Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Ziemowit napisał:

To prawda. Krytyczna sytuacja jest m.in. w Tyrolu Wschodnim, gdzie od początku prowadzenia pomiarów w 1880 roku nie zanotowano tak intensywnych opadów śniegu, mokrego śniegu i deszczu. Przez kilka dni była miejscami lawinowa 5-tka, teraz jest 4-ka, ale liczne boczne doliny w okolicach Matrei i nie tylko, są odcięte od świata i od prądu przez lawiny śnieżne, błotne i zaspy. Od weekendu nieprzejezdna jest Felbertauernstraße - główny dojazd do regionu z kierunku północnego. Podobna klęska jest w sąsiednim Tyrolu Południowym. Oby nie przyszło ocieplenie, bo jakby to wszystko miało stopnieć, to strach pomyśleć...  Od jutra pogoda ma się zacząć poprawiać, ale na razie zapowiadane temperatury raczej zimowe. Gdyby ośrodki narciarskie normalnie działały, to pewnie wyjazd na weekend to by była bajka!

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...byłaby bajka ,w przeciwieństwie do naszych stacji.Podhale powinno przetrwać do lepszych czasów ,bo zimne a Białka ma już straszne ilości śniegu.Ale mój Beskid Sądecki i Niski wyglada smętnie,nie ma asów.Wszędzie albo smętne kupki sniegu pod armatami,albo nawet trawa...W święta prognozuję mało czynnych stacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lski@interia.pl napisał:

...Ale mój Beskid Sądecki i Niski wyglada smętnie,nie ma asów.Wszędzie albo smętne kupki sniegu pod armatami,albo nawet trawa...W święta prognozuję mało czynnych stacji...

To sie „rządzący” ucieszą😁, ze będzie pozamykane☹️

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ski89 napisał:

Nie wiem skąd się biorą tacy ludzie jak Ty. K***a sama zawiść, cynizm, wymądrzanie i poniżanie innych. Dołączyłeś już do Mitek Team.

..nie gram zespołowo i nie wiem dlaczego przypisujesz mi te wszystkie niecne cechy - generalnie powinienem cię zignorować bo nie schodzę poniżej jakiegoś poziomu ale wygląda na to ze nie zrozumiałeś tego co napisałem - w końcu nie każdy jest Einsteinem. 

Nie masz NIC do powiedzenia w temacie a równocześnie żądasz żeby inni (równie mocno wściekli na sytuacje jak ty) pisali na temat który w tym sezonie umarł zanim się urodził. Admin pewnie tez poradzi sobie z administrowaniem swojego forum bez czyichkolwiek instrukcji czy wręcz ządan. 

Generalnie nieładnie się zachowujesz.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiesz Paweł, to jest tak. Swego czasu byłem częstym gościem na Kasprowym. Zdobycie miejscówki to był cały proces zaczynający się o 2.30- 3.00, stanie do 6.00 pod drzwiami, później dwie godziny w cielętniku i gdzieś koło 8,30 miałeś upragniony bilet na górę.

Dość szybko zorientowaliśmy się, że jesteśmy absolutnymi idiotami!

Wystarczyło wyspać się spokojnie do 7.30. Wstać, zjeść śniadanko jak "biały człowiek" i podejść na Goryczkową. Nawet w butach narciarskich ze sprzętem to było 40-45 minut.

Pozdrowienia

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pawelb91 napisał:

Z filmiku widać że większości pasuje, nawet ktoś machał do operatora :)
To pewnie podobna kategoria "narciarzy" co lubią stać w feriach po Białkach itp. 

Moim zdaniem to desperacja spowodowana poczuciem, że jak nie wystoję godziny czy nawet dwóch w kolejce to nie zjadę na nartach w tym roku.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Moim zdaniem to desperacja spowodowana poczuciem, że jak nie wystoję godziny czy nawet dwóch w kolejce to nie zjadę na nartach w tym roku.

Cześć

A moim zdaniem to zwykłą głupota połączona z tzw. znakiem czasów.

Kiedyś jechałem gdzieś w nas w kraju i dojechałem do gigantycznego korka - około 6 km. Znalezienie drogi przy pomocy zwykłego papierowego atlasu samochodowego oraz objazd zajęły mi w sumie około 8-9 minut.

A ekipa stała.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelb91 napisał:

Milutka kolejeczka do kolejeczki w Engelbergu z wczoraj (wtorek) 8 grudnia 2020. :)

https://www.facebook.com/EmissionLaPlaceDuVillage/posts/1818556154977092
 

no nie jest tak tragicznie, te gondolki w Engelbergu mają przepustowość 2400

a w kolejce nie ma więcej jak 600 osób, nawet jak ładowali tylko połowę do każdej kabiny

to tylko 30 minut do odstania. Dla chętnych do podchodzenia tam jest około 3 godzin latem (sprawdzone)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ski89 napisał:

Dobra idźcie sobie z fredkiem na forum lekarskie i tam sobie straszcie ludzi przed COVIDem. Na serio mam po dziurki w nosie waszych wypocin covidowo-politycznych.

Jeśli nie rozumiecie do czego służy to forum to spójrzcie na ten post kolegi @lski@interia.pl. Tak, można napisać coś normalnego i pożytecznego.

 

Nie wiem jak już bardziej wyraźnie pisać aby doszło do rozumu rozumnych inaczej? Pisałem adminowi który zagroził zamknięciem  tematu bo jego zdaniem rozwija  się w złym kierunku. Dałem wyraz, że nie będę rozgoryczony kiedy temet zostanie zamkniety, gdyż są inne źródła informacji rzeczowych z których można skorzystać. Natomiast dyskusja wokół tematu może być interesująca i ciekawa, nawet jeśli lekko zbacza na inne tory. To taka specyfika  forum. 

A ty ski89 nie wcinaj się między wódkę a zakąskę, z tobą mi nie po drodze dyskutować. Wiesz chyba dlaczego? Swoje rady odnośnie mojego zachowania zatrzymaj dla siebie aby nie dawać świadectwa o sobie. Urwał, zastanawiam się co trzeba mieć w głowie aby tak opacznie zrozumieć mój komentarz? Skąd się bierze jakieś straszenie covidem? Może ty czytasz  co innego a co innego rodzi ci się w głowie?  No i tu znalazłem chyba drogę do forum lekarskiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

..jednak górale "alpejscy" do pięt nie dorównują naszym jeśli idzie o kreatywność i pomysłowość "biznesową" -

doczytałem gdzieś właśnie ze nasi górale oferują wynajem pomieszczeń do przechowywania sprzętu narciarskiego z możliwością pilnowania go w nocy 😁

Czyli żeby pilnować osobiście, należy odpowiednio wyposażyć pomieszczenie. W takim pomieszczeniu może być biurko, ewentualnie stół i krzesło. Żadnej leżanki! Inspektor pracy od razu zakwestionuje. Pamiętam jak w pewnej dyżurce (sterowni) zawsze był nadmiar krzeseł, i to wszystkie z  miękkimi, tapicerowanymi i równiutkimi jak blat stołu siedziskami. Skądś  znajdowały się tam krzesła spisane do likwidacji. Dopiero otwarcie pilnie strzeżonej i zamykanej szafy, gdzie znajdowały się dwa śpiwory, wyjaśniło po co były te krzesła. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarioJ napisał:

Mitek by znalazł na pewno jakiś skrócik tunelem, wyszło by 80 minut wolnym tempem 🙃

Cześć

Jak nie znam terenu to się w góry nie pcham nigdy - to po pierwsze.

Po drugie - mam naprawdę dobre rozeznanie co się dzieje tam gdzie jadę na narty i nie zdarza mi się podjeżdżać jak jest taka kolejka.

Po trzecie - jeżeli już widzę taka kolejkę to nawet nie szukam miejsca na parkingu tylko wracam albo jadę gdzie indziej.

Jak widać ten dość prosty tok myślenia i działania nie jest oczywisty, nawet dla mieniących się doświadczonymi.

Pozdrowienia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem informację od właścicielki apartamentu, który mam zarezerwowany od 9 stycznia w Leogang, że na chwilę obecną mogę bez problemu przyjechać bo przepisy dotyczące kwarantanny dotyczą tylko obywateli Austrii, którzy wracają z urlopów do kraju ...  czy ktoś coś wie na ten temat ? Czy rzeczywiście tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja,dziś również otrzymałem taka wiadomość z EFS Tignes w FR

Hello!

Yes the DoubleM is working but only for the children with an oficial licence for ski compétition training...!

But We are working to propose some
Activites as ski Touring and ski course for beginners... 

But We are waiting for thé New gouvernment announcement today!!

....Trzymam 🤞za dobre wiadomości  !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Ja,dziś również otrzymałem taka wiadomość z EFS Tignes w FR

Hello!

Yes the DoubleM is working but only for the children with an oficial licence for ski compétition training...!

But We are working to propose some
Activites as ski Touring and ski course for beginners... 

But We are waiting for thé New gouvernment announcement today!!

....Trzymam 🤞za dobre wiadomości  !!

 

Czyli dobrze rozumiem że dziś Francuski rząd ma coś ogłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...