Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w niedzielę na Kiczerze w Wiśle Jaworniku. Warunki były dobre, trochę miękko, ale temperatura wahała się między 1 a 3 stopnie. Z tego co podawało beskidzkie GOPR, to Kiczera miała jedne z lepszych warunków ostatnio.

Co do niebieskiej trasy, którą ostatnio otworzyli (ponownie ; ), to jest ona poprowadzona podobnie jak w latach 80 tych, z tą różnicą, że kiedyś przecinka przez las była węższa i chyba wyżej poprowadzona.

Gdyby ktoś na świeżo miał jakieś info to poproszę. Będę w sobote przejazdem przez Wisłę i nie wiem czy warto brać klamoty ze sobą:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy był ktoś w ostatnich dniach na Stożku lub na Czantorii?

Jest po co jechać? a raczej po czym jeździć?

Będę wdzięczny za odpowiedź :wink: (wybieram się w piątek i sobotę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa parkingu jest nie do wyjaśnienia,nawet dla prawie miejscowego,jak ja.Ja używam 2 sposobów-wieczorem na trening wjeżdżam śmiało,bo straż już nie pracuje,w innych porach biorę kolegę inwalidę jako maskotkę.W tle jest konkurencja pana T. właściciela pierwszego stoku z panem R. który kupił i ma SłotwinyArenę.Ten drugi stok dużo lepiej przygotowany pod nowym właścicielem i robi ostre promocje,więc ten pierwszy cierpi finansowo.Ta droga ze szlabanem to prywatna pana T. druga gminna.

Było podobno zebranie gminne,ale nic nie ustaliło-parking sobie,gmina sobie-powiedziała,że znaku nie zdejmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zorientowany wyjaśni sprawę tego parkingu. Czytałem tu na forum, że dojazd do parkingu jest już dozwolony. Jak byłem tam oststnio obie drogi prowadzące do w/w parkingu były oznakowane znakami zakaz ruchu. Jedna dodatkowo miała szlaban. Kiedyś rozmawiałem z byłym właścicielem CN Azoty a ten stwierdził, że cały problem z dojazdem wywołał konkurent, ten z dołu. To on monitował u władz, że narciarzy mu autami porozjeżdżają. Ustawiono więc znaki.

Obecnie zmienił się właściciel Azotów. CN Azoty słały się Słotwiny Areną, wybudowano chodnik wzdłuż drogi dojazdowej, której nawierzchnię też poprawiono, ale czy właściciele wyciągów się dogadali, nie wiadomo? Raczej nie!

Będąc tam ostatnio wjechałem na samą górę, na parking koło knajpy i hotelu. Była to sobota, jak się okazało dzień łowów dla straży miejskiej. Przypadkowo spotkany kierowca/narciarz poinformował mnie o obławie. Sidła zakłada się na dole, żeby nikt nie uciekł. Zamyka się szlaban, zastawia drogę boczną koło GOPR. Straż wędruje do góry i łoi, podobno po 300 zł!!! Przerwałem więc jazdę na nartach, szybko zdjąłem buty i rozpocząłem ucieczkę. Płotki sobie odstawiłem, pojechałem dalej, a tam szlaban. Dobrze, że nie było zbyt dużo śniegu, a i auto takie trochę terenowe mam, poszedłem więc na skróty, po nieczynnym stoku, przez rowy, po podwórkach!!!

Udało się zaoszczędzić 300 zł. Tylko po co mi takie stresy skoro ośrodek Słotwiny Arena ma swój parking? Dla kogo?

Sprawa parkingu jest nie do wyjaśnienia,nawet dla prawie miejscowego,jak ja.Ja używam 2 sposobów-wieczorem na trening wjeżdżam śmiało,bo straż już nie pracuje,w innych porach biorę kolegę inwalidę jako maskotkę.W tle jest konkurencja pana T. właściciela pierwszego stoku z panem R. który kupił i ma SłotwinyArenę.Ten drugi stok dużo lepiej przygotowany pod nowym właścicielem i robi ostre promocje,więc ten pierwszy cierpi finansowo.Ta droga ze szlabanem to prywatna pana T. druga gminna.

Było podobno zebranie gminne z włąścicielami okolicznych interesów,ale nic nie ustaliło-parking sobie,gmina sobie-powiedziała,że znaku nie zdejmie...

Jednym słowem-jak prawie wszędzie w Polsce,poza enklawą bukowińsko-białczańską,gdzie są oznaki zdrowego rozsądku,górującego nad głupota...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedzieli w Krynicy.

Dotarłem na 18:00, więc jedyna słuszna decyzja – Słotwiny. Nigdy jednak tam nie byłem i do tego padł mi tel., a miałem spotkać się z kolegą.

Wsiadam szybko na wyciąg i się rozglądam. Kolegi brak, ale 300 m dalej drugi wyciąg, którego nie widziałem z dołu. Pytam kilku osób jak tam dotrzeć, ponieważ nie widać oświetlonego połączenia. I ZONK: Druga trasa należy do konkurencyjnej stacji. Cudownie. Polska: zamiast się połączyć, konkurują.

II ZONK: Skoro mam karnet na 2 godziny to trzeba go jakoś wykorzystać. Sprawdzam slotwiny.pl. Wynik: dramat. Nie mogę sobie przypomnieć tak źle utrzymanej trasy. Nie ma przetarć, trasa szeroka, ale (nie mogłem uwierzyć) cała to jeden wielki lód. Nie twardy śnieg. Mam worldcup-ki świeżo po serwisie, ale nie jestem w stanie utrzymać się na krawędzi. Permanentny uślizg. Dużo ludzi się poddaje. Walczę, myślę, że to moja wina. Wydłużam skręt, ale nic – zsuwam się (ale byłem wściekły). Jedna z osób wskazała mi ścieżkę przez las, która prowadziła mnie do drugiej trasy („fantastycznie”: 300 m lasem bez oświetlenia, w oddali tylko światło, które mnie kierowało oraz kontury drzew). Docieram w ten sposób do Słotwiny Azoty. Trasa na tym samym zboczu, ale lodu brak, twardo i równo i kolega się odnalazł.

Uwielbiam czytać te opisy ekstremalnych przeżyć na oślich łączkach.:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iski@interia.pl, rozumiem, że drogą gminną jest ta koło kościoła i dalej wzdłuż cmentarza? Inne, to prywatne dojazdy po prywatnych terenach? Jeśli tak, czarno widzę wygodny dojazd do Areny.

@zaruski, zastanów się co poza hejtem wnosi Twój post do dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post zwraca uwagę na literackie uzdolnienia kolegi w opisie przejazdu 300m leśną drogą i walce z jazdą na oślej łączce.:redface:

Ja tam akceptuję wszystkie posty na Forum oprócz twoich i to od początku twojej ,,działalnosci'' na Forum. Jezeli by to ode mnie zależalo to...:angry:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iski@interia.pl, rozumiem,

Ale jest bezpłatny ski-bus który myślę olewa te zakazy i jedzie pod sam ośrodek. Czy ktoś może to zweryfikować ? Jestem w Krynicy od 20 lutego i mam zamiar skorzystać właśnie z tego ośrodka :)

Ano jest! W reklamie nawet dwa nr telefonów podają! Można się będzie piwa napić! Mam nadzieję, że bus wiezie na samą górę, nie wysadza koło kościoła. Gdyby tak było, woziłby też narciarzy dla konkurencji.

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest! W reklamie nawet dwa nr telefonów podają! Można się będzie piwa napić! Mam nadzieję, że bus wiezie na samą górę, nie wysadza koło kościoła. Gdyby tak było, woziłby też narciarzy dla konkurencji.

Chciałem koledze przypomnieć, że jazda nawet po 1 piwie na nartach jest wykroczeniem.:crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko ta koło kościoła to droga publiczna.

Pan R. chciał kupić też stację pana T. by mieć całość do rozwoju,ale ten się nie zgodził.Parę dni temu widziałem ich obu,razem spacerujących po gruntach,więc może jakoś się dogadają.

Pan R. ma spore plany rozwoju-6 osobowa kanapa stanie i ma być połączenie z Czarnym Potokiem i Jaworzyną.

Ale przyszłość pokaże,czy nie ściągnie za sobą z Czarnego Gronia np.ekologicznych przyjaciół ze słynnej pracowni i Ci, trafiając na podatny grunt mixu zawiści z absurdami utopią wszystko-nothing is impossible...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na złotym na wieczornym jeżdżeniu - miękko i mokro, ale w końcu jazda od 18 do 20 i temp +10... Natomiast pod tym cukrem twardo! Ponoć w czwartek ma być mrozik i super warun. Dziś byłem od 8 do 10 rano. Jazda bez kolejki. Miękko i mokro, ale bez tragedii. Szefostwo stoku mówiło, że w nocy ma być mróz, więc w czwartek spodziewają się świetnych warunków :)Ja wczoraj jeździłem SL, dziś GS. Muszę przyznać, że fajnie zorganizowany trening.Niestety zdjęcia tylko z dnia wczorajszego.[ATTACH]27107[/ATTACH][ATTACH]27108[/ATTACH][ATTACH]27110[/ATTACH]Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

uploadfromtaptalk1454506912301.jpg

uploadfromtaptalk1454506938772.jpg

uploadfromtaptalk1454507330529.jpg

uploadfromtaptalk1454506912301.jpg.53f7a94126a96813a9e6b00362a2578c.jpg

uploadfromtaptalk1454506938772.jpg.6a56e88f3273145b2c0f6adbb3871e57.jpg

uploadfromtaptalk1454507330529.jpg.4664b2f86b2cbf927540444661988491.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk SONCo prawda dzisiaj skiturowo, ale na trasy trochę się napatrzyłem :biggrin:Siódemka i widok na Golgotę - pojawiają się przetarcia, a o 13 mnóstwo typowo wiosennego mokrego luźnego śniegu

IMG_4186.jpg

IMG_4187.jpg

IMG_4188.jpg

Małe Skrzyczne - tutaj wyciąg nie działał i pomyśałem że pewnie szybko nie ruszy widząc środkowy odcinek trasy (pełno lodu i przetopów), a jednak jak zjeżdżałem wyciąg chyba uruchomiono :confused:: Wielkiego obłożenia nie było, a wpuszczanie narciarzy na tak wyglądającą trasę jest według mnie nierozsądne

IMG_4189.jpg

IMG_4193.jpg

IMG_4194.jpg

Wygląda to wszystko jak pod koniec marca zeszłego roku, trzeba mieć nadzieję, że przynajmniej z pół metra śniegu jeszcze spadnie :frown::

IMG_4186.jpg.93350188f974399e51df7843ca56333c.jpg

IMG_4187.jpg.0049d159a10b1b58a0b043973d7b5110.jpg

IMG_4188.jpg.9493a836d3fcbb4e6fa4d571526f2147.jpg

IMG_4189.jpg.f024719f0094d41622f297179cb3c338.jpg

IMG_4193.jpg.1f5adc6266637627ec4b4b6b3acf68da.jpg

IMG_4194.jpg.10e33b6f37d9d69efe6d6a58889ac4fa.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrocilem uwagę,bo ostatnio była afera o zasmiecanie tego wątku, być może nie widzialeś? :rolleyes::

johny !

Czytaj i pisz o warunkach.

Nie próbuj robić czegoś co jest niemożliwe.:stupid:

zaruski jest nienaprawialny od początku do końca.:frown:: :rolleyes::

Wystarczy nie odpowiadać na zaczepki czy jak się to fachowo nazywa hejt.Niechaj sobie chłopak używa ile chce.

Nie sądziłem,że kiedykolwiek coś takiego napiszę w stosunku do kogokolwiek.:eek:

Jedynym sposobem na taki hejt to ostracyzm.:cool::

Edytowane przez MB
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedzieli w Krynicy.

Dotarłem na 18:00, więc jedyna słuszna decyzja – Słotwiny. Nigdy jednak tam nie byłem i do tego padł mi tel., a miałem spotkać się z kolegą.

Wsiadam szybko na wyciąg i się rozglądam. Kolegi brak, ale 300 m dalej drugi wyciąg, którego nie widziałem z dołu. Pytam kilku osób jak tam dotrzeć, ponieważ nie widać oświetlonego połączenia. I ZONK: Druga trasa należy do konkurencyjnej stacji. Cudownie. Polska: zamiast się połączyć, konkurują.

II ZONK: Skoro mam karnet na 2 godziny to trzeba go jakoś wykorzystać. Sprawdzam slotwiny.pl. Wynik: dramat. Nie mogę sobie przypomnieć tak źle utrzymanej trasy. Nie ma przetarć, trasa szeroka, ale (nie mogłem uwierzyć) cała to jeden wielki lód. Nie twardy śnieg. Mam worldcup-ki świeżo po serwisie, ale nie jestem w stanie utrzymać się na krawędzi. Permanentny uślizg. Dużo ludzi się poddaje. Walczę, myślę, że to moja wina. Wydłużam skręt, ale nic – zsuwam się (ale byłem wściekły). Jedna z osób wskazała mi ścieżkę przez las, która prowadziła mnie do drugiej trasy („fantastycznie”: 300 m lasem bez oświetlenia, w oddali tylko światło, które mnie kierowało oraz kontury drzew). Docieram w ten sposób do Słotwiny Azoty. Trasa na tym samym zboczu, ale lodu brak, twardo i równo i kolega się odnalazł.

Uwielbiam czytać te opisy ekstremalnych przeżyć na oślich łączkach.:laughing:

Przepraszam, bo późno zobaczyłem ten wpis i pewnie nie powinienem się w dawać z nim w dyskusje w takim człowiekiem.

Co jest jednak nie tak. Mnie to bardzo zniechęca do wpisywania czegokolwiek.

Może wszyscy już na forum wiedzą, że trasy Pana T są znacznie gorzej przygotowane, ale chyba nie ponieważ frekwencja u niego nie jest taka zła. Różnica jednak ogromna.

Oczywiście najbardziej zabolało mnie aluzja do amatorskiego podejścia oraz przekłamania. Co do ostatniego to nie rozumiem. Nie ma 300? To ile? Pytanie dotyczy drogi przez las. Drugie ośla łączka? Zjeździłem bardzo dużo ośrodków w Europie i na pewno nie nazwałbym czerwonej trasy na Słotwinach oślą łączką. Może czerwona jest na wyrost, ale słusznie została tak oznaczona, ponieważ ma 2 ścianki, które dla początkujących są wyzwaniem. 2x w tygodniu ustawiają tam slalom specjalny. Tego też nie widziałem na oślich łączkach. Niestety to wyrabia mi opinie na temat Ciebie jako narciarza. Może jednak się ośmieszam, a ty jesteś świetnym zawodnikiem. Chętnie spotkałbym Ciebie jutro na tym stoku, gdzie będzie ustawiony slalom. Może zweryfikujesz część swoich opinii.

Wypowiedziało się tu kilka osób, bardzo dziękuje, które lepiej znają te ośrodki. Bardzo cenna informacja, chyba nie tylko dla mnie. Też macie taką opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym, że jako całość trasa na Arenie wypada słabiej w oznaczeniu jej kolorem czerwonym porównując ją np. z 2 i 2a czy 4 na Jaworzynie. Sam jednak po pracy - korzystając z promocji 50% na karnet 18-22- chętnie tam jeżdżę. Stok jest wyratrakowany a mała liczba narciarzy o tej porze pozwala na szybką i pewną jazdę.Z parkingu korzystam - opłata 5 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli chociaż trochę dopada, który z poniższych ośrodków polecacie bardziej na wypad w środku przyszłego tygodnia. mam tu na myśli Wasze doświadczenia w zakresie przygotowania tras przy takiej kiepskiej zimie. zwyczajnie - gdzie jest mniejsze prawdopodobieństwo, że trafię na tłumy i na wyłażące spod resztek śniegu skały.

- Cieńków

- Soszów

- Nowa Osada

- Skolnity

- Zloty Groń

wyjazd z 10-letnim dzieckiem, które spokojnie radzi sobie na niebieskich trasach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...