Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy jest sens, planować już dziś sezon 20/21 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wjazd do doliny Ziller W sobotę to horror, w najgorszym razie kilka godzin stania do wjazdu do samej doliny. Warto się rozejrzeć za kwaterami niedziela-niedziela. Byliśmy tam 3 razy, lubię to miejsce głównie za różnorodność i mnogość tras na jednym skipassie. Pewnym minusem są nisko położone stacje dolne (koło 800 m.n.p.m) co sprawia, że przy ciepłych zimach jakie ostatnio mamy lub pod koniec lutego, w marcu są one od rana miękkie. Na pewnych przepięciach, np. Zell-Gerlos w wysokim sezonie robią się duze kolejki. Warto szukać miejsc bardziej ustronnych wtedy, ja świetnie wspominam trasy Eggalm, choć był to bardzo ciepły luty i odsypy były po pachy 🙈

Edytowane przez idealist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zillertal znam dobrze, ale niestety tylko z letnich wędrówek. Latem tu jest raczej cicho i nie ma korków, mało ludzi na szlakach, można nieźle wypocząć i poruszać się. Jutro jednak mam nadzieję wyjdę przed domek i obrzucę się sporą ilością puchu. Oby prognozy nie zawiodły. :) Ale po paru dniach myślę, że to stopnieje, do prawdziwej zimy jeszcze trochę.

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nicram napisał:

spory tłok zwłaszcza przy wyciągach, przy gorszej pogodzie trochę lepiej. Ale to jednak mniej popularny ośrodek od swoich sławnych sąsiadów- Ischgl, Arlberg czy Sölden. Dlatego pytam głównie o Zillertal

to w Zillertalu też nie będzie lepiej, tam nawet po feriach bywa tak:

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

to w Zillertalu też nie będzie lepiej, tam nawet po feriach bywa tak:

 

Pokazujesz ekstremalną sytuację i miejsce w tym ośrodku i siejesz propagandę. Normalnie i w ferie da się tam poruszać bez kolejek i nadmiernego tłoku, jazda jest komfortowa, choć sam ośrodek nie przypadł mi do gustu. Ja przez tydzień pobytu w lutym ani razu nie jechałem ta trasą, bo nie ma takiej potrzeby. Zawsze zjeżdżałem na dół gondolą przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo dzieci, które ze mną były. Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens planować wyjazd narciarski w sezonie 2020/2021? Tak, jest sens. moze i mały ale jest. Zawsze  to czegoś możemy się nauczyć i doświadczyć.  Analizując sytuację i występujace ryzyka, wydaje mi się jednak że takie planowanie to daremny trud. To tak jakby złożyć przez portal internetowy  swoją kandydaturę na członka rady nadzorczej np Orlenu i zacząć ogladać ogłoszenia z działkami budowlanymi, oglądać się za warunkami zakupu luksusowych aut.Można, powodzenia.

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dzisiaj Airbnb widzę że wiele obiektów w Alpach wstrzymało możliwość rezerwacji noclegów na zimowe miesiące (około 2 tygodnie temu się dało się zarezerwować w obserwowanych przeze mnie obiektach a teraz już nie można), część obiektów w których dalej można rezerwować podniosła za to bardzo ceny, nawet 3 krotnie.

Wygląda to na jakąś segregacje, ograniczenie przyjeżdżających... bardzo słabo się to zapowiada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pawelb91 napisał:

Wygląda to na jakąś segregacje, ograniczenie przyjeżdżających... bardzo słabo się to zapowiada.

Ja bym nie panikowała, tylko spokojnie poczekała na rozwój sytuacji. Austria i północne Włochy z pewnością nie strzelą sobie w kolano, zamykając się na turystykę zimową, jeżeli nie będą musiały. Raczej spodziewam się, że będą epatować przekazem, że podjęli przemyślane środki bezpieczeństwa i zapraszają.

Bardziej obawiam się restrykcji ze strony polskich władz czy krajów tranzytowych. Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn już od jakiegoś czasu trąbi, że byłoby lepiej, gdyby Niemcy spędzili urlop zimowy u siebie. Obawiam się, że nasi mogą wziąć przykład - już w mediach pojawiają się katastroficzne artykuły o Ischgl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

już w mediach pojawiają się katastroficzne artykuły o Ischgl.

Masz rację. Dziennikarka z Onetu napisała, że przy wyjeździe do Ischgl wymagany jest aktualny test! Zadzwoniłem gdzie trzeba i tekst został zmieniony - test jest zalecany i można się jemu poddać dobrowolnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelb91 napisał:

Przeglądając dzisiaj Airbnb widzę że wiele obiektów w Alpach wstrzymało możliwość rezerwacji noclegów na zimowe miesiące (około 2 tygodnie temu się dało się zarezerwować w obserwowanych przeze mnie obiektach a teraz już nie można), część obiektów w których dalej można rezerwować podniosła za to bardzo ceny, nawet 3 krotnie

Może w Airbnb. Od lata obserwuję kilka miejsc wokół SellaRondy w Bookingu. Przed chwilą spojrzałem tam ponownie. Żadnych większych zmian, podobne ceny, nic nie nie dzieje. Może jeszcze nie nie dzieje, a może nie należy się zawczasu denerwować.

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy się sprawdzają i w Alpach krajobraz zaczyna robić się piękny. Dziś późnym popołudniem na letnich oponach ze strachem w oczach i powoli jechałem robić zakupy to zaobserwowałem, że śnieg pada już od od ok. 1100m n.p.m., a od 1300m n.p.m. drogi są białe. Kilka fotek z dziś:

EDIT: Nie wierzę, że coś się zepsuło z tymi zdjęciami, spróbuję to naprawić. @JC Są na forum jakieś opcje odwrócenia zdjęcia?

P_20200925_163915.jpg

P_20200925_180310.jpg

P_20200925_181446.jpg

P_20200925_182525.jpg

P_20200925_183237.jpg

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powinno być dobrze. Zdjęcia powyżej uploadowałem z systemu MacOS High Sierra, teraz te same dodaję z Linux Ubuntu 18.04 i wydaje się, że tym razem działa to poprawnie. Niestety nie mogę już edytować posta wyżej, więc tworzę nowy post:

P_20200925_183237.jpg

P_20200925_181446.jpg

P_20200925_180310.jpg

P_20200925_163915.jpg

P_20200925_182525.jpg

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może za wcześnie, ale zaklepałem sobie wypad na styczeń przez Airbnb. Teraz zapłaciłem połowę, a kolejna jakoś w grudniu z opcją całkowitego zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji przed 02.01.2021 r. Teraz tylko czekać na śnieg (taki na stałe) i liczyć, że wszystko dobrze się poukłada. 🙂

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Olgierd napisał:

Być może za wcześnie, ale zaklepałem sobie wypad na styczeń przez Airbnb. Teraz zapłaciłem połowę, a kolejna jakoś w grudniu z opcją całkowitego zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji przed 02.01.2021 r. Teraz tylko czekać na śnieg (taki na stałe) i liczyć, że wszystko dobrze się poukłada. 🙂

Spoko, życie bez planów jest słabe. Ja mam zaklepany grudzień i czekam cierpliwie🙂.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, waldek71 napisał:

Spoko, życie bez planów jest słabe. Ja mam zaklepany grudzień i czekam cierpliwie🙂.

Dokładnie. Krew by mnie zalała jakbym miał tak siedzieć i czekać bez planu. A tak jest czym głowę oderwać od codzienności. 🙂

Przy okazji zapytam o ubezpieczalnie. Może mi ktoś coś polecić tu lub na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Olgierd napisał:

Przy okazji zapytam o ubezpieczalnie.

na COVID19 jeszcze nie ma ubezpieczenia

 

27 minut temu, waldek71 napisał:

Spoko, życie bez planów jest słabe. Ja mam zaklepany grudzień i czekam cierpliwie🙂.

ja też grudzień, styczeń, kwiecień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...