Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie stacje:

- Wynegocjowaliście przed zimą protokoły sanitarne, stosowaliście się do nich, mieliście codzienne kontrole?

Zamknięto Was!

- Liczyliście na otwarcie od 18 stycznia?

Zamknięto Was nadal!

- Pisaliście listy z argumentami, zasadnymi, racjonalnymi, śnieżyliście trasy i liczyliście na otwarcie od 1 lutego?

Zamknięto Was nadal!

- Teraz liczycie na otwarcie od 15 lutego?

Naprawdę?

Proponuję pobudkę! Już świta od dawna.

No tak, najważniejszy jest dialog, w końcu zakładamy, że rozmawiamy z poważnymi i działającymi dla "naszego dobra" ludzi!

To są ostatnie dni, kiedy to są Wasze dobra!

 

Drogie Koleżanki i Koledzy z tego forum:

- A podobno to ja zostałem tu nazwany oszołomem, podobno przesadzam, podobno moje posty są niemiłe?

 

Koniec sezonu.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Author napisał:

Dokładnie tak. Ja byłem chyba w pon w Koninkach na zakończenie mojego nartowania w tym roku to stacja chodziła na max 30%. Co dzień więcej ludzi a dziś kolejka była za tą tabliczkę jak się kończy stok. Jak tak dalej pójdzie to gość zarobi tyle kasy co przez kilka ostatnich lat razem wzięte.  

Dokładnie. Wyciąg małej przepustowości, a zrobił sobie reklamę, że hej.

Jest jedyny w okolicy. Przypuszczam, że zarobi więcej niż wszelkie tarcze razem wzięte, a ryzyko... Cóż, najwyżej zapłaci 30.000 zł, o ile to w ogóle zasądzą, co jest wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja umiera ostatnia. Honor Dolnego Śląska uratowany.

Zieleniec staruje z edukacyjnymi zajęciami na stoku od soboty.

Czarnagora, Sudety lift, Karpaczskiarena - co z wami? Pobudka.

Oby wytrwali w postaniowieniu - idąc za radą Spiocha wezmę udział w szkoleniu, co mi tam :) niech ma chłop satysfakcję.

A tym czasem w niedzielę premiera na skiturach w Szklarskiej.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Dokładnie. Wyciąg małej przepustowości, a zrobił sobie reklamę, że hej.

Jest jedyny w okolicy. Przypuszczam, że zarobi więcej niż wszelkie tarcze razem wzięte, a ryzyko... Cóż, najwyżej zapłaci 30.000 zł, o ile to w ogóle zasądzą, co jest wątpliwe.

..i tu aż się prosi zacytować głośną ostatnimi czasy wypowiedz Andrzeja Piasecznego  🙂...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarioJ napisał:

Jeśli Ty oraz władza myślicie że te działalności są marginalne, to jesteście IDIOTAMI. Nie tłumacz tak władzy, tylko napisz że to debile.

To wszystko co podałeś, to są konkretne firmy, które nie mają przychodów, nie zapłacą podatku VAT etc. To jest dramat dla ludzi, dla gospodarki i państwa.

Nad każdym zamknięciem władza powinna się bardzo dokładnie pochylić, skonsultować  i zastanowić. Każde ograniczenie to jest dramat dla ludzi, którzy z tego żyją.

ostatnio rozmawiałem z kilkoma ludźmi dla których zima to zło konieczne, narty znają tylko ze skoków Małysza i Stocha. Mówili, że jeden sezon bez nart to chyba możemy wytrzymać... tak więc, no tak to wygląda. Brak nart dotyczy narciarzy (brak rozrywki, itp) + biznes z tego żyjący (totalny dramat życiowy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

A kare może dostać tylko właściciel czy Ci co jada na nartach też? 

Właściciel.

Klientów mogą ..., nic nie mogą. Nie ma zakazu jazdy na nartach, jest zakaz (choć wątpliwy prawnie) prowadzenia takiej działalności (wskazany kod PKD).

Oczywiście jeśliby policja była złośliwa, będzie prowadziła akcję zastraszania i legitymowania, to wielu może wystraszyć.

Ale - powtarzam - klienci nie łamią żadnego prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

A kare może dostać tylko właściciel czy Ci co jada na nartach też? 

W Koninkach to już jest w ogóle zabawnie. Policja ponoć kogoś tam wylegitymowała na stoku, i tyle. Jeśli to rutynowa kontrola, to mają prawo. Ale jeśli za to że ktoś korzysta ze stoku to nie. W Koninkach stok to tak naprawdę ogólnodostępna nartostrada, właściciel nigdy nie podpisał umowy z Gorczańskim PN do którego należy teren. 

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gerald napisał:

W Polsce normalnie ogarniesz nocleg. Działa tak 1/3.

Jak nie chcesz Szwajcarii to zostaje Ci jeszcze Czarnogóra i Bułgaria bez testów. 

Na Ukrainie ośrodki działają pełną parą, lockdown się tam skończył 24 stycznia. Wracając z Ukrainy nie ma się kwarantanny, m.in. jeśli ma się pod opieką dziecko w wieku szkolnym.

 

Jeśli ktoś był w Czarnogórze albo Bułgarii w tym sezonie to niech napisze parę słów co, jak i gdzie. Może być na priv.

Edytowane przez Sławek Nikt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Jeśli ktoś był w Czarnogórze albo Bułgarii w tym sezonie to niech napisze parę słów co, jak i gdzie. Może być na priv.

A ty dasz minusa gdy  coś z faktów czy opisu się tobie nie spodoba, tak?  Zastanów się co robisz za tą klawiaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość stoków narciarskich pod znakiem zapytania

- To jest dla nas koniec sezonu - tak podsumował dla Interii decyzję rządu utrzymującą zamknięcie stoków Paweł Nowobilski z Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska, największej stacji narciarskiej na Podhalu...


Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-przyszlosc-stokow-narciarskich-pod-znakiem-zapytania,nId,5015398#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, krzysio1226 said:

O ile się nie mylę to dodali to wydarzenie 2 tyg temu :( jedyna stacja która skomentowała sytuację to NO. I nie wiem czy była to pozytywna wiadomość. 

 

25 minutes ago, WojtekM said:

 

ZG i Skolnity dodały następujące wydarzenia na FB:

Bez tytułu.png

To są wydrzenia założone po konferecji prasowej Wiślańskiego Skipassu z przed dwóch tygodni, tak jak pisał @krzysio1226, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, izydar napisał:

 

Zawsze z podziwem patrzę jak można ocenić umiejętności narciarskie na podstawie 1 zdania napisanego na forum.

Zostawię przestrzeń dla Ciebie mistrzu. Szalej ile dusza zapragnie, nie będę Ci zawadzał.

Minimalizm w pełnej postaci nie dla mnie. Mam tu na myśli przede wszystkim to co już w tej chwili jest otwarte.

Skąd przyszło Ci do głowy, że oceniam Twoje umiejętności?

Uczyć możesz się na każdym poziomie. Ja się uczę już 20 lat i zamierzam to kontynuować przez kolejne dziesięciolecia.

Jeśli zainteresujesz się doskonaleniem, jazda stanie się ciekawsza, bardziej urozmaicona i w zasadzie nigdy nie będziesz się nudził. Możliwości rozwoju też są nieskończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, janosik1982 napisał:

Zieleniec ski od 30.01 otwarty

To bohaterowie, nie żartuję, jeśli naprawdę otworzą.

Narty to mnóstwo wypadków (skręcenia, złamania, zderzenia). Stacja musi, wręcz musi mieć ubezpieczenie od OC. A tu ryzyko ubezpieczeniowe jest ogromne.

No cóż, są dwa wyjścia, oba trudne:

a) działać na tzw. nielegalu, a potem udowadniać, że to legal, a rząd działa nielegalnie;

b) ogłosić koniec na ten sezon, zwolnić ludzi i niech idą po zasiłki do Mateusza (przecież obiecał?), ale stacja nie może sobie pozwolić na dalsze straty i robienie kosztów. Do tego zwinąć armaty i schować ratraki do garaży.

Chyba że (wiem, żartuję), rząd naprawdę w pełni pokryje te straty tarczami?

Cieszę się, że to nie moje decyzje. Ja tylko straciłem na tym, że sobie nie pojeżdżę i nie zarobię paru złotych na nauce jazdy dzieci i (od przypadku) dorosłych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ppown napisał:

Niech postawią kilka eksponatów z nartami przy górnej stacji i będę cykl edukacyjny jak się jeździło kiedyś a jak teraz 😄 muzeum jak znalazł.

Oczywiście trzeba wypróbować samemu ;)

Szkoda, że Szczyrk zmodernizowali, przecież to było MUZEUM NARCIARSTWA.

Bilety na zwiedzanie i by jechali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krakus81 napisał:

ostatnio rozmawiałem z kilkoma ludźmi dla których zima to zło konieczne, narty znają tylko ze skoków Małysza i Stocha. Mówili, że jeden sezon bez nart to chyba możemy wytrzymać... tak więc, no tak to wygląda. Brak nart dotyczy narciarzy (brak rozrywki, itp) + biznes z tego żyjący (totalny dramat życiowy). 

Zgadza się, taka jest powszechna opinia, zwłaszcza ludzi starszych, niemniej - przypatrz się - ludzi chcących żyć aktywnie w Polsce przybywa w tempie geometrycznym.

Te kolejki w Szczyrku 2 zimy temu, czy te kolejki na Śnieżkę albo te gołe wejścia zimą na Babią to z jednej strony "szturm januszy", ale z drugiej można to odebrać bardzo pozytywnie: ludzie szukają ruchu, powietrza, gór, choć chcieliby od razu jak Bargiel zjechać z K2.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...