Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

JC

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kokoSKI napisał:

Trzeba pamiętać że w bieżący weekend w okolicy czynne są dwa ośrodki. A w zasadzie to w całej Polsce, bo oprócz Tylicza i Słotwin działają chyba tylko "maleństwa" jak UFO czy Biały Krzyż. Sytuacja ma szansę się TROCHĘ poprawić wraz z otwarciem reszty ośrodków, wtedy można liczyć że ten tłum trochę się rozejdzie. Ale też wszyscy muszą wziąć sobie do serca zasady sanitarne, uporządkować kolejki, albo wręcz nie wpuszczać więcej osób w momencie gdy ilość narciarzy na terenie stacji jest zbyt duża. Bez tego sezon skończy się szybciej niż się zaczął... Dzisiaj na Słotwinach sytuacja ewidentnie wymknęła się spod kontroli. 

„Dzieła zniszczenia” dokonały także zapewne promocyjne karnety z okazji „black Friday”. Jeżeli dobrze pamietam to całodniowy karnet 55 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cosworth240 napisał:

„Dzieła zniszczenia” dokonały także zapewne promocyjne karnety z okazji „black Friday”. Jeżeli dobrze pamietam to całodniowy karnet 55 pln.

Też myślę czy kupić jakieś czy nie. Mam jeszcze kilka z zeszłego sezonu, napisałem do platformy e-skipass gdzie się je kupowało, przedłużyli mi ich ważność do końca lutego 2021.

W tygodniu pewnie będzie dało się coś pojeździć, za to weekendy grudniowe skreślam raczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawelb91 napisał:

Też myślę czy kupić jakieś czy nie. Mam jeszcze kilka z zeszłego sezonu, napisałem do platformy e-skipass gdzie się je kupowało, przedłużyli mi ich ważność do końca lutego 2021.

W tygodniu pewnie będzie dało się coś pojeździć, za to weekendy grudniowe skreślam raczej. 

Jutro na 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kokoSKI napisał:

A to akurat taki nasz, socjologiczny fenomen. Jesteśmy przyzwyczajeni, że jak (w różnych sytuacjach: autobus, przychodnia, urząd, supermarket) nie pchamy się i nie walczymy o swoje łokciami, to zaraz ktoś zrobi nas w przysłowiowego ...... i się wepchnie przed nas. Ten co grzecznie czeka najczęściej wychodzi na frajera.... i czeka najdłużej, albo wręcz nie załatwia sprawy. Szczerze tego w naszym narodzie nienawidzę (chociaż na pewno nie tylko naszym).

Wyjazd dzisiaj na Słotwiny to samobójstwo. Już pomijając względy pandemiczne, ale z narciarstwem też to niewiele ma wspólnego. 

Cześć

Ktoś tutaj napisał, że pandemia może (zaznaczam to przypuszczenie było) wywołać taki skutek, że narciarstwo stanie się niezwykle drogie i jego masowość zaniknie. Znowu stanie się zajęcie elitarnym.

Oby tak się stało! OBY.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ktoś tutaj napisał, że pandemia może (zaznaczam to przypuszczenie było) wywołać taki skutek, że narciarstwo stanie się niezwykle drogie i jego masowość zaniknie. Znowu stanie się zajęcie elitarnym.

Oby tak się stało! OBY.

Pozdrowienia

Jeżeli pandemia lub jakikolwiek inny czynnik miałby to spowodować, to wywołałoby to trudne do oszacowania następstwa. Przede wszystkim oferta ośrodków narciarskich musiałaby zmaleć z powodu spadku ilości chętnych. Nie miałoby finansowego uzasadnienia utrzymywanie tak dużej liczby ośrodków (koszty naśnieżania, konserwacji i modernizacji wyciągów). Tamtejsza branża turystyczna (hotelarstwo, gastronomia) również miałyby się gorzej. Poza tym z malejącą liczbą zainteresowanych nartami musiałaby spaść oferta sprzętowa. Firmy miałyby do dyspozycji sekcję sportową i "garstkę" amatorów. To z pewnością miałoby przełożenie na koszty uprawiania tego rodzaju aktywności i zahamowałoby też pewnie rozwój technologiczny. Dużo mniej dzieci uczono by w szkółkach narciarskich. To chyba nie byłaby najlepsza droga do rozwoju narciarstwa jako takiego. Wiem, że argumentem per contra może być na przykład tenis, który pomimo wszystko nadal jest sportem elitarnym nawet na poziomie amatorskim. Ale wystarczy sobie choćby porównać zarobki na poziomie zawodowym, żeby to porównanie sobie ocenić.

Ja myślę, że lepiej dla wszystkich byłoby żeby masowość się jakoś utrzymała. To ona utrzymuje cały narciarski biznes.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek71 

Myślę, że obecna "masowość" jest głębokim przegięciem. "Narciarstwo" przestało się postrzegać jako formę aktywności fizycznej wymagającą dobrej kondycji i umiejętności, a stało się sposobem spędzania czasu, porównywalnym z wyjściem do galerii handolowej.

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ktoś tutaj napisał, że pandemia może (zaznaczam to przypuszczenie było) wywołać taki skutek, że narciarstwo stanie się niezwykle drogie i jego masowość zaniknie. Znowu stanie się zajęcie elitarnym.

Oby tak się stało! OBY.

Pozdrowienia

To że Ty straciłeś "pasję" do nart (lub czegoś podobnego użyłeś) to nie znaczy że inni też mają stracić.
Jeśli przykładowo na takie Słotwiny czy inny stok 700-800 metrowy karnet 4 godzinny kosztowałby ze 150zł to faktycznie narciarzy byłaby garstka, ale czy to by zmieniło narciarstwo na elitarne? Raczej dla tych przy kasie i tyle. 

Jeżdżąc poza obleganymi terminami, w odpowiednich porach dnia i wybierając takie stacje gdzie można pojeździć a nie postać w kolejce do wyciągu dalej można mieć pasję i frajdę z jazdy. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kokoSKI napisał:

waldek71 

Myślę, że obecna "masowość" jest głębokim przegięciem. "Narciarstwo" przestało się postrzegać jako formę aktywności fizycznej wymagającą dobrej kondycji i umiejętności, a stało się sposobem spędzania czasu, porównywalnym z wyjściem do galerii. 

Patrzac na to jak ludzie jezdza, jak sie zachowuja na stoku, w kolejkach do wyciagow itp, to sie w 100% zgadzam, aczkolwiek zaryzykuje stwierdzenie ze dotyczy to raczej naszych polskich stokow. W IT, AT, FR jednak wyglada to troche powazniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawelb91 napisał:

To że Ty straciłeś "pasję" do nart (lub czegoś podobnego użyłeś) to nie znaczy że inni też mają stracić.
Jeśli przykładowo na takie Słotwiny czy inny stok 700-800 metrowy karnet 4 godzinny kosztowałby ze 150zł to faktycznie narciarzy byłaby garstka, ale czy to by zmieniło narciarstwo na elitarne? Raczej dla tych przy kasie i tyle. 

Jeżdżąc poza obleganymi terminami, w odpowiednich porach dnia i wybierając takie stacje gdzie można pojeździć a nie postać w kolejce do wyciągu dalej można mieć pasję i frajdę z jazdy. 

Cześć

Kiedyś narciarstwo postrzegano jako sport elitarny a nie miało to wielkiego związku z "kasą", więc myślę, że nie byłoby tak źle.

Karnety 4 godzinne na takie stoki to pomyłka - sam wiesz.

Ja jeszcze nigdy w życiu nie miałem takiego poczucia abym się "nie najeździł" - to kwestia intensywności - zresztą sam wiesz.

Niestety masowość wiąże się z drastycznym spadkiem poziomu ogólnego. Nie tylko pod względem umiejętności ale (niestety) przede wszystkim poziomu mentalnego, etycznego oraz zaangażowania. Krótko mówiąc umasowienie spowodowało napływ chamstwa na stoki z czym staram się walczyć i mam nadzieję, że Ty i inni koledzy i koleżanki też. Niestety jeżeli chamów jest dostatecznie dużo to chamstwo staje się normą a zachowanie normalne elitarną fanaberią wykształciuchów.

Wolę na stoku jednego porządnego narciarza niż stu niedouczonych, nieumiejących się zachować chamów - bez względu na koszty.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elitarność mi kojarzy się z zamkniętą społecznością, do której dostęp jest tylko przez odpowiednie urodzenie. Takiej elitarności na nartach ja mówię stanowcze nie.

U nas problemem jest zomowska przeszłość, brak dbałości o wspólne obszary. Nie można komuś zwrócić uwagę (jak łamie przepisy, zasady, normy), bo od razu przezwisko zomowiec. A inni patrzą i prezentują obojętność.

Mitek, jesteś wogóle przedziwnym stworem który chętnie innym zwraca uwagę (przeważnie słusznie), ale jednocześnie nawołuje do skrajnych postaw wyznaczania kary typu "zabić" albo "złamać nogę". Nie za bardzo widać abyś stanowił przykład spójnego elitarnego zachowania, jeśli przez elitę rozumieć warstwę która świeci dobrym wzorcem i przykładem dla innych.

Edytowane przez MarioJ
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lexi napisał:

Lada moment powinny ruszyć następne wyciągi i trasy - armatki pracują pełną parą - warunki do śnieżenia póki co są wspaniale 👍DSC02979.jpg.63b9442517b0056c35badf06fe6135a3.jpgDSC03006.jpg.dc497ed48dffc38b467bf677463d940a.jpgDSC03001.jpg.9323aa069fb3bb5544e0846bdaabcc68.jpgDSC03019.jpg.03b5d43b377660726caa25222bd869a5.jpg

Na zdjęciach chyba są dwa ośrodki ;) 

Tym niemniej podglądam od raza i fajnie się robi... tylko ta noga moja niesprawna... druga połowa sezonu mam nadzieje jakos się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały oftop do Wierchomli

W dniu 29.11.2020 o 12:46, Bumer napisał:

I komu to przeszkadzało? Wierchomla, wjazd krzesełkiem na górę, zjazd ze -4 razy do dołu, raz po lewej, raz po prawej stronie (zależy od stanu stoku) i potem przeprawa do Szczawnika.  No i tu zaliczałem po kilka razy te trasy na łące. Później zaliczenie Szczawnika ( w zależności od stanu stoku i ilości ludzi) jazda na krześle i powrót.  Ach , może jeszcze kiedyś tak będzie? 

Co się zaś tyczy morderstwa winnych zamknięcia stoku, nie podzielam opinii, choć batów należałoby nie oszczędzać.

 

Normalnie jakbym czytał swój plan na tym stoku :). Do tego jeszcze oscypek z grilla na górze i kiełbaska nad ogniskiem w "Szałasie" przy wieczornej jeździe. Sztampowe ale tam zawsze smakowało wybornie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bumer napisał:

Na pierwszym zdjęciu to wyciąg Tabaszewskiego, inny karnet. 

To ten pierwszy wyciąg z prawej jadąc autem pod górę od "główniejszej" drogi - myślałem ze to jeden ośrodek

 🙂

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2020 o 16:33, Mitek napisał:

Kiedyś narciarstwo postrzegano jako sport elitarny a nie miało to wielkiego związku z "kasą", więc myślę, że nie byłoby tak źle

Kiedy tak było ? W latach 90-tych pamiętam te kolejki w Szczyrku Wiśle czy Korbielowie , oczekiwanie  na wjazd na Halę Skrzyczeńską to często było 30 minut  a na Bieńkuli tłok jak na pokazanych wcześniej Słotwinach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Lexi napisał:

To ten pierwszy wyciąg z prawej jadąc autem pod górę od "główniejszej" drogi - myślałem ze to jeden ośrodek

 🙂

Od lat nie umieją się dogadać... co jest kompletnie bez sensu, bo plusów z tego rozwiązania byłoby cała masa (możesz poczytać na wcześniejszych stronach dyskusję o tym). Ja lubię ten stok Tabaszewskiego, bo z lewej idealny do nauki i ćwiczeń nawet szerokich łuków, a z prawej do szybszej jazdy, z mini ściankami na przełamaniach (wszystko patrząc od góry). Arena jest w całości równomiernie nachylona (płaska) i mnie osobiście trochę nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mario33 napisał:

Od lat nie umieją się dogadać... co jest kompletnie bez sensu, bo plusów z tego rozwiązania byłoby cała masa (możesz poczytać na wcześniejszych stronach dyskusję o tym). Ja lubię ten stok Tabaszewskiego, bo z lewej idealny do nauki i ćwiczeń nawet szerokich łuków, a z prawej do szybszej jazdy, z mini ściankami na przełamaniach (wszystko patrząc od góry). Arena jest w całości równomiernie nachylona (płaska) i mnie osobiście trochę nudzi.

Dogadanie mogłoby polegać jedynie na wykupieniu tego ośrodka przez Arenę. Inaczej tego nie widzę. Głupio byłoby urządzic zaplecze, knajpy, kible, serwis, przebieralnię i parkingi,  i oddać aby z tego korzystać a jeździć na sąsiednim stoku.  

Z samego rana przez 2 godziny kolejek brak. Jest tam camperem mój kolega i zdaje mi relacje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...