Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Napisze jeszcze raz, oglądaj filmik tak długo aż zrozumiesz. na razie nie zrozumiałeś nic. Cały czas myślisz przez pryzmat własnej osoby, a nie rozprzestrzeniania się epidemii. Ułatwię Ci zrozumienie filmiku, zwróć uwagę na fragment o przemieszczaniu się i odpowiedz na pytania:

1. Czy musisz pójść na zakupy?

2. Czy musisz pójść do pracy?

3. Dlaczego już nie musisz pójść do szkoły?

4. Czy musisz pójść do kawiarni?

5. Czy musisz pojechać na narty?

Pamiętaj, że Twoja indywidualna ocena ryzyk jest bez jakiegokolwiek znaczenia.

Na ch. To wszystko skoro wyżej wymienieni spotkają się w kościele?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ziemowit napisał:

WIG20 przez tydzień stracił 25%. I będzie tracił nadal aż do końca epidemii.

Ciekawe ile nowych Cyberpunków sprzeda CD Projekt podczas Światowej kwarantanny? Wszak coś trzeba w tych domach robić prawda ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sariensis napisał:

Ciekawe ile nowych Cyberpunków sprzeda CD Projekt podczas Światowej kwarantanny? Wszak coś trzeba w tych domach robić prawda ;) ?

Nie wiem ile sprzeda egzemplarzy tej gry, ale wiem, że to jest najmocniejszy zjazd na giełdzie w historii kraju i nie wiadomo kiedy się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ziemowit napisał:

Nie wiem ile sprzeda egzemplarzy tej gry, ale wiem, że to jest najmocniejszy zjazd na giełdzie w historii kraju i nie wiadomo kiedy się skończy.

I bardzo dobrze ... że leci na pysk ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

I bardzo dobrze ... że leci na pysk ;) 

Na pysk? To jak niedopowiedzienie. To wygląda jakby leciało głową w dół na beton z dachu Pałacu Kultury :D 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kapitulacja-na-GPW-WIG20-juz-30-proc-w-dol-7837047.html

Ale mooooooże się zatrzyma... bo ile mozna...

 

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Tym,którzy nie ulegają wzmożeniu,a raczej stoicko chcą  się zadumać nad stanem swiata,polecam wycinek rzeczywistości z otoczenia medialnego i mojego osobistego:

Trzecia osoba w państwie,z wykształcenia prof.medycyny,torakochirurg,już po ogłoszeniu włoskiego zagrożenia jedzie na narty do Włoch,zabierając ochroniarzy,by go chronili przed wirusem,a po powrocie wszystko robi inaczej,niż zalecają aktualne procedury.

To że pojechał do tych Włoch, to już jest słabe. Powinien dawać przykład, jako polityk.

Z drugiej strony pojechał kiedy nie było jeszcze zakazów. A po powrocie z tego co czytałem zachował się zgodnie z zaleceniami plus dzięki pozycji zrobił sobie badanie na korono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcin33 napisał:

Każdy z nas ma w rodzinie czy znajomych szeregowego pracownika służby zdrowia i wie że tam jest to wszystko na granicy zawalenia. Wystarczy spytać

Tak, to prawda, ale nie z powodu jak ktoś napisał, lekarzy na smyczy koncernów farmaceutycznych, a dyrekcji szpitali z nadania panującej władzy, zarówno obecnej jak i każdej poprzedniej :/ 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ziemowit napisał:

Na pysk? To jak niedopowiedzienie. To wygląda jakby leciało głową w dół na beton z dachu Pałacu Kultury :D 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kapitulacja-na-GPW-WIG20-juz-30-proc-w-dol-7837047.html

Ale mooooooże się zatrzyma... bo ile mozna...

 

 

Oby jak najpóźniej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokojąca jest umieralność, 200 osób dziś. W ciągu około tygodnia wg matematyki przerodzi się to w 1000 dziennie jeśli nie zatrzymają tempa wzrostu epidemii.

Co ciekawe umieralność to niespełna 7%. Czy tak groźny jest wirus czy może już bardzo wiele przypadków zakażeń nawet nie odnotowują? Obstawiam to drugie.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Tym,którzy nie ulegają wzmożeniu,a raczej stoicko chcą  się zadumać nad stanem swiata,polecam wycinek rzeczywistości z otoczenia medialnego i mojego osobistego:

Trzecia osoba w państwie,z wykształcenia prof.medycyny,torakochirurg,już po ogłoszeniu włoskiego zagrożenia jedzie na narty do Włoch,zabierając ochroniarzy,by go chronili przed wirusem,a po powrocie wszystko robi inaczej,niż zalecają aktualne procedury.

Przed chwilą zadzwonił do mnie mój osobisty kolega-lekarz,by skonsultować kierunek wyjazdu na narty w okolicach tego weekendu.

Międzynarodowa ekipa,z którą sporo podróżowałem po dalekich krajach na rowerze,jedzie aktualnie na rowerach z Rio do Tokio w ramach tradycyjnej wyprawy olimpijskiej,odwiedzając po drodze multum krajów,ludzi,promów,samolotów...https://www.bicycle.pl/ a po oglądaniu olimpiady wrócą do Polski i kilku innych krajów ,albo i nie...Możecie się jeszcze zarejestrować i dołączyć.

Z mojej strony żadnego wartościowania...

Trzecia osoba w państwie to powinna być wyrzucona z roboty. Nie wiem jak taki ktoś mógł zostać profesorem medycyny, skoro po przyjeździe nie chciał się zastosować do procedur, wypełnić karty pobytu. Po czym poszedł na SOR.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedzieli w Ischgl - a w zasadzie jeżdżę tam na nartach mieszkając w Kappl-, jest to mój trzeci pobyt w tej okolicy i wszystko jest niemal takie same jak w latach poprzednich. Niemal czyni jednak różnicę i objawia się większą dostępnością miejsc w knajpach,kelnerami w czarnych - jak z MMA-rękawiczkach lateksowych,otwartymi na stałe drzwiami do toalet lub knajp na stokach( tam gdzie nie ma automatycznie otwieranych drzwi) i zamykanymi co dziennie jakimiś miejscami. Dzisiaj na przykład okazało się,że zamykana jest knajpa na Idalpie. Jeśli chodzi o kwestie typowo narciarskie to wszystko jest ok.

Miałem pisać więcej ale właśnie córka mówi ,że na fejsie i stronie Ischgl.com pojawił się komunikat,że ISCHGL KOŃCZY sezon14 marca.

Co tu więcej pisać.

Pozdrawiam i czekajmy na ciepłą wiosnę która wykończy to cholerstwo.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sariensis napisał:

Ciekawe ile nowych Cyberpunków sprzeda CD Projekt podczas Światowej kwarantanny? Wszak coś trzeba w tych domach robić prawda ;) ?

No przełożyli premierę na wrzesień chyba już jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jank napisał:

Pozdrawiam i czekajmy na ciepłą wiosnę która wykończy to cholerstwo.

I upalno lato które do tego stopnia mnie wykańcza że z reguły na przełomie października i listopada mam dość. Takie po 35-40 stopni. Czekam...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jank napisał:

Jestem od niedzieli w Ischgl - a w zasadzie jeżdżę tam na nartach mieszkając w Kappl-, jest to mój trzeci pobyt w tej okolicy i wszystko jest niemal takie same jak w latach poprzednich. Niemal czyni jednak różnicę i objawia się większą dostępnością miejsc w knajpach,kelnerami w czarnych - jak z MMA-rękawiczkach lateksowych,otwartymi na stałe drzwiami do toalet lub knajp na stokach( tam gdzie nie ma automatycznie otwieranych drzwi) i zamykanymi co dziennie jakimiś miejscami. Dzisiaj na przykład okazało się,że zamykana jest knajpa na Idalpie. Jeśli chodzi o kwestie typowo narciarskie to wszystko jest ok.

Miałem pisać więcej ale właśnie córka mówi ,że na fejsie i stronie Ischgl.com pojawił się komunikat,że ISCHGL KOŃCZY sezon14 marca.

I tak masz szczęście, że zdążyłeś pojeździć, a i tak jeszcze pojeździsz, bo pozostałe ośrodki w dolinie Paznauntal działają nadal. Choć będą chyba tak zatłoczone jak nigdy wcześniej.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gerald napisał:

I upalno lato które do tego stopnia mnie wykańcza że z reguły na przełomie października i listopada mam dość. Takie po 35-40 stopni. Czekam...

Do tego nie ma żadnej gwarancji że to pomoże... 

PS. witaj w klubie.

Edytowane przez pawelb91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pawelb91 napisał:

Do tego nie ma żadnej gwarancji że to pomoże... 

PS. witaj w klubie.

Zdaje się że włosi masowo pojechali na ciepłe plaże, i im to nie pomogło. To jest takie bajanie w chmurach.

Trochę żałuję że to się nie dzieje w wakacje, bo to dla mnie najbardziej przej. okres do pracy. No i Grażyny i Janusze nie pojechali by do Władysławowa, tak jak my teraz na narty.

:D

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daq91 napisał:

Ischgl zamyka się od soboty:

https://www.ischgl.com/news-en

Po Włoszech teraz Austria staje się krajem, do którego podróż może okazać się ryzykowna - ostrzegają swoich obywateli władze Szwecji. Resort spraw zagranicznych tego kraju radzi unikania podróży do Tyrolu w Austrii - podał Reuters. Austriackie władze potwierdziły do tej pory 246 przypadków zakażenia koronawirusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gerald napisał:

Zdaje się że włosi masowo pojechali na ciepłe plaże, i im to nie pomogło. To jest takie bajanie w chmurach.

Trochę żałuję że to się nie dzieje w wakacje, bo to dla mnie najbardziej przej. okres do pracy. No i Grażyny i Janusze nie pojechali by do Władysławowa, tak jak my teraz na narty.

:D

Nie umiem sobie tego wyobrazić, środek wakacji, 30 stopni w cieniu, pełne słońce i WSZYSTKIE PLAŻE NAD BAŁTYKIEM PUSTE.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemowit napisał:

Nie umiem sobie tego wyobrazić, środek wakacji, 30 stopni w cieniu, pełne słońce i WSZYSTKIE PLAŻE NAD BAŁTYKIEM PUSTE.

A rok temu byłeś w stanie sobie wyobrazić puste trasy w Alpach na przełomie lutego i marca ? :)

 

  • Like 1
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...