Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, marboru napisał:

Dzisiaj podjąłem decyzję, o rezygnacji z wyjazdu do Austrii, w marcu.

Pomimo zaproszenia na świetną imprezę narciarską (na razie nie jest odwołana) - decyzja mogła być tylko jedna.

Sezon 2019/20 pod znakiem słabej zimy i koronawirusa :( 

Cóż? - oby następny sezon był dla nas wszystkich łaskawszy. Tego sobie i Wam życzę.

Muszę Cię zmartwic. Szczepionka, nie lek, NAJWCZEŚNIEJ ma być dostępna w Q1 2021. Tak, wiem, nie wyobrażamy sobie, że aż tyle spędzimy czasu bez imprez, wyjazdów, spotkan... i pewnie każdy z nas myśli, że to niemożliwe. Powiem to głośno i obym się mylił: jesteśmy na początku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mysiauek napisał:

Muszę Cię zmartwic. Szczepionka, nie lek, NAJWCZEŚNIEJ ma być dostępna w Q1 2021. Tak, wiem, nie wyobrażamy sobie, że aż tyle spędzimy czasu bez imprez, wyjazdów, spotkan... i pewnie każdy z nas myśli, że to niemożliwe. Powiem to głośno i obym się mylił: jesteśmy na początku.

Wiesz, że zamknięcie prawie wszystkiego NA ROK! zmiecie gospodarkę Europy i doprowadzi do takiego bezrobocia i biedy jakiej nie widzieliśmy od stanu wojennego 1981?

Gospodarka cofnie się o 40 lat.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Chyba dobrze, żeby ludzie nie musieli być stłoczeni w kościele? Jest Wielki Post, niektórzy potrzebują modlitwy i wsparcia duchowego, więc póki sytuacja nie jest jeszcze na tyle ostra, żeby całkiem zakazać nabożeństw, to lepiej, żeby odbywały się tak, aby zminimalizować ryzyko zarażenia się.

Duchowni powinni raczej pomyśleć o umyciu/zdezynfekowaniu dłoni przed rozdaniem komunii oraz podawaniem jej do rąk a nie do ust... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Merkel powiedziała, że najprawdopodobniej 60 lub nawet 70 proc. mieszkańców Niemiec zostanie zakażonych koronawirusem. Jak twierdzą media, po tych słowach zapanowała wśród parlamentarzystów długa cisza. Kanclerz zapewniła jednak, że rząd będzie z całych sił walczył z koronawirusem

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-angela-merkel-60-70-proc-mieszkancow-niemiec-zostanie-zakazo,nId,4373770#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Taka naga prawda nie to co u nas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marboru napisał:

Dzisiaj podjąłem decyzję, o rezygnacji z wyjazdu do Austrii, w marcu.

Pomimo zaproszenia na świetną imprezę narciarską (na razie nie jest odwołana) - decyzja mogła być tylko jedna.

Sezon 2019/20 pod znakiem słabej zimy i koronawirusa :( 

Cóż? - oby następny był dla nas wszystkich łaskawszy. Tego sobie i Wam życzę.

No cóż, zima nas nie rozpieszczała, a niestety wiosenne narty nam w tym roku nie pisane ...

Marzył mi się jeszcze krótki wypad na zakończenie sezonu, pewnie nie tylko mnie, ale też nie pojadę. Trudno.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mysiauek napisał:

Szczepionka,

szczepionka nie będzie potrzebna bo 70% populacji musi się zarazić - działania rządów tylko ten proces rozciągają w czasie.

Jako ciekawostka:

kilku chłopaków, którzy jeszcze dzisiaj do południa pracowali w Północnej Nadrenii Westwalii jedzie właśnie na mecz do Lipska

gdzie będą wraz z 40 000 innych kibiców  oglądać na żywo  RBL - Tottenham, po meczu wracają prosto do kraju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, christof napisał:

Duchowni powinni raczej pomyśleć o umyciu/zdezynfekowaniu dłoni przed rozdaniem komunii oraz podawaniem jej do rąk a nie do ust... 

Bardzo słuszna uwaga. I dobrze byłoby kościół porządnie wywietrzyć między nabożeństwami.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ziemowit napisał:

Wiesz, że zamknięcie prawie wszystkiego NA ROK! zmiecie gospodarkę Europy i doprowadzi do takiego bezrobocia i biedy jakiej nie widzieliśmy od stanu wojennego 1981?

Gospodarka cofnie się o 40 lat.

Tak wiem. Wolisz, żeby zamiast tego 3% populacji umarło a nie wiadomo jaki procent miał poważnie zniszczone płuca?

Przypominam, że w Polsce 3% to milion sto dziesięć tysięcy osób. Oczywiście w przybliżeniu. Nawet gdyby mial to byc jeden procent to nadal liczba jest spora, 380000 tysięcy osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-w-szpitalach-brakuje-maseczek-i-fartuchow,nId,4373773#iwa_source=special i tak jest wszędzie, a zapasów praktycznie nie ma to jutro można się spodziewać sporej rewolucji w polskiej ochronie zdrowia. Obym się mylił. Jeśli nie to odczuje to każdy czekający w jakiejkolwiek kolejce medycznej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mysiauek napisał:

Tak wiem. Wolisz, żeby zamiast tego 3% populacji umarło a nie wiadomo jaki procent miał poważnie zniszczone płuca?

Przypominam, że w Polsce 3% to milion sto dziesięć tysięcy osób. Oczywiście w przybliżeniu. Nawet gdyby mial to byc jeden procent to nadal liczba jest spora, 380000 tysięcy osób. 

Odwrotnie. Chciałbym na 3 tygodnie zrobić kwarantanne taką na maxa w całej Europie, czyli wszystko zamknięte od A do Z i wszyscy w domach aby wyłapać tych co się zarazili do tej pory.  A nie tak jak Merkelowa planuje, czyli bedziemy się nie wiadomo ile miesięcy cackać z chorobą i czekać aż zarazi się 70% populacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ziemowit napisał:

Odwrotnie. Chciałbym na 3 tygodnie zrobić kwarantanne taką na maxa w całej Europie, czyli wszystko zamknięte od A do Z i wszyscy w domach aby wyłapać tych co się zarazili do tej pory.  A nie tak jak Merkelowa planuje, czyli bedziemy się nie wiadomo ile miesięcy cackać z chorobą i czekać aż zarazi się 70% populacji.

Czekam na to.

Zresztą, ze względu na koronawirusa rozważam zawiesić pisanie tutaj.

  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ziemowit napisał:

Odwrotnie. Chciałbym na 3 tygodnie zrobić kwarantanne taką na maxa w całej Europie, czyli wszystko zamknięte od A do Z i wszyscy w domach aby wyłapać tych co się zarazili do tej pory.  A nie tak jak Merkelowa planuje, czyli bedziemy się nie wiadomo ile miesięcy cackać z chorobą i czekać aż zarazi się 70% populacji.

Idea słuszna. Dużo planowania w fabrykach. Biznes stoi i przesuwa kalendarz o 3 tygodnie. Zabiliby mnie ale spoko, jestem ZA.

Mało tego, mogą mi nie płacić za te trzy tygodnie o ile utrzymają wszystkich w domach. Wojsko i policja na ulicach. Testy natychmiastowe od Gatesa ze śliny. No, wizja przyznam sluszna, ale czy kraj(e), swiatowa gospodarka,  sluzba zdrowia albo nawet szczegolnie sluzba zdrowia są gotowe na to? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jeeb napisał:

szczepionka nie będzie potrzebna bo 70% populacji musi się zarazić - działania rządów tylko ten proces rozciągają w czasie.

Jako ciekawostka:

kilku chłopaków, którzy jeszcze dzisiaj do południa pracowali w Północnej Nadrenii Westwalii jedzie właśnie na mecz do Lipska

gdzie będą wraz z 40 000 innych kibiców  oglądać na żywo  RBL - Tottenham, po meczu wracają prosto do kraju.

 

To świadczy że Niemcy i Austria bardzo słabo walczą z wirusem, za słabo.

Im kraj ma lepszą gospodarkę tym trudniej im idzie włączyć środki ograniczające, tak naprawdę hamujące biznes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mysiauek napisał:

Idea słuszna. Dużo planowania w fabrykach. Biznes stoi i przesuwa kalendarz o 3 tygodnie. Zabiliby mnie ale spoko, jestem ZA.

Mało tego, mogą mi nie płacić za te trzy tygodnie o ile utrzymają wszystkich w domach. Wojsko i policja na ulicach. Testy natychmiastowe od Gatesa ze śliny. No, wizja przyznam sluszna, ale czy kraj(e), swiatowa gospodarka, sluzba zdrowia albo nawet szczegolnie sluzba zdrowia są gotowe na to? 

Nie jesteśmy gospodarczo gotowi na żaden scenariusz jakim zarazek chce nas poczęstować, na razie zachód decyduje się na wprowadzenie półśrodków bojąc się iść w jedną lub w drugą stronę.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie wszystkiego na amen to byłaby jakaś opcja, z tym że utopijna. Dla biznesu 3tyg to niecałe 6% roku, straty do przełknięcia. Realnie nawet mniejsze bo byłyby zakupy na zapas i po kwarantannie.

Tylko jak utrzymać ludzi w domach? Potrzebne byłoby wojsko na ulicach, które strzela do każdego kto wyjdzie. Nawet Chińczycy tego nie wprowadzą. No i co z tymi, którzy musieliby opuścić dom ze względów medycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przypadek, 22 w Polsce, z województwa lubelskiego: Niedrzewica Duża, mąż nauczycielki...

Jeden z pracowników mojej firmy ma dziecko, z klasy tej Pani. Dzisiaj ten Kierownik wysłany na "przymusowy urlop", czyli - kwarantannę.

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marboru napisał:

Pierwszy przypadek, 22 w Polsce, z województwa lubelskiego: Niedrzewica Duża, mąż nauczycielki...

Jeden z pracowników mojej firmy ma dziecko, z klasy tej Pani. Dzisiaj ten Kierownik wysłany na przymusowy urlop - kwarantannę.

Czy dobrze rozumiem - kwarantannę ma odbyć w ramach urlopu :/? Czy to zgodne z prawem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...