Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Jeeb napisał:

myślałem o tym Sherpa - zdjęcie zrobione z krzesełka Doron

IMG_20240401_101748.thumb.jpg.a1a4be9bec5218f0503725b45e60297e.jpg

Cze

Jest Sherpa, ale tam nie byłem. Kumpel był, ale trzeba było drogą chodzić, bo skróty zasypane. Już odśnieżyli i podobno jest bliżej. Ja nie wiem, mam od tego ludzi😉.

pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko Zell am See jest Dolina Raurisertal. Mały ośrodek narciarski Hochalmbahnen w którym można pojeździć na około 30 km tras narciarskich na wysokości od 950 do 2200 mnpm. Myślałem, że narciarzy będzie mało, jest ciut więcej niż mało, źle jednak nie jest. Temperatury od -2 na szczycie do 3 stopni na dole. Śniegu całkiem sporo (zwłaszcza jak porównamy do warunków we włoskich Alpach). Da się pojechać poza trasy I trochę pokręcić w lekko miękkim choć już przetworzonym śniegu. Do wczoraj lampa, dziś pochmurnie. Od jutra znowu słońce... Trasy urozmaicone, dla każdego coś się znajdzie. Jedna z tras ma podobno około 10 km (nie mierzyłem). Jest jeden odcinek z pomiarem prędkości, coś dla tych co nie lubią lub nie potrafią skręcać, chyba znam kogoś takiego. Cena karnetu to sześćdziesiąt kilka € za dzień. Są też tańsze opcje od określonej godziny lub do godziny, trochę jak kiedyś w Czechach ...

PSX_20260115_163916.thumb.jpg.62ae85c4996bf32e601bb97b5b08b1f8.jpg

PSX_20260115_164604.jpg.bb8c7f2243c8804a939af14a636bd2ba.jpg

PSX_20260115_163828.thumb.jpg.0a4eb25ab25a32363d7886eed6137f40.jpg

PSX_20260115_163610.jpg.b297f7721f0c7d44a7b7939773d5d2bc.jpg

PSX_20260115_163749.thumb.jpg.a83ba37328caa54c4d1d3a0ca5190b62.jpg

PSX_20260115_163455.jpg.b7c23349d8552bcda5c527d4ef6b54f5.jpg

Pozdrawiam.

  • Like 12
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelb91

Tak, Cortina to bardzo fajny ośrodek. Jest ogromny wybór tras o różnym nachyleniu – zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Są też czarne trasy, i to naprawdę wymagające. Dziś pod jedną z nich kilku chłopaków wyleciało z trasy; w pewnym momencie staliśmy nawet na wyciągu, bo lądował helikopter, żeby zabrać poszkodowanego do szpitala.

 

Minusem, niestety dość odczuwalnym, są stare wyciągi – komfort jest słaby, szczególnie gdy pada śnieg albo wieje wiatr.

 

Najprawdopodobniej tym ośrodkiem zakończyłem obecny sezon. Ewentualnie może jeszcze uda się wyrwać na jeden dzień na Czarną Górę, ale to na razie pod znakiem zapytania.ma IMG_2080.thumb.jpeg.1eec3cdb4a9ecba2af4ad513342e8c25.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę 6-dniówkę po Dolomitach z bazą w Predazzo. Szkoda, że już kończę, najchętniej rozpocząłbym znowu i znowu... Kilka uwag mam po drugim pobycie tutaj w tym sezonie.

1. Portale, które przewidują pogodę (nie pomyliłem słowa) są do niczego. Wszystkie, przed wyjazdem jeszcze, wieszczyły złą pogodę (dla mnie i tak byłoby OK, ale nie jechałem sam). Nawet rano w danym dniu ich wskazania były zupełnie odwrotne od faktycznie panujących warunków. A  były one takie, że tylko w jednym dniu były chmury, które w jakiś sposób  utrudniały widzenie przez spadek kontrastu. Reszta dni w bardzo dobrej widoczności.

2. Dużo nowości w dziedzinie infrastruktury: gondola Latemar, która zamieniła kanapę, nowa kanapa na Forcelles, nowe gondole na tych samych linach do Belvedere od wysokości Lupo Bianco, gondola Lezuo do SassBece, nowa kanapa na przełęcz Padon, gondola na Col Rodella. I to tylko to, co pamiętam i to, co widziałem.

3. Ludzi było dużo tylko w niedzielę. Potem spokojnie na trasach, bez czekania przy wyciągach.

4. Strasznie dużo narodowości znad Adriatyku, głównie Bośnia i Hercegowina (może mają ferie, albo święta?)

5. Śnieg jest w zasadzie tylko na trasach. Warunki do jazdy na nartach są bardzo, bardzo znakomite. Fajnie cieszyć oczy zimowym pejzażem, ale jedziemy na narty żeby zap......ać, czyż nie?😀 Widoków wtedy i tak nie rejestrujemy. A odpoczywając na kanapie i tak słuchamy baby z Carva, która mówi, że zabrakło ci jednego skrętu żeby zrobić dobry level.

6. Każda minuta na nartach w takich warunkach cieszy serce.

Podrzucę kilka fotek:

IMG_0527.thumb.jpeg.1b8910c72497efb208e11f6eded54937.jpeg

IMG_0523.thumb.jpeg.aaf530e17a7ddb2fc69943852aa67a08.jpeg

IMG_0456.thumb.jpeg.9e5d263aa20c320c4651821436dc1d23.jpeg

IMG_0429.thumb.jpeg.facf4bfe94c6f23450818fdcd5bbf352.jpeg

IMG_0405.thumb.jpeg.d7fed7bf3ea89bfe49f07df434a6580c.jpeg

IMG_0364.thumb.jpeg.aebefade1c51c0186d967e7dcff65ca3.jpeg

Edytowane przez waldek71
  • Like 8
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldek71 napisał:

Kończę 6-dniówkę po Dolomitach z bazą w Predazzo. Szkoda, że już kończę, najchętniej rozpocząłbym znowu i znowu... Kilka uwag mam po drugim pobycie tutaj w tym sezonie.

1. Portale, które przewidują pogodę (nie pomyliłem słowa) są do niczego. Wszystkie, przed wyjazdem jeszcze, wieszczyły złą pogodę (dla mnie i tak byłoby OK, ale nie jechałem sam). Nawet rano w danym dniu ich wskazania były zupełnie odwrotne od faktycznie panujących warunków. A  były one takie, że tylko w jednym dniu były chmury, które w jakiś sposób  utrudniały widzenie przez spadek kontrastu. Reszta dni w bardzo dobrej widoczności.

2. Dużo nowości w dziedzinie infrastruktury: gondola Latemar, która zamieniła kanapę, nowa kanapa na Forcelles, nowe gondole na tych samych linach do Belvedere od wysokości Lupo Bianco, gondola Lezuo do SassBece, nowa kanapa na przełęcz Padon, gondola na Col Rodella. I to tylko to, co pamiętam i to, co widziałem.

3. Ludzi było dużo tylko w niedzielę. Potem spokojnie na trasach, bez czekania przy wyciągach.

4. Strasznie dużo narodowości znad Adriatyku, głównie Bośnia i Hercegowina (może mają ferie, albo święta?)

5. Śnieg jest w zasadzie tylko na trasach. Warunki do jazdy na nartach są bardzo, bardzo znakomite. Fajnie cieszyć oczy zimowym pejzażem, ale jedziemy na narty żeby zap......ać, czyż nie?😀 Widoków wtedy i tak nie rejestrujemy. A odpoczywając na kanapie i tak słuchamy baby z Carva, która mówi, że zabrakło ci jednego skrętu żeby zrobić dobry level.

6. Każda minuta na nartach w takich warunkach cieszy serce.

Podrzucę kilka fotek:

IMG_0527.thumb.jpeg.1b8910c72497efb208e11f6eded54937.jpeg

IMG_0523.thumb.jpeg.aaf530e17a7ddb2fc69943852aa67a08.jpeg

IMG_0456.thumb.jpeg.9e5d263aa20c320c4651821436dc1d23.jpeg

IMG_0429.thumb.jpeg.facf4bfe94c6f23450818fdcd5bbf352.jpeg

IMG_0405.thumb.jpeg.d7fed7bf3ea89bfe49f07df434a6580c.jpeg

IMG_0364.thumb.jpeg.aebefade1c51c0186d967e7dcff65ca3.jpeg

Pacz pan

IMG_0022.jpeg

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...