Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, moruniek napisał:

A tymczasem na Słowacji. TMR - postawiła mobilne punkty, gdzie można wykonać wymagany test na Covid.

 

TMR spustí v tatranských lyžiarskych strediskách antigénové testovanie

https://slovensko.hn...nove-testovanie

 

Ok jest to jakiś postęp,tylko trzeba jakoś dojechać na do Jasnej ,czy w  Wysokie Tatry z aktualnym badaniem ,które troszku kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, toppaner napisał:

Ok jest to jakiś postęp,tylko trzeba jakoś dojechać na do Jasnej ,czy w  Wysokie Tatry z aktualnym badaniem ,które troszku kosztuje.

Czy te testy są dodatkowo płatne ? Do wjazdu na Słowację chyba nie potrzeba testu..... granice są otwarte teoretycznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jusik2002 napisał:

Czy te testy są dodatkowo płatne ? Do wjazdu na Słowację chyba nie potrzeba testu..... granice są otwarte teoretycznie....

Trzeba mieć test i zaświadczenie poczytaj (tylko nie wiem czy już nie zmienili czegoś ale to znajdziesz na tej stronie aktualne)



Pozdrawiam
mirekn

Edytowane przez mirekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla osób, które w ostatnim czasie przechorowały koronawirusa, planują zrobić test pcr i wyjechać na Słowację - do 3 miesięcy od zakażenia wynik testu może wyjść „nierozstrzygajacy”. Ja tak niestety zainwestowałem 420 zł, a wynik (mimo iż jestem ozdrowieńcem) i tak nie pozwala mi jechać na Chopok.

Edytowane przez adrianh8me
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 3
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria napisał:

Super, dziękuję bardzo :)

Trzeba pamiętać, że:

- jak wjeżdżasz na teren Słowacji Twój test nie może być starszy niż 72h - liczy się data wystawienia zaświadczenia, nie data testowania!

- po przyjeździe do hotelu musisz okazać zaświadczenie,
- jeżeli przyjechałaś/eś do hotelu np. w 70h od daty wystawienia zaświadczenia musisz za 2h zrobić kolejny test,
- następny test ponownie za 72h.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, christof napisał:

Skoro na Slowacji robia antygenowy to czy wjezdzajac na Slowacje nie wystarczy tez taki?

Nasze MSZ mówi, ze PCR, co jest o tyle nielogiczne, ze po pierwsze Słowaków testowano antygenowymi, a po drugie, tak jak w moim przypadku, jestem zdrowy, ale wynik testu PCR jeszcze przez miesiąc będzie mi wychodził jako nierozstrzygnięty, czyli na Słowację ozdrowieńcy wjechać nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adrianh8me napisał:

Nasze MSZ mówi, ze PCR, co jest o tyle nielogiczne, ze po pierwsze Słowaków testowano antygenowymi, a po drugie, tak jak w moim przypadku, jestem zdrowy, ale wynik testu PCR jeszcze przez miesiąc będzie mi wychodził jako nierozstrzygnięty, czyli na Słowację ozdrowieńcy wjechać nie mogą.

Zrób antygenowy i taki pokaż na granicy czy w hotelu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarioJ napisał:

JC zrobił video o Słowacji, oglądaliście ? 

Może tam wszystko jest.

 

 

Wszystko tez jest na stronie MSZ, gdzie jest napisane, ze test PCR jest konieczny do wjazdu, co jest oczywiście wymogiem absurdalnym, bo chcąc spędzić na Słowacji dłużej niż 3 dni, musimy zrobić dodatkowy test, już antygenowy. Dodatkowo, Słowacy akceptują testy antygenowe, ale te wykonanie w Czechach lub Austrii... tego również nie rozumiem. Przywoływałem także swoj przykład - chciałem dzisiaj jechać na Chopok, zrobiłem test PCR, na który wydałem 400 zł. Poniewaz od 2 miesięcy jestem ozdrowieńcem, byłem przekonany, ze test wyjdzie mi negatywny, okazało się jednak, że wyszedł nierozstrzygający, ponieważ test PCR jest bardzo czuły i jakieś geny wirusa mogą utrzymywać się w organizmie nawet przez 3 miesiące. Nikt o tym nie informuje, nigdzie także nie znalazłem takich informacji. Dlatego warto wziąć to pod uwagę przed decyzją o inwestycji w test PCR...

Dlatego tutaj bardziej chodzi o praktykę Słowaków, czy są bardzo drobiazgowi przy ew. kontroli i czy rzeczywiście ma dla nich znaczenie rodzaj testu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam w ciemno że już w Liptovskim Mikulasie i dojeździe do Demianovskiej patrole policyjne i odpowiednie służby nie próżnują... a przecież punkty błyskawicznych badań antygenowych już na terenie samego ON jak wspominał Jurij.

Dlaczego PCR? Jak już wspomnieliście większa czułość, co równa się większy przesiew już na starcie... Zresztą pomału dociera do mnie istota różnicy pomiędzy obydwoma rodzajami badań i zbyt euforycznie podeszłem do narodowego badania słowaków na początku listopada... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adrianh8me napisał:

Wszystko tez jest na stronie MSZ, gdzie jest napisane, ze test PCR jest konieczny do wjazdu, co jest oczywiście wymogiem absurdalnym, bo chcąc spędzić na Słowacji dłużej niż 3 dni, musimy zrobić dodatkowy test, już antygenowy. Dodatkowo, Słowacy akceptują testy antygenowe, ale te wykonanie w Czechach lub Austrii... tego również nie rozumiem. Przywoływałem także swoj przykład - chciałem dzisiaj jechać na Chopok, zrobiłem test PCR, na który wydałem 400 zł. Poniewaz od 2 miesięcy jestem ozdrowieńcem, byłem przekonany, ze test wyjdzie mi negatywny, okazało się jednak, że wyszedł nierozstrzygający, ponieważ test PCR jest bardzo czuły i jakieś geny wirusa mogą utrzymywać się w organizmie nawet przez 3 miesiące. Nikt o tym nie informuje, nigdzie także nie znalazłem takich informacji. Dlatego warto wziąć to pod uwagę przed decyzją o inwestycji w test PCR...

Dlatego tutaj bardziej chodzi o praktykę Słowaków, czy są bardzo drobiazgowi przy ew. kontroli i czy rzeczywiście ma dla nich znaczenie rodzaj testu.

Zaświadczenie od lekarza, że jesteś ozdrowieńcem i jedziesz bez testów przez granicę w ośrodku też bez testów co 72 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...