Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Qfa nie miało być polityki @JC A tu dwie strony pitu pitu;)

Proszę o żółte kartki dla Wszystkich powyżej 😎

@wojgoc 2 tydz. Sty też dobrze wspominam ostatnio 9 dni lampy. Chyba zarezerwuje.

Narazie mam at od 4.12 chyba 12 dni ale już wiadomo że jak coś od 7.12. Luz poczekam nawet do marca, najwyżej pojadę na 2 miesiące i wyjdzie na zero😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojgoc napisał:

Czy oprócz mnie, ktoś jeszcze szykuje sie na Austrie w 2 tygodniu stycznia? To termin, w którym jeździł @marboru i zawsze była lampa, gdziekolwiek nie pojechał😁

W tym roku również planuję wyjazd w styczniu. Wchodzą w grę dwa terminy: 9 lub 16sty. Prezyzyjnych planów jeszcze nie mam, ale tradycyjnie będzie to pewnie Skisafari gdzieś po Austrii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

W tym roku również planuję wyjazd w styczniu. Wchodzą w grę dwa terminy: 9 lub 16sty. Prezyzyjnych planów jeszcze nie mam, ale tradycyjnie będzie to pewnie Skisafari gdzieś po Austrii. 

Tydzień w styczniu, od 16-go. Raczej w Austrii, ale też konkretnych planów na razie nie mamy, z wiadomych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marboru napisał:

W tym roku również planuję wyjazd w styczniu. Wchodzą w grę dwa terminy: 9 lub 16sty. Prezyzyjnych planów jeszcze nie mam, ale tradycyjnie będzie to pewnie Skisafari gdzieś po Austrii. 

Stawiaj na 9,01😁

16.01 to początek ferii w PL dla Mazowsza, Opola, Dolnego Śląska i zachodniopomorskiego - dlatego @tanova planuje wyjazd w tym terminie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Qfa nie miało być polityki @JC A tu dwie strony pitu pitu;)

Proszę o żółte kartki dla Wszystkich powyżej 😎

@wojgoc 2 tydz. Sty też dobrze wspominam ostatnio 9 dni lampy. Chyba zarezerwuje.

Narazie mam at od 4.12 chyba 12 dni ale już wiadomo że jak coś od 7.12. Luz poczekam nawet do marca, najwyżej pojadę na 2 miesiące i wyjdzie na zero😎

Czy aby ten post jest na temat? Pouczając innych przynajmniej staraj się trzymać tematu a nie pisać o swoich planach urlopowych. Nie wydaje ci się ze ogromna większość forumowiczów nic to nie obchodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

Czy aby ten post jest na temat? Pouczając innych przynajmniej staraj się trzymać tematu a nie pisać o swoich planach urlopowych. Nie wydaje ci się ze ogromna większość forumowiczów nic to nie obchodzi? 

Było pytanie więc na nie odpowiedziałem. Bo tak się składa że byłem rok temu w sty, i wybieram się teraz w gru i chyba w sty. Może Ciebie nie obchodzi, ale za innych się nie wypowiadaj. Chyba że masz coś mądrego do powiedzenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojgoc napisał:

Ty tak na poważnie czy ironicznie?🙄

Tym razem jak najbardziej poważnie, z tym że mnie to nie przeszkadza takie oddalanie się od istoty tematu. Często może to stanowić  swego rodzaju smaczek czy przyprawę wątku. Weźmy na przykład  rozwój dyskusji o specyficznej zjadliwości wirusa nocą.  Ubawiła mnie, nie spodziewałem się tego że śmiało można to przenieść do "trochę do śmiechu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Było pytanie więc na nie odpowiedziałem. Bo tak się składa że byłem rok temu w sty, i wybieram się teraz w gru i chyba w sty. Może Ciebie nie obchodzi, ale za innych się nie wypowiadaj. Chyba że masz coś mądrego do powiedzenia?

 

Dla ciebie raczej nie mam. Przykro mi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Południowym Tyrolu na pewno nie będzie jazdy na nartach przed świętami. A kiedy będzie? Na razie nie wiadomo, wszystko zależy od spadków krzywej zarażeń.

Pewnie takie decyzje będą dotyczyć całej Italii. 

https://www.dovesciare.it/news/2020-11-19/alto-adige-lassociazione-albergatori-niente-sci-prima-di-natale
 

  • Sad 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 23:53, przemo_narciarz napisał:

Narazie mam at od 4.12 chyba 12 dni ale już wiadomo że jak coś od 7.12. Luz poczekam nawet do marca, najwyżej pojadę na 2 miesiące i wyjdzie na zero

Jak rozwiązujesz kwestie kosztów za niewykorzystane dni? Wykupujesz dodatkowe ubezpieczenie?

Bo niby jest możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji, ale 90% miejsc ma te możliwość do 40 dni przed przyjazdem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pawelb91 napisał:

W Południowym Tyrolu na pewno nie będzie jazdy na nartach przed świętami. A kiedy będzie? Na razie nie wiadomo, wszystko zależy od spadków krzywej zarażeń.

Pewnie takie decyzje będą dotyczyć całej Italii. 

https://www.dovesciare.it/news/2020-11-19/alto-adige-lassociazione-albergatori-niente-sci-prima-di-natale
 

 

W Marilevie zaczęli naśnieżanie dzisiaj, na kamerkach zobaczyłem że spadło trochę naturalnego śniegu i naśnieżanie odpalone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wojgoc napisał:

Jak rozwiązujesz kwestie kosztów za niewykorzystane dni? Wykupujesz dodatkowe ubezpieczenie?

Bo niby jest możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji, ale 90% miejsc ma te możliwość do 40 dni przed przyjazdem...

Rezerwuję bezpośrednio u właściciela kwatery, do którego jeździmy już od dwóch lat. Jak w sumie wychodzi kilkadziesiąt dni w roku, to relacje są wzorowe.  I np. teraz mam cały czas info na temat sytuacji w AT już moja rezerwacja jest przesunięta z 4 na 7 grudnia. 

Zwykle korzystam z portali pośredniczących tylko w przypadku pierwszego zakwaterowania. Później prywata, lepiej dla właściciela i odwiedzającego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dezext napisał:

 

W Marilevie zaczęli naśnieżanie dzisiaj, na kamerkach zobaczyłem że spadło trochę naturalnego śniegu i naśnieżanie odpalone. 

We wcześniejszym artykule podawali że stacje które zaczęły naśnieżanie robią to by mieć odpowiednie warunki na ewentualne otwarcie w późniejszym terminie, tak a by w styczniu i lutym były dobre warunki na trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pawelb91 napisał:

We wcześniejszym artykule podawali że stacje które zaczęły naśnieżanie robią to by mieć odpowiednie warunki na ewentualne otwarcie w późniejszym terminie, tak a by w styczniu i lutym były dobre warunki na trasach.

Nie potrzebowaliby 1.5 miesiąca na naśnieżanie jak zaczyna już naturalny śnieg padać. 

Cały czas liczę na to że pojadę w zarezerwowanym terminie czyli od 27.12

Nie boje się o Włochy, wczoraj widziałem info że myślą o uchylaniu obostrzeń, testują na masową skalę ponad 200tys testów dziennie i nie ma strasznej liczby chorych. podobno sezon narciarski jest coraz bardziej realny już od 17.12.2020 ale boje się, że dla Polaków będzie zakaz wjazdu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to Solden w terminie 12-19 grudnia. Na ten moment wszystkie ośrodki w Otztal zapowiedziały start na 11 grudnia. Mam nadzieję, że tego nie przełożą, na ten moment wjazd jest możliwy bez ograniczeń. Pewnie więcej będzie wiadomo im bliżej 6 grudnia kiedy dowiemy się czy czasem lockdown nie zostanie przedłużony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dezext napisał:

Nie boje się o Włochy, wczoraj widziałem info że myślą o uchylaniu obostrzeń, testują na masową skalę ponad 200tys testów dziennie i nie ma strasznej liczby chorych. podobno sezon narciarski jest coraz bardziej realny już od 17.12.2020 ale boje się, że dla Polaków będzie zakaz wjazdu. 

Jeszcze tydzień i dwa tygodnie temu nastroje i nadzieje na sezon wydawały się być bardzo marne, ale skoro zaczyna się - oby - powoli wypłaszczać to nadzieja jest.

Na całkiem normalny sezon i tak nie ma co liczyć. Będzie bardzo dużo zakazów i nakazów, byleby tylko wpuszczali zwykłych niedzielnych amatorów na stok.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ziemowit napisał:

Jeszcze tydzień i dwa tygodnie temu nastroje i nadzieje na sezon wydawały się być bardzo marne, ale skoro zaczyna się - oby - powoli wypłaszczać to nadzieja jest.

Na całkiem normalny sezon i tak nie ma co liczyć. Będzie bardzo dużo zakazów i nakazów, byleby tylko wpuszczali zwykłych niedzielnych amatorów na stok.

 

Nakazy maj być takie ze w kolejkach do wyciągów, na wyciągach i gondolach maski (zawsze jedzę w kominiarce więc bez problemu) i w knajpach dodatkowo też. 

O obostrzenia się nie boję niech będą, i słusznie! (wczoraj byłem na pogrzebie kolegi 34lata tylko COvid i żadne dodatkowe choroby :( )  ważne żeby była możliwość wjechania do Włoch i jeżdżenia. Nic więcej nie oczekuje, Nawet mogą pozamykać restauracje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dezext napisał:

O obostrzenia się nie boję niech będą, i słusznie! (wczoraj byłem na pogrzebie kolegi 34lata tylko COvid i żadne dodatkowe choroby :( )  ważne żeby była możliwość wjechania do Włoch i jeżdżenia. Nic więcej nie oczekuje, Nawet mogą pozamykać restauracje. 

34 to bardzo młodo... jeździń na nartach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Rezerwuję bezpośrednio u właściciela kwatery, do którego jeździmy już od dwóch lat. Jak w sumie wychodzi kilkadziesiąt dni w roku, to relacje są wzorowe. 

Kilkadziesiąt dni w roku😲- tylko pozazdrościć takich możliwości czasowych i finansowych😁.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...