowa kolej, to i nowa trasa.
🔥 Nowa trasa nr 7 będzie mieć 500 m długości i ok 35 m szerokości. Średnie nachylenie trasy ok 16% przyciągnie głownie osoby, które zaczynają przygodę z narciarstwem. Uzupełni ona naszą ofertę w segmencie szkoleniowym. Będzie łagodnie, szeroko i z pięknymi widokami - w końcu zlokalizowana jest na samym szczycie Jaworzyny! 🔥
Bardzo się cieszymy, że w końcu możemy się z Wami podzielić, tym co nas czeka w #zima2023_24 😁 W kolejnych miesiącach będzie informować Was o postępach prac i pozostałych naszych nowościach i planach!📋 Zapraszamy oczywiście osobiście na Jaworzynę i sprawdzenie, jakie jeszcze zmiany mają miejsce! 🙃
 
Może być zdjęciem przedstawiającym góra i stok narciarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj na Insta, PKL pochwalił się, że na Jaworzynie nowe krzesło na trasie nr 2 ma zostać oddane w grudniu 2024. Mam nadzieję, że to krzesło obsłuży całą prawie 2 km trasę i zniknie wreszcie ta patola z talerzykiem w połowie górki. 

Poza tym gruntowna modernizacja naśnieżania. W sumie pamiętam, że nie tak dawno temu na pytania dlaczego nie inwestują, zaprzeczali, że przecież inwestują w gruntowną modernizację naśnieżania. Było to jakoś około 2017 r. Ciekawe co poszło nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tresor napisał:

Wczoraj na Insta, PKL pochwalił się, że na Jaworzynie nowe krzesło na trasie nr 2 ma zostać oddane w grudniu 2024. Mam nadzieję, że to krzesło obsłuży całą prawie 2 km trasę i zniknie wreszcie ta patola z talerzykiem w połowie górki. 

Poza tym gruntowna modernizacja naśnieżania. W sumie pamiętam, że nie tak dawno temu na pytania dlaczego nie inwestują, zaprzeczali, że przecież inwestują w gruntowną modernizację naśnieżania. Było to jakoś około 2017 r. Ciekawe co poszło nie tak?

Krzesełko ma być ale na górnym odcinku (2), przecinka już była zimą wyrąbana, dolna część (2A) będzie to powolne krzesło które jest obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Czyli jak zwykle u nich. Wszystko od dupy strony.

Pewnie że wizja krzesła od samego dołu do góry na trasie 2 brzmi super. Ale mimo wszystko zachowanie podziału na dwa odcinki ma więcej sensu niż może się wydawać:

- górna część jest łatwiejsza, część słabiej jeżdżących pozostanie tylko na górnej części trasy

- górną część można łatwiej i szybciej naśnieżyć ze względu na wysokość npm. Zawsze jest ona uruchamiana wcześniej, i może działać samodzielnie, nawet jak niżej nie ma warunków.

Mam nadzieję, że wraz z budową szybkiego krzesła zniknie problem z kolejkami do orczyka w poprzek trasy. Może z czasem doczekamy się też wymiany krzesła na 2a na coś szybszego.

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JC napisał:

Kanapa będzie dokładnie na długości talerzyka. Jak @kokoSKI zauważył, Jaworzyna zmierza w kierunku zapenienia warunków wyżej, tak aby przedłuzyć sezon: zacząć wcześniej i skończyć później.

To samo powinien zrobić SMR - Pośredni (sic!), Małe Skrzyczne, tymczasem ten region ośrodka jest regularnie olewany. Teren "starego" Pośredniego (bez Golgoty -tam, gdzie był podwójny orczyk) to zima do kwietnia pewna!

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

To samo powinien zrobić SMR - Pośredni (sic!), Małe Skrzyczne, tymczasem ten region ośrodka jest regularnie olewany. Teren "starego" Pośredniego (bez Golgoty -tam, gdzie był podwójny orczyk) to zima do kwietnia pewna!

I takie są plany, o których zrobiłem w ubiegłym roku film. Tam, zamiast orczyków, jest planowana jest 8-os. kanapa. Być może inwestycja ruszy w przyszłym roku. Ale jak będzie - zobaczymy.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JC napisał:

I takie są plany, o których zrobiłem w ubiegłym roku film. Tam, zamiast orczyków, jest planowana jest 8-os. kanapa. Być może inwestycja ruszy w przyszłym roku. Ale jak będzie - zobaczymy.

Na razie wszędzie wyhamowało. Inwestują tylko firmy państwowe (COS, PKL), a nie prywatne. Decydują cena inwestycji oraz strach przed utratą klientów w najbliższych latach. Już ostatnia zima była średnia frekwencyjnie. Ludzie nie mają pieniędzy i nie akceptują wysokich cen ośrodków. Kłaniają się lata stawiania na klienta nowego, przypadkowego, ja go nazywałem "niebieskotrasowym". Niestety dzieje się to, co przewidywałem - ten klient najszybciej odpada.

Na szczęście (dla polskich ośrodków) ceny w Alpach właśnie oszalały. To przytrzyma część klientów w kraju.

Jak będzie naprawdę? Tego nie wiemy. Pożyjemy, zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Victor napisał:

się zmienia,aczk

 

4 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Serio ubiegły sezon był słaby? To gdzieś Ty jeździł? Na Stożku  ? Tam gdzie jest odpowiednia infrastruktura ludzi jest od groma. Taki Zillertal ogłosił cenę 350 jurkow za 6 dni.Nie ma tragedii. Już nie wspomnę, że na początku sezonu można jechać za 3000 do hotelu z jedzeniem i ski pasem do Folgaridy...

gdyby na Stożku przyłożyli się,  to byłby to jeden z najlepszych ośrodków w Polsce

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 16:41, Krakus81 napisał:

Panie Jacku a co z tą wymianą orczyka na nowe krzesło na trasie nr 2 ? Może Pan ich podpyta co się stało, że z tego zrezygnowali na ten rok ? I dlaczego będą robić takie krzesło na tak mizernej trasie nr 7 ? Zamiast przedłużyć ten wyciąg i trasę ? Panu może merytorycznie odpowiedzą. 

Będę tam wkrótce, to dowiem się coś więcej. 
Z zewnątrz pewne rzeczy wyglądaj na nieprzemyślane działania, ale nie znając realiów, wychodzą tylko teorie oderwane od rzeczywistości. W naszych realiach prawnych, prowadzenie ośrodka, to notoryczna walka prawników, przebijanie się przez dzisiątki problemów. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 10:40, pawelb91 napisał:

Krzesełko ma być ale na górnym odcinku (2), przecinka już była zimą wyrąbana, dolna część (2A) będzie to powolne krzesło które jest obecnie.

Ale to jest rozsądne ze względów na obecnie spodziewane zimy. Krzesło na górze można wczesniej uruchomić i dłużej będzie działać wiosną. A znając możliwości PKL to dolny odcinek doczeka się wymiany krzesła. 

Firmy panstwowe mają jednak inny poziom możliwości inwestycyjnych,  w czasach pewnych szoków występujących w gospodarce cyklicznie lub nawet permanentnie (polityka klimatyczna UE)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2023 o 12:12, Narciarz ze Śląska napisał:

Na razie wszędzie wyhamowało. Inwestują tylko firmy państwowe (COS, PKL), a nie prywatne. Decydują cena inwestycji oraz strach przed utratą klientów w najbliższych latach. Już ostatnia zima była średnia frekwencyjnie. Ludzie nie mają pieniędzy i nie akceptują wysokich cen ośrodków. Kłaniają się lata stawiania na klienta nowego, przypadkowego, ja go nazywałem "niebieskotrasowym". Niestety dzieje się to, co przewidywałem - ten klient najszybciej odpada.

Na szczęście (dla polskich ośrodków) ceny w Alpach właśnie oszalały. To przytrzyma część klientów w kraju.

Jak będzie naprawdę? Tego nie wiemy. Pożyjemy, zobaczymy!

Ja myślę, że 8ka na Julianach to bylby trzał w 10tkę. Do tego dobra gastronomia. Ta inwestycja spłacilaby się im bardzo szybko. Także gdyby była możliwość zrobienia na Małe Skrzyczne czegoś innego niż orczyk, gdyby...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2023 o 19:02, DMM napisał:

 

gdyby na Stożku przyłożyli się,  to byłby to jeden z najlepszych ośrodków w Polsce

Stożek był kiedyś ośrodkiem lepszym niż jego wielkość i dostępność (znakomite trasy i znakomicie przygotowane), ale kiedyś, bo ostatnie lata chyba właściciel nieco odpuścił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z kolegą,który nie jeździ na nartach,ale zajmuje się sprzedażą profesjonalnych systemów hydrotechnicznych.Jego firma sprzedała właśnie burmistrzowi Zakopanego to,co potrzebuje do instalacji naśnieżania na Nosalu...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...