mamad

Polska warunki narciarskie 16/17

3227 postów w tym temacie

Ciekawostka.

Dzisiaj około godz. 22.30 stacja meteo na Skrzycznem notuje minus 23 stopnie, a i to z jaką niebywałą dokładnością 6 cyfr po przecinku :stupid:

Stacja pogodowa SR9NSK -- Góra Skrzyczne

http://skrzyczne.akl.prz.edu.pl/

Aktualna Prędkość Wiatru (średnia za 3 minuty): 0.0 m/s

Aktualne Porywy (maksymalna szybkość przez ostatnie 3 minuty): 0.0 m/s

Aktualny Kierunek Meteo: 0 stopni

Temperatura: -23.333334 Stopni Celcjusza

Ciśnienie: 1017 hPa

Czas ostatniej aktualizacji: 23 Listopada 22:26:21

W tym momencie zmagamy się z problemem zamarzania anemometru, który przy okazji mierzy temperaturę. Ponieważ zasada pomiaru prędkości, kierunku i temperatury opiera się na ultradźwiękach jest on bardzo wrażliwy na oblodzenie i oszronienie. Czujnik posiada ogrzewaną elektrycznie obudowę, aczkolwiek jak widać grzałka nie do końca spełnia swoją rolę.

Problem został przekazany do działu wsparcia technicznego producenta czujnika i miejmy nadzieję, że problem zostanie szybko i skutecznie rozwiązany.

Dodatkowo informuję, że aktualnie stacja podaje poprawnie jedynie ciśnienie sprowadzone do poziomu morza (tzw. QNH), ponieważ jest ono mierzone przez wbudowany w anemometr osobny czujnik MEMS

Mateusz Lubecki

Członek Zarządu

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe

(Biuro Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej)

KRS: 0000236118

tel: +48 660 43 44 46

www: http://psp.org.pl

PS. Dlaczego moje konto zostało (automatycznie) usunięte z portalu, zaraz po napisaniu mojego poprzedniego posta?

W Białce ruszyły niektóre krzesełka :) Na raze tylko sprawdzają czy wszystko działa, ale jak wszystko będzie ok, to ruszą w ten weekend!

Napisze choć mam nadzieje że nie sprawdzi się ta prognoza czego sobie życzę:stupid: Tak jak pisałem przełom listopada i grudnia to ocieplenie i to wielkie. Temperatura może dobić miejscami do 13 stopni. Od około 5 grudnia stopniowe ochłodzenie w wyższych górach zima. Druga dekada wygląda bardzo ciekawie ZIMA. Na początku bardzo duże opady śniegu później duży mróz nawet około dychy w dzień. I tu pojawia się to nie. Na przełomie drugiej i trzeciej dekady ATLANTYK. Święta wyglądają obecnie tak jak przełom listopada i grudnia czyli tragedia. Śnieg będzie ale jaki:confused:: Najgorsze że chwilowo nawet ciężko powiedzieć czy taki tym pogody nie będzie z nami gościł co najmniej do trzech króli ale mam nadzieje że będzie to góra tydzień. Tyle w temacie pozdrowienka:biggrin:

A ja myślę, że na Święta przyjdzie ocieplenie, a po nich ochłodzenie :) Jak zwykle :)

Jaworzyna w Krynicy od dzisiaj śnieży!

8a7d0e689c72d998713b19e85876762d.jpg

Edytowano przez leitner
1 osoba lubi to

Najlepiej z tego co widzę wyglada to na Podhalu - Zdziwiła mnie ilość armatek na Polanie Szymoszkowej w tym tempie początkowy kawałek to oni otworzą w piątek ...... jestem pod wrażeniem , o Białce nie będę pisał bo to Polski fenomen ... niezle jeszcze to wygląda w Małe Ciche ... słabo w Jurgowie , Rusin Ski , Witów Ski, Harendzie itd.... w Małe Suche - nie widać ale piszą że śnieża .....

Mam nadzieję że ogłoszą otwarcie w ten weekend i uda się pojeżdzić :tongue:

Czarny Groń też ostro śnieży :)

[ATTACH=CONFIG]24234[/ATTACH]

no to już wiem dlaczego ,jak wracałem z pracy , tak pięknie w oddali błyszczał cały stok :smile:

chyba zainwestowali też w nowe oświetlenie , bo miałem wrażenie jakby jaśniej to wszystko świeciło , niż w zeszłym sezonie

A co myslicie Panowie o Livigno? Wygląda na to, że ruszą 28.11, ale śniegu jest niewiele, a na opad nie ma co liczyć... Jadę tam od 5.12 i trochę sie niepokoje... Pozdrawiam!

Najlepiej z tego co widzę wyglada to na Podhalu

Eee, nie tylko na Podhalu, w Sudetach też bardzo przyzwoicie to wygląda.

W takiej Czarnej Górze np. tak na me oko w tej chwili śnieży ze 40 armat :)

Kitzbuhel dawno otwarte, więc nie są pierwsi.

Gdzie co jak? :) Parę tygodni temu (był epizod zimowy) otwarli na weekend - uruchomili trasę w okolicach Pass Thurn (chyba Resterkogel) ale ze zmagazynowanego śniegu w pryzmach z ub. sezonu, o ile wiem. Potem musieli zamknąć.

Teraz jest faktycznie kawałek trasy czynny, przy Resterkogel właśnie (ok. 650 m dł), no jest - ale to trochę mało jak na mocne stwierdzenie "Kitzbühel dawno otwarte" ...no szału nie ma ;):) Nie róbmy z Kitzbühel lodowców - tam są dość niskie górki, fajny klimat w południowej części ośrodka, za Jochbergiem, ale jednak nisko.

Oczywiście teraz opady i mróz pozwolą na kolejne otwarcia, z resztą chyba w całej Austrii - więc dobrze będzie :)

Tak dokładniej to raz na parę lat - ale zdarza im się :) Jw. teraz koniec listopada jest piękny jak Austria długa i szeroka, jest opad, jest mróz - myślę, że jakaś większość ośrodków bedzie się otwierać w ten i następny weekend :)

PS. Christlum nas Achensee w Tyrolu startuje teraz w piątek 27.11 - tego dnia jazda w tym ośrodku jest za darmo ;)

Edytowano przez gajowy01

Oglądam kamerki i widać że największe efekty naśnieżania są w Bialce, Jurgowie, a poza tym średnio to wygląda. Chyba że kamery dają takie złudzenie.

Oficjalnie potwierdzone, że w sobotę 28.11 otwarcie sezonu w Białym Jarze w Karpaczu.Tak to wygląda na teraz:

bialyjar1.jpg

a inne w Sudetach cały czas śnieżą...Czarna Góra

czarna1.JPG

czarna2.jpg

Szklarska

szkl1.jpg

Zieleniec

ziel2.jpg

bialyjar1.jpg.fdbda0fcd7bbbbd9883c24d8483611ca.jpg

czarna1.JPG.2ddc93cc917e78d222d93fcc1aa4a1d2.JPG

czarna2.jpg.d6a78a0bba1e4474b198e613a3fbd8f1.jpg

szkl1.jpg.543711295106dae13c5ce71a9997355d.jpg

ziel2.jpg.1e2fc75d4b06c9c93ca779975fa34665.jpg

2 osoby lubią to

W świętokrzyskim chyba jako pierwszy i jedyny zaczął śnieżyć Tumlin k/Kielc :happy: http://tumlinsportski.pl/pl/kamera_on-line/

[ATTACH=CONFIG]24240[/ATTACH]

E tam, w świętokrzyskim nie ma ośrodków narciarskich! Są ponoć trzy ale w.... JURZE!!! :smile:

Kiedyś już na to zwracałem uwagę, ale.... Pozdrawiam więc z Kaszub z widokiem na Święty Krzyż!

A co myslicie Panowie o Livigno? Wygląda na to, że ruszą 28.11, ale śniegu jest niewiele, a na opad nie ma co liczyć... Jadę tam od 5.12 i trochę sie niepokoje... Pozdrawiam!

Jak w ogóle wygląda sytuacja z wodą w Livigno? Są w stanie śnieżyć non stop przez dłuższy czas, czy raczej porządny naturalny opad jest potrzebny żeby coś otwarli?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez xPaulla
      Witam wszystkich serdecznie, właśnie zameldowaliśmy się w Poroninie i szukamy informacji gdzie obecnie panują najlepsze warunki narciarskie w okolicy. W tamtym roku na początku marca na kotelnicy panowały świetne warunki a teraz pogoda pokrzyżowała nieco plany. Dochodzą do nas słuchy, że kotelnica masakra - muldy, mokry śnieg i niebezpiecznie. Mógłby ktoś coś doradzić jak to wygląda? Dodam, że ja na desce średnio - zaawansowana, ale na mokrym śniegu nigdy nie jeździłam i mam obawy. Prosimy o wszelkie odpowiedzi, zostajemy do poniedziałku. Jeżeli będzie to koniecznie bierzemy także pod uwagę wyjazd na Słowację, ale z oględzin różnych stron internetowych nie wygląda to ciekawie. Pozdrawiamy 
    • Przez SkiFrik
      Wiem, że wszędzie już niezła wiosna i wiele się nie spodziewam, proszę jednak o podpowiedź gdzie jeszcze jako takiej zimy można szukać? Wszędzie w nasze góry mam podobnie daleko, no może do Szczyrku jest szansa przedostać się najszybciej. Proszę więc o podpowiedź, gdzie z największym prawdopodobieństwem zrealizuję w najbliższy weekend następujący plan:
      wyjazd z WAW w pt o 13.00 z córką 4,5 letnią, jazda autem nie dłużej niż 5,5 godziny dojazd gdzieś gdzie można spać blisko stoku w sobotę i niedzielę jazda od rana, żeby śnieg jeszcze był zimny dla córki dobrze by było jakby była taśma, ewentualnie jakiś talerzyk po prawie płaskim - czyli łagodne stoki! i wypożyczalnia ze sprzętem dla maluchów i jeszcze jakaś fajna szkółka, to już wypas, to wtedy i ja coś zjadę jak będzie po czym Dla mnie ważne, żeby było raczej z dala od totalnej komerchy w stylu zapiekanek xxl itp, bo na małe nóżki tych nart to i tak za dużo nie będzie więc żeby po nartach otoczenie było dość estetyczne. No ale warunki śniegowe priorytetem. Podpowiecie?
      Mi w pierwszej kolejności ze względu na łatwy dojazd przychodził na myśl Szczyrk z jazdą na BSA (taśma) lub Białym Krzyżu. O BSA myślałem także w kontekście tego, że chyba dużo śniegu zrobili, więc może się utrzyma, ale czytałem tu na forum, że z dzieckiem średnio. Jakie więc alternatywy? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    • Przez artix
      Dziś z córką odwiedziłem ponownie Szczyrk. 
      Rano szybkie spotkanie z Marionen i Anią poczym rozdzielamy się.  Maroionen ma wyższe cele niż slizganie się 😎 
      Gigant.
      Pare zjazdów na Dużem Skrzycznem
      i postanawiamy uciekać na małe. Nie byłem wcześniej więc chęć tym bardziej wielka. Bylo lodowo i zimno ❄ jazda mało przyjemna. W nocy było dużo na minusie,  a co się dzieje po odwilzy pisać nie muszę. Decyzja więc była strzałem w 10.
      Góra dostajemy się na drugą stronę. Świetna przygoda dla mojej córki i przepiękne widoki gdyż słońce zaczyna przebijać się coraz mocniej.
      Mimo prób nie udało się poznać Andyiego  Może się jeszcze kiedyś uda.
      Na Małym fajna jazda. Dużo lepsze warunki w porównaniu z Dużym.  
      Jeździmy cały czas góra dół. Kolejny polski ośrodek z wielkim potencjałem. 
      W pewnym momencie zauważam odpiera kieszeń w spodniach córki. 
      Pytam,  gdzie twój telefon. Prawie płacz 😢 
      Panika, córką się trzęsie, ja próbuję dzwonić na jej telefon. 
      Jest sygnał. Odbiera Pan w knajpie na górze. Telefon znaleźli Rosjanie i oddali do baru 
      Nowy iPhone 6
      Gdy pojechaliśmy byli tam na kolejnego kielicha.  Tym razem ja uregulowałem rachunek i serdecznie podziękowałem. 
      Dobrzy ludzie.
      Cdn
    • Przez manias
      Hej,
      Planowałem sobie przedłużyć najbliższy weekend po feriach (02.03-06.03) i wyjechać gdzieś na narty w jakieś polskie góry.
      Patrząc na prognozy pogody chyba to nie ma wielkiego sensu. - Co sądzicie?
      Jeżeli tak, to gdzie mogą być najlepsze warunki?
      Jeżeli nie, to czy jeszcze w marcu będzie sensowna pora na taki wyjazd?
    • Przez marcinn
      Przy kasie meldujemy się przed 9
      Kupujemy karnety 3 godzinne czasowe,cena 45zł
      Temperatura około -5,słonecznie,prawie bezwietrznie
      Stok bardzo dobrze przygotowany,twardo,równo,żadnych przetarć
      Narciarzy przez pierwszą godzinkę paru,póżniej zdecydowanie więcej
      Ale ogólnie bez stania w kolejce 
      Piękna zima,niech trwa