Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, tresor napisał:

No właśnie. Z tego co widzę, wychodzi na to, że Krynica i okolice to idealny strzał na narty w końcówce tegorocznego lutego. W Tyliczu (dwie stacje), na Słotwinach (dwie stacje), na Henryk Ski i Jaworzynie śniegu nie brakuje i jeszcze pewnie przez jakiś czas nie zabraknie. A problemy z modnymi wirusami na razie daleko stąd.

Zdecydowanie,jeśli dziś nawet czarna V na Jaworzynie jest bez śladow minerałów i pustym talerzyku,to mamy zdecydowanie inny świat niż Szczyrk,który nadaje się tylko do wieszania na nim psów na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem szybką czterodniówkę w Krynicy. Znowu Słotwiny Arena i jeśli chodzi o warunki było identycznie jak wczoraj. Przy Słotwince warun idealny, przy głównym wyciągu już od 10 zryty ciężki i mokry śnieg. Skończyliśmy po 12, bo przegoniła nas solidna ulewa. Po pół godzinie znowu przebiło się słońce ale nie wracaliśmy już na stok.

Jeszcze ostrzeżenie dla tych, którzy w najbliższych dniach wybierają się na Arenę. Mniej więcej w połowie głównej trasy, zamknięto jej naprawdę dużą część, przygotowując chyba stok na weekendowy splash. Utrudnia to jazdę dosyć mocno. Na jeździe wieczornej, kiedy dostępność innych wariantów jazdy jest mocno ograniczona, będzie naprawdę słabo. Jak zwykle rozpływam się nad zarządzaniem tą stacją, tak w tym wypadku zdecydowanie się nie popisali. Najpopularniejsza trasa będzie przez pięć dni drastycznie ograniczona jeśli chodzi o szerokość.

20200226_110858_HDR.thumb.jpg.bc63dc2b07da874f95dcdb7e69ad5dcc.jpg

Podsumowując te cztery dni, to jeżeli chcecie się gdzieś w Polsce wybrać na narty na początku marca, Krynica jest chyba najlepszym wyborem. Śniegu na stokach jest jeszcze dużo, stacje działają w pełnym zakresie. Miasto jest jednym z najładniejszych w naszych górach, więc nie ma się co zastanawiać. Koronawirusa też jeszcze nie ma:)

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tresor napisał:

Jeszcze ostrzeżenie dla tych, którzy w najbliższych dniach wybierają się na Arenę. Mniej więcej w połowie głównej trasy, zamknięto jej naprawdę dużą część, przygotowując chyba stok na weekendowy splash. Utrudnia to jazdę dosyć mocno. Na jeździe wieczornej, kiedy dostępność innych wariantów jazdy jest mocno ograniczona, będzie naprawdę słabo.

Dziwny odcinek stoku sobie wybrali... zawsze było to na samym dole. No i trochę wczesny termin jak na splasha, nawet biorąc pod uwagę słabą zimę która w Krynicy jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawelb91 napisał:

Dziwny odcinek stoku sobie wybrali... zawsze było to na samym dole. No i trochę wczesny termin jak na splasha, nawet biorąc pod uwagę słabą zimę która w Krynicy jeszcze jest.

Dokładnie. Zawsze basen był budowany w samej końcówce trasy. W tym roku, z tego co czytałem, planują jakieś konkursy zręcznościowe i inne bajery. Może dlatego potrzeba więcej miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tresor napisał:

Dokładnie. Zawsze basen był budowany w samej końcówce trasy. W tym roku, z tego co czytałem, planują jakieś konkursy zręcznościowe i inne bajery. Może dlatego potrzeba więcej miejsca?

Teraz zobaczyłem na ich stronie: 

29.02-1.03 2020

To już 5 edycja słynnego Banked Slalomu organizowanego przez Lib Tech i Quiksilver. Tym razem spotykamy się w Krynicy na stoku Słotwiny Arena gdzie powstanie piękny banked slalom czyli trasa pełna zakrętów, band i skoczni, aby najbardziej zajawieni snowboardziści mogli się wyszaleć.


Więc basen basenem, ale wyżej budują tor na zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ratrak napisał:

@tresor, @pawelb91 - chyba namówiliście. Idę dziś spytać o wolne na przyszły tydzień. Rozumiem, że na każdy ośrodek w Krynicy potrzebny jest oddzielny karnet? Jak z poruszaniem się po mieście bez auta?

1. Nie. Tylicz Master Ski, Tylicz Ski, Henryk Ski i Kompleks Narciarski Słotwiny (nie mylić ze Słotwiny Arena) są na wspólnym karnecie. Z wymienionych poza Tylicz Master, każda ze stacji jest fajna dla kogoś kto nieźle jeździ. Zła wiadomość jest taka, że najlepsze stacje w okolicy czyli Słotwiny Arena i Jaworzyna są na oddzielnych karnetach:)

2. Jest bezpłatna komunikacja busowa, która łączy w zasadzie wszystkie wymienione stacje:

http://www.mpgk-krynica.pl/index.php/aktualnoci/item/3_aktualnoci/63_komunikacja-uzdrowiskowa

Nie testowałem tego rozwiązania, więc nie wypowiem się jak to funkcjonuje w praktyce. Widziałem jednak te busy na mieście i mają oddzielne kosze na narty. Funkcjonują również bezpłatne busy na Słotwiny Arenę i chyba do Tylicz Master ale tam trzeba zebrać już kilka osób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ratrak napisał:

@tresor, @pawelb91 - chyba namówiliście. Idę dziś spytać o wolne na przyszły tydzień. Rozumiem, że na każdy ośrodek w Krynicy potrzebny jest oddzielny karnet? Jak z poruszaniem się po mieście bez auta?

Po Krynicy jeżdżą busy. Główna trasa przejazdu to Słotwiny Pętla - Gondola na Jaworzynę. Akurat ta trasa interesuje narciarzy. 
https://www.google.com/maps/dir/49.4370917,20.936146/49.4208801,20.9257386/@49.4182979,20.9295286,4912m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0


1) Komunikacja uzdrowiskowa - bezpłatna (białe nowe długie busy mercedesa, obklejone krynickim herbem i gondolą na Jaworzynę)
Rozkłady jazdy: http://www.mpgk-krynica.pl/index.php/aktualnoci/item/3_aktualnoci/63_bezpatna-komunikacja-uzdrowiskowa
komunikacja_uzdrowiskowa.jpg.71a99d3d50d552a8bb45eb110de94490.jpg

2) Prywatne busy, Rafatex, Vojtex i jeszcze coś - jednak z prywatnymi jest trochę chaosu bo pozdejmowali wiele kursów odkąd jeździ darmowa komunikacja, rozkłady stare jeszcze wiszą (przynajmniej wisiały w styczniu).

Przystanki najbliższe stacjom:
Czarny Potok Gondola - Jaworzyna
Hawana - Henryk Ski
Słotwiny Kościół lub Słotwiny Pętla (trochę bliżej jest z pierwszego przystanku) - Kompleks Narciarski Słotwiny, Słotwiny Arena

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 23:33, pawelb91 napisał:

Teraz zobaczyłem na ich stronie: 

29.02-1.03 2020

To już 5 edycja słynnego Banked Slalomu organizowanego przez Lib Tech i Quiksilver. Tym razem spotykamy się w Krynicy na stoku Słotwiny Arena gdzie powstanie piękny banked slalom czyli trasa pełna zakrętów, band i skoczni, aby najbardziej zajawieni snowboardziści mogli się wyszaleć.


Więc basen basenem, ale wyżej budują tor na zawody.

Dzisiaj już zamknięta większość głównej trasy. Gdybym tam przyjechał na narty i zobaczył co się dzieje, trochę bym się zapienił.

Ale za to Słotwinka jakie oblężenie przeżywa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty Groń dzisiaj od rana zawody GS do 12. Warunki rano ciężkie. W kasie stosowną informacja. I rzeczywiście stok zmuldzony świeżym opadem nocnym. Dla wielu takie warunki to walka o życie. Na szczęście z każdą chwilą poprawiały się. Po 12 na stoku zdecydowanie mniej ludzi i warunki znośne. Ogólnie spadło ponad 10 cm śniegu. Jutro mogą być genialne warunki. Cztery godzinki fajnie spędzone. Następnę nartowanie najprawdopodobnie dopieroj w przyszłym sezonie 😭

20200228_132306.jpg

20200228_103735.jpg

20200228_103732.jpg

Edytowane przez zslawek
Zdjęcia
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasina 28.02

W tym sezonie jeszcze tu nie byłem + vouchery z Grupona trzeba było wykorzystać. Na parkingu byłem pierwszy.😲 Jest na lekkim minusie i wkoło biało. Piersza godzina całkiem fajnie więc katuję GSy.  Niestety w nocy śnieżyli i ratrakowali rano i jest od początku miękko. Potem tylko gorzej... cukier na lodzie, miejscami hamujący świeżo wyprodukowany śnieg, miejscami szybki "stary" śnieg - jest niebezpiecznie. Do tego doszły zawody młodzieżowe ale to nie było problemem bo frekwencja i tak OK a po zawodach na stoku pusto. Reasumując, minus za przygotowanie stoku. 

IMG_20200228_092852.jpg

IMG_20200228_093823.jpg

IMG_20200228_094437.jpg

IMG_20200228_094441.jpg

IMG_20200228_094447.jpg

IMG_20200228_110212.jpg

IMG_20200228_110218.jpg

IMG_20200228_123859.jpg

IMG_20200228_131446.jpg

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrywka - Henryk Ski

Szybka teleportacja i jestem w Krynicy. :ph34r: Mam chwilę więc wpadam wreszcie zobaczyć jak jest na Henryk Ski bo jakoś w minionych 20 paru latach nigdy nie miałem czasu. Ludzi zero, 20% zniżki na karnety więc jakoś przełknąłem fakt, że górka generalnie płaska poza początkowym fragmentem. Do tego doszedł wolny śnieg i szału nie było. Byłem, zobaczyłem i nie wrócę. Fajny ośrodek rodzinny i dla tych mniej zaawansowanych. W zasadzie to o wiele lepsza opcja niż stanie w kolejkach na droższych i krótszych Słotwinach…

IMG_20200228_173936.jpg

IMG_20200228_174002.jpg

IMG_20200228_174231.jpg

IMG_20200228_174401.jpg

IMG_20200228_174449.jpg

IMG_20200228_174652.jpg

IMG_20200228_175049.jpg

IMG_20200228_175216.jpg

  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci się na Henryku nie spodbali?  Stok w środku miasta, brak parkingu, wolne dwa krzesła, dość wąska trasa, no i może zbyt łagodna.Mnie tam wszystkie te niedogodności jakoś nie przeszkadzały.  Oczywiście ze Arena ma bez porównania lepsze wyciągi,  parking, bary, serwis, kible, większa roznorodnosc (jakby to nie zabrzmialo) tras. Bylem ostatnio dwa dni w Krynicy. Nie zgodzę się z opinią ze na Arenie po godz 10 stok był zryty. Nie robiłem zdjęć ale mógłbym udowodnić,  że i po 12 można znaleźć jeszcze ślady sztruksu. W środę rzeczywiście padał deszcz i jazda nie należała do przyjemności.  Gdy temperatura  wynosi plus 5 stopni trudno spodziewać się zmrozonego śniegu,  ale żeby pisać o zrytym stoku. Cóż, w tym roku zanosi się ze ta moja Krynica pozostanie najlepszym ośrodkiem narciarskim jaki zaliczylem. Val di Sole pójdzie się pie... bo ekipa się rozleciala z uwagi na koronawirusa. 

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna dziś po południu,ściągnęły mnie tu eliminacje MPA, wieczorny slalom przy swietle. Bardzo wypasione zawody w sensie sponsorów i rozmachu,przeważnie natrafiają na pogodowe przeciwności losu.Spadło nagle dziś ok.15-20 cm świeżego,ciężkiego śniegu,czyhającego z boku w formie wysokich band na nasze wiązadłą,gdy ktoś opuści zalodzoną rynnę.Dlatego chyba znany bielski doktor od wiązadeł wystawił do gonitwy swą żonę,niegdyś znaną narciarkę,samemu pozostając w cieniu...

Co jakiś czas zamieć śnieżna nawiedzała trasę,ale wszystko się dobrze skończyło.Jutro gigant,ma być w słońcu.Jeśli ktoś się wybiera,gorąco polecam,ta pora to zawsze najlepszy okres Jaworzyny,ze śniegiem a bez ludzi...

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek Śnieżnica  z rana. U góry cukier na twardszym.  U dołu stopniowo coraz bardziej mokry. Niecałe trzy godziny. I wolniutko 15 razy. Jedyne zastrzeżenia do własnych nóg. Wymiękały pod koniec na dole.

Dzisiaj z miłą osobą dla podreperowania  jej psychiki Mosorny Groń.  Parę tygodni temu szarpnęło ją  i  kolano nieco spuchło. Boję się na  Mosornym- mówi. I jeszcze te "przecinaki" walące z góry łukiem o promieniu 200 m. Stok podreperowany po opadzie z wczoraj i  w nocy.  Pierwsze zjazdy cudowne,  prawie sztruks. Wietrzyk na wyciągu. Parking dokumentnie zaprany przez skiturowców.  Zapychali skrajem stoku za linką do góry. Trzynaście km trasy, gdzieś w kierunku Polic.  Na górze facet od gadek z programów "ski gdzieś tam" mobilizuje kolejnych docierających z dołu na Mosorny. 

Towarzyszka powiedziała pas po sześciu zjazdach. Jeszcze nie w formie. Ja - zupka, kawka i wracam na stok. W końcu trzeba wykorzystać piątaka na karnet.  Śnieg zmiękł od wiatru z Babiej, stok bardziej lużny  i trenuję  to co szwankuje.  Jak to dobrze, że miły człowiek mi kiedyś podpowiedział, że można nabyć narty z komórki. Całkiem tanio. Uwielbiam je.  Tylko sezonu  żal, szczególnie, że  wyłożyłem niecałe dwieście Euro na zaliczkę w  Ferienwonungu koło skoczni Kulm.  I jedź tam człowieku. I zamykaj krany łokcierm...

Ale może jeszcze Mosorny wytrzyma. COS w Szczyrku. Białka też ma podkłady solidne.  I ma FIS.  Więc odbijemy sobie ten Bad Mittendorf I okolice.  A tak się dobrze zapowiadało dwa miesiące temu. Samo życie...

Zdjęć nie zamieszczam. Wszytko jest w kamerze. A czego nie ma, to się wie z doświadczenia.  Nie wybieram wyjazdu na pałę.

Zagronie

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zagronie byłeś dzisiaj ?

ja tez pojeździłem, kuzyn na zawodach skiturowych a ja z jego żoną na stoku góra dół tak do 14. Rano faktycznie pysznie a potem coraz bardziej miękko ale jak na mosorny super. 16x i do domciu, niestety zdjęć brak. 
Wiało solidnie, obsługa rano ostrzegała przy zakupie ze mogą wyłączyć, na szczęście się nie sprawdziło.

Edytowane przez obywatel_GC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...