Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Nie tylko w Zakopanym... Kto był nad jeziorem Żywiecki w ostatnim czasie,to wie o czym mówię. :eek:

A co do naśnieżania,John,taka jesień to według Ciebie norma?

Bo ja,odkąd żyję,to nie pamiętam,żeby od połowy sierpnia do początku listopada nie było deszczu! :eek:

Przepraszam!W jeden dzień coś tam pokropiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można zrobić byle z głową, trzeba by zbudować np. podziemne zbiorniki na wodę i uzupełnić jak pada dużo deszczy. A później można będzie wykorzystać do naśnieżania. Zresztą jesień jest zazwyczaj najbardziej deszczową porą roku, tegoroczna jest wyjątkowa, nie pamiętam podobnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Zakopanym... Kto był nad jeziorem Żywiecki w ostatnim czasie,to wie o czym mówię. :eek:

A co do naśnieżania,John,taka jesień to według Ciebie norma?

Bo ja,odkąd żyję,to nie pamiętam,żeby od połowy sierpnia do początku listopada nie było deszczu! :eek:

Przepraszam!W jeden dzień coś tam pokropiło...

We wrześniu byłem na Szpiglasowym przez dolinę Roztoki i... nie było słychać "Wodogrzmotów Mickiewicza"... brak wody !!

W Zdiarze za oknem zawsze strumyk mocno szumi i nie da się spać przy otwartym oknie... tym razem byłem sprawdzić czy w ogole strumyk płynie.

Ten problem zaczął się wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu byłem na Szpiglasowym przez dolinę Roztoki i... nie było słychać "Wodogrzmotów Mickiewicza"... brak wody !!

W Zdiarze za oknem zawsze strumyk mocno szumi i nie da się spać przy otwartym oknie... tym razem byłem sprawdzić czy w ogole strumyk płynie.

Ten problem zaczął się wcześniej.

Starość nadchodzi mysiek.

Może słuch Ci słabnie. :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca leżę na L4 :) może i słuch wysiada :)
Bo trzeba się hartować i korzystać z pogody! :wink:Zdrowia życzę!!!Oby do sezonu dopisało!!!Zwłaszcza na wiosnę!!!!! :wink: :cool::Skoro chory to Ci pokażę jak to nad Żywieckim jest:Ten pomost normalnie jest cały w wodzie!

zakrÄt 1.jpg

Woda sięga zazwyczaj pod te skały,zaraz pod drzewami.

zakrÄt 2.jpg

A tu masz klimacik:

zakrÄt 3.jpg

:smile:

57da81325ddfa_zakrt1.jpg.b1d809e7fe7e90c76385e403b264e1e2.jpg

57da8132658b7_zakrt2.jpg.10af49f420febfdbf95d9f1b8c8b7f66.jpg

57da813277ec0_zakrt3.jpg.afb8ac221c0289027f8ca63fd089e33a.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba się hartować i korzystać z pogody! :wink:

Zdrowia życzę!!!Oby do sezonu dopisało!!!Zwłaszcza na wiosnę!!!!! :wink: :cool::

Skoro chory to Ci pokażę jak to nad Żywieckim jest:

Ten pomost normalnie jest cały w wodzie!

[ATTACH=CONFIG]4703[/ATTACH]

Woda sięga zazwyczaj pod te skały,zaraz pod drzewami.

[ATTACH=CONFIG]4704[/ATTACH]

A tu masz klimacik:

[ATTACH=CONFIG]4705[/ATTACH]

:smile:

Prawie jak w Chorwacji:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd techniczny kolejki na Kasprowy

Do 9 listopada potrwa przegląd techniczny kolejki linowej na Kasprowy Wierch.

To planowany kaĪdej jesieni przegląd techniczny i konserwacja urządzeń kolejki linowej na Kasprowy. Turyści nie mogą wagonikami wyjeżdżać na

szczyt od 2 do 9 listopada. Kolejka na Gubałówkę z tych samych powodów nie będzie kursować między 14-18 listopada.

Oto pozostałe jesienne przestoje kolejek PKL:

  • Kolej Linowa "BUTOROWY WIERCH"
    przerwa w ruchu od 21 listopada do 23 listopada 2011 r.
  • Kolej Linowo-Terenowa "GÓRA PARKOWA"
    przerwa w ruchu od 14 listopada do 23 listopada 2011 r.
  • Kolej Linowa "PALENICA"
    przerwa w ruchu od 14 listopada do 18 listopada 2011 r.
  • Kolej Linowo-Terenowa "ŻAR"
    przerwa w ruchu od 24 października do 28 października 2011 r
  • Kolej Linowa "MOSORNY GROŃ"
    przerwa w ruchu od 17 października do 21 października 2011

Za: http://tygodnikpodhalanski.pl/www/index.php?mod=news&strona=1&kat=&id=&typ=&id=13720

Co prawda info na dzień dzisiejszy przeterminowane, ale pozostałe kolejki jeszcze się konserwują ;)

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Warunki na Kasprowym - wymarzone. 2m śniegu to tu ponoć rzadko się spotyka. Dopiero tam poczułem co to znaczy jeździć w górach. Gąsienicowa i Goryczkowa - bajeczne. Jedyny minus to zjazd/dojazd do trasy na Goryczkowej - troszke minerałów spotkałem na tej stromej ściance - ale pewne ciężko tam z utrzymaniem się śniegu.

Parę fotek, bo po tych kilku aparat mi wysiadł (było - 18), a jak dojechałem do pensjonatu to to bateria znów była w pełni naładowana:

0a3562999ba0c4ee.jpg

180a9009731f103a.jpg

d63b3176ec3becff.jpg

6d3f5309f8139f48.jpg

ace32071ad7ad514.jpg

ed0213d86d307a39.jpg

b43f924f1061d208.jpg

Edytowane przez jeromer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

byłem w sobotę, warunki takie sobie, wrażenie jakbym jeździł długimi fragmentami po lodowej kruchej, zapadającej się masie. Bończa pisał mi, że trzeba mieć ostre krawędzie ale chyba to nie miało żadnego znaczenia - za dużo było tej masy na twardym podłożu. Wydaje mi się, że można lepiej przygotować trasy ratrakiem. No i żal dupę ściska jak się patrzy na niewykorzystany potencjał - głownie kotła Goryczkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy raz na Kasprowym - po wielu pobytach w Alpach i Słowacji, postanowiłem odwiedzić tą naszą "świętą górę narciarzy", bo to wstyd do tej pory na niej nie jeździć. I muszę przyznać że jestem oczarowany! Do tej pory Kasprowy kojarzył mi się z typowo polskim "dziadostwem", kilkugodzinnym oczekiwaniem na wjazd i dość ekstremalnymi warunkami do jazdy - takie słyszałem opinie. Ale dziś poczułem się dosłownie jak w najlepszych ośrodkach alpejskich.Ale po kolei: wyruszyłem z Gliwic o 7.20 i tuż po 10 byłem na parkingu przy rondzie w Kuźnicach. Tak więc nawet na 1-dniowy wyjazd można śmiało wybrać się z Górnego Śląska, a nie skazywać się na "muzealny" Szczyrk i Korbielów (2h jazdy), czy też krótkie stoki w Wiśle. Z ronda busiki po 3 zł/os po samą kolejkę, a tam niespodzianka - tylko 20 minut stania! Mimo że podobno tylko będąc przed 9 rano można liczyć na tak krótką kolejkę, a ja byłem ok. 10.20. To we wrześniu poza sezonem czekałem ponad godzinę, a dziś przy pięknej pogodzie (choć rano bardzo zimno: -17 na górze) prawie wcale. Skipass niestety drogi (115 zł w dni powszednie, 125 w weekendy i to podobno dopiero od tego roku, bo wcześniej nie było karnetów czasowych).Najbardziej rozbawił mnie głos z głośników w kolejce: "Witamy w kolejce na Kasprowy Wierch. Powstała ona w roku 1936, a w 2007 została zmodernizowana - po 12 latach procedur administracyjnych" - i wszyscy narciarze w śmiech:) Za to widoki z samego wagonika wspaniałe, zwłaszcza dojazd do górnej stacji.No to jedziemy - najpierw Gąsienicowa. Pierwsze zaskoczenie - od górnej stacji do początku trasy trzeba kawałek podejść, ale nie dużo, a dzięki temu trasa nieco dłuższa Stromizna robi wrażenie - mniej więcej porównywalna z najtrudniejszymi czarnymi trasami w austriackim Ischgl. Do wyboru też inny wariant, minimalnie łatwiejszy. W środkowej części trasa szeroka, na dole kilka możliwości, ale już węższych. Warunki b. dobre, śnieg zmrożony, ok. 11 dopiero zaczęły tworzyć się niewielkie nierówności.Po kilku zjazdach przeniosłem się na Goryczkową. Tam górna część trasy to wąska rynna w poprzek stoku, a później z powrotem (szkoda, że nie normalny szeroki zjazd w dół na skróty). Jakieś drobne kamyczki no i wyślizgane, jak to na takich wąskich nartostradach. Dalej już stromo, ale nie tak strasznie i stopniowo się wypłaszcza. W środkowej części bardzo równo, piękny śnieg (i bardzo szeroko), końcówka - podobnie jak na Gąsienicowej czyli dość wąsko, ale za to kilka możliwości. Ale tam już miejscami trochę wyślizgane. No i największa wada - stare, wolne krzesło. Już dawno nie wsiadałem na krzesełko bez taśmy rozbiegowej, a tu jeszcze podjeżdża na wysokości łydek, a wysiada się na płaskim (zamiast z górki), w dodatku mocno wiało podczas jazdy. Ale to wszystko można przeżyć przy tak wspaniałych trasach i widokach. Nartostrada do Kuźnic też bardzo przyjemna, ale jechałem dość wcześniej (ok. 14) jak jeszcze było pusto. Miejscami nawet szersza niż niektóre normalne trasy na Pilsku:) Kamieni nie zanotowałem, czasami coś leżało ale to raczej szyszki. Ogólnie polecam!

stok1.jpg

stok2.jpg

stok3.jpg

stok4.jpg

stok5.jpg

stok1.jpg.af3eb0dd53fe07a5c05832fe8042dc6e.jpg

stok2.jpg.a8222842af61e7a0e65fa01bed574640.jpg

stok3.jpg.f2be73fad7c65cff26ee4a48ba7c522c.jpg

stok4.jpg.433f7c02890b3e0fc43a65144da889c3.jpg

stok5.jpg.f5d5699a875ae9edccc7a8210505dab1.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem recezje Szwedow na temat kasprowego na najwiekszym portalu narciarskim Freeride.se.

Powiem szczerze ze bardzo milo sie to czytalo. Opisuja kasprowy jako osrodek porownywalny do austri, oczywiscie poza wyciagami.

Nie wiedza tez zapewne ze to park narodowy i nasniezanie jest zabronione.

Co do miasta Zakopane, zostalo opisane jako miasteczko z kartki swiatecznej :) .

Byla tez smieszna wypowiedz ze przypomina rure ze spalinami, bo wszedzie czuc dziwny zapach (pewnie wegla ;) )

Wiec potencjal aby przyjac europe jest ! Tylko te nasze madre wladze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem recezje Szwedow na temat kasprowego na najwiekszym portalu narciarskim Freeride.se.

Powiem szczerze ze bardzo milo sie to czytalo. Opisuja kasprowy jako osrodek porownywalny do austri, oczywiscie poza wyciagami.

Nie wiedza tez zapewne ze to park narodowy i nasniezanie jest zabronione.

Co do miasta Zakopane, zostalo opisane jako miasteczko z kartki swiatecznej :) .

Byla tez smieszna wypowiedz ze przypomina rure ze spalinami, bo wszedzie czuc dziwny zapach (pewnie wegla ;) )

Wiec potencjal aby przyjac europe jest ! Tylko te nasze madre wladze :(

Spójrz na mapę Europy i porównaj jaki obszar wysokich gór znajduje się w takich krajach jak Austria , Szwajcaria czy nawet Włochy. Porównaj to z obszarem wysokich gór w Polsce czyli Tatrami. Gdzie ty chcesz przyjmować Europę ?Na tym skrawku wysokich gór? ZOSTAWIĆ POLSKIE TATRY W SPOKOJU!!! To co jest tzn. Kolejka i dwa wyciągi to i tak za dużo żeby nie szkodziło tatrzańskiej przyrodzie. Koniecznie trzeba tez zminimalizować ruch pieszy w Tatrach bo to najbardziej dewastuje góry.Skupmy się na Szczyrku bo tam jest potencjał. Co do Zakopanego to jest przeludnione i zanieczyszczone w stopniu gorszym niż miasta w Aglomeracji śląskiej. Fajne ośrodki w Zakopanem to Harenda i Szymoszkowa. Tam chętnie pojadę (byłem w Harendzie w grudniu) ,ale na jeden dzień i wracam do w miarę czystego powietrza w Rudzie śląskiej. Tereny TPN będę oszczędzał nie wchodząc na jego teren. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja kolei na Goryczkowej w zupełności by wystarczyła, nie chodzi nawet o jakiś gwałtowny wzrost przepustowości (z 700 do 2400 os/h), ale przede wszystkim o wygodę i szybkość wjazdu. Przykładem może być Strbske Pleso, gdzie też wybudowano nową kanapę 6-osobową, ale jej przepustowość jest ograniczona tylko do 1200 os/h, mimo że mogłaby wynosić ok. 3000.

Trochę też nie zgadzam się co do tego potencjału Szczyrku - jednak prawdziwe narciarstwo, czyli takie które widzimy często w marzeniach czy oczyma wyobraźni, to jednak raczej stoki wysokogórskie, właśnie w tak pięknym krajobrazie. Otwarte przestrzenie, gdzie widać na 500m do przodu gdzie się jedzie, dzięki temu nikt co chwilę nie hamuje gwałtownie (tworząc muldy), bo nie wie co go czeka za zakrętem na wąskiej nartostradzie. Beskidy to raczej namiastka gór, trafi się gorsza zima i co? Bardzo ryzykownie jest inwestować na tak małej wysokości. Niech faktycznie pozostanie ten Kasprowy, już bez innych tatrzańskich gór, nawet bez naśnieżania (bo chyba tylko zeszłoroczna zima była pechowa), ale modernizacja Goryczkowej to raczej konieczność. Nie sądzę, aby te kilkaset narciarzy więcej przewożonych kolejką (postawioną w tym samym miejscu) wpłynęło znacząco na przyrodę. Wszędzie gdzie indziej się da, nawet w Karkonoszach KPN przystał na kompromis - rozbudowa Szrenicy w zamian za rezygnację planów w Śnieżnych Kotłach - jak widać można się dogadać. To samo Chopok na Słowacji - park narodowy, ale inwestycje imponujące, ośrodek przewożący łącznie 30 000 os/h!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskidy :śląski,żywiecki, sądecki, mały,Gorce i inne pasma zajmują dużo więcej powierzchni niż malutkie, obszarowo polskie Tatry.Dlatego obszar TPN trzeba bardziej niż dzieje się to teraz chronić. Oprócz Szczyrku ,gdzie plan inwestycji na najbliższe lata jest imponujący można przynajmniej częściowo zmodernizować Pilsko. Jest i Beskid sądecki z Jaworzyna i Podhale z Białką t. i Bukowiną tam też można poprawiać infrastrukturę. Zresztą już się dzieje. Musze kiedyś odwiedzić O..N.na Jaworzynie k. . Dlaczego w Beskidach nie może być szerokich tras narciarskich przebiegających przez lasy. Już jest ich dużo. Pasma Beskidów powyżej 800 m.n.p.m. gwarantują przynajmniej krótki sezon narciarski co roku nawet w czasie ciepłych zim.Przestrzenie wysokogórskie oglądajmy co roku w czasie narciarskich wyjazdów w Alpy. W Polsce można pojeździć trasami przebiegającymi przez lasy jak to już jest w SON-ie.Wcale nie jest tak wąsko. Karkonosze gdzie się zgodzono na rozbudowę Szrenicy to jednak nie Tatry. http://www.tpn.pl/pl/zwierzeta/news/152/Endemity-i-relikty-w-faunie-Tatr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...