Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Golgota i Bieńkula też stoją. Możemy sobie narzekać, ale NIE OPŁACA się w PL utrzymywać trudnych stoków. Chcesz pojeździć ostrzej? Jedź w Alpy! Smutne... Ale ekonomicznie nie do podważenia, pewnie tą górą Dzikowca to 5 narciarzy jeździło... A stok wygląda godnie.

Nie trzeba na czarna w Alpy, wystarczy Słowacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W którą stronę tam jest <z górki>???

Jak już będziesz co generalnie odradzam to chyba najlepiej te parę metrów do orczyka polatać bo przy nim prawie nie było czekania. Wcześniej był też poruszony temat cen. Temat zawsze na czasie. Ogólnie zawsze chyba lepiej brać całodniowy. Dziś rano Małe Ciche. Pojechałem ze względu na to, że było po drodze. Wziąłem 2 godziny od 9. Koszt 115 zeta ... za 2 godziny ... Po prostu drogo. Fajnie za to wychodzi Jurgów: 100 zł. za 3 godzinki. I można tam pojeździć, ale jak dla mnie nic nie przebije Kasprowego bo za 229 zeta ma się i Goryczkową i Gąsiennicową i świetne widoki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sławek Nikt napisał:

Wziąłem 2 godziny od 9. Koszt 115 zeta ... za 2 godziny ... Po prostu drogo. Fajnie za to wychodzi Jurgów: 100 zł. za 3 godzinki. I można tam pojeździć

Trzeba było pojechać paręset metrów dalej - jest tam na odludziu orczyk - tani i bez tłoku..doskonała alternatywa ..dobra do szkolenia łączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marekbtl napisał:

W przeciwną niż narciarze jadący na krzesłach. Maciek, jak Ty nic nie wiesz o narciarstwie na poziomie ;)

pozdro

Preludium pytania była już dawno, jak ta stacja powstała, ok 20 lat temu, reakcja mojego syna, wówczas 6-7 lat:

- Tata, tu się nie da rozpędzić!

Wówczas się śmiałem z takiej inwestycji tak: Zbudowano dolną stację, górną stację, wyciąg krzesełkowy, wyrównano trasę, wydano i miliony i wówczas inwestorzy złapali się za głowy:

- Co myśmy zrobili, przecież tu nie ma góry.

Puentę, nie kryję, złośliwą dla mnie dopisało życie: Zbójnicka Kopa, nowa trasa na Jaworzynie Krynickiej, polana na Jaworzynie w Szczyrku. Te inwestycje są, no i są oczekiwane.  I będą się cieszyły frekwencją, podczas gdy Stożek - nie.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławek Nikt napisał:

ale jak dla mnie nic nie przebije Kasprowego bo za 229 zeta ma się i Goryczkową i Gąsiennicową i świetne widoki.

Dlaczego 229zł? Kupowałam online i było 175zł...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę coś od siebie. Jeszcze do 2022 roku nie byłem w ogóle w Alpach. Pojechałem pierwszy raz na koniec pandemii. Najpierw to było raz w sezonie, potem dwa razy, a w tym sezonie będą trzy wypady w Alpy. Jestem z Łodzi, więc kawałeczek dojazdu jest. Zrezygnowałem z sezonówki w TMR, bo walą w kulki z otwieraniem tras. Teraz jeździmy do Szczyrku na jakieś 10 dni w sezonie tylko dlatego, że mamy tutaj swój apartament i córka od zeszłego sezonu zaczęła jeździć na nartach, więc szlifujemy formę na Zbójnickiej oraz trasach 8/10 z Wierchu.

W Alpach wszystko czynne, kolejek do wyciągów brak. Trasy cholernie długie, więc można się pięknie wyjeździć. Kosztowo boli zwłaszcza dojazd, ale całą reszta do ogarnięcia w rozsądnych pieniądzach. U nas ceny w górę, a jakość coraz bardziej w dół. Ceny jedzenia to już kosmos, proste frytki wszędzie 15 zł za 100g. Z paczki 750g przychód 105 zł, a koszty frytek i oleju to max. 20 zł w cenach detalicznych z Biedry. Przebitka ponad 500%. I do tego pewnie koszty są sporo mniejsze bo frytki wielkie paki w niższych hurtowych cenach, a olej wymieniany co 100 porcji? Na innych rzeczach typu kiełbasa z grilla czy piwo to chyba jeszcze większa przebitka jest.

PS. Takich pustek w Szczyrkowskim nie widziałem od reaktywacji TMR. Praktycznie całe dnie na bieżąco do bramek. Podczas ferii śląskich.
 

Edytowane przez ski89
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Wieczorna Jaworzyna. Mocno zmiękczone deszczem podłoże. Ludzi w sam raz. Kilku bezkijkowców ledwie stojących na nartach jeździ na krechę. Śniegu na razie nie brakuje, ale patrząc na przyszłotygodniowy kataklizm w prognozie - lepiej się spieszyć... 

Planuje ruszyć z Jaworzyną bo 5 dowolnych dni mam do wykorzystania, ale chciałem w jakąś sensowną pogodę, na razie czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pawelb91 napisał:

Planuje ruszyć z Jaworzyną bo 5 dowolnych dni mam do wykorzystania, ale chciałem w jakąś sensowną pogodę, na razie czekam...

No to może w marcu się uda. Szykuje się ogólna katastrofa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 22:17, Hextor napisał:

Nosal miał byc do treningów dla zawodowców, a nie dla Januszy co walą dwa piwa i jeżdżą bez kijków. 

Nosala jednak NIE BĘDZIE, bo Polska to STAN UMYSŁU, bo słuchajcie optował za tym TEN PREZYDENT, TEN! A NIE TAMTEN. I tak jest zawsze przy zmianie władzy i niezależnie od koloru/barw politycznych tych woojków z rządu 

W artykule presstytutkowym w Onecie nie zająkneli się o tym, że ten stok miał być dla zawodników, szczególnie juniorów i na zawody, które Zakopane omijają ostatnio. To nie miał być stok dla Januszu i Grażyn. #jprlde

A dodatkowo w Zakopcu rządzi PiS i dlaczego mamy im dać kasę ? Tę naszą demokratyczną forsę. Jak se wybiorą Jagne to wrócimy do tematu 🥴🤦 a kaskę przepalimy na jakieś eventy, jakieś szkolenia w szkołach dla zaprzyjaźnionego fundacji 🙃 po wooj rozwijać infrastrukturę

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Redster napisał:

Dlaczego 229zł? Kupowałam online i było 175zł...

Tylko online równa się stanie w kolejce, chyba, że o czymś nie wiem ... A to aktualnie czyli w sezonie "ferie" się zdarza dość często delikatnie rzecz ujmując ... Poza tym masz oczywiście rację. Kupowanie w necie wychodzi korzystnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Redster napisał:

Dlaczego 229zł? Kupowałam online i było 175zł...

229 PLN, 175 PLN... co za różnica? Tanio jak barszcz! ;) 

A jakie atrakcje za tą cenę? Spokojne krzesło na Goryczkowej gdzie można poczuć prawdziwą zimę i mróz, można popodziwiać widoki zamiast alpejskiej pleksy...

...a jak Ci się znudzi Goryczkowa i chcesz na Gąsienicową wrócić, to trochę wspinaczki w butach narciarskich rozgrzeje stare kości nawet zatwardziałemu TV kanapowiczowi :D 

Same plusy, bardzo tanio i legendarnie.

  • Like 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

229 PLN, 175 PLN... co za różnica? Tanio jak barszcz! ;) 

A jakie atrakcje za tą cenę? Spokojne krzesło na Goryczkowej gdzie można poczuć prawdziwą zimę i mróz, można popodziwiać widoki zamiast alpejskiej pleksy...

...a jak Ci się znudzi Goryczkowa i chcesz na Gąsienicową wrócić, to trochę wspinaczki w butach narciarskich rozgrzeje stare kości nawet zatwardziałemu TV kanapowiczowi :D 

Same plusy, bardzo tanio i legendarnie.

Nie zapominajmy o tym, że aby się dostać na stację wagonika musimy zostawić samochód na prywatnym parkingu u górala i albo dymać kilometr z okładem na piechotę ze sprzętem, albo brać dodatkowo płatnego busa.

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

229 PLN, 175 PLN... co za różnica? Tanio jak barszcz! ;) 

A jakie atrakcje za tą cenę? Spokojne krzesło na Goryczkowej gdzie można poczuć prawdziwą zimę i mróz, można popodziwiać widoki zamiast alpejskiej pleksy...

...a jak Ci się znudzi Goryczkowa i chcesz na Gąsienicową wrócić, to trochę wspinaczki w butach narciarskich rozgrzeje stare kości nawet zatwardziałemu TV kanapowiczowi :D 

Same plusy, bardzo tanio i legendarnie.

Jeszcze chwila, jeszcze chwila, a wyciąg w Goryczkowej się zamknie. Ciekawe czy ktoś wcześniej zginie, czy jednak uda się bez ofiar zgasić światlo. Na realizacje niestety straciłem nadzieję, pomimo tego że w ciągu ostatnich 2 lat wreszcie prawnie wszystko ogarnięto, wystarczyłoby tylko teraz wyłożyć kasę, wybrać wykonawcę i budować. 

Jednak stanie się jak z Nosalem, do zaorania!

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...