Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się wyjechać na narty z kumplami do Czarnej Góry Niedziela,Poniedziałek,Wtorek.

Warunki całkiem spoko jak na taka pogodę jaka mamy tej zimy, śnieg niestety dosyc mokry :(

Niedziela - Trwa event Snow EXPO plus zawody na trasie „C” wyciąg żmija i większość tej trasy niedostępna. Ludzi dosyć sporo trasy zajechane ale stanie w kolejce to max 3 minuty

Poniedziałek- Warunki bardzo fajne trasy przygotowane do jazdy dziennej i do nocnej ;) Trasy praktycznie puste, ludzi brak

Wtorek- Do przedpołudnia padało deszczem, trasy puste, po południu niestety weszła mgła :/

Wypad udany lecz z dnia na dzień śniegu coraz mniej, i chyba tym wyjazdem zakończę sezon. Łapcie pare fotek

 

 

 

6D4E92A1-0E62-45BA-8E72-DE5B7C927733.png

96C4FA4D-05FC-4C3E-9D24-7C77E076AEA6.jpeg

0A918014-47C2-4490-9CB3-F8685B301793.png

BE43D4D4-BA38-4B99-AFD8-C5E42A083862.png

C558D6CE-562D-4EF4-B2E3-8FB7E9799DFB.png

C196C3F2-0957-4B90-99C1-7BF3C07AFD2F.png

D5497981-9EC9-4D64-B1F3-3B410A21601F.png

 

4026A970-D4FF-473F-BA22-3D22489B3F12.jpeg

Edytowane przez Kolorowy
  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawienie (SZCZYRK SMR/COS vs. BIAŁKA) z dnia dzisiejszego (05.03.2020). W kontekście zapowiedzi SMR na FB, że chcą działać do końca marca (pytanie tylko na których trasach?). Na chwilę obecną zamknięty Pośredni, nieczynna 3 do gondoli. Jak przyjedzie dużo ludzi na weekend to na Solisku mamy 4 osobową kanapę do obsługi 4 i 7. Oczywiście są to różne warunki klimatyczne, ale też diametralnie różne podejście do kwestii naśnieżania i jakości przygotowania tras narciarski. Jak się jest (chce się być) numerem 1 w Polsce, to chyba fantastyczny marketing, to trochę jednak za mało.

SZCZYRK 

spacer.png   

A tymczasem w Białce - wyciągi.

spacer.png

Białka - czynne trasy.

spacer.png

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Wisły- Soszów. Jeździłem w godz. 10-13. Na poranny sztruksik się nie załapałem, dziś wygrał sen. Warunki wiosenne lecz bardzo dobre, zero przetarć i minerałów. Śnieg wiadomo, że sztuczny ale cała trasa była praktycznie bez lodu. Brak kolejek, jeździło się na prawdę fajnie :) Zdjęcie zrobione ok godz. 12.00.

IMG_20200305_115230786_HDR.thumb.jpg.a8604dea8d899b517e73d82e377f6155.jpg

Edytowane przez cysiu
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie wczoraj prognozę na Jurgów. Wczoraj nieco popadywało. Na dziś miała być lampa, pd nocnych kilku stopniach minus. 

Na Obidowej cudowny widok na biały łańcuch, prawie 50 km długości(po graniach). W dole białe, gęste mleczko, w które niestety musieliśmy wjechać. Jak zwykle w Klikuszowej mały korek, początek  od  stacji benzynowej na  Obidowej. Góral  ciagle  łowi ryby w stawku. 

Za N. Targiem zęby szczytów  pojawiły się znowu.  Minęliśmy słynną Kotelnicę i jej okolice.  Na parkingu, już pod stokiem w Jurgowie, sporo autek naszych sąsiadów z południa. Stok pycha.  Twardy w sam raz. Tylko ci narciarze. Coraz gorzej.  Jeszcze nie tak dawno w marcu  było przyjemnie pusto. Nieco za dużo, by  być pewnym, że nie rozjadą od tyłu.

Ale czekała mnie  miła niespodzianka.  Czarne wężyki okazały się mało zaludnione.  I stok ładnie wyrównany i dość szeroki. Nie jeździłem tutaj dotychczas. Albo nie było śniegu, albo widać było z daleka, że  naszpikowany górami mokrego z armaty.  Dzisiaj było optimum. Lekka rozgrzewka po płaskim z  dalszego krzesła. Wjazd  na trasę dla orłów.  Mała ścianka i wypłaszczenie.  Ćwiczę swoje krawędzie.  Narta z komórki jest idealna.  Nazywa się Dynastar SL. Kiedyś miałem przez lata  tygrysa SL z górnej  półki.  Nie ma porównania.  Ma dziwne właściwości,  nieźle jeździ także po  zrytym, mokrym śniegu. Choć to nie jest jej żywioł.

To były najlepsze narty w tym marnym sezonie.  Kolejka do krzesła minimalna. Jeden obrót, bez zatrzymania w dół, średno 10 min.  Cztery godziny się tak kręciłem. Ale jakie widoki.  Bawię się w przewodnika, siedząc na krzesełku obok mojej pani. To jest dolina Waksmudzka. Nielegalnie dwa razy zjechałem kiedyś nią z Krzyżnego. Skituring na skiturach z Szaflar. Początek Murowaniec. Fajna jazda doliną, potem przez las do drogi do MOka. Pod tą chmurka mamy Rysy, na lewo Wysoka.  Jeszcze bardziej w lewo Ganek z Galerią, jako gankiem. Gerlach taki jakiś niezbyt wysoki, ale z powodu odległości...

Może jeszcze tu przyjedziemy w tym sezonie. Pogoda zadecyduje. Ma być dość twardo i bez gleby. Ale czy tak będzie?

Zagronie

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bukowinie popołudniu dziś ok. 5 stopni Celsjusza. Koło 15tej ciut miekko, ale ok 17tej było juz tylko plus 2 i śnieg generalnie tężał i można było fajnie pojeździć. Ludzi malutko, wiec mogłem w spokoju potestować narty przed kolejnym sezonem. Na pierwszy rzut poszła magnumka. Trochę moze dla mnie za miękka, ale muszę przyznać, ze bajecznie łatwa w prowadzeniu, fajnie wchodzi na krawędź i nawet fajna zabawa na niej była, ale chyba to niekoniecznie będzie mój wybór. Jutro planuje przesiadkę na te żółte i porównamy. Magnumce dam jeszcze na pewno szanse podczas tego wyjazdu.

 

6548D85C-6DA4-46F1-AB41-2C4B70E9741F.jpeg

0541D9DF-42A9-4EE3-864A-035D7F6F2554.jpeg

475FAA8F-1E43-478C-A9B2-F81064DA0D11.jpeg

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwin się chyba poddał. Kasina kończy sezon wyjątkowo wcześnie, bo w poniedziałek. Czarny Groń ma działać tylko w weekendy. Na Czarnym chcą chyba resztką sił dotrwać do dwóch kolejnych zaplanowanych w weekendy imprez.

Obstawiam, że Słotwiny zamkną się po następnym weekendzie. 

Co roku marzec, to najfajniejszy miesiąc sezonu. W tym roku po prostu nie będzie gdzie jeździć. A w Alpach koronowa panika. Ogólnie, chyba najgorszy sezon od kiedy jeżdżę na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Obstawiam, że Słotwiny zamkną się po następnym weekendzie. 

Myślę że jeszcze pociągną jeśli ich pogoda nie storpeduje.
Wyciąg i tak działa dla turystów do wieży. Więc odpalić ratrak i przelecieć trasę wieczorem i gotowe dla narciarzy.
Zawsze działali dokąd się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tresor napisał:

Ogólnie, chyba najgorszy sezon od kiedy jeżdżę na nartach.

Na pewno. Mój pierwszy sezon od 21 lat bez żadnego dnia na nartach (mam 25 lat)   🥺.

Od wtorku do piątku mogę gdzieś jechać, ale gdzie skoro pogoda +10 i więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bumer napisał:

Magnumka za miękka? Na zeszłorocznej i tegorocznej nie jeździłem ale moje starsze nie mogę nazwać miękkimi.

Takie miałem odczucia. Dzisiaj wsiadłem na zoltasie i na pewno twardsze i pewniejsze przy nieco większej - bez przesady - prędkości. Bardzo mi odpowiadają, choć docelowo na pewno co najmniej 175 cm. Teraz mam na nogach 170. 
 

W Bukowinie dzisiaj bardzo fajnie. W nocy trochę na minusie i rano było luks torpeda, potem trochę zaczęło puszczać, ale i tak było lepiej niz wczoraj. Idziemy katować tutejsze stoki dalej. 
 

 

F984EE5B-686E-4AF5-B72E-9BF202C9602A.jpeg

229C2A48-FD0E-49E7-A367-3036EB211454.jpeg

47D2A102-3D42-4A42-960F-B7E65C88F88F.jpeg
 

Nie mam pojęcia dlaczego iPhone odwraca zdjęcia. Sorki nic z tym nie zrobię.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka, ponieważ nasypali tego śniegu sporo. I nie będzie przetarć.

Szukać stoków odstawionych od słońca. Na planie widać. Wschodnie, północno-wschodnie. Startować razem pierwszym krzesłem. Dwie, trzy godziny niezłej jazdy.  Potem można się opalać. 

Tak planuję w przyszłym tygodniu.

Zagronie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zagronie napisał:

Białka, ponieważ nasypali tego śniegu sporo. I nie będzie przetarć.

Szukać stoków odstawionych od słońca. Na planie widać. Wschodnie, północno-wschodnie. Startować razem pierwszym krzesłem. Dwie, trzy godziny niezłej jazdy.  Potem można się opalać. 

Tak planuję w przyszłym tygodniu.

Zagronie

Czy pisałeś to oryginalnie po angielsku i potem wrzuciłeś do google translatora?

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosorny, ostatni dzwonek.

Jutro. Ma się oziębić. W nocy stok  nieco przymarznie.  Komunikat 60 cm na górze. Na dole 10 cm.  Jak znam życie i ten stok, to na górze nie  ma 60 cm. A na dole  jest na granicy przetarć. Które można ominąć. Więc przez kilka godzin powinna być dobra jazda.  Dzisiaj pusto. Wirus i pogoda robią swoje.

Od poniedziałku będą stali, jak w minonym tygodniu. Nie ma klientów. Za tydzień  na dole będzie tylko gleba.  

Poważnie to rozważam.  

Zagronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wolcjusz napisał:

Czy ktoś był dzisiaj na Jaworzynie Krynickiej albo na Słotwinach i mógłby ocenić warunki? Waham się czy jest sens zrywać się jutro z łóżka przed szóstą, czy sobie odpuścić. 

Byłem w czwartek na Jaworzynie, ale nie wiem czy Ci coś to pomoże. W nocy zmroziło i spadło kilka cm śniegu. Po godzinie trasy puściły i były miękkie, ludzi trochę było jak na marzec i środek tygodnia ale bez dużego tłoku. Trasa nr 5 rano zamknięta bo jakieś treningi, otworzyli około 10:30 ale już była trochę zryta, ale i tak najlepiej trzymała się ze wszystkich, do orczyka 5 minut stania.

PS. Jak coś to mam dwa vouchery na Słotwiny Arenę na całodzienny skipass, mogę odsprzedać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty Groń dziś 07.03.2020 o godzinie 10 rano płynął. Miejscami wychodzi już ziemia. W Wiśle warunki zapewne podobne lub gorsze. Jeżeli w Istebnej zaczyna być już tak słabo, to przy obecnych prognozach pozwolę sobie stwierdzić, że kolejny weekend będzie ostatnim w tym sezonie z otwartymi wyciągami w Beskidzie śląskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Olczan-Ski w Bukowinie dzisiaj od rana petarda. Przez noc zmroziło, na to popadała cieniutka warstewka drobnego śnieżku. Jeździłem do południa, bo celem było zdarzenie na mecz Wisły z Lechem (wpadłem na 18ta minutę, bo ruch był duży, zwłaszcza do okienka drive-thru w KFC). Dzisiaj na zmianę ujeżdżalem e-race’y i e-magnumy dla porównania. Zoltki ujęły mnie swoją wszechstronnością i to naprawdę fajne narty z zębem. Magnumka moim zdaniem do naprawdę narta, która spowoduje, ze osoba przyzwoicie jeżdżąca naprawdę z bajecznie łatwy sposób, bedzie przemierzać narciarskie trasy. Stawiam jednak na żółtko.

Wczoraj przy wyciągach pojawił sie Pan Andrzej Bachleda, który patrzył jak radzi sobie wnuczka. Dzisiaj odwiedziła nas TVP3 z Krakowa.

 

B12D44A8-A9A9-4FDA-8071-1ED08B853971.jpeg

6C7186E3-3C07-4783-92AA-490F1C9AAED5.jpeg

C38FB570-4C76-46D3-B8B2-37D8C7A16E44.jpeg

BFD6DC4A-3558-4E3C-88E5-FD01E3AE38CF.jpeg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...