Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

Podałem cenę kebsa we Wrocławiu w przeliczeniu na euro. Żeby Tobie było łatwiej. Jesteś Polakiem który zarabia i wydaje euro u naszych przyjaciół. 🙂

 

Przez sekundę zastanawiałem się czy czasem od Nowego Roku nie wprowadzono do PL waluty Euro. Zasadniczo przy takim porównaniu co jest w danym kraju drogo należy oceniać według średniej zarobków netto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

Przez sekundę zastanawiałem się czy czasem od Nowego Roku nie wprowadzono do PL waluty Euro. Zasadniczo przy takim porównaniu co jest w danym kraju drogo należy oceniać według średniej zarobków netto 

Janek Ty Wrocławia możesz nie znać ale o Breslau na pewno słyszałeś. W mniejszych miastach kebsa zjesz nawet taniej jak za 8€.

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marionen napisał:

Janek Ty Wrocławia możesz nie znać ale o Breslau na pewno słyszałeś. W mniejszych miastach kebsa zjesz nawet taniej jak za 8€.

W latach 80 przez rok bywałem minimum raz w tygodniu na 2-3 dni ale od tego czasu zapewne wiele się zmieniło, wtedy nikt nie wiedział co to jest kebab. Tam gdzie teraz mieszkam w Niemczech kosztuje jeszcze 7 €. Jak tam w PL teraz wyglądają ceny paliwa ?

W CH dzisiaj 

IMG_9353.thumb.jpeg.435cd751f32bc6a37f34e96159e81ecf.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
36 minut temu, Jeeb napisał:

W latach 80 przez rok bywałem minimum raz w tygodniu na 2-3 dni ale od tego czasu zapewne wiele się zmieniło, wtedy nikt nie wiedział co to jest kebab. Tam gdzie teraz mieszkam w Niemczech kosztuje jeszcze 7 €. Jak tam w PL teraz wyglądają ceny paliwa ?

W CH dzisiaj 

IMG_9353.thumb.jpeg.435cd751f32bc6a37f34e96159e81ecf.jpeg

We wtorek tankowałem diesel po 5.79 czyli jakieś 1.353 €

Edytowane przez marionen
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek tankowałem w Lux   po 1.44 teraz po 1,69 po drodze na fr stacjach w pon średnio po 1.6.. dziś już 1.99+ zależy od stacji w Swiss Lauterbrunnen poniedziałek 1.70 dziś wyjeżdżałem 1.70 🤷‍♂️ jestem ciekaw co będzie w BE a było 1.5 jak wyjeżdżałem 🤦‍♂️ poje…. tych politycznych skur.. ceny z corony  wchodzą 🥴

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźniona relacja z lutowego wyjazdu.

Kierunek mniej typowy - Słowenia wg pomysłu syna. Mieszkaliśmy w Mojstranie niewielkim miasteczku z 10km od wyjazdu z tunelu Karavanken. Do Austrii i Włoch rzut beretem, z czego też skorzystaliśmy. Na pierwszy ogień poszła Krańska Góra

20260208_141538.thumb.jpg.f69f194c971ac9637133a1027a0b8559.jpg

20260208_141549.thumb.jpg.7dff25b375f48d3e5e2c22037579d172.jpg

20260208_141554.thumb.jpg.c2cddf4c2f548e3b9e2b9d0e453ad2e3.jpg

20260208_142544.thumb.jpg.3b7f5e231960e1b622a80949e6b80e73.jpg

20260208_141543.thumb.jpg.532f249ff625ebc447d9c55b693ed517.jpg

Ośrodek mnie nie zachwycił, no pogoda była ładna. Jak się okazało najładniejsza podczas całego czasu nartowania

Po wyjeżdżeniu się na nartach koniecznym było odwiedzić "inny" ośrodek narciarski, tzn z innym przeznaczeniem jeśli chodzi o narty - tutaj tylko oglądanie bez prób 😁

20260208_172320kopia.thumb.jpg.88c5be26e360b2bedf64c8c3efa7d622.jpg

20260208_172047kopia.thumb.jpg.c5d396efea0ce1f6e76d2e5bb3a6b03f.jpg

20260208_171718kopia.thumb.jpg.9fe1fa8174ba1ea5134c99edae3cc35b.jpg

20260208_171657kopia.thumb.jpg.c4c4c801e31b899efc7a047b2c421a51.jpg

20260208_172610kopia.thumb.jpg.8a23452364950dd6f3fcdd069f4962d7.jpg

Dzień drugi rzucił nas do Italii tym razem nie słonecznej. A szkoda bo widoki mogły być super. Tarvisio fajny ośrodek choć mały jak na alpejskie standardy

20260209_115624.thumb.jpg.c87d13eaf623d7e89b5c50426887d59b.jpg

20260209_115628.thumb.jpg.93a14d716412e21667a703e8dff05bf8.jpg

20260209_142142.thumb.jpg.ad1c79a30861a48643deed8e39141391.jpg

20260209_142328.thumb.jpg.746c9eee7ae64b9aa940d7f8c9b81fcf.jpg

20260209_154120.thumb.jpg.6375688871899560416b2ff1397ce415.jpg

20260209_155127.thumb.jpg.103aaadb783d3a4d99b22ffc54523c4e.jpg

W następnym dniu z powrotem w Słowenii. Ośrodek Krvavec. Bardzo fajny. Jak by jeszcze widoczność była lepsza

20260210_111703.thumb.jpg.8a6282cff6681a5db8186ac0b6dec299.jpg

20260210_124717.thumb.jpg.e1929bf9e404cc38c3fa52ba9562f18a.jpg

20260210_123413.thumb.jpg.c61eb0439195ccd6c31f44a909024711.jpg

20260210_122105.thumb.jpg.664a2982b31881800ff2513827dfd71b.jpg

20260210_153351.thumb.jpg.c863200ea1e8887856f6d28e9d57f50f.jpg

20260210_124722.thumb.jpg.69912818962f01f767b6eae1d54680e5.jpg

W następny dzień miał być ośrodek Vogel, ale ośrodek praktycznie nie działał z racji zbyt dużego opadu śniegu. Zamierzaliśmy się ratować ponowną wizytą w Krvavcu. Tu nie było widać problemu. A dokładniej nie było widać NIC. Suma sumarum wyszło międzynarodowo. Wyspaliśmy się w Słowenii, na nartach pojeździliśmy w Austrii (Nassfeld) a na kolację zjedliśmy pizzę we Włoszech. Wracając podjechaliśmy na moment do rozświetlonej Planicy gdzie odbyły się jakieś zawody

20260211_124441.thumb.jpg.cdeefaeb009849c95824f32f9490fa1d.jpg

20260211_133830.thumb.jpg.7e45d8ea9e418b7475021f083588233c.jpg

20260211_151145kopia.thumb.jpg.3d05c6494ee407a4e5dfc5cd5a668fff.jpg

20260211_151202kopia.thumb.jpg.07523bdb765e250276408bc75c074bbc.jpg

20260211_154908.thumb.jpg.19d84330936af36c38cc7d1dfbb8f6f4.jpg

20260211_161941(0).thumb.jpg.abd26f386a4308e72c5aed17525c049a.jpg

20260211_162125.thumb.jpg.965f52a1c62896e97853bde2a46ba9af.jpg

20260211_194230.thumb.jpg.0ab32a3dd217ce13d7099211f07e32af.jpg

20260211_194317.thumb.jpg.457d99803f198b8cff2d1f15f8064942.jpg

20260211_194247.thumb.jpg.6eb5b15b4f73a4ea45c1fb05adadfc8b.jpg

Ostatni na tym wyjeździe dzień narciarski spędziliśmy w w ośrodku Vogel, położonym w Triglavskim Parku Narodowym. Ośrodek ten słynie ponoć że wspaniałych widoków na najwyższy szczyt Słowenii -Triglav i okoliczne góry.                             W powyższym trochę encyklopedycznym opisie kluczowym jest słowo: "ponoć"

20260212_120930.thumb.jpg.81b85a6bbba97aef616017a7ef7394c4.jpg

20260212_160332.thumb.jpg.3187bb859bb2c2c4153efb05c6a3791d.jpg

20260212_141109.thumb.jpg.37c2fdd67eff9107424e1815ca3ab5ee.jpg

20260212_140658.thumb.jpg.f0291ce6f22ac5469852c4030b66e47c.jpg

20260212_140654.thumb.jpg.4a4f18f45ecb7fc9223459213a6b9b80.jpg

20260212_124018.thumb.jpg.d747d61aa4ae73b92303384c4152e583.jpg

20260212_141115.thumb.jpg.87663eb4c1c0ced89cf7c02da394fd95.jpg

Ostatni dzień pobytu w Mojstranie spędziliśmy bez nart. turystycznie. Trafiła się ładna pogoda. Byliśmy na jeziorem Bled znanym z charakterystycznej wyspy. Na koniec dnia pojechaliśmy do wodospadu Savica

20260213_120132.thumb.jpg.7c0f6f64b34c4ac57a21d7443d74373b.jpg

 

20260213_122317.thumb.jpg.3c4bda8efd00de0b0c00fba040f02b21.jpg

20260213_135705.thumb.jpg.7bdffced30d3aa52d49dc860ec551715.jpg

20260213_140124.thumb.jpg.6dfbed5c9afc8d2e5c27731a7aa9771e.jpg

20260213_140710.thumb.jpg.dcb925262235b7dc869213253f071d94.jpg

20260213_145544.thumb.jpg.7904a88a7e17bf5e2495950ba4a21252.jpg

20260213_145549.thumb.jpg.b498d5a57e5cc831e551542f14b0692a.jpg

 

20260213_151206.thumb.jpg.4f7d354bdfb1779830161a8f84324c87.jpg

20260213_152559.thumb.jpg.1e93d0c503914e95b68786cab199e6f1.jpg

20260213_152847.thumb.jpg.be9345f1a9c9439ca4ebabf50f43429e.jpg

20260213_160326.thumb.jpg.57af83c4f87d401c4e110af246844eb4.jpg

20260213_170447.thumb.jpg.b848d4594368c718941e34b1b8cf60da.jpg

20260213_171429.thumb.jpg.62181d3ea48d66199bfcf04cddf47b1d.jpg 

20260213_172939.thumb.jpg.3f9831e8e890a98832d7b149adf7e4bb.jpg

20260213_173035.thumb.jpg.3ff0a7904f8979bceb7272063a225f1f.jpg 

20260213_181206.thumb.jpg.cf466871c15b3eda3fe1dc5b5146951d.jpg

Korzystając z tego że Słowenia dużym krajem nie jest następnego dnia zamiast do PL udaliśmy się nad Adriatyk. Jeden nocleg w miejscowości Isola, 20260214_152448.thumb.jpg.e55750518e788296fce5bb047a093819.jpg

20260214_211026.thumb.jpg.bedfc2f26e6e51ab1778270f465a743a.jpgnastępny dzień chwila w porcie w Isola i zwiedzanie historycznego miasteczka Piran20260215_092518.thumb.jpg.ba0a4bff0fb8a15a7046337dabf60292.jpg

20260215_095349.thumb.jpg.9d26c09bc01b8004e47e0068d575089f.jpg

20260215_095928.thumb.jpg.2f700af31393158c4e389b29a0567e09.jpg

20260215_101741.thumb.jpg.d6303a1ee2df66bb71198a254a5b2727.jpg

20260215_112703.thumb.jpg.f1bc0fe04d934b3d4d6a855f4500d5d2.jpg

20260215_112738.thumb.jpg.632908b35c024708a82ae912e803774d.jpg

20260215_112753.thumb.jpg.3a1f6227d5caa7a643eb2db37b73add3.jpg

20260215_113638.thumb.jpg.e8291bfef331edf7e58a8bf503c78a84.jpg

20260215_113712.thumb.jpg.005d1582ab9c73b80366e169d810ff92.jpg

20260215_122409.thumb.jpg.08408a73c79c06f2967113a7fb514623.jpg

20260215_121622.thumb.jpg.c48d43385e7d641563f1b11635e76dcb.jpg

A potem w auto i tylko 1100km do domu

20260215_143838.thumb.jpg.4d2cef2c3b984a57f0a1932f13d7076c.jpg

p.s. wracając gdzieś kiedyś skądś samolotem zdarzyło mi się doświadczyć większego przeskoku temperaturowego.

Dla jazdy samochodem w jeden dzień takiej różnicy do tej pory nie doświadczyłem: godzina ~14,00 Piran Słowenia plus 14 st Celcjusza jedenaście godzin później Łodź - minus 11 14 st Celcjusza

 

 

20260211_124441.jpg

20260211_141930.jpg

20260211_145349.jpg

20260211_151145.jpg

20260211_160633.jpg

20260211_161941.jpg

20260211_194230.jpg

20260211_194247.jpg

20260211_194317.jpg

20260210_111703.jpg

20260210_122105.jpg

20260210_123413.jpg

20260210_124717.jpg

20260210_124722.jpg

20260210_153351.jpg

20260211_141930.jpg

20260211_133830.jpg

20260211_162125.jpg

20260211_154908.jpg

20260212_160332.jpg

20260212_120930.jpg

20260213_120132.jpg

20260213_140124.jpg

20260213_120132.jpg

20260213_122317.jpg

20260213_135705.jpg

20260213_145936.jpg

20260213_181206.jpg

20260214_211026.jpg

20260215_092518.jpg

20260215_101741.jpg

  • Like 14
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sappada - taka wioska zabita dechami na końcu włoskiego świata.. parę górek .. kilka tras -  ludzi garstka + Tadeo z grupą.. cicho.. spokojnie.. nostalgicznie .. bez szału..

IMG_8409.thumb.jpg.9c5ea76f07079733889533afb2755fe2.jpg

IMG_8414.thumb.jpg.2a2d886c3f12fded012c90cf693c7e51.jpg

.. szał zaczyna się jak skończysz jazdę i idziesz w stare miasto (wieś?) Plodn... architektoniczny opad szczeny ..całe szczęście że przypadkowo złapałem tutaj apartament.. tego nie da się odwidziećIMG_8438.thumb.jpg.0254f33e6e7bba088f0b4332eeefd52a.jpg

IMG_8436.thumb.jpg.9ae2ad77fcdad2e70a7df0a866aeb4db.jpg

IMG_8451.thumb.jpg.7b9e5b57539791ed13537fe7608a0307.jpg

IMG_8435.thumb.jpg.2c75677bb5852496faacf9d737f5127c.jpg

IMG_8428.thumb.jpg.e25a81b29209579598384360c56b1b41.jpg

IMG_8424.thumb.jpg.3e105eb6158f3522a4ce8d473c224b13.jpg

  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoncolan ... jest gdzie pojechać.. ale następnym razem pojadę tam w południe - stoki będą już puste a warun dalej znakomity...im dalej od gondoli tym lepiej... chociaż zjazd pod gondolę zajebisty .. jakies 4km przełamań zawijasów itd... i jeszcze cały zjazd z Cima Tamai do żółtej szybkiej kanapy i na góre do starego krzesła i tak w kółko - można sie zarżnąć na amen...

PHOTO-2026-03-17-11-55-11.thumb.jpg.38d43c4462c42330a62c15b48a9e8a05.jpg

IMG_8474.thumb.jpg.6998d707fdc456fc2bed3529c00d4b1a.jpg

IMG_8499.thumb.jpg.ce13125fffaab2cdda9beec814f2b62c.jpg

IMG_8513.thumb.jpg.99932479f0b8cfabc01caff43cbbab5a.jpg

IMG_8496.thumb.jpg.698fb4cf9e099bd2efca56ba51824d6e.jpg

IMG_8488.thumb.jpg.aba98f2c7cb6a5058ac58eaf46f1fdc9.jpgPHOTO-2026-03-17-11-55-11.thumb.jpg.38d43c4462c42330a62c15b48a9e8a05.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lexi napisał:

Zoncolan ... jest gdzie pojechać.. ale następnym razem pojadę tam w południe - stoki będą już puste a warun dalej znakomity...im dalej od gondoli tym lepiej... chociaż zjazd pod gondolę zajebisty .. jakies 4km przełamań zawijasów itd... i jeszcze cały zjazd z Cima Tamai do żółtej szybkiej kanapy i na góre do starego krzesła i tak w kółko - można sie zarżnąć na amen...

PHOTO-2026-03-17-11-55-11.thumb.jpg.38d43c4462c42330a62c15b48a9e8a05.jpg

IMG_8474.thumb.jpg.6998d707fdc456fc2bed3529c00d4b1a.jpg

IMG_8499.thumb.jpg.ce13125fffaab2cdda9beec814f2b62c.jpg

IMG_8513.thumb.jpg.99932479f0b8cfabc01caff43cbbab5a.jpg

IMG_8496.thumb.jpg.698fb4cf9e099bd2efca56ba51824d6e.jpg

IMG_8488.thumb.jpg.aba98f2c7cb6a5058ac58eaf46f1fdc9.jpgPHOTO-2026-03-17-11-55-11.thumb.jpg.38d43c4462c42330a62c15b48a9e8a05.jpg

Groźnie i zarazem uroczo, najważniejsze brak konkurencji na stokach. Trasa którą opisałeś to najlepsze co narciarza może spotkać, przynajmniej dla mnie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jeeb napisał:

to taka moja ostatnia kontemplacja przed  zdjęciem butów narciarskich i udaniem się na kolację 

Ja butów jeszcze nie założyłem. Właśnie udałem się na śniadanie.

IMG_3356.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...