Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, waldek71 napisał:

jasne, nazywa się Samantha i jest jednym z głosów aplikacji Carv, tej od czujników.

Moja nazywa się Siri i właśnie przechodzi transplantację mózgu - zamiast tego od ChatGPT będzie miała Gemini czyli od bliźniaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kolorowy napisał:

Najprawdopodobniej tym ośrodkiem zakończyłem obecny sezon. Ewentualnie może jeszcze uda się wyrwać na jeden dzień na Czarną Górę, ale to na razie pod znakiem zapytania.ma 

Paaanie, jest połowa stycznia. ON w PL powinny kręcić do połowy marca, to jest dobre 60 dni przed Tobą.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Paaanie, jest połowa stycznia. ON w PL powinny kręcić do połowy marca, to jest dobre 60 dni przed Tobą.

Tak, wiem, że to dość długi czas, ale niestety z powodów prywatnych nie będę mógł.

W ostatnim czasie urodziła mi się córeczka i to wręcz cud, że moja kobieta pozwoliła mi na tak długi wyjazd 🙂

Teraz chcę poświęcić czas rodzinie, a za rok wrócę ponownie.

Mam też nadzieję, że za 3–4 lata będę miał przyjemność uczyć młodą jazdy.

 

Pozdrawiam

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kolorowy napisał:

Tak, wiem, że to dość długi czas, ale niestety z powodów prywatnych nie będę mógł.

W ostatnim czasie urodziła mi się córeczka i to wręcz cud, że moja kobieta pozwoliła mi na tak długi wyjazd 🙂

Teraz chcę poświęcić czas rodzinie, a za rok wrócę ponownie.

Mam też nadzieję, że za 3–4 lata będę miał przyjemność uczyć młodą jazdy.

 

Pozdrawiam

bierz Pan familię na weekend w góry, żona będzie zadowolona.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marcinn napisał:

Wygląda jak polodowcowe jezioro Lugano

 

31 minut temu, pawelb91 napisał:

A widoczna górka to San Salvatore 😎

Nie chce być inaczej. Obie odpowiedzi prawidłowe (na ile się znam). Pierwszy raz jak byłem nad Lugano to palmy dość mocno mnie zaskoczyły, zwłaszcza, że było to zimową porą. Sama jazda samochodem po tych okolicznych krętych i wąskich drogach dla jednych sama przyjemność, dla innych uciążliwa konieczność...

Edytowane przez marionen
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekbtl napisał:

Pawełku, a gdzie to?

pozdro

Mareczku, miałem dwie możliwości ścieżki-jedna przez S.Moritz a druga przecinka A2 środkiem Swiss w kierunku Mediolanu i od Lugano odbitka do góry jeziora i to był strzał w 10 bo od kawalera wybierałem się w ten region . Teraz zobaczyłem choć tylko przejazdem plus szybka kanapka na pace 😜. Bankowo wrócę wakacyjnie nad to jezioro jak wszystko będzie zielono dookoła . 
 Co do A2 przz Swiss to jestem w lekkim szoku bo raz ze sobie jedziesz bez ciśnienia bo jadą ogólnie miejscowi a drugie to tuneli Gotthard i jego długość WOW i za friko 🥳( gdzieś po środku tego tunelu term.w aucie pokazał  27sC 🙃temp zewnętrznej. Francuzi by skasowali lekko ze 30jurka 😂. Polecam tą ścieżkę 💪. No mega ta ścieżka a na powrocie czeka mnie cukierek tym razem praktycznie na wyjeździe z tunelu . IMG_7575.thumb.jpeg.32c46ef54c4145552a487b157af84abe.jpeg

Edytowane przez Victor
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Mareczku, miałem dwie możliwości ścieżki-jedna przez S.Moritz a druga przecinka A2 środkiem Swiss w kierunku Mediolanu i od Lugano odbitka do góry jeziora i to był strzał w 10 bo od kawalera wybierałem się w ten region . Teraz zobaczyłem choć tylko przejazdem plus szybka kanapka na pace 😜. Bankowo wrócę wakacyjnie nad to jezioro jak wszystko będzie zielono dookoła . 
 Co do A2 przz Swiss to jestem w lekkim szoku bo raz ze sobie jedziesz bez ciśnienia bo jadą ogólnie miejscowi a drugie to tuneli Gotthard i jego długość WOW i za friko 🥳( gdzieś po środku tego tunelu term.w aucie pokazał  27sC 🙃temp zewnętrznej. Francuzi by skasowali lekko ze 30jurka 😂. Polecam tą ścieżkę 💪. No mega ta ścieżka a na powrocie czeka mnie cukierek tym razem praktycznie na wyjeździe z tunelu . IMG_7575.thumb.jpeg.32c46ef54c4145552a487b157af84abe.jpeg

Noż te palmy mnie zdezorientowały.

pozdro i udanej zabawy!

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś próbował przejść skiturowo lub biegówkowo traskę narciarską z Przełęczy Glinka na Krawców Wierch (oznaczoną w mapy.com) + pętelka powrotna początkowo żółtym szlakiem, potem drogi pożarowe:

Screenshot_20260117_222607_Mapycom.thumb.jpg.969dc2d309b9a228c03a6a0874264adb.jpg

- to jest dosyć słabo.

O ile traska w stronę Krawcowego to po prostu szlak turystyczny więc jest wydeptany, to część prowadzona drogą pożarową jest odgarnięta ze śniegu bez mała do samej ziemi (miejscami są całkowite wytopy) więc z trasą narciarską ma to mało wspólnego. 

Parę fotek z podejścia:

20260117_121016.thumb.jpg.cf780596cd718735b86f7853d7abc4b3.jpg

20260117_124605.thumb.jpg.ba199a6c97217178bcc0ea97332004a0.jpg

20260117_124619.thumb.jpg.c455ce55d73e2632de289eb173fcc6fa.jpg

20260117_133045.thumb.jpg.1ddbaee6679e735d47012684cffe4524.jpg

I parę z zejścia:

20260117_144854.thumb.jpg.ed1d313620759cf5ead69c583de5510c.jpg

20260117_150313.thumb.jpg.99d98336245eaa0fcb3fb185d618a32d.jpg

20260117_144900.thumb.jpg.4a661c61bfd37e793e0950c8f1c10705.jpg

Na spacerek pieszy - jak najbardziej polecam.

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hinterstoder. 

Była już jedna wzmianka o tym austriackim alpejskim ośrodku w tym wątku. Nie za duży, ale za to ma północne trasy, jest położony w mniej oczywistym miejscu, niż inne i jest blisko naszego kraju. Pogoda akurat była bezchmurna, trasy za to twarde z minimalną destrukcją o 16:00, o różnym stopniu trudności, głównie czerwone i niebieskie (ale wg austriackiej definicji😀). Ludzi umiarkowanie dużo, od 15:00 na 6-osobowej kanapie po 1-2 osoby. Polecam na 2-3 dniowy szybki wypad zwłaszcza z południa Polski.

image.thumb.jpeg.a786c20a3e550ecacc004ec91131ca5e.jpeg

image.thumb.jpeg.dac89fe01a64cca546afbb974c2cc694.jpeg

image.thumb.jpeg.adb41c5c35f85ed3d438825a4ddf6d06.jpeg

IMG_0623.thumb.jpeg.634723efd6e528322f589ef998436940.jpeg

image.thumb.jpeg.fc4736a5ff8b941e7d44dc1369a905b2.jpeg

IMG_0629.thumb.jpeg.211e7ea386fc8cceec4e3812220d810f.jpeg

pozdrawiam

Waldek

  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanie kilka dni spędziłem z grupą kilku osób z SF szkoleniowo pod okiem włoskiego instruktora w małym ON Chiesa Valmalenco w ITA. Ośrodek narciarski bardzo ciekawy bo brak turystyki ,praktycznie obecni to miejscowi . Bardzo wysoki poziom narciarski kadry instruktorów. Czasem kiedy stawaliśmy gdzieś żeby złapać oddech to widok młodej kadry (20/30 lat) jadącej np poranna swoją rozgrzewkę był oszałamiający że szczeny opadały WOW .

Polecam miejsce choć z PL kawał drogi, ale jest cisza,spokój i co najważniejsze kanapy szybko jeżdżące  więc można się wyjeździć bo jest kilka tras które zadowolą każdego . W tyg. większość to dzieci i młodzież z okolicznych szkół na zajęciach narciarskich. Niby jest ich dużo  kiedy na dolnym  parkingu widać podjeżdżające autokary ale u góry na stokach jest  praktycznie pusto👌
 

 

IMG_7655.jpeg

IMG_7658.jpeg

584DF59F-B354-4EDF-A47C-31D1CC5B1EC7.jpeg

IMG_7678.jpeg

IMG_7681.jpeg

IMG_7673.jpeg

C55CB09F-CE81-409C-B4E8-DE38CB163E90.jpeg

IMG_7685.jpeg

IMG_7687.jpeg

IMG_7686.jpeg

IMG_7689.jpeg

IMG_7690.jpeg

IMG_7694.jpeg

IMG_7697.jpeg

IMG_7696.jpeg

IMG_7699.jpeg

IMG_7704.jpeg

IMG_7718.jpeg

IMG_7716.jpeg

IMG_7719.jpeg

IMG_7732.jpeg

IMG_7740.jpeg

IMG_7736.jpeg

IMG_7739.jpeg

IMG_7760.jpeg

IMG_7761.jpeg

IMG_7763.jpeg

IMG_7764.jpeg

IMG_7765.jpeg

IMG_7767.jpeg

IMG_7769.jpeg

  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...