Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Bumer napisał:

Czy Ty serio to piszesz?  Myślisz, że są tacy idioci którzy przyjmą twierdzenie o mniejszej szkodliwości mobilności  i  kontaktów międzyludzkich  podczas dnia  w stosunku do nocy?   

 

Mi się wydaje, że założenie tego jest aby zlikwidować domówki i inne tego typu imprezy gdzie w momencie kiedy pojawia się alkohol dystans społeczny ulega naturalnemu zmniejszeniu ;) W momencie kiedy wirus jest tak naprawdę wszędzie wydaje mi się, że może to mieć znaczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, WojtekM napisał:

U nas nie można tyle testować, bo przecież wirus jest w odwrocie i tak ma być ;)

No i co z tego testowania wynika? Porównując skalę wielkości państw, to tak jakby w Polsce wykonywać  130 tys testów dziennie. To chyba jest możliwe, ale nie jestem pewien bo nie znam rzeczywistej  wydajności laboratoriów i kadry obsługującej. Że nie wspomnę o kosztach, no ale to chyba też nie jest problem patrząc na rozdawnictwo dla "majteczkowców w kropeczki" czy  tych tańczących dla mnie, żeby o Józku któremu nie daruje się win! Przyjmujac skuteczność testów na poziomie  ok 60% to z logicznego punktu widzenia nie za bardzo jest sens to robić. No chyba ze mielibyśmy obozy koncentracyjne (izolatoria) dla zakażonych lub podejrzanych  o zakażenie, no to wtedy jak najbardziej. Biorąc pod uwagę że po zakażeniu objawy mogą wystąpić po 3 -21 dniach, lub mogą w ogóle nie wystąpić, no to już sens wykonywania testów zupełnie mi jakoś umyka.  Oczywiście wykonywanie testów u osób z objawami ma jakiś sens, przynajmniej  jako tako  rozdzieli tych z  covid od grypowców czy innych  przyziębionych, żeby nie było, z 60% dokładnością. A czy wirus jest w odwrocie tego raczej nie wiadomo. Wiadomo natomiast że stwierdzenie takie bardzo chętnie wykorzystują wszyscy, nawet mimochodem  łapiący za słówka. 

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bumer napisał:

A czy wirus jest w odwrocie tego raczej nie wiadomo. Wiadomo natomiast że stwierdzenie takie bardzo chętnie wykorzystują wszyscy, nawet mimochodem  łapiący za słówka. 

Zgoda, tylko ta wypowiedź to była cyniczna gra w celu osiągnięcia celu politycznego. W tym konkretnym przypadku to nie jest łapanie za słówka, tylko zaliczenie lekcji na temat odpowiedzialności i dojrzałości polityków. To już inna liga.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, waldek71 napisał:

Zgoda, tylko ta wypowiedź to była cyniczna gra w celu osiągnięcia celu politycznego. W tym konkretnym przypadku to nie jest łapanie za słówka, tylko zaliczenie lekcji na temat odpowiedzialności i dojrzałości polityków. To już inna liga.

No to tą dojrzałość i odpowiedzialność staraj się mierzyć jedną wagą w stosunku do wszystkich. No to kiedy powinny odbyć się wybory? Na jesieni? A tak na poważnie, czy człowiek rozumny może zaufać słowom jakiegokolwiek polityka w jakiejkolwiek sprawie wypowiedzianych?  A te koperty to dziś jakie byłyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Bumer said:

Czy Ty serio to piszesz?  Myślisz, że są tacy idioci którzy przyjmą twierdzenie o mniejszej szkodliwości mobilności  i  kontaktów międzyludzkich  podczas dnia  w stosunku do nocy?   

 

A kto tu w ogóle coś wspomniał o porównywaniu szkodliwości? Chcą ograniczyć szwendanie się ludzi po nocach i spotkania w domach (bo bary nieczynne), to wprowadzają godzinę policyjną. Pamiętasz chyba stan wojenny?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bumer napisał:

No to tą dojrzałość i odpowiedzialność staraj się mierzyć jedną wagą w stosunku do wszystkich. No to kiedy powinny odbyć się wybory? Na jesieni? A tak na poważnie, czy człowiek rozumny może zaufać słowom jakiegokolwiek polityka w jakiejkolwiek sprawie wypowiedzianych?  A te koperty to dziś jakie byłyby?

Staram się mierzyć jedną miarą wszystkich w granicach rozsądku. Termin wyborów był jaki był, z perspektywy czasu lepiej w lipcu, niż teraz na przykład. Ale nie miałbym nic do zarzucenia nikomu, gdyby sprawa była postawiona jasno: słuchajcie, mamy wybory, chcielibyśmy żebyście zagłosowali na nas, ale uważajcie na siebie, maseczki itd. Natomiast kłamliwy tekst o wirusie w odwrocie to nawet nie jest ignorancja. Z tego i z wielu innych przyczyn politykom się zwykle bezgranicznie nie ufa.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Plywak napisał:

A kto tu w ogóle coś wspomniał o porównywaniu szkodliwości? Chcą ograniczyć szwendanie się ludzi po nocach i spotkania w domach (bo bary nieczynne), to wprowadzają godzinę policyjną. Pamiętasz chyba stan wojenny?

Boże, czyś ty nie zauważył w  pytaniu o zjadliwości wirusa w nocy  grubymi nićmi szytego szyderstwa?!  Nie dobijaj mnie, proszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, waldek71 napisał:

Staram się mierzyć jedną miarą wszystkich w granicach rozsądku. Termin wyborów był jaki był, z perspektywy czasu lepiej w lipcu, niż teraz na przykład. Ale nie miałbym nic do zarzucenia nikomu, gdyby sprawa była postawiona jasno: słuchajcie, mamy wybory, chcielibyśmy żebyście zagłosowali na nas, ale uważajcie na siebie, maseczki itd. Natomiast kłamliwy tekst o wirusie w odwrocie to nawet nie jest ignorancja. Z tego i z wielu innych przyczyn politykom się zwykle bezgranicznie nie ufa.

 

Zwróciłem uwagę na "klapki na oczach" które spowodowały przytyk w kierunku pewnej osoby. Jak widać te klapki trwale kierunkują postępowanie bez względu na obiektywne warunki i fakty. Dalej brniesz w określonym kierunku bez  refleksji że byłeś i jesteś robiony w ch.. przez tych którym ufasz, jak i tych którym starasz się wytykać  jakieś lapsusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bumer napisał:

ufasz

No przecież napisałem coś w ostatnim zdaniu. Jeżeli mi zarzucasz klapki na oczach, to ty chociaż czytaj uważnie. Jeżeli gdzieś brnę, to w te okolice, które mówią, żeby nie liczyć zbytnio na polityków, bo to zwykle ignoranci. Przytyki zwykle skupiają na sobie aktualni rządzący, sorry. Muszą sobie z tym jakoś radzić. To przez kogo i w co jestem robiony załatwiliśmy już sobie w trzecim zdaniu. Do dalszej dyskusji zapraszam na zupełnie inne forum. Ten temat dotyczy przepisów okołokowidowych przy wjeździe do Austrii, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

No i co z tego testowania wynika?

To chyba jasne - wynika, że wirus jest w odwrocie i nasi seniorzy nie muszą się bać.

2 godziny temu, Bumer napisał:

Porównując skalę wielkości państw, to tak jakby w Polsce wykonywać  130 tys testów dziennie

Polska ok 38 mln ludzi, a Włochy ok 60 mln. Gdyby było nas tylu ile Włochów, to z prostej proporcji wynika, że robilibyśmy ok 79 tys. testów. Tymczasem oni robią 250 tys. testów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldek71 napisał:

No przecież napisałem coś w ostatnim zdaniu. Jeżeli mi zarzucasz klapki na oczach, to ty chociaż czytaj uważnie. Jeżeli gdzieś brnę, to w te okolice, które mówią, żeby nie liczyć zbytnio na polityków, bo to zwykle ignoranci. Przytyki zwykle skupiają na sobie aktualni rządzący, sorry. Muszą sobie z tym jakoś radzić. To przez kogo i w co jestem robiony załatwiliśmy już sobie w trzecim zdaniu. Do dalszej dyskusji zapraszam na zupełnie inne forum. Ten temat dotyczy przepisów okołokowidowych przy wjeździe do Austrii, pozdrawiam.

O, dobrze że zauważyłeś i dyscyplinujesz. A ja myślałem że włączyłeś się do dyskusji drwiną w kierunku jakiegoś innego premiera a nie  premiera (czy kanclerza) Austrii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WojtekM napisał:

To chyba jasne - wynika, że wirus jest w odwrocie i nasi seniorzy nie muszą się bać.

Polska ok 38 mln ludzi, a Włochy ok 60 mln. Gdyby było nas tylu ile Włochów, to z prostej proporcji wynika, że robilibyśmy ok 79 tys. testów. Tymczasem oni robią 250 tys. testów.

Wydawało mi się że Włochy liczą coś koło 70 mln, no to się myliłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bumer napisał:

A ja myślałem że włączyłeś się do dyskusji drwiną w kierunku jakiegoś innego premiera a nie  premiera (czy kanclerza) Austrii. 

W tym temacie włączyłem się już kilka razy, raczej zgodnie z tytułem. Temat wypowiedzi PMM juz od dwóch czy trzech screenów się pojawiał, więc trudno tu mówić o jakiejś mojej nowej drwinie. A rzeczona wypowiedź stała się kanwą do wniosków ogólnych na temat polityków. I byłoby dobrze, poza tym, że zupełnie nie na temat, tylko rzucasz kłody w postaci wycieczek osobistych, dlatego zaprosiłem Cię do innego forum, by w ten sposób grzecznie zakończyć bezcelową wymianę opinii. 

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tanova napisał:

Aż się nie chce tego komentować, po prostu dech odbiera i tyle. Bardzo mi się to nie podoba, poprzedni sezon raz dwa zamknęli, do dzisiaj czuje niedosyt. Mam nadzieję, że się trochę opamiętają i jakoś ten sezon się zacznie z pewnymi obostrzeniami i zasadami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawelb91 napisał:

Trzeba będzie jakoś przemęczyć najbliższe 12 miesięcy :S i szykować się do sezonu 21/22..., jeśli cokolwiek uda się pojeździć w tym sezonie to ok, ale nadziei dużej nie mam.

Tak realnie, Paweł, to ja mam nadzieję na wiosenne narty i może Boże Ciało gdzieś na lodowcu. Dla Was, z południa Polski, zostają jeszcze skitury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tanova napisał:

Tak realnie, Paweł, to ja mam nadzieję na wiosenne narty i może Boże Ciało gdzieś na lodowcu. Dla Was, z południa Polski, zostają jeszcze skitury.

Po cichu liczę, że może jakiś marcowy alpejski wyjazd wypali... na razie trzeba czekać i obserwować sytuację, nic innego się nie wymyśli. 

Czy jakieś lokalne szusowanie wypali to też niewiadoma, jednak artykuł nie nastraja pozytywnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wojgoc napisał:

Czy oprócz mnie, ktoś jeszcze szykuje sie na Austrie w 2 tygodniu stycznia? To termin, w którym jeździł @marboru i zawsze była lampa, gdziekolwiek nie pojechał😁

9 - 16 stycznia Saalbach :) jezdzimy w tym terminie od 5 lat... Bywalo roznie, ale w najgorszym wypadku pogoda 50/50 czyli 3 dni lampy, 3 dni sniezycy ;)

Edytowane przez Mark Cane
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...