Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

To niby temat o obostrzeniach dotyczących zagranicznych wyjazdów, ale zarazem chyba jedyny otwarty wątek covidowy ;) więc warto wspomnieć, że właśnie skończyła się konferencja premiera i jedną z decyzji jest m.in. skumulowanie ferii wszystkich województw w okresie 4-17 stycznia. 

Prawdopodobnie w takim razie wszystkie ośrodki narciarskie będą w tym czasie zamknięte - pytanie tylko czy wcześniej będą mogły być otwarte, czy absolutnie zablokują na razie start sezonu w PL.

Edytowane przez mnrdov
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mnrdov napisał:

To niby temat o obostrzeniach dotyczących zagranicznych wyjazdów, ale zarazem chyba jedyny otwarty wątek covidowy ;) więc warto wspomnieć, że właśnie skończyła się konferencja premiera i jedną z decyzji jest m.in. skumulowanie ferii wszystkich województw w okresie 4-17 stycznia. 

Prawdopodobnie w takim razie wszystkie ośrodki narciarskie będą w tym czasie zamknięte - pytanie tylko czy wcześniej będą mogły być otwarte, czy absolutnie zablokują na razie start sezonu w PL.

Zepsułeś. Właśnie chciałem klikać "wyślij" dla nowo stworzonego tematu, a Ty minutę wcześniej skrobłeś info o feriach. :D A tak ładnie się naprodukowałem. :D

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam ściśle w temacie wątku. Mateusz Morawiecki o nadchodzącym okresie świątecznym: Pracujemy nad możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Już dzisiaj apeluję, żeby nie zamawiać żadnych wyjazdów, atrakcji turystycznych, ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, christof napisał:

Niezła teoria zwłaszcza, że do tego czasu jeszcze 2 miesiące niemal ;)

 

I co się niby zmieni w te 2 miesiące. Sezon będzie przez pół albo w jakieś ćwiartki albo też wcale i czas w końcu to przyjąć do siebie zaakceptować. Było do przewidzenia. W gruncie rzeczy liczę, że zima będzie nawet cieplejsza od ubiegłej bo chociaż żal nie będzie. Chore t wszystko. Przed wczoraj w Myślenicach dla prostego przykładu sporo ludzi ślizga się na sztucznym lodowisku w hali. Bez otwartych knajp czy hoteli można by chociaż spróbować puścić to wszystko i zobaczyć jak będzie. 

Edytowane przez Author
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były informacje że jest pomysł żeby ferie bardziej rozciągnąć w czasie żeby województwa się nie nakładały, ale po wspaniale panujących czego się spodziewać jak nie zmiany decyzji o 180 stopni? :D

Ja zimę już raczej spisałem na straty. Choć to ostatnie co bym chciał zrobić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pawelb91 napisał:

Wczoraj były informacje że jest pomysł żeby ferie bardziej rozciągnąć w czasie żeby województwa się nie nakładały, ale po wspaniale panujących czego się spodziewać jak nie zmiany decyzji o 180 stopni? :D

Ja zimę już raczej spisałem na straty. Choć to ostatnie co bym chciał zrobić. 

Nie żartuj,będzie sezon jak nigdy,dzieci będą siedzieć w domu,a my jeździć...Jak widzę live ze Słotwin,to pewnie się spotykamy w przyszły weekend...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkladajac na bok polityczne sympatie, a moze raczej antypatie i ocene kompetencji ludzi ktorzy podejmuja decyzje na gorze oraz kwestie wolnosciowe, no bo kazdy chcialby moc robic co chce, to prawda jednak jest taka ze ludzie glownie zarazaja sie nie w sklepach, a jednak raczej przez spotkania towarzyskie. W moim otoczeniu na podstawie kilkudziesieciu zachorowan moge powiedziec ze wszystkie wziely sie z 2 powodow, dzieciaki przyniosly ze szkoly, starsi sie pozarazali spotykajac sie ze soba na pogawedki, piwko itp. Takze realnie patrzac zamkniecie ludzi w domach to chyba jedyny sposob zeby to zahamowac.

niestety ja coraz czesciej slysze nie o zachorowaniach, ale o zgonach wsrod znajomych lub dlaszych znajomych, wiec kwestia czasu jak choroba bedzie zataczac coraz szersze kregi. Zapewniam was ze po takich informacjach perspektywa sie zmienia, takze mimo duzej checi pojezdzenia na nartach, przychodzi refleksja, ze odpuszczony sezon jest niczym w porownaniu do ludzkiego zycia.

Zdrowia wszystkim

  • Thanks 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawelb91 napisał:

Wczoraj były informacje że jest pomysł żeby ferie bardziej rozciągnąć w czasie żeby województwa się nie nakładały, ale po wspaniale panujących czego się spodziewać jak nie zmiany decyzji o 180 stopni? :D

Problemem jest to co dzieje się u mnie czyli Małopolska dla przykładu. Co da rozłożenie o dwa tyg bo na logikę nic. GOPR miał bardzo trudny sezon letni w wielu miejscach i to też jest kłopot bo jak funkcjonują szpitale w Małopolsce to każdy kto tu mieszka wie. Szpitale w takiej Limanowej, Suchej, Nowym Targu to już nawet nie ledwie zipią... Połamie się w regionie kilkadziesiąt osób w weekend i kto oraz najważniejsze gdzie ich będzie składał do kupy? 

Ale można było zrobić coś na pół gwizdka czyli wilk syty i owca cała. Zamknięte w weekendy, święta i tak dalej by nie było tłumów a hula wszystko w tygodniu. Kto ma czas to sobie wyskoczy nawet na te kilka dni. Jakoś masa ludzi w lecie nawet do dziś tak funkcjonuje w górach A schroniska pękały w szwach jeszcze w ostatni weekend. Czy pieszo czy rowerem wiec wiem jak jest @fredek321 problem jest raczej taki, że tragicznie jest nie tylko w służbie zdrowia ale finansach państwa. Dlatego tak się bawią a nie jak inne kraje w koło. Nie mniej muszą wszystko zamknąć na święta i Sylwestra co chyba jest wiadome od jakiegoś czasu a przynajmniej było dla mnie. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Jeszcze dodam ściśle w temacie wątku. Mateusz Morawiecki o nadchodzącym okresie świątecznym: Pracujemy nad możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się.

Prawne możliwości to wprowadzenie stanu wyjątkowego, wojennego lub klęski żywiołowej. 
A tu zapewne będzie wprowadzona nieznana w prawie formuła narodowej pandemii😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Już dzisiaj apeluję, żeby nie zamawiać żadnych wyjazdów, atrakcji turystycznych, ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce.

Czy tylko ja widzę „znikające” kwatery w austriackich kurortach od 4.01 do 16.01.21😧☹️?
Moje typy na 9-16.01 maja status zarezerwowane a rano były jeszcze dostępne...😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny chaos Państwa i nieodpowiedzialne decyzje grupy debili.

Nie tylko nie panują nad pandemią i mają w rozsypce służbę zdrowia, teraz jeszcze chcą zrujnować gospodarkę.

Po drodze jeszcze Baby chcą psychicznie wykończyć 😮 

Mroki średniowiecza i złote czasy dla złodziej wszelakiej maści politycznej.

  • Like 8
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojgoc napisał:

Czy tylko ja widzę „znikające” kwatery w austriackich kurortach od 4.01 do 16.01.21😧☹️?
Moje typy na 9-16.01 maja status zarezerwowane a rano były jeszcze dostępne...😡

Ja przesunąłem początek wyjazdu z 16 stycznia na 9 stycznia... ale to w Dolomitach. W odpowiedzi dostałem ciekawe info od właścicielki:

Here in South Tyrol all people will be tested this week and, if infected, isolated.

Ciągle na stronie

Vala Gardeny przypuszczalny (dodali to słowo 2 tygodnie temu) start sezonu to 4 grudnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Podobno w czasie tych skomasowanych ferii wyciągi mają chodzić normalnie,ale być dostepne tylko dla emerytów.Bardzo mi się podoba ten pomysł.

NIe, nie w czasie ferii wprowadzą zakaz przemieszczania się i wychodzenia z domu i zaś dwie pieczenie przy jednym ogniu, bo w czasie ferii nie trzeba płacić zasiłku opiekuńczego a i towarzystwo nie będzie się szwędać po Polsce czy też innych ościennych krajach. No cóż mamy taki rząd na jaki jako społeczeństwo zasługujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...