Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, srwer napisał:

jeszcze nowa osada

Screenshot_2022-12-13-22-19-00-634_org.mozilla.firefox.jpg

To bardzo dobra wiadomość. Nie lubię (osobiście, bo wielu lubi) tej stacji i tego "stołu", ale oni fantastycznie odciągają ludzi z innych wyciągów w Wiśle. Nigdy nie rozumiałem ich sukcesu frekwencyjnego, ale to DZIAŁA!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Groń startuje jutro.

Oto rozwiązanie poniedziałkowego rebusu. Odpowiadamy na masę Waszych ostatnich pytań:
TAK, otwieramy

TAK, będą czynne dwie koleje, 
TAK, jest dużo śniegu, 

TAK nadal ratrakujemy stoki dwa razy dziennie (NOWOŚĆ: wieczorna jazda od 17:00)

319686760_548591866828984_5742350990260600912_n.thumb.png.c566618b278d39627aa921912aa13a79.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Plywak napisał:

Tylko dziś taki mróz :) 

Jakiś czas temu mierzyłem czas wyjazdu w Koninkach był coś koło 8 min. W Myślenicach, mimo krótszej trasy nie bylo wiele mniej.

Kurde, zapamiętałem sobie że 15 minut, ale może mi się pochrzaniło z jednoosobówką w Myślenicach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przynajmniej nikt się na niesprzyjającą pogodę powoływać nie może. Chyba od 2010 r. tyle śniegu w grudniu nie było. Działa to bardziej na zasadzie, czy chciało się przyłożyć do roboty, czy też z pewnych względów nie i dopiero najazd świąteczny będzie właściwą mobilizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemekc1 napisał:

To jest stan naśnieżania na dzisiaj, a otwarcie za 3 dni.

Przeczytaj komunikat - w piątek na otwarcie tylko to co pisałem, w sobotę jeszcze 4 do soliska.

 

https://www.szczyrkowski.pl/resort/komunikaty-narciarskie

 

Edytowane przez Mark Cane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mark Cane napisał:

Niby człowiek wiedział, a jednak się trochę łudził 😉

A czego się spodziewaliście  ? Jak na początek w połowie grudnia to bardzo dobrze to wygląda. Wiadome, że priorytetem dla nich są narciarze którzy przyjadą od świąt. Trasy pod gondola rusza zgodnie ze startem jazd wieczornych. Na Skrzycznem czynna czarna do Jaworzyny, zjazd od Małego do Soliska też jest bardzo fajny wiec jest gdzie pokręcić. A marudy mogą jechac na dziesiątki otwartych tras np do Wisły  😜

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne orczyki nieczynne, jazda od 9:00 do 14:30😐

Piątek 16 grudnia będzie pierwszym dniem dostępności tras narciarskich ośrodka na Skrzycznem w sezonie zimowym 2022/2023.

Na inaugurację funkcjonowania Ośrodka czynne będą 2 trasy:
 Ondraszek na odcinku do Jaworzyny
 FIS na odcinku do Jaworzyny

O godzinie 9:00 możliwy będzie pierwszy wyjazd koleją linową z dolnej stacji w Szczyrku. Ostatni zjazd ze Skrzycznego na Jaworzynę wyznaczono na godz. 15:00. O godz. 14:30 ostatni wjazd z Jaworzyny na Skrzyczne.

FB_IMG_1671030032936.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hgx126 napisał:

I tak to jest w tym momencie najlepiej w Polsce. Fis i Solisko biją na głowę wszystkie te traski w beskidach.

Dokładnie, brak konkurencji robi swoje 😊 otworzą jedna lub dwie trasy i zawsze mogą się chwalić ze to najwięcej w okolicy 😉

P.S. ja jednak cały czas mam w głowie te szumne zapowiedzi w momencie jak inwestowano w nową infrastrukturę w SMR, że z nowym systemem naśnieżania to wystarczą 3-4 dni mrozu i 70-80 % tras można otwierac 😉 dlatego teraz zawsze pozostaje niedosyt. Mam wrażenie, że ośrodek działa z zaciągniętym hamulcem ręcznym.... którym chyba jest rachunek ekonomiczny ... taka nasza rzeczywistość 😊

Edytowane przez Mark Cane
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Rusin Ski razem z  @marekbtl zaliczyliśmy w warunkach do jazdy niemal niebiańskich...Było fajnie, równo, pusto.....nawet leniwa zazwyczaj kanapa okazywała sie momentami zbyt szybka żeby się nagadać :).. 

IMG_0557.thumb.jpg.d284a1dde99b55bff1974d9febaea949.jpg

IMG_0552.thumb.jpg.7d5ecbd8a04c17634aa76b2c9cac0237.jpg

IMG_0553.thumb.jpg.a592356f212a449d1029525117fdd6d8.jpg

Test który miał być przeprowadzony w Białce w weekend został przeprowadzony dziś ...;).. zwycięzca był jeden

IMG_0559.thumb.jpg.c8d454e256713795ad3156de5c490b57.jpg

  • Like 12
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Lexi napisał:

Dziś Rusin Ski razem z  @marekbtl zaliczyliśmy w warunkach do jazdy niemal niebiańskich...Było fajnie, równo, pusto.....nawet leniwa zazwyczaj kanapa okazywała sie momentami zbyt szybka żeby się nagadać :).. 

IMG_0557.thumb.jpg.d284a1dde99b55bff1974d9febaea949.jpg

IMG_0552.thumb.jpg.7d5ecbd8a04c17634aa76b2c9cac0237.jpg

IMG_0553.thumb.jpg.a592356f212a449d1029525117fdd6d8.jpg

Test który miał być przeprowadzony w Białce w weekend został przeprowadzony dziś ...;).. zwycięzca był jeden

IMG_0559.thumb.jpg.c8d454e256713795ad3156de5c490b57.jpg

Cześć

@Lexi bardzo dziękuję za wspólną jazdę, pogaduchy na kanapie (dzięki Bogu jest wolna - bo chyba byśmy się zajeździli na śmierć) i oczywiście możliwość PRZETESTOWANIA (ogólnie nielubiane słowo) sprzętu. Na szczęście skorupy mamy te same i wymiana następowała szybciutko. Waruneczki - brakło słoneczka - bo śnieg - Alpejski. Góra delikatna a pod spodem twardo. Wybór chyba udany - wszędzie indziej (Białka, Litwinka) goniła mgła - do nas zawitała może na 15-20min. Byliśmy pierwsi na stoku. Generalnie bardzo mało ludzi - stok częściowo otwarty, ale ludzi garstka - może dwie garstki (zresztą na zdjęciach widać, że szału nie było z obłożeniem) - można było w kółko jeździć, no i tak było.

Test - Lexi wytargał z bagażnika dwa swoje najnowsze nabytki - Kastle RX 12 SL (165) oraz Salomon S-Force Bold 177 (80 pod butem). Zacznę od Salomonów - kiedyś jeździłem na Nordicach jakichś RB 80 czy coś - wrażenia słabe, jakieś takie niemrawe - być może mentalnie byłem nieprzygotowany. Tutaj moja opinia - bardzo solidne narty, szybkie, nawet chętne do skrętów i fajnie można na nich zacieśniać skręty. Taka deska do jazdy całodziennej i chyba po wszystkim. Szkoda, że dzisiaj (a może i dobrze) warunki praktycznie cały dzień były idealne, bo nie dało się pojechać w gorszych warunkach i sprawdzić czy ta szerokość coś daje. Kastle RX 12 SL (165cm) - no tutaj przesiadka z mojego Atomica SL - to był jakiś dramat człowieka na stoku. Atomic to dobra, nawet bardzo dobra narta, ale Kastle (mimo iż ten kleks na dziobie nie jest w moim guście) są ZAJEBISTE. Niesamowita różnica - narta mega stabilna, bardzo chętna do skrętów i zacieśnianie robi się intuicyjnie. Moje są 159cm - nie wiem czy te parę centymetrów ma znaczenie - być może tak. Ale finał finałów - Kastle są poszukiwane na gwałt :), nawet ten czerwony kleks już jest w moim guście.

Jeszcze raz dziękuję @Lexi za super spędzony czas i rozmowy (wolna kanapa ma też swoje plusy), mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieli razem okazję poszusować i mimo w przeszłości jakichś sprzeczek na forum, to w realu jest zupełnie inaczej, zatem Drodzy Forumowicze - troszkę śmiałości - poznałem parę osób z forum i naprawdę wszyscy z nich to ludzie na poziomie.

pozdrawiam i do zobaczenia na stoku

ps. Ja odbiłem dniówkę 9.00-16.00 z półgodzinną przerwą na kawę, ciacho i ........ gołąbki z baraniną - którą nota bene bardzo lubię (to taka góralska odmiana tradycyjnych gołąbków).

 

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/14/2022 at 1:28 PM, Plywak said:

Wiadomo coś kiedy ruszają Koninki, Myślenice i Harbutowice?

Patrząc na kamerki, to Myślenice i Harbutowice naśnieżają. W Koninkach widzę ratrak.

Szklana Góra w Harbutowicach rusza jutro:

Otwarcie 17.12.2022 r. o godz: 9:00

otwarcie-1024x768.jpg

 
Przy wspaniałej zimowej aurze zaczynamy kolejny rozdział tej pięknej historii🙂
Zapraszamy na pierwsze szusowanie już w najbliższą Sobotę 17.12.2022 r. o godzinie 9:00. Czynne będą:
– wyciąg krzesełkowy  (główna trasa)
– wyciąg orczykowy (trasa dla początkujących)
– Instruktorzy tel. 506 200 817
– Wypożyczalnia
– Gastronomia
 
ZAPRASZAMY :D
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...