Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

No , jestem, robotę zaczynam od Skionline. Dzięki Wszystkim za ten wspaniały dzień. Szczególnie chcę podziękować Mariuszowi że mnie na ten Kasprowy wyciągnął. Miło było Was wszystkich poznać na żywo. Parę lat temu przypadkiem odwiedziłem Skionline, taki traf. Widać dobry los tak chciał. Dzięki!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy - Gąsienicowa

Na specjalne życzenia Sławka - dorzucę od siebie słupek fotek.

Dzień wcześniej: na nizinach - wiosna pełną parą.

W ogrodzie Magnolia puszcza pąki...

73d5b1411669393cmed.jpg

Dla ekipy z nizin, wyprawa na WZF zaczęła się bardzo wcześnie - o 2 nowego czasu...czyli pobudka o 1, przestawienie zegarka o godzinę do przodu i była druga.

Śniadanie, pakowanie i szybko po Bumera.

Delikatny stres tuż przed Starachowicami - przy drodze stado Jeleni i Sarn. Na szczęście żadne ze zwierząt nie wtargnęło przed maskę.

Zabieramy Andrzeja i ok 4 udajemy się w stronę Zakopanego.

Temperatura na zewnątrz od -1 do -3, to był dobry prognostyk narciarskiego dnia.

Droga przebiega bez utrudnień.

Świt na Podkarpaciu przynosi piękne widoczki z widokiem w stronę Gór.

Ok 7 jesteśmy w Zakopanym.

700e4f9fe0bcfa9cmed.jpg

Szybko się przebieramy, wciskamy do busa, stoimy 10 minut w kolejce po karnety i jesteśmy już na szczycie.

e94198c070567a9amed.jpg

Początek dnia, to umiarkowana liczba narciarzy.

Widoki - przepiękne.

786c92b3009d2d3cmed.jpg

Jak tu nie Kochać Kasprowego w taką pogodę?

8cccc0dd7ab955d7med.jpg

Za zimowy klimat na wiosnę?

868a76e62830c117med.jpg

Pierwsze trzy "ślizgi" - twardo, strzelająco spod nart...

b098ddf43026a2a4med.jpg

Naszą nizinną trójkę dostrzega Darek spod Skrzycznego.

Nawet jeszcze nie zdążyliśmy raz zjechać - a On wita nas uśmiechem.

Jest szybko i trzeba uważać - pierwsze trzy zjazdy, mimo, że obsługa nie jest tu niestety mistrzowska w ratrakowaniu - są doskonałe.

f7256ee7d27f7b5emed.jpg

Wąskie gardło jest na początku dnia niczym rynna lodowa.

ec6e5f5e9077d502med.jpg

Przy drugim, czy trzecim zjeździe dostrzegają nas Rafał "Bończa" oraz Andrzej "Aklim".

Ekipa później powiększa się o kolejnego Andrzeja "Andiego-W"...na końcu dołącza Piotr.

Całkiem spore stadko...biorąc pod uwagę dwóch młodzieńców przybyłych ze swoimi Tatami oraz Różowe Portki - 10 osób.

Ponieważ wczoraj na Gąsienicowej były zawody...

eed00160ff311bb8med.jpg

...i połowa stoku była zamknięta...

486699ece97f4ddemed.jpg

Po kilku zjazdach, krótkiej przerwie w knajpce (fotka Andiego) postanawiamy przenieść się na Goryczkową.

Edytowane przez marboru
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy - Goryczkowa

Fotka grupowa (zdjęcie Piotra), kilka złapanych krajobrazów i przejeżdżamy wąskim gardłem do drugiego kotła.

Goryczkowego.

Pierwszy rzut oka i widać, że liczba narciarzy z tej strony jest zdecydowanie mniejsza - Gąsienicowa zaczęła się robić tłoczna (Rafał "Bończa" Forumowicz "Tubylec" - zaskoczony ilością narciarzy. Z tego co mówił poprzednie dni, zdecydowana mniejsza ilość amatorów białego szaleństwa), i miękka - wiosenne, intensywne Słońce robi swoje.

Górna stacja krzesła:

63187303bbfc4c9amed.jpg

Widoczek na słowacką stronę...

1e3c8746dc9faf0dmed.jpg

Szczyt stoku w doskonałej kondycji.

1395f973e7e721b5med.jpg

Śmigamy z bananami na twarzy.

Piotr coś tam majstruje z kamerami, aparatami...całym sprzętem - pewnie niezły filmik powstanie.

2c75ec6e39eca807med.jpg

Środkowa część ze względu na ilość śniegu wydaje się węższa niż zwykle.

e1dac3949b044be4med.jpg

Od połowy troszkę muld...

ed981920ca8cf7e9med.jpg

...a potem dywanów...

ff827adcbb703a00med.jpg

Ciekawe co na to ekolodzy?

Jeździć bezpośrednio po naturze...???

Po lewej stronie na szerokość ratraka jest ok - pozostała część: slalom w przyrodzie.

"Gardło" - ok.

94bd720a9267f48cmed.jpg

Przed dolną stacją - kolejne małe utrudnienia...

684a37782246ba8fmed.jpg

...a klimat?

Wyluz.

Wiosna, leżaczki - po prostu sjesta.

4ffc5cb1d0644e48med.jpg

Na Goryczkowej spędzamy kilka chwil, później robimy małą przerwę na pogaduchy i uzupełnienie płynów.

2099e31e49954ea4med.jpg

Ostatni zjazd...

...Aklima ciągnęło poza trasę, ehhh ciągnęło...i wyciągnęło...

bb1382f301e270cbmed.jpg

Ostatnie opalanie na wolnym, zabytkowym krzesełku i przeprowadzka z powrotem na Gąsienicową.

Edytowane przez marboru
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już od 5.00 lepiłem moje wypociny:biggrin:

Po mimo bidnych zasobów filmowych, bo jeździło się tak cudownie, że nie chciało się wyciągać kamery, udało się zmontować krótki "edit" z Kasprzaka.

Przepraszam za dość "ckliwą" muzyczkę, ale tylko taką mam dostępną:wink:

[video=youtube;wqGSCP3cfws]

Miłego oglądania.

A i jeszcze jedno proponuję częściej takie spotkania.

To okazja poznania super ludzi "zarażonych" tą samą chorobą - NARTY!!!!!!

Pozdrawiam

  • Like 24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy - koniec Sezonu... ?

Tak było sielsko pod...

686c596913503f9dmed.jpg

...to teraz chwila "SkiAlpinizmu"...

2979852ceacae2b4med.jpg

...i nim wykonam, prawdopodobnie ostatni zjazd w tym sezonie trasą w Hali Gąsienicowej...

9ca69f2e0146fa3fmed.jpg

...oddzwaniam oficjalne zakończenie wiosennego nartowania w tym roku.

5d1c118fe9b12afamed.jpg

A to dlatego, że Piotr padł i spadła mi motywacja...

dee4b1fdc79e4a42med.jpg

..."Czerwone Portki" się już poddają...

1dae1f30628bb030med.jpg

...i chcą podobnie jak ja ostatni dzień nart 2013/2014 zapamiętać jako spotkanie niesamowitych Ludzi z forum Skionline.

Andy - na jednej fotce wpadłeś mi w obiektyw...

356b59dac09ee2cbmed.jpg

Góralu spod Skrzycznego - dzięki za pozytywny nastrój spotkania i uśmiech (Ty byłeś zbyt szybki dla mojego obiektywu).

Endrju - nartowanie z Tobą, to czysta przyjemność.

2d7b2a735d346d3fmed.jpg

Piotrze - szacuneczek za technikę jazdy...

91f3736a3928de6emed.jpg

Aklimie - Ty, jesteś prawdziwy twardziel z Andrychowa...na dodatek poza trasowy...

724b3dd8472add0fmed.jpg

Choć wypatrywałem wśród skał świataków...by byli w relacji obecni również przedstawiciele zielonych...to się nie udało...

Zielonych na WZF reprezentowały skały.

3ba4bbc2fd060e31med.jpg

Piękny czas się kończy...pora ruszać na niziny...

f6bdab0c0962693fmed.jpg

Zjeżdżamy na raty, w podgrupach do Kuźnic.

Koniec tego wspaniałego dnia wieńczy wspólny obiad w świetnej Karczmie w pobliżu ronda - w stronę Nosala.

Pogaduchy...

...przyznanie nieoficjalnego Oskara Forum Skionline w Sezonie 2013/2014 dla SB za relację "Operacja Paszport do Andory"...i coż?

Do domku.

Dziękuję Wam raz jeszcze.

Góralowi spod Skrzycznego z "Młodym", Andiemu-W i synowi, Bumerowi, Aklimowi, Piotrowi...

...oraz specjalne podziękowania dla Rafała "Bończy" za mega sympatyczne przyjęcie na "Jego" Ziemi.

pozdrawiam wszystkich i...

...do zobaczenia.

marboru + "Różowe Portki"

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Piotrze Ty chyba masz jedanak korzenie Sląska Cieszyńskiego :rolleyes::

Bardziej te korzenie sięgają Podhala:biggrin:

Ale urodzony jestem na Śląsku i ten rejon naszego kochanego kraju upodobałem sobie najbardziej.

Nie mniej już taki "głupi" jestem, że gdzie bym nie był to jest cudownie, czy morze, czy góry, czy mazury......

A co do Nedveda to zakochałem się w jego muzyce z dziesięć lat temu i tak już zostanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wiedział że taka mocna ekipa z forum jest to bym się przywitał bo też byłem :)

Co prawda przez świetny system odbioru karnetu on-line "bez kolejki" straciłem pierwszą godzinę jazdy i nie wiele brakło, żeby do rękoczynów doszło ale się udało :)

I piękne słoneczko zrekompensowało mi wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: filmik poskładam później. Mariusz upadek się nagrał i to całkiem fajnie:wink:

"Czerwone Portki" są nieco sfrustrowane, że w czasie ostatniego zjazdu w sezonie "przywitały się z gąską" i zaliczyły glebę :biggrin:

...liczę na ten i jakiś inny filmik (może mnie też ustrzeliłeś?) przynajmniej na priv :happy:

Niestety... :sorrow:

Po cichu liczę na majówkę,ale nie wiem czy kolanko zdąży wyzdrowieć... :redface:

Maćku bardzo żałuję, że nie byłeś z nami :frown:: Oj nie udało mi się w tym Sezonie Ciebie na narty wyciągnąć, oj nie udało...

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i czekam na ostatnią, polską relację na forum - z Twojej majówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już od 5.00 lepiłem moje wypociny:biggrin:

Po mimo bidnych zasobów filmowych, bo jeździło się tak cudownie, że nie chciało się wyciągać kamery, udało się zmontować krótki "edit" z Kasprzaka.

Przepraszam za dość "ckliwą" muzyczkę, ale tylko taką mam dostępną:wink:

[video=youtube;wqGSCP3cfws]

Miłego oglądania.

A i jeszcze jedno proponuję częściej takie spotkania.

To okazja poznania super ludzi "zarażonych" tą samą chorobą - NARTY!!!!!!

Pozdrawiam

Piter! Film zawodowy zrobiłeś. Gratuluje Ci serdecznie talentu, wyczucia miejsca, klimatu. Aż żałuję, że "skreczowałem" wcześniej i nie znalazłem się na nim. Rzadko ogląda się fajne filmiki z nart, a ten Twój jest wyjątkowo klimatyczny. Moje Grand Prix za sezon 2013/14 idzie w Twoje ręce. Jeśli ktoś popiera nagrodę dla Piotra, proszę mu lajkować pod postem.

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie każdy.Niestety u mnie od miesiąca pewne problemy zdrowotne ,ale jestem pewny że do grudnia wydobrzeję. W przyszłym roku chciałbym zaliczyć Kasprowy w tak doborowym towarzystwie narciarzy , jakie wczoraj nartowało na tej górze.

Janku

mam nadzieję , że moją uwagę , że "każdy miał szansę" nikt nie potraktował jako złośliwość z mojej strony . Ja tylko żartobliwie ( tak mi się przynajmniej wydawało :rolleyes:: ) zripostowałem posta mifilima , mając na myśli to , że spotkanie było z kategorii "open spontan" i każdy był mile widziany w naszym gronie . To, że wielu chciało ,ale po prostu nie mogło być wczoraj na KW to przecież zrozumiałe , bo ja sam nie raz bardzo chcę , ale normalnie nie mogę:sorrow::wink: .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już prawie wszystko do normy wróciło na Kasprowym. Kolega mi mówił, że w porywach czterech, pięciu w Goryczkowej jeździło. Odbyli też ciekawe zjazdy w Świńskim Kotle po śniegu zwanym "ptasie mleczko", także jeszcze sporo tras mamy do objechania w rejonie Kasprowego.

Ale to już...może w środę, albo w piątek :) Zapraszam ponownie narciarzy :)

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam nadzieję, że mnie poznałeś trochę i że wiesz o tym, że zamieszczam te zdjęcia dla Was ale nie abyście się pałowali :wink: tylko, aby to inspiracja była do odwiedzin w Tatrach :).

Rafał

jak będziesz nas tak inspirował , to myślę że kolejne nasze spotkanie będzie tylko kwestią czasu:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...