Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marcinn napisał:

Świetna relacja Darku,miałem być a wylądowałem godzinkę drogi od Cieszyna-Velka Racza

Zaskoczone pełne o dziwo na pozytyw ^_^

Skrobnę coś wieczorkiem

Już na słowackim skiforum pisali o Velkej Racy, że pierwszego dnia ruszyły wszystkie trasy, bo je latem wyrównano i oczyszczono z kamieni. Czekam z niecierpliwością na relację.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 20.11.2016 o 08:49, mamad napisał:

Tu trafiłem na perełkę. Może zamiast zajmować się upadlaniem wizerunku polski na arenie międzynarodowej nasz "Naczelnik" i "Król w jednej osobie pomyślałby żeby zająć się tym [swoją drogą ciekawe ile państwowe instytucje wpłaciły już pieniędzy by ich wspierać]:

 

"Co drugi przedsiębiorca był zmuszony do zapłacenia organizacji ekologicznej za odstąpienie od postępowania dotyczącego jego budowy – przyznaje Polski Związek Firm Deweloperskich. W imię walki o ochronę przyrody można zbić fortunę. Wystarczy wykorzystać przepisy prawa, włączając się do prowadzonych przez deweloperów postępowań administracyjnych i za pomocą odwołań opóźniać działania inwestora. Ten prędzej czy później poddaje się i wspiera „ekologów” hojną darowizną, co zwykle ucina problemy. Podczas zakończonego właśnie we Wrocławiu III Kongresu Mieszkaniowego deweloperzy przyznali, że skala zjawiska jest ogromna. Wykazała to ankieta przeprowadzona w branży, w której 50 proc. pytanych przyznało się do zapłacenia organizacji hamującej inwestycję. Na podobnej zasadzie działają także niektórzy prawnicy – uzyskują pełnomocnictwa od sąsiadów planowanej inwestycji i żądają pieniędzy w zamian za gwarancję spokoju."

Więcej na ten temat u źródła:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/982795,organizacje-ekologiczne-to-ekowyludzacze.html

 

 

W ubiegłym tygodniu widziałem gdzieś materiał na ten temat w telewizji. I był również w nim nasz ulubieniec :D;) - ale ogólnie materiał na "nie", bo zmiany w prawie "zniszczą nasze eko-bogactwa".

Jak się dokopię do materiału, to go tu wkleję.

Ok - mam - o tym mowa:

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/wiezienie-dla-ekologow-za-blokowanie-urzedniczych-decyzji,698258.html

 

Edytowane przez fundu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fundu napisał:

To może nie jest taki zły pomysł... Materiał oczywiście tendencyjny (innego się nie spodziewałem). Od razu jest z góry postawiona teza, że wszystkich ekologów wsadzą do więzienia a po wejściu ustawy wszystko "zostanie wybetonowane".

Mamad, dostałeś jakąś odpowiedź od polityków w sprawie deweloperów (oprócz tej, którą tu wstawiłeś)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2016 o 17:14, mamad napisał:

Wybacz moja wina. Wydawało mi się porostu że pisze fakt oczywisty a nie politykuje. Wracając do sedna domyślacie się w jaki sposób SON ma szanse się rozbudować. Ekoteroryści wszystko to robią w świetle prawa. Pilsko mogłoby być ośrodkiem idealnym w którym powstało by mnóstwo tras i wyciągów tylko że w świetle prawa dotacja zapewne musiałaby być dużo większa niż w SON. Obawiam się że z dołu do Miziowej koszt gondoli i jeszcze mogło by braknąć. Cóż do momentu aż będą mieli g do gadania musimy się liczyć że koszt każdej wybudowanej kolei w górach może być liczony razy 2. Swoją drogą i tak są mili że dotacja mogłaby wynosić tyle ile koszt wyciągu zawsze mogli by powiedzieć więcej i kto im podskoczy [nikt nie ma pojęcia o jakich pieniądzach piszemy niestety]

Święte słowa! Witz  tylko w tym, że oni to w andrzeju mają. Może i zgnoją zieleninę ale na pewno nie dla nas (was) tylko ewentualnie po to by swoich cichociemnych pisiewiczów powsadzać na jakieś kolejne stołki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie możliwości rozbudowy ośrodka w Szczyrku. Czy są jakiekolwiek plany budowy nowych tras w miejscach zaznaczonych na tej mapce? Od razu zaznaczam, że to tylko zaznaczenia na podstawie mapki, nie wiem jak wyglądają te miejsca w rzeczywistości i czy wytyczenie tras jest tam w ogóle możliwe.

 

mapka-trasy-szczyrkowski-nowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w rejonie 3 powstanie niebieska trasa z Hali Pośredniej na Solisko. Bardzo rozwojowy mógłby być rejon 2 gdyby nie Natura 2000 i mnóstwo pozwoleń, które trzeba uzyskać, żeby wyciąć kawałek lasu. W rejonie 1 (zwłaszcza teren Małe Skrzyczne - dolina) jest za stromo - kiedyś był plan, żeby zrobić tam trasę trawersującą, ale koszt jej zbudowania jest za duży i nie ma to sensu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek samo zagospodarowanie i rozbudowa istniejących tras zajmie moim zdaniem około 10 lat. Później prognozuję na skutek olbrzymiej konkurencji, która szykuje się w Szczyrku pomiędzy ośrodkami połączenie z Brenną. Następnie moim życzeniem byłoby połączenie gondolą z parkingiem jakimś od strony Doliny Zimnika aby uczynić przejezdnym miasto Szczyrk do którego pewnie już w przyszłym sezonie nie będzie wjazdu. A to pewnie już da około 70 km tras. Jeśli to nie wystarczy to pewnie pójdą dalej. Ale dziś czynnych tras jest 20km i to wystarcza, tłoku nie ma, przynajmniej na trasach co innego na tej jedynej drodze przez Szczyrk - tam masakra ale nie sądzę aby włodarzom miasta to przeszkadzało.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...