Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy jest sens, planować już dziś sezon 20/21 ?


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Bumer napisał:

E tam, koronawirusa. Ten ktoś  ma aids, syfilis i jeszcze inne paskudztwa tego świata. Oj zebrał sobie trochę!

Jakby miał wynik pozytywny na covid to wyleczyliby go ze wszystkich chorób😁 - ma negatywny to sie nie kwalifikuje do natychmiastowego leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii sytuacja epidemiologiczna jest bardzo dobra, więc sezon 20/21 raczej powinien być bez przeszkód. Myślałem o wyjeździe na 3 Króli do Zillertal (byłem tam ostatnio jako malutki dzieciak). Myślicie, że jest sens wybierać tak popularną dolinę w wysokim sezonie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nicram napisał:

W Austrii sytuacja epidemiologiczna jest bardzo dobra, więc sezon 20/21 raczej powinien być bez przeszkód. Myślałem o wyjeździe na 3 Króli do Zillertal (byłem tam ostatnio jako malutki dzieciak). Myślicie, że jest sens wybierać tak popularną dolinę w wysokim sezonie?

 

A tak wszystkim którzy piszą o Austrii... Czesi nie są za otwarciem granic w tym roku, najchętniej by się na długo zamknęli. Wiadomo, nagle się wszystko może zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nicram napisał:

W Austrii sytuacja epidemiologiczna jest bardzo dobra, więc sezon 20/21 raczej powinien być bez przeszkód. Myślałem o wyjeździe na 3 Króli do Zillertal (byłem tam ostatnio jako malutki dzieciak). Myślicie, że jest sens wybierać tak popularną dolinę w wysokim sezonie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za powyższy post, ale mam jakieś problemy techniczne i nie mogłam napisać nic pod cytatem.

Zillertal to narciarski kombinat z zylionem kwater więc jeśli warunki będą dogodne znajdziesz coś na krótki czas przed. W obecnej sytuacji nie ma co wybiegać aż tak daleko wprzod.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
12 minut temu, Olgierd napisał:

Może czas wrócić do tematu? Zaczynam się rozglądać, a prawdę mówiąc sam nie wiem co robić i czy coś sobie powoli klepać. Jak myślicie, uda się ten sezon zaliczyć? A może już coś planujecie, lub zaplanowaliście? 

Rezerwowanie czegoś na najbliższy sezon bez możliwości pełnego zwrotu nie ma sensu.
Jeśli jest opcja zwrotu to zarezerwować warto, jak się coś w międzyczasie posypie to nie będzie się stratnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pawelb91 napisał:

Rezerwowanie czegoś na najbliższy sezon bez możliwości pełnego zwrotu nie ma sensu.
Jeśli jest opcja zwrotu to zarezerwować warto, jak się coś w międzyczasie posypie to nie będzie się stratnym.

No tak, tylko gdzie tu szukać takich opcji? Zerknąłem na booking i jest taka opcja, ale 1,5 - 2k drożej niż bez możliwości odwołania. 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Olgierd napisał:

No tak, tylko gdzie tu szukać takich opcji? Zerknąłem na booking i jest taka opcja, ale 1,5 - 2k drożej niż bez możliwości odwołania. 😐

Przepatrz też Airbnb, często jest możliwa anulacja z pełnym zwrotem na tydzień przed datą rozpoczęcia lub nawet na dzień przed. 
Jeśli wcześniej nie korzystałeś z portalu to podsyłam linka zaproszenie z którego otrzymasz zniżkę do 200 zł na pierwszą rezerwację.
https://www.airbnb.pl/c/pawelb539?referral_share_id=92f7542f-731a-48f6-82d6-19d2c8c38e0e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle wynajduję zakwaterowanie przez stronę internetową ośrodka albo miejscowości. Niektóre z nich są podlinkowane pod portal Booking & More lub tiscover, a niektóre mają własne wyszukiwarki. Dobrym rozwiązaniem jest też napisanie maila do lokalnej informacji turystycznej, w którym sprecyzujesz swoje oczekiwania co do noclegów. Informacja rozsyła to po gospodarzach i dostajesz na maila oferty - mniej lub bardziej dopasowane do Twoich potrzeb ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Olgierd napisał:

Korzystałem z Airbnb. Ale faktycznie muszę zerknąć. Celowałem w Val di Sole i myślałem o około 3k za 2 osoby z jedzeniem. Mam taką opcję, ale z 2 biur (jedno z polecenia), które nie mają zbyt fantastycznych opinii po ostatnim sezonie i zamocie covidowej.

Ale na tydzień czy dwa, na sylwestra czy drugą połowę stycznia, pod wyciągiem czy z dojazdem. Ja widzę tam opcje za 445 euro z dojazdem o dobrym standardzie Booking 1 lub za tyle samo z mieszkaniem na stoku, ale trochę gorzej oceniany standard Booking 2

A jeśli coś taniego ze śniadaniem i kolacją pod wyciągiem i z dobrymi opiniami to nie znajduję nic. Ceny zaczynają się od 680 euro z wyżywieniem dla dwóch osób, ale jest kilka kilometrów dojazdu.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tanova napisał:

Zwykle wynajduję zakwaterowanie przez stronę internetową ośrodka albo miejscowości. Niektóre z nich są podlinkowane pod portal Booking & More lub tiscover, a niektóre mają własne wyszukiwarki. Dobrym rozwiązaniem jest też napisanie maila do lokalnej informacji turystycznej, w którym sprecyzujesz swoje oczekiwania co do noclegów. Informacja rozsyła to po gospodarzach i dostajesz na maila oferty - mniej lub bardziej dopasowane do Twoich potrzeb ;).

Jakiś tip jak znaleźć wszystkie portale Booking & More albo jak wyszukiwać te oferty w jednym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Ale na tydzień czy dwa, na sylwestra czy drugą połowę stycznia, pod wyciągiem czy z dojazdem. Ja widzę tam opcje za 445 euro z dojazdem o dobrym standardzie Booking 1 lub za tyle samo z mieszkaniem na stoku, ale trochę gorzej oceniany standard Booking 2

A jeśli coś taniego ze śniadaniem i kolacją pod wyciągiem i z dobrymi opiniami to nie znajduję nic. Ceny zaczynają się od 680 euro z wyżywieniem dla dwóch osób, ale jest kilka kilometrów dojazdu.

Faktycznie nie doprecyzowałem. Celuję w styczeń na tydzień na 2 osoby, najlepiej ze śniadaniami i kolacją. Male jest dość daleko, więc raczej odpada, bo dojazd skibusem to już grubo ponad 30 min z tego co kojarzę. Znalazłem spoko opcję z wyżywieniem (3k) w Comezzadura z biura, no ale tu się pojawia niepewność co do ewentualnego zwrotu pieniędzy przy problemach covidowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zarezerwowałem już na koniec lutego. Bo miejsce dogodne i tanie. Rezerwacja bezpośrednio u właściciela kwater z zaznaczeniem, że w przypadku komplikacji i niemożności przyjazdu z powodu COVID po prostu termin zostanie przesunięty tak, żeby obydwu stronom pasował. I to jest moim zdaniem optymalne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ziemowit napisał:

Jakiś tip jak znaleźć wszystkie portale Booking & More albo jak wyszukiwać te oferty w jednym miejscu?

https://www.feratel.com (booking & more)

https://www.tiscover.com/de/

Można jeszcze spróbować tu: https://www.frosch-ferienhaus.de/ i tu (też korzystałam): https://www.homelidays.com/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lokiec3 napisał:

Ja zarezerwowałem już na koniec lutego. Bo miejsce dogodne i tanie. Rezerwacja bezpośrednio u właściciela kwater z zaznaczeniem, że w przypadku komplikacji i niemożności przyjazdu z powodu COVID po prostu termin zostanie przesunięty tak, żeby obydwu stronom pasował. I to jest moim zdaniem optymalne. Pozdrawiam.

Ja również zarezerwowałem w maju pierwszy tydzień ferii dolnośląsko-mazowieckich, bezpośrednio u właściciela (wcześniej znalazłem go w wyszukiwarce ośrodka) z opcją zwrotu lub przesunięcia terminu.

Wczoraj dostałem info z 3 dolin https://fr.locationlesmenuires.com/annulation-sans-frais-hiver-2020-2021.html

podejrzewam, że więcej ośrodków może mieć takie pomysły dla zachęcenia gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

a byłeś tam kiedykolwiek  w tym terminie  ?

W SHL byłem właśnie w 2 tygodniu lutego i miałem wyjątkowego pecha do pogody- tylko jeden dzień słońca, sporo świeżych opadów i szybko robiące się muldy (dla lubiących offpiste i świeży śnieg może i bajka- dla mnie jako narciarza stricte trasowego i lubiącego twardy stok- średnio). W tym roku w tym terminie byłem w Serfaus- w słoneczny dzień był spory tłok zwłaszcza przy wyciągach, przy gorszej pogodzie trochę lepiej. Ale to jednak mniej popularny ośrodek od swoich sławnych sąsiadów- Ischgl, Arlberg czy Sölden. Dlatego pytam głównie o Zillertal (chyba duża dostępność niezłych cenowo kwater) bo ostatnio byłem tam za dzieciaczka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nicram napisał:

W SHL byłem właśnie w 2 tygodniu lutego i miałem wyjątkowego pecha do pogody- tylko jeden dzień słońca, sporo świeżych opadów i szybko robiące się muldy (dla lubiących offpiste i świeży śnieg może i bajka- dla mnie jako narciarza stricte trasowego i lubiącego twardy stok- średnio). W tym roku w tym terminie byłem w Serfaus- w słoneczny dzień był spory tłok zwłaszcza przy wyciągach, przy gorszej pogodzie trochę lepiej. Ale to jednak mniej popularny ośrodek od swoich sławnych sąsiadów- Ischgl, Arlberg czy Sölden. Dlatego pytam głównie o Zillertal (chyba duża dostępność niezłych cenowo kwater) bo ostatnio byłem tam za dzieciaczka. 

Zillertal to bardzo rozległa dolina, w której w szczycie sezonu znajdziesz zarówno oblegane miejsca (Mayrhofen, Zell czy Hochzillertal), gdzie czasem trzeba stać w kolejkach, zwłaszcza przy dolnych stacjach, jak i zdecydowanie bardziej kameralne miejsca - Spieljoch czy ośrodki w głębi doliny Gerlos i Tuxer, wreszcie sam lodowiec. Jakieś większe muldy kojarzę w zasadzie tylko na trasach w doliny, a też byłam w lutym, w feryjnym okresie, kilka lat temu. Zdecydowanie bardziej upierdliwe były gigantyczne korki na wjeździe i wyjeździe z doliny, jak się zmieniały turnusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...