Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jeeb napisał:

pięknie i pusto

Dzisiaj od godziny 14:00 nie było ludzi w zasięgu wzroku. Co prawda pogoda się trochę popsuła, ale bez przesady. W gondoli Falginjochbahn, do której wchodzi 70 osób, jeździły trzy, w tym człowiek, który ją obsługuje. Poza tym po zebraniu tyczek można było tych stokach skutecznie poginać; byłem przecież sam. 
Wiem, że dojazd jest upierdliwy i narciarze chętniej wybierają inne lodowce, ale coś za coś.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2025 o 12:37, Góral spod Skrzycznego napisał:

żeby nie było, że przeszczep śmiga kilka fotek ze mną 

No i w dodatku jesteś GWIAZDĄ !! 👍

https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-ukladu-krazenia,dariusz-od-roku-zyje-z-nowym-sercem--z-grypa-i-goraczka-pojechalem-na-narty--to-byl-pierwszy-strzal,artykul,55150918.html

  • Like 4
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2025 o 20:53, MarioJ napisał:

No i dziś jakiś zdolny wypadł Skodą Kodiak z drogi około 8 rano i go z “przepaści” wyciągali powyżej Ranalt - stąd korek - bo przez pogodę zdecydowanie mniej ludzi - dolny parking był pusty jak wracaliśmy po 15

Małe sprostowanie - o 7:30 auto leżało na poboczu na małej skarpie - wyglądało to tak jakby wpadł w poślizg i zjechał tyłem po skarpie. Przy aucie nie było ani kierowcy ani żadnych służb, więc musiał wypaść dużo wcześniej.

Ludzi moim zdaniem tyle samo co w sobotę. W miarę normalnie było dopiero w poniedziałek i wtorek - tak czy siak POLSKI weekend na Stubai. Szczególnie widoczne właśnie w poniedziałek i wtorek - co 2 auto na polskich blachach (sobota i niedziela dużo Niemców, Austriaków i Włochów).

 Kto rano wstaje... codziennie byliśmy na parkingu przed 8:00 i parkowaliśmy na głównym parkingu przy Eisgrat.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku od bardzo wielu lat - wyłączając rok covidowy - w pierwszej połowie listopada udałem się na tydzień jeżdżenia na Hintertuxie. Tym razem w dolinie zielono, a na górze trasy czynne jedynie od Fernerhausu wzwyż; zwykle o tej porze roku da się już zjechać na Sommerberg, a czasem tam nawet pojeździć na krześle. Mimo to, warunki na trasach, które były czynne były bardzo dobre; temperatury na niewielkim minusie, do tego przez cały pobyt słońce (tak jeszcze w listopadzie nigdy nie miałem). Narciarsko mega otwarcie sezonu. W najbliższym tygodniu ma się nieco zachmurzyć i trochę dokurzyć śniegu - może zatem i niższe partie lodowca się otworzą.

Niestety mieliśmy przygodę, bo jedna z osób z naszej grupy złamała obojczyk, więc trzeba było skorzystać z usług szpitala w Schwaz - niestety nie pierwszy raz tam byłem asystując komuś w jego ortopedycznym problemie. Przynajmniej już wiem co i jak, choć wolałbym tam znów nie jeździć. Trzeba jednak przyznać, że "obsługa" w szpitalu sprawna.

A tu parę fot:

image.thumb.png.0087374b1ebe6cb454097e6fb4b49d34.png

image.png.76e057db05127b01c19ccb8b33212023.png

image.thumb.png.73bca007d62dc977d5829ce85c3bc330.png

image.png.69e173fd46c30353159cc65243837ffa.png

image.thumb.png.7f0f06383e214b4e9ed79876712aebdc.png

image.png.88efd9511162ebc53d110c0a765c6c96.png

image.png.d468473f8974c65ab9f1546ab77914a6.png

  • Like 17
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

widać skutek globalnego ocieplenia.

Od corony kiedy zacząłem narciarstwo i jeżdżę regularnie listopad/grudzień w Alpy pierwszy raz jest bajkowy naturalny opad 🥳🕺 takie zimy pamiętam za małolata w PL właśnie od podobnego okresu czyli końcówka listopada aż do końca marca było
 

ścieżka na Kaunertal 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2025 o 08:56, pawelb91 napisał:

Wczoraj kolejny przelot tym razem już nad "zimowymi" Alpami. Genialna sceneria w oknie pogodowym. 
Na zajawkę wrzucam kultową górę w Dolomitach.

DSC00037.thumb.JPG.3cc06682864d459b9556a6a70dcf796b.JPG

Więcej zdjęć znad Alp mogę zamieścić wieczorem...

Kontynuując i kończąc na teraz ten temat wrzucam resztę zdjęć znad Alp z lotu 18 listopada na trasie Kraków - Walencja. Wybrane szczyty naniosłem na zdjęcia.
Piękny spektakl od wschodnich do zachodnich Alp. Specjalnie wybrałem miejsce po prawej stronie samolotu znając typową trasę dla tego połączenia. Ważne szczyty i miejsca narciarskie widziane z góry zawsze robią wrażenie.

Dolomity
DSC00011.thumb.JPG.ebb91615c5026c12799247b1dcc44649.JPG

DSC00021.thumb.JPG.b79fa5ca3ec9b12a2e02031ac48fa82d.JPG

DSC00023.thumb.JPG.75086717e110cb703c0e5802ed43ca32.JPG

DSC00029.thumb.JPG.e436eb4cc0e6d230247e59f9d0effa0a.JPG

DSC00035.thumb.JPG.9b7f204c698722a40ff7a854ae1b680f.JPG

DSC00046.thumb.JPG.e59ab5e2283addac72c5fa2e7cda8c2d.JPG

Time lapse 8x z przelotu nad Dolomitami (niestety nagranie pionowe - telefon tak lepiej zbierał obraz, i tak czasem podczas lotu miałem problem z ostrością)

 

DSC00050.thumb.JPG.ef9a0d44111788bda71d15979ca60817.JPG

DSC00059.thumb.JPG.419c5d1837333eab718b97f61d6a6ec0.JPG

DSC00124.thumb.JPG.b7e6077f74b1aff6a971fc7aa44ec4e0.JPG

DSC00157.thumb.JPG.a7b4c859ae745dc3c6d4244f066b2ac2.JPG

Odcięte chmury prawie idealnie na granicy między Włochami a Francją (Włochy pod chmurką)
IMG_20251118_091631024_HDR1.thumb.jpg.725faaf7ed26351e661b589481b5b903.jpg

Jako dodatek już spoza właściwych Alp znana kolarska góra z Tour de France:
DSC00170.thumb.JPG.80ff1a749b55d9981c5b5cc6e9a5e77d.JPG

Lądowanie w Walencji również widokowe choć już bez gór, wcześniej widziałem w oddali kawałek ośnieżonych Pirenejów.
IMG_20251118_102413043.thumb.jpg.972e55b8c42b4b8f2a062ac966ed2ca5.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelb91 napisał:

Sony DSC-HX60, timelapse i zjęcie z odciętymi chmurami telefonem Motorola G82
Pasowałoby jeszcze podciągnąć zdjęcia w photoshopie, ale wrzuciłem surowe z dodanymi podpisami. 

Ja z kolei jestem oszołomiony wprost twoją wiedzą o topografii? Skąd to masz?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...