Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dlatego. Nic się nie dzieje.

Dla przykładu - w moim kościele jest ograniczenie do 77 osób. Na ostatniej mszy liczyłem osoby, doszedłem do 200 i przestałem liczyć. W autobusie ludzie siedzą nawet na miejscach wykluczonych z użytkowania. W sklepie nikt nie przestrzega odstępu 1,5 m, jeden dugiemu sapie na plecy, z tego co piąta osoba nie ma maseczki w ogóle, itd. 

Ja wiem, że takich lamentujących jak ja jest wielu, ale jak dzisiaj nieoficjalnie piszą, że hotele i stoki będą zamknięte o kolejny miesiąc, to mi się odechciewa. Moja 10-letnia córka już potrzebuje pomocy psychologa, a ostatni raz wyjechalem z rodzina z domu dłuzej niż na 3 dni w lutym zeszłego roku. Młodsza corka też juz przejawia odchylenia od normy. Przestrzegałem rygorystycznie zasad wprowadzanych w związku z pandemią, ale psychicznie już się nie da.

Boxa na dach mogę załadowac w każdej chwili, problem jest jednak ze spaniem. A na wyjazd do Szwajcarii niestety mnie nie stać...

  • Like 2
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Slavko napisał:

Boxa na dach mogę załadowac w każdej chwili, problem jest jednak ze spaniem. A na wyjazd do Szwajcarii niestety mnie nie stać...

Pisałem przed chwila do znajomych jak z kwaterami w Kazimierzu Dolnym-odp. wszyscy wynajmują . Stok również działa ,śniegu masa . Wiec, nie narzekaj bo w PL da radę gdzieś pojeździć . Jak masz problem z kwaterami to napisz na Priv wyślę Ci namiary . 
 

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Slavko napisał:

Boxa na dach mogę załadowac w każdej chwili, problem jest jednak ze spaniem. A na wyjazd do Szwajcarii niestety mnie nie stać...

W Polsce normalnie ogarniesz nocleg. Działa tak 1/3.

Jak nie chcesz Szwajcarii to zostaje Ci jeszcze Czarnogóra i Bułgaria bez testów. 

Na Ukrainie ośrodki działają pełną parą, lockdown się tam skończył 24 stycznia. Wracając z Ukrainy nie ma się kwarantanny, m.in. jeśli ma się pod opieką dziecko w wieku szkolnym.

 

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Slavko napisał:

No właśnie dlatego. Nic się nie dzieje.

Dla przykładu - w moim kościele jest ograniczenie do 77 osób.

Z księdzem i ministrantem włącznie?

Wydaje mi się, że ten opór wobec narciarstwa wywodzi się z tego, ze dla decydentów jest to działalność w pewnym sensie marginalna, działalność z którą można jak najbardziej ograniczyć. To tak jakbym np był odpowiedzialny za ograniczenia w innych dziedzinach, z pewnością nie miałbym wiekszych  obiekcji zakazując  wedkarstwa, paralotniarstwa wraz ze spadochroniarstwem, wspinaczki wysokogórskiej czy kajakarstwa i pontoniarstwa. Ich narciarstwo nie grzeje ani nie ziębi, ot cała prawda. A tak przy okazji, gdy szerzej popatrzymy na ten rodzaj aktywnoścci, wiąże się on z; noclegami, gastronomia, przemieszczaniem. W każdym z tych  elementów wystepuje zagrożenie kontaktu i zarażenia. No ale moze cos się w najblizszym czasie zmieni, choćby dopuszczenie działalności wyciagów dla miejscowej klienteli, takiej bez noclegów? Moze?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bumer napisał:

Z księdzem i ministrantem włącznie?

Wydaje mi się, że ten opór wobec narciarstwa wywodzi się z tego, ze dla decydentów jest to działalność w pewnym sensie marginalna, działalność z którą można jak najbardziej ograniczyć. To tak jakbym np był odpowiedzialny za ograniczenia w innych dziedzinach, z pewnością nie miałbym wiekszych  obiekcji zakazując  wedkarstwa, paralotniarstwa wraz ze spadochroniarstwem, wspinaczki wysokogórskiej czy kajakarstwa i pontoniarstwa. Ich narciarstwo nie grzeje ani nie ziębi, ot cała prawda. A tak przy okazji, gdy szerzej popatrzymy na ten rodzaj aktywnoścci, wiąże się on z; noclegami, gastronomia, przemieszczaniem. W każdym z tych  elementów wystepuje zagrożenie kontaktu i zarażenia. No ale moze cos się w najblizszym czasie zmieni, choćby dopuszczenie działalności wyciagów dla miejscowej klienteli, takiej bez noclegów? Moze?

Jeśli Ty oraz władza myślicie że te działalności są marginalne, to jesteście IDIOTAMI. Nie tłumacz tak władzy, tylko napisz że to debile.

To wszystko co podałeś, to są konkretne firmy, które nie mają przychodów, nie zapłacą podatku VAT etc. To jest dramat dla ludzi, dla gospodarki i państwa.

Nad każdym zamknięciem władza powinna się bardzo dokładnie pochylić, skonsultować  i zastanowić. Każde ograniczenie to jest dramat dla ludzi, którzy z tego żyją.

Edytowane przez MarioJ
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bumer napisał:

Z księdzem i ministrantem włącznie?

Wydaje mi się, że ten opór wobec narciarstwa wywodzi się z tego, ze dla decydentów jest to działalność w pewnym sensie marginalna, 

Narciarstwo w Polsce jest działalnością marginalną? Mam nadzieję, że to nie jest Twoje zdanie, tylko próbujesz zrozumieć co myślą decydenci...

@Victor - dziękuję z ainfo. Co prawda Kazimierz Dolny nie był przeze mnie rozapatrywany, ale będę miał to na uwadze.

@Gerald - też dzięki ale to jednak daleko... Myślałem o krajowym wypadzie. Zawitam chyba do Tylicza i tyle :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bumer napisał:

z pewnością nie miałbym wiekszych  obiekcji zakazując  wedkarstwa,

..no ..to by raczej nie przeszło ...zbyt dużo pieniędzy i zbyt duże powiazanie ze skarbem państwa>>

Polski Związek Wędkarski gospodaruje na ponad 219 tys. ha wód. W stosunku do całego areału wód śródlądowych w kraju, w dyspozycji PZW jest około 35% ich powierzchni. PZW użytkuje 66% całej powierzchni wód płynących (rzeki), 84% powierzchni zbiorników zaporowych i 26% ogólnej powierzchni jezior.

..na to wszystko loży 600tys członków PZW ... nikt nie pozwoli się odciąć od takiej kasy

ale faktycznie mniej masowe sporty i aktywności nie obchodzą nikogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Szwajcarii, wszystkie służby (np. obsługa gondoli, konduktor) zachowują się jak policjanci. Jak nie masz maseczki, natychmiastowa reakcja. Hotel, w którym mieszkałem, ma naloty policji, czy reżim sanitarny, jest zachowany. Kierowcy autobusów cały czas w maseczkach, konduktor w maseczce.

Jak się zdarzy jakieś ognisko, to zamknięcie hotelu na 2-3 tygodnie, wszyscy do kwarantanny a reszta działa nadal.

Tak to powinno działać.

  • Like 9
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MarioJ napisał:

Byłem w Szwajcarii, wszystkie służby (np. obsługa gondoli, konduktor) zachowują się jak policjanci. Jak nie masz maseczki, natychmiastowa reakcja. Hotel, w którym mieszkałem, ma naloty policji, czy reżim sanitarny, jest zachowany. Kierowcy autobusów cały czas w maseczkach, konduktor w maseczce.

..no tak a "nasi geniusze" działają od "d..." strony - uwalili wyciągi żeby nikt do hoteli nie przyjechał zamiast egzekwować obostrzenia które sami wprowadzili na hotelarstwo w grudniu.

Swoja droga szczytem hipokryzji jest tłumaczenie ludziom ze przecież Niemcy tak robią - jednocześnie plując na Niemcy od dawna przy każdej okazji.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

Byłem w Szwajcarii, wszystkie służby (np. obsługa gondoli, konduktor) zachowują się jak policjanci. Jak nie masz maseczki, natychmiastowa reakcja. Hotel, w którym mieszkałem, ma naloty policji, czy reżim sanitarny, jest zachowany. Kierowcy autobusów cały czas w maseczkach, konduktor w maseczce.

Jak się zdarzy jakieś ognisko, to zamknięcie hotelu na 2-3 tygodnie, wszyscy do kwarantanny a reszta działa nadal.

Tak to powinno działać.

No a u nas się chwalą, że pogonili ze stoku policję... I co uważasz, że w tej Szwajcarii było by to realne? To samo w innych miejscach gdzie robi się wszystko by ośmieszyć tych, którzy wykonują swoją pracę. Chcieliście narty na Słowacji tylko gdzie jak wszystko pozamykane a by wyjść nawet do sklepu trzeba mieć pozytywny wynik testu. Uczepiliście się tej Szwajcarii a to faktycznie jest wyspa w tym całym Europejskim bagnie. W Niemczech czy każdym innym kraju pod taki wyciąg w Koninkach przyjechało by kilka radiowozów zawinęło zarówno tych co szusują jak i właściciela a jak by się stawiał to dostał by pałą. U nas panuje coś na wzór modelu Szwedzkiego i jeszcze jest narzekanie. 

A branża narciarska faktycznie jest marginesem w gospodarce. Można by to zamknąć na amen i po roku max dwóch budżet kraju nawet by nie drgnął z tego powodu. Pomijam ile odchodzi tutaj lewizny i oni o tym wiedzą i też to trzeba uwzględnić. Targi i cały około targowy biznes nie działa już rok a tu dopiero idzie kasy i ilu jest zatrudnionych ludzi. Nikt się nimi nie przejmuje a widoki na przyszłość są marne. Naprawdę śmieszni jesteście i tyle. W tej chwili zaczyna się dramat małych firm, sklepów, serwisów w branży rowerowej. Co zarobili w ubiegłym roku za chwilę stracą z nawiązką. Rozkładają ręce bo co mają zrobić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hextor napisał:

BTW wydało się, że nie trzeba zadnych restrykcji przestrzegać, bo sądu utrwalaja wszystkie kary jak leci. Coś mi się wydaje, że w Szwajcarii jak zawalisz to się nie wywiniesz i trzeba płacić. 

W Szwajcarii jest tak jak ktoś wyżej napisał. Każdy jest policjantem. Jak przejedziesz w Szwajcarii przez czerwone światło to gościu z Tobą może (i często tak robi) zadzwonić na Policję i dostajesz mandat z donosu społecznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się przeklnąć ale nie wypada.

Teraz przyjdzie sprawdzić wiarygodność tych co od dłuższego czasu mówią że isę otworzą. Najpierw od 18-stycznia, teraz od 1 lutego.

Ciekawe czy starczy determinacji i odwagi czy znowu ogłoszą, że się otwierają od 15 lutego. Trzymam kciuki.

Czy znajdzie się buntownik w dolnośląskim?

W Beskidy na 1 dzień nie pojadę, na dłużej do ośrodka z 1 trasą to byłaby desperacja i masochizm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, izydar napisał:

na dłużej do ośrodka z 1 trasą to byłaby desperacja i masochizm :)

Zacznij się uczyć jeździć. Wtedy nawet cały tydzień na jednej trasie nabierze sensu. Każdy skręt może być inny a z każdym dniem lepszy.

Jak tylko lecisz w dół to faktycznie po 1h się nudzi.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawelb91 napisał:


Hmmm, jakby Szczyrk nie przeszedł modernizacji to mógłby ruszyć od 1 lutego??? 🤔

 

Niech postawią kilka eksponatów z nartami przy górnej stacji i będę cykl edukacyjny jak się jeździło kiedyś a jak teraz 😄 muzeum jak znalazł.

Oczywiście trzeba wypróbować samemu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spiochu napisał:

Zacznij się uczyć jeździć. Wtedy nawet cały tydzień na jednej trasie nabierze sensu. Każdy skręt może być inny a z każdym dniem lepszy.

Jak tylko lecisz w dół to faktycznie po 1h się nudzi.

 

Zawsze z podziwem patrzę jak można ocenić umiejętności narciarskie na podstawie 1 zdania napisanego na forum.

Zostawię przestrzeń dla Ciebie mistrzu. Szalej ile dusza zapragnie, nie będę Ci zawadzał.

Minimalizm w pełnej postaci nie dla mnie. Mam tu na myśli przede wszystkim to co już w tej chwili jest otwarte.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja byłem chyba w pon w Koninkach na zakończenie mojego nartowania w tym roku to stacja chodziła na max 30%. Co dzień więcej ludzi a dziś kolejka była za tą tabliczkę jak się kończy stok. Jak tak dalej pójdzie to gość zarobi tyle kasy co przez kilka ostatnich lat razem wzięte.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...