Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj odwiedziłem stacje narciarska Kasine Wielką trasa przygotowana perfekcyjnie ale u nich to już norma do godziny 12:00 było super później temperatura zrobiła swoje. Przy okazji sprawdziłem skibusa z Krakowa do Kasiny i tu bylem zaskoczony pozytywnie widać podescie do klienta. Kierowca się denerwuje w drodze powrotnej , wiedział  ze nie będzie wstanie  bez spóźnienia wrócić po narciarzy kończących jazdę 16:00 a później wybierających się na wieczorna jazdę ale zakopiańska zakorkowana a Kraków dramat. Dla właściciela stacji wielki szacun 65 km w jedna strone narciarzy wozić za free ale tak buduje się  marke stacji.Polecam ja skorzystam z pewnością skibusa.:D

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ratrak napisał:

A kominy dymią jak zawsze. Za elektrownią powstaje kolejna góra - Szczerców. Teoretycznie ma powstać tam większy ośrodek z dłuższymi trasami ale.. czas pokaże :)

Ale jej usypanie chyba zajmie jakieś kilkadziesiąt lat... Może Tatry usypią, patrząc na zapotrzebowanie na węgiel... ;) xD

Według mnie, na samej Górze Kamieńsk dałoby się wyznaczyć wiele więcej tras... 9_9 Są możliwości, a położenie wymarzone - brak konkurencji! ;) 

10 godzin temu, Ratrak napisał:

Dni na nartach w tym sezonie: 1 ;).

Ważne, że zawitałeś wśród "żywych"! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Ale jej usypanie chyba zajmie jakieś kilkadziesiąt lat... Może Tatry usypią, patrząc na zapotrzebowanie na węgiel... ;) xD

Według mnie, na samej Górze Kamieńsk dałoby się wyznaczyć wiele więcej tras... 9_9 Są możliwości, a położenie wymarzone - brak konkurencji! ;) 

Ważne, że zawitałeś wśród "żywych"! ;) 

Usypana już jest, trasy też są już wyprofilowane. Teraz musi tylko się ustabilizować (czytaj zarosnąć) i ktoś musi zainwestować w infrastrukturę - chyba, że znów zrobi to Państwo rękami PGE ;).
zwalowisko.jpg.8211c79711afe859eed0ad9f7ef84b0f.jpg

Cytat

 Trwa rekultywacja zwałowiska zewnętrznego „Szczerców”. Powstały już trasy zjazdowe dla narciarzy i rowerzystów, góra została również zalesiona. Będzie to niewątpliwa atrakcja dla mieszkańców i turystów odwiedzających ten region. Samorządowcy gminy liczą również na nowe miejsca pracy związane z obsługą turystyczną. Radni gminy Rząśnia zostali zaproszeni przez dyrekcję kopalni Bełchatów i pojechali zobaczyć jak wyglądają prace przy zwałowisku.  

    - Już jakby cały kształt zwałowiska, podstawy zwałowiska jest uformowany, ono się nie będzie rozszerzać. Teraz jest kwestia poszczególnych półek i czubka, który będzie równany i robiony w ten sposób, aby można go było zagospodarować pod względem leśnym jak również turystycznym. Przypomnę, że mamy już uformowane nartostrady, najdłuższa ma 1200 - 1400 metrów zjazdu, czyli jest zdecydowanie dłuższa niż na Górze Kamieńsk, bo tam jest 750 metrów, tor dla uczących się jazdy na nartach, to jest taki króciutki tor, 500 metrów i tor ostrej jazdy, czarnej trasy, to jest tor 750 metrów. Imponująco to wygląda, jeżeli chodzi o zagospodarowanie zwałowiska czy przygotowanie tego stoku dla narciarzy. Przyszłość związana z tą górą pozytywnie się rysuje w tym sensie, że ta góra będzie miała swoje życie i będzie można aktywnie na niej wypoczywać. Wiąże się to z tym, że będzie budowane zaplecze, które będzie musiało obsługiwać zarówno tory narciarskie jak również te kolarskie. A to się wiąże z miejscami pracy i z podatkami i to mnie bardzo cieszy - mówi wójt gminy, Tomasz Stolarczyk, który chce wraz z radnymi podjąć stosowną uchwałę mówiącą o zmianie nazwy ze zwałowiska zewnętrznego „Szczerców” na „Górę Rząśnia”, ponieważ zwałowisko praktycznie w całości znajduje się na terenie gminy Rząśnia. 



   Na razie nie wiadomo również kto będzie inwestorem tej góry.

http://radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=24800

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padło na COS i Szczyrkowski.

Poranek niemal bezchmurny, w dolinach mrozik minus 5 . Na szczycie Skrzycznego parę minut po 8 godz. minimalnie cieplej  czyli inwersja. Piękne słońce,

FIS znakomicie przygotowany - twardo, równiutko, sztruksowo. Kilka pierwszych zjazdów po prawie pustej trasie. Do godz. 10 wjazd do kanapy często prosto do bramek.

Po  jakimś czasie zaczął pojawiać się lód, ale do ominięcia. Między 9 a 10 przyszła o zachodu wilgotna, mglista chmura i widoczność miejscami była średnia, ale krajobraz za to bajkowy.

Kaskada w płaskiej górnej części prawie jak FIS z rana, ścianka trochę oblodzona z lodowymi kulkami, kilka drobnych minerałów.

Ondraszek zamknięty. W jego dolnej naśnieżonej części odbywały się zawody kwalifikacyjne przyszłych instruktorów

Ludzi po 10 trochę więcej i przenosimy się z Rafałem na SMR. Czerwona z Hali do Czyrnej w całkiem dobrym stanie, trochę luźnych minerałów w górnej części, temperatura rośnie, robi się miękko. Odwiedzamy na czerwonej przyjemną knajpkę otwartą w tym sezonie po 8 latach przerwy. Po posiłku spotykamy Górala, który nic nie stracił ze swojej werwy na nartach :) .

Po kilku zjazdach w SMR rozstajemy się z Góralem, a ja z Rafałem.  Spotykam siostrę z dzieciakami i wcielam się w rolę "instruktora" dla starszego chłopca. 

Dzisiaj na SMR o dziwo warunki do 14 godz. były całkiem przyzwoite. Oczywiście stoki były już zmęczone, ale bez jakiś dramatycznych muld i wielkich odsypów.

Chyba najgorzej było na "ściance" na Julianach. Ogólnie ludzi minimalnie mniej, widać "zmianę turnusu" .

Co nie oddadzą słowa to pokażą zdjęcia.

Pojeżdżone. 18 dzień na nartach.

20180127_082259.jpg

20180127_090256.jpg

20180127_090520.jpg

20180127_092710.jpg

20180127_115033.jpg

20180127_130656.jpg

20180127_135340.jpg

20180127_135921.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 18
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andy-w dziś również bardzo dobre warunki panowały po południu na trasie nr 3 pod gondolę po której śmignąłem ostatni raz towarzysząc dzisiejszemu recenzentowi tras - mojej małżonce. Całe popołudnie opowiadamy o nartach więc pewnie się podobało. Chyba będę płacił dwie sezonówki w kwietniu.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tumlin we mgle

Dziś drugi dzień w sezonie - tym razem w Tumlinie. Z domu wyjeżdżałem z duszą na ramieniu. Było około dwóch stopni na plusie i mżyło. Ale po skręcie z "siódemki" na Zagnańsk, u podnóża Gór Świętokrzyskich krajobraz zmienił się na zimowy. :P

Na miejsce dotarłem ok.10, kilka minut po otwarciu ośrodka. Było około zera i wokół sporo śniegu. W kolejce do talerzyka zaledwie kilka osób. 

20180127_101459.thumb.jpg.2b1d509955fcb5cc313c1241c1c88eda.jpg  

 Jazdę utrudniała dość gęsta mgła, która utrzymywała się przez cały dzień. 

20180127_101521.thumb.jpg.7bd65ed240dbd5620c1285fba298c022.jpg

Widok z góry...

20180127_102047.thumb.jpg.f423f73ac390ccff6e3925bb37aed761.jpg

Na szczęście w nocy było na minusie, dlatego - poza mgłą - warunki do jazdy były niezłe: sporo naturalnego śniegu, dość twardo (ale nie bardzo twardo), równo, bez większych odsypów. Gdzieniegdzie trochę minerałów, ale do ominięcia. Jedynie na górze widoczne były przetarcia, jednak nie psuły specjalnie komfortu jazdy.

20180127_111418.thumb.jpg.b20efbd799ea237f89031311adb0cc02.jpg     

Cały czas było względnie twardo, choć z czasem śnieg stawał się coraz bardziej mokry. Ale bez przesady, dało się całkiem fajnie pojeździć! Kolejek praktycznie nie było, jazda cały czas odbywała się na bieżąco. Kiedy po dwunastej odpinałem narty, sytuacja przy bramkach wyglądała tak...

20180127_101426.thumb.jpg.a4f4caea33daf8eedb334dc3a8ab03f3.jpg    

W sumie udany wyjazd. Okazało się, że strach przed deszczem i złymi warunkami miał duże oczy. :P

Po zamknięciu Telegrafu Tumlin to dla mnie najbardziej sensowna alternatywa dla Bałtowa (druga to Kazimierz). Pewnie - żadna tam wielka góra, ale poruszać się i poćwiczyć skręty można. Poza tym, na ogół nie ma tam tłoku, a trasa jest dobrze przygotowana. Jedyny minus, o czym już kiedyś pisałem, to brak toalet z prawdziwego zdarzenia. Właściciel ośrodka rozpoczął budowę nowej knajpy, wiec może to się zmieni. Zobaczymy...

To chyba tyle. Za tydzień Krynica i większe wyzwania niż w Tumlinie. ;)                

   

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc przejazdem zatrzymałem się dzisiaj  przy bielskim Dębowcu zerknąć jak wyglada sytuacja. Nie jeździłem tylko obejrzałem z dołu. Śnieg jest ale mokry i ciężki. Sama trasa delikatnie nie powala na nogi . Byłem tam kilka lat temu z moim dzieckiem i młoda po godzinie miała dość jazdy głównie ze względu na spore wypłaszczenie na dole. Stok niby rodzinny ale ceny raczej odstraszają: 2h = 38 pln , całodzienny = 110 pln ( ciekawe czy kiedyś w ogóle się sprzedał O.o:D ). „Atrakcją” jest możliwość posilenia lub odpoczynku w starych gondolach szyndzielnianych , które zostały troszkę zmodernizowane - wyglada to fajnie :D

Pozdrawiam Bolec

2A1AD3A4-9386-4FBE-9BBB-72A6F539363C.jpeg

87E092C4-10F4-424D-8A59-AB44E0E82B2F.jpeg

74D8D21C-1821-42A0-BD93-ADE26E76D485.jpeg

D22E8745-346B-4CB3-8D84-2B9ACC769482.jpeg

FCB45B3F-578A-44DC-B0CE-3A4D70A09B53.jpeg

D8BD3818-8A11-4896-9DF5-FB7DC02BFA11.jpeg

6B480316-9535-4472-89F2-5EC76C54AA84.jpeg

81ED52E2-D21B-4F19-99B1-8BA92827465C.jpeg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj ponownie wieczorna Kiczera w Wiśle (17 - 21) :D Przed 17 doliczyłem się w kolejce do bramek około 40 osób. Pomimo dodatnich temperatur o dziwo stok był dzisiaj  ratrakowany ale wiadomo , że to tylko przygłaskanie tego co się zdegradowało za dnia . Dwa pierwsze zjazdy po miękkim bardzo fajne ale po godzinie już tak bajkowo nie było co nie znaczy, że źle :D Trasa jest przygotowana na całej szerokości ( jeszcze niedawno było to 2/3 trasy) i tutaj naprawdę szacun dla właścicieli pomimo przeciwności pogodowych . Aktualnie są nieduże kaszowate przesypy , bez dramatu . Na czerwonej jedno przetarcie na środku do ominięcia . Temperatura na dole +3 , na górze -1 .Z ciekawosci pierwszy raz w tym sezonie zjechałem niebieską , tu zdecydowanie gorzej : grząsko i dużo minerałów. Jak na pogodę jaką aktualnie mamy wg mnie nie ma co narzekać i można brać „nie szroty”. Jutro postaram się zdać relację z Poniwca.

Spadam zjechać jeszcze kilka razy :D:D

Pozdrawiam Bolec 

 

E8505194-9400-4EAA-9C92-6E6E552B7469.jpeg

2B3C388B-1489-49B5-BC78-1C59B42C6D20.jpeg

FEC2F839-2062-4AC5-9D9B-F1F6C7004899.jpeg

DC5F2255-947C-49DD-9C8A-296369237368.jpeg

0F5F9DD1-E808-49DF-9BD5-FD8F7FA0758F.jpeg

DA9DB1D9-8EDA-4A78-8670-3EB0A8727373.jpeg

D06D8DB6-8ED5-4DE1-B321-0E32A2E9825B.jpeg

7FE48E29-39EB-425B-B21B-1074B46A4D48.jpeg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 20 do 27 byłem w Krynicy i napiszę kilka zdań :D

Najlepiej przygotowanym stokiem były Słotwiny Arena, mimo widocznych kolejek pod wyciągiem czas oczekiwania nie przekraczał 3 minut. Uważam, że jest to najlepsza kanapa w Krynicy. Na stoku mało lodu, nawet przed 16 nie było jakiś strasznych odsypów. Oprócz kanapy otwarty wyciąg dla dzieci na stoku szkoleniowym, który też był ładnie przygotowany.

Jaworzyna Krynicka – ogólnie w porównaniu do ubiegłego roku (rok wcześniej byłem o tydzień wcześniej) jakaś tragedia. Moja ulubiona dolna dwójka czyli stok 2a przez pierwsze 2-3h jeszcze do pojeżdżenia, później duże odsypy na 2/3 długości stoku i dużo lodu, kanapa D jak zawsze wolna. Górna dwójka czyli trasa nr 2, cały dzień w dobrym stanie, ale po godzinie 11, łączny czas jednego kursu góra dół dochodził do 20 minut, ten orczyk w tym miejscu to totalna porażka. W tym roku do wyciągu obowiązuje kolejka szarych ludzi i kolejka szkółek i wiadomo jak to działa. Z razy małej przepustowości orczyka stok przez cały dzień w dobrym stanie poza miejscowymi sporymi nierównościami po ratrakach.
Na stoku szkoleniowym z wyciągiem J super przygotowana trasa i pomoc maluchom przy wsiadaniu (tego nie było nigdzie gdzie byłem w tym roku)
Trasa 3 cały dzień w przyzwoitym stanie, trasy 1 i 6 w dolnym odcinku 1.3 trasy po godzinie 13 to odsypy, a po 15 muldy.
Gondola oblegana.
Trasa 5 naśnieżana szczegółów nie widziałem, trasa 4 – czarnoziem.

Odwiedziłem również Tylicz-ski (nie Master). Kanapa wolna i małoprzepustowa bo 3-osobowa, trasa nr 1 byłaby przygotowana przyzwoicie gdyby nie kamyczki co jakiś czas na trasie – chyba ratrakowy coś spartolił. Poza trasą nr 1 jeździłem trasą nr 7 – przyzwoicie, i trasa nr 2 z orczykiem nr 2 – też przyzwoicie. Trasa szkoleniowa nr 3 prześwity, na górze obok zjazdu z wyciągu trawa, a na stoku bryły lodu i nierówności po ratraku. Ogólnie ludzi dużo ale bez tragedii.

Podsumowując, w ubiegłym roku katowałem całą jaworzynę krynicą na karnetach całodniowych z jednym wypadem na Słotwiny Arena, warunki były tu i tu świetne. W tym roku po 4 godzinach jazdy na Jaworzynie Krynickiej w słabych warunkach i nie wszystkich otwartych trasach, dawałem sobie spokój Na Słotwiny Arena można było jeździć cały dzień ale jak wiadomo jeden stok szybko się nudzi. Tylicz-ski, raczej dla tych szkolących a nie dla tych którzy chcą szybciej pojeździć.

Jeżeli chodzi o naukę dzieci z tych trzech ośrodków mojej 4,5 letniej córce najbardziej podobała się Jaworzyna. Na Słotwinach wyrwirączka ale stok dobrze przygotowany natomiast Tylicz i stok szkoleniowy to totalna porażka.

Pozdrawiam ;)

 

G0012548.JPG

  • Like 15
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chrumcia napisał:

Ja byłam dzisiaj w Myślenicach po raz pierwszy - górka na prawde super, stok super przygotowany, ludzi bardzo mało, tylko zaluje ze wzięłam gigantowki zamiast slalomek...

Szkoda tylko, że jest tam czynna tylko jedna trasa. Jakby były porządne zimy, to tam było by gdzie pojeździć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zapomniałem dodać informacji z jednej wieczornej jazdy w Rytrze, trasa nr 2 w górnym odcinku zamknięta, objazd na około po dużych odsypach i lodzie, środkowy odcinek twardo, szybko, ale uskoki po ratraku, dolny odcinek dwójki fajnie twardo twardo, ale na koniec jazdy pokazał się lód.


 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...