Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, JC napisał:

Od poniedziałku wszystkie przedszkola i szkoły zamknięte!

a nie od piątku ? 

Mateusz Morawiecki: Podjęliśmy decyzję o wszystkich zamknięciu placówek oświatowych oraz uczelni na dwa tygodnie

Jak dodaje, decyzja o zamknięciu szkół będzie obowiązywała od piątku.

Oprócz przedszkoli, szkół i uczelni, została też podjęta decyzja o zamknięciu żłobków i klubów dziecięcych - słyszymy na konferencji.

Kina, teatry oraz muzea również zostają zamknięte od jutra - mówi minister zdrowia Piotr Gliński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin33 napisał:

O cały tydzień za późno.

Daj spokój... zaczęli działać radykalniej niż gdziekolwiek indziej. Mimo "raptem" 20-paru przypadków podjęto działania, które z punktu widzenia wpływu na gospodarkę są bezprecedensowe. Myślę, że wbrew temu co o nich wielu z nas sądzi to nasi rządzący - w tym min. Szumowski - dobrze wiedzą, że szpitale tego nie przerobią bez radykalnych środków i falę zachorowań trzeba spłaszczyć jak najbardziej się da. Nie dało się takich decyzji podjąć nie mając potwierdzonych kilku przypadków, bo jak wytłumaczyć pracodawcom, że teraz 30% ich załogi (z liczbą strzelam kompletnie) musi zostać w domu pilnować dzieciaki, które nie chodzą do szkoły... 

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, fredek321 napisał:

Zastanawia mnie skąd u sportowców, ludzi dbających o swoje zdrowie tak skrajna nieodpowiedzialność. Nie chcę pisać mocniej. Oglądajcie załączony tu filmik o rozwoju epidemii tak długo, aż go zrozumiecie.

Jazda na nartach nie jest ani odrobinę bardziej niebezpieczna,niż wyjście do sklepu po jedzenie,nieodzowne.Jadę sam,autem,a nie publicznym,Krynica póki co nie jest czerwoną strefą,podobnie jak moja miejscowość,40km od Krynicy,jeżdżę talerzykiem,bez kontaktu z innymi osobami,na trasie też nie ma okazji do spoufalania się z kimkolwiek.Nie idę tam do knajpy,nie nocuję.Zakup karnetu to jedyny moment newralgiczny,mam sposób,by go nie dotknąć.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cosworth240 napisał:

teraz 30% ich załogi (z liczbą strzelam kompletnie) musi zostać w domu pilnować dzieciaki, które nie chodzą do szkoły... 

Od poniedziałku mam ten problem w szpitalu. Już wiem, że 20% pielęgniarek z OIOM-u nie przyjdzie do pracy.

8 minut temu, Cosworth240 napisał:

Myślę, że wbrew temu co o nich wielu z nas sądzi to nasi rządzący - w tym min. Szumowski - dobrze wiedzą, że szpitale tego nie przerobią bez radykalnych środków i falę zachorowań trzeba spłaszczyć jak najbardziej się da

Podpisuję się oburącz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cosworth240 napisał:

Daj spokój... zaczęli działać radykalniej niż gdziekolwiek indziej. Mimo "raptem" 20-paru przypadków podjęto działania, które z punktu widzenia wpływu na gospodarkę są bezprecedensowe. Myślę, że wbrew temu co o nich wielu z nas sądzi to nasi rządzący - w tym min. Szumowski - dobrze wiedzą, że szpitale tego nie przerobią bez radykalnych środków i falę zachorowań trzeba spłaszczyć jak najbardziej się da. Nie dało się takich decyzji podjąć nie mając potwierdzonych kilku przypadków, bo jak wytłumaczyć pracodawcom, że teraz 30% ich załogi (z liczbą strzelam kompletnie) musi zostać w domu pilnować dzieciaki, które nie chodzą do szkoły... 

Właśnie o to mi chodzi. Służba zdrowia to zapaść i tego nie przerobi. Jedynym naszym ratunkiem jest to żeby ograniczyć liczbę chorych. Żeby to zrobić trzeba podejmować takie decyzje i to jeszcze wcześniej. Zdrówka zycze. Puchar za to co napisałeś bo tu są osoby które twierdzą że wszystko w porządku i 2 mld nie potrzeba. Za to dla TVPis jest niezbędna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fredek321 napisał:

Od poniedziałku mam ten problem w szpitalu. Już wiem, że 20% pielęgniarek z OIOM-u nie przyjdzie do pracy.

Uważam, że dla najbardziej potrzebnych pracowników do walki z wirusem, tzn. lekarze, pielęgniarki, straż miejsca, policja, straż pożarna, służba celna musi być zorganizowana opieka nad dziećmi. Ktoś tu trochę nie pomyślał...

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikat ze strony SMR, nie wiem kiedy był aktualizowany, rozumiem, że jeszcze póki co działają

Aktualizacja COVID-19

Uważnie śledzimy komunikaty i zalecenia ogłaszane przez Ministerstwo Zdrowia, Światową Organizację Zdrowia oraz Ośrodki Kontroli i Profilaktyki Chorób dotyczące nowych przypadków rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Zdrowie naszych Gości i współpracowników jest dla nas bardzo ważne. W naszych ośrodkach i hotelach ściśle stosujemy się do wytycznych i zaleceń wymienionych organizacji oraz wprowadzamy dodatkowe środki zapobiegawcze.

Najaktualniejsze informacje można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia, Úrad verejného zdravotníctva SR i Word Health Organization.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kościołami to naprawdę są jaja. Na konferencji apele żeby dzieci nie kontaktowały się z osobami starszymi, oficjalne źródła proszą seniorów o unikanie np. aptek ale już wizyta w kościele, gdzie frekwencja osób w zaawansowanym wieku jest wybitnie duża, jest już całkowicie ok 🤣

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii w całym kraju wprowadzają to co my, czyli przedszkola, szkoły, uczelnie, teatry, opery, muzea, kina są zamykane. Do tego zakaz imprez i spotkań powyżej 100 osób w pomieszczeniach zamkniętych. O ośrodkach na razie nic nie wyczytałem, ale kto jedzie powinien się liczyć z tym, że jakimś rządowym dekretem zamkną i je.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Wam, że jeśli chodzi o Austriaków i ich postępowanie w kontekście ON, to jestem zdumiona. Myślałam, ze z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo z Italią, decyzja o zamknięciu ośrodków zapadnie równolegle z decyzją Włochów. Nie wiem, czy to prawda, ale te sanitarne kontrole na przełęczy Brenner działają wybiórczo i kontrolowane są tylko niektóre samochody. Co to za ochrona. Żadna.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Uważam, że dla najbardziej potrzebnych pracowników do walki z wirusem, tzn. lekarze, pielęgniarki, straż miejsca, policja, straż pożarna, służba celna musi być zorganizowana opieka nad dziećmi. Ktoś tu trochę nie pomyślał...

Za chwilę dodatkową absencję wywoła strach nasilony limitowaniem środków ochrony osobistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fredek321 napisał:

Za chwilę dodatkową absencję wywoła strach nasilony limitowaniem środków ochrony osobistej.

Cześć

Ale może dzięki tej sytuacji spora część naszego społeczeństwa przekona się, że w ogóle istnieją!

Pozdrowienia

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Ziemowit napisał:

W Austrii w całym kraju wprowadzają to co my, czyli przedszkola, szkoły, uczelnie, teatry, opery, muzea, kina są zamykane. Do tego zakaz imprez i spotkań powyżej 100 osób w pomieszczeniach zamkniętych. O ośrodkach na razie nic nie wyczytałem, ale kto jedzie powinien się liczyć z tym, że jakimś rządowym dekretem zamkną i je.

Cześć

Jak to dobrze, że na spływ jedziemy w szóstkę!

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barattolina napisał:

No to powiem Wam, że jeśli chodzi o Austriaków i ich postępowanie w kontekście ON, to jestem zdumiona. Myślałam, ze z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo z Italią, decyzja o zamknięciu ośrodków zapadnie równolegle z decyzją Włochów. Nie wiem, czy to prawda, ale te sanitarne kontrole na przełęczy Brenner działają wybiórczo i kontrolowane są tylko niektóre samochody. Co to za ochrona. Żadna.

 

Myślisz, że u nas lepiej? 😉

https://streamable.com/fojoa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

 

Jazda na nartach nie jest ani odrobinę bardziej niebezpieczna,niż wyjście do sklepu po jedzenie,nieodzowne.Jadę sam,autem,a nie publicznym,Krynica póki co nie jest czerwoną strefą,podobnie jak moja miejscowość,40km od Krynicy,jeżdżę talerzykiem,bez kontaktu z innymi osobami,na trasie też nie ma okazji do spoufalania się z kimkolwiek.Nie idę tam do knajpy,nie nocuję.Zakup karnetu to jedyny moment newralgiczny,mam sposób,by go nie dotknąć.

Karnet kup on-line i niczego nie dotykasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barattolina napisał:

No to powiem Wam, że jeśli chodzi o Austriaków i ich postępowanie w kontekście ON, to jestem zdumiona. Myślałam, ze z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo z Italią, decyzja o zamknięciu ośrodków zapadnie równolegle z decyzją Włochów. Nie wiem, czy to prawda, ale te sanitarne kontrole na przełęczy Brenner działają wybiórczo i kontrolowane są tylko niektóre samochody. Co to za ochrona. Żadna.

 

Szczególnie ciekawy jest przypadek Ischgl, gdzie wykryto wirus a ośrodek nadal zaprasza na imprezki w barach, w miasteczku, przy scenie..., wydaje mi się, że od korony jeszcze gorszym wirusem XXI w. jest chciwość ;) .

 

ISCHGL ma na zakończenie sezonu imprezę pt.  Bella Italia in the Snow... :) :) :) .... Italy meets Ischgl

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...