Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, WujB napisał:

NIe, nie w czasie ferii wprowadzą zakaz przemieszczania się i wychodzenia z domu i zaś dwie pieczenie przy jednym ogniu, bo w czasie ferii nie trzeba płacić zasiłku opiekuńczego a i towarzystwo nie będzie się szwędać po Polsce czy też innych ościennych krajach. No cóż mamy taki rząd na jaki jako społeczeństwo zasługujemy.

Nie wydaje mi się by wprowadzili zakaz wychodzenia z domu. By to zrobić i jakoś to realnie kontrolować trzeba by zrobić powtórkę z marca czyli postój całej gospodarki w tym produkcja. Przy tym koszty zasiłku to drobnica. Zresztą drukarki pustego pieniądza pracuję na 120% mocy więc sami rozumiecie. Zresztą kto by się na tym wyznał co im tam siedzi w tych głowach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze info z BE ,podobny przekaz płynie w NL i FR 

Po wirusologach premier Alexander De Croo teraz również wyraźnie prosi, aby nie jeździć na nartach tej zimy, co robi około 800 000 Belgów każdego roku.  Niemniej jednak obecnie stacje narciarskie we Francji, Austrii, Włoszech i Szwajcarii przygotowują wszystko, aby powitać z otwartymi ramionami belgijskich miłośników sportów zimowych.  Ale czy powinniśmy teraz definitywnie przeprawić się przez coroczne wakacje na nartach? 🤔

 

Dziwne info powiem szczerze gdyz w wakacje taka np Portugalia była zamknięta dla Belgów i nie tylko .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info w temacie Włoch... 
Z kilku stron narciarskich.

"Premier Włoch Conte mówi "nie" dla narciarstwa i wakacji narciarskich i stara się przekonać swoich europejskich partnerów, by nie planować wyjazdów narciarskich."

"La Reppublica publikuje nieoficjalne informacje ze sfer rządowych: „żadnych świąt Bożego Narodzenia ani wakacji narciarskich. Stoki narciarskie pozostaną zamknięte"."

https://www.neveitalia.it/turismo/news/conte-dice-no-allo-sci-e-alle-vacanze-sulla-neve-e-punta-a-convincere-i-partner-europei

https://www.dovesciare.it/news/2020-11-23/sci-e-covid-si-va-verso-un-natale-senza-sci

https://www.sciaremag.it/turismo/calano-le-chance-di-sciare-a-natale/

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawelb91 napisał:

Info w temacie Włoch... 
Z kilku stron narciarskich.

"Premier Włoch Conte mówi "nie" dla narciarstwa i wakacji narciarskich i stara się przekonać swoich europejskich partnerów, by nie planować wyjazdów narciarskich."

"La Reppublica publikuje nieoficjalne informacje ze sfer rządowych: „żadnych świąt Bożego Narodzenia ani wakacji narciarskich. Stoki narciarskie pozostaną zamknięte"."

https://www.neveitalia.it/turismo/news/conte-dice-no-allo-sci-e-alle-vacanze-sulla-neve-e-punta-a-convincere-i-partner-europei

https://www.dovesciare.it/news/2020-11-23/sci-e-covid-si-va-verso-un-natale-senza-sci

https://www.sciaremag.it/turismo/calano-le-chance-di-sciare-a-natale/

Ciekawe jak zareagują władze Południowego Tyrolu i Trentino, które mają niezależność i jak już pokazały nie muszą się dostosować.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JC napisał:

Ciekawe jak zareagują władze Południowego Tyrolu i Trentino, które mają niezależność i jak już pokazały nie muszą się dostosować.

Włoski rząd chce przekonać sąsiednie kraje alpejskie, aby ośrodki narciarskie otworzono dopiero na koniec stycznia, gdy będą już szczepienia. 6 włoskich regionów, w tym Trentino Südtirol i Friuli Wenecja Julijska, apelują do rządu w Rzymie o rezygnację z tych planów. Gubernator Tyrolu Południowego, Arno Kompatscher, widzi mianowicie szansę na uruchomienie stacji narciarskich już w styczniu. Austriacy wychodzą z założenia, że otworzą nawet na Boże Narodzenie, a zmniejszone obroty ma ośrodkom tyrolskim zrekompensować rządowa dopłata do kosztów stałych.

źródło: https://www.stol.it/artikel/wirtschaft/italien-will-europaweites-verbot-von-weihnachts-skiurlauben

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, idealist napisał:

Czy ktoś z Was wie może czy na granicy z Niemcami w Zgorzelcu odbywa się kontrola przejeżdżających samochodów?

@waldek71 powie więcej, ale na 99% nic się nie zmieniło i poza co najwyżej patrolem obserwującym przejeżdżające pojazdy nikogo nie kontrolują.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano wjeżdżałem do Niemiec (Görlitz). Nikogo nie ma, żadnych patroli, żadnych pograniczników, celników. NIKOGO! Przystanki na autostradzie normalnie, oczywiście na nowych zasadach, kupujemy jedzenie i picie w środku, jemy i pijemy to na zewnątrz albo w aucie. Jakieś zabłąkane patrole policji niezainteresowane samochodem z Polski. Tankowałem na przedmieściach Karlsruhe, zero zainteresowania. 

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, waldek71 napisał:

Wczoraj rano wjeżdżałem do Niemiec (Görlitz). Nikogo nie ma, żadnych patroli, żadnych pograniczników, celników. NIKOGO! Przystanki na autostradzie normalnie, oczywiście na nowych zasadach, kupujemy jedzenie i picie w środku, jemy i pijemy to na zewnątrz albo w aucie. Jakieś zabłąkane patrole policji niezainteresowane samochodem z Polski. Tankowałem na przedmieściach Karlsruhe, zero zainteresowania. 

Jak już jesteśmy w Niemczech. To jak wygląda teraz sprawa noclegu? W grudniu będę musiał spędzić tam 2 dni i nie wiem czy uda mi się gdzieś przespać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sebek napisał:

Jak już jesteśmy w Niemczech. To jak wygląda teraz sprawa noclegu? W grudniu będę musiał spędzić tam 2 dni i nie wiem czy uda mi się gdzieś przespać :)

A jedziesz w delegację i będziesz miał na to papier od firmy? Jeśli nie to nie możesz nic zarezerwować.

Jesli masz w aucie webasto, to pozostają tylko przyautostradowe darmowe parkingi na których można spać.

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sebek napisał:

Nie jadę w delegację. Mam prywatną sprawę do załatwienia.. w jedną stronę ponad 1000km więc potrzebuje minimum 2 dni

2 tygodnie temu testowałem spanie na takim parkingu przy autostradzie w aucie w Niemczech i widziałem, że dużo osób tak robi. Dzwie rzeczy: auto bardzo szybko się wychładza i robi się nieznośnie zimno, a hałas ze strony przejeżdzających aut, głównie tirów, bardzo utrudnia drzemkę. Także zabierz zatyczki do uszu i gruby śpiwór. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ziemowit napisał:

2 tygodnie temu testowałem spanie na takim parkingu przy autostradzie w aucie w Niemczech i widziałem, że dużo osób tak robi. Dzwie rzeczy: auto bardzo szybko się wychładza i robi się nieznośnie zimno, a hałas ze strony przejeżdzających aut, głównie tirów, bardzo utrudnia drzemkę. Także zabierz zatyczki do uszu i gruby śpiwór. :)

Pamiętasz autostradę z Wrocławia do D, tą  z płyt? Przy niej to było spanie! No i jeszcze jedna sprawa, webasto w aucie. Kurza twarz, sypiałem w maluchu i jakoś dawałem sobie radę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojgoc napisał:

Jak tęsknisz za płytami😁, to juz niedługo znikną - 22 z 68km w stronę Wro juz „zniknęło”.  Pozostałe do 2023.
Do granicy juz dawno sie jedzie jak po szklance

Dlaczego miałbym tęsknić? Skąd takie skojarzenie? Jeździłem w latach 80- 90, to i pamiętam. Jeździłem w 21 wieku, wiem jak wygląda teraz autostrada. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 Macron: „Niemożliwe jest, aby francuskie ośrodki narciarskie były otwarte podczas świąt Bożego Narodzenia”
 Niemożliwe jest, aby tereny narciarskie we Francji były otwarte dla miłośników nart w okresie świątecznym.  Tak powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron podczas swojego przemówienia telewizyjnego.

 „Rząd rozpoczął konsultacje z lokalnymi urzędnikami i operatorami ośrodków narciarskich. Jednak propozycja otwarcia na święta wydaje się niemożliwa” - powiedział prezydent Francji.  Macron ma nadzieję na ponowne otwarcie w styczniu, „w dobrych warunkach”.

 

grubo zaczyna się dziać .... w alpejskich klimatach 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...