Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Jaworzyna dzisiaj,jazda na dolnej dwójce.Pogoda taka,że Tatry widać jak w zasięgu ręki.Mimo mrozu w nocy,tak intensywne nasłonecznienie,że już o 8 30 było miękko.Stok był zrobiony wieczorem,gładko w przeciwieństwie do Rytra,ale za miękko.Bez kolejek,ale trochę gości,głownie szkółek z dziećmi było.Na takie temperatury polecam Szczawnicę i Cieniawę,gdzie słońce dociera bardzo późno...

IMG_20210303_093226.jpg

IMG_20210303_080119.jpg

IMG_20210303_080106.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy w okolicach Zakopane w niedzielę pojeżdżę gdzieś na wyratrakowanej trasie? Czy któryś z ośrodków podobnie jak Słotwiny robi przerwę na ratrakowanie?

Dostrzegłem, że w Myślenicach ratrakują w godzinach 15:00 -17:00 (z ograniczeniami pogodowymi). Czy ktoś wie, czy na ten czas trasy są zamykane i czy to ma sens w niedzielę? Po drodze mam.

Edytowane przez wielofish
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę oczywiście z myślą tylko o Kasprowym na poniedziałek i wtorek, ale jak przyjadę na niedzielę wieczór to warto się gdzieś fajnie rozgrzać.

Z Kasprowym martwią 2 sprawy:

1) Obecnie:

c5eb926e-034b-489f-9142-a2cb61a11991.thumb.JPG.3456c06c735121be09ab788231b746b2.JPG

2) Może wiać i co Białka, Jurgów... nie przepadam.

 

Edytowane przez wielofish
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wielofish napisał:

Jadę oczywiście z myślą tylko o Kasprowym na poniedziałek i wtorek, ale jak przyjadę na niedzielę wieczór to warto się gdzieś fajnie rozgrzać.

Z Kasprowym martwią 2 sprawy:

1) Obecnie:

c5eb926e-034b-489f-9142-a2cb61a11991.thumb.JPG.3456c06c735121be09ab788231b746b2.JPG

2) Może wiać i co Białka, Jurgów... nie przepadam.

 

Jakim "translatorem" to tłumaczyłeś? Aha, oryginalny tekst w jakim języku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Tobie chodzi @Bumer? Nie zrozumiałeś? Wybieram się, aby pojeździć na Kasprowym w poniedziałek i wtorek. To po polsku?
Przyjeżdżam w niedzielę wieczorem i zanim zrealizuję plan (czytaj Kasprowy Wierch), chcę się gdzieś rozgrzać (w sensie sportowym na otwartym i przygotowany stoku) chciałbym gdzieś pojeździć.

Liczę na wskazanie miejsca gdzie warto się udać (o Kasprowy nie pytam - tylko wieczorem w niedzielę, gdzie kto proponuje).

Udało się po Polsku? Pan @Bumer akceptuje?

Edytowane przez wielofish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Myślenic i jedną trasę ratrakują 15:00 - 17:00 i wówczas działa tylko jedna trasa. Tak jest normalnie, ale z uwagi na pogodę (wysokie temperatury) do czwartku włącznie nie planują ratrakowania w ciągu dnia.

W niedziele jednak pewnie skorzystam, chyba, że mnie ktoś z forum jednak będzie chciał od tego odwieść, bo bywają wówczas tłumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wielofish napisał:

Czy ktoś wie czy w okolicach Zakopane w niedzielę pojeżdżę gdzieś na wyratrakowanej trasie? Czy któryś z ośrodków podobnie jak Słotwiny robi przerwę na ratrakowanie?

Kiedyś na wieczorną jazdę ratrakowała Harenda. Ale chyba przy wysokich temperaturach i niezbyt dużej pokrywie śniegu już tego nie robili (czyli tak jak obecnie). 
Sprawdziłem właśnie, w niedziele stacja czynna tylko do 18. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, wielofish said:

W niedziele jednak pewnie skorzystam, chyba, że mnie ktoś z forum jednak będzie chciał od tego odwieść, bo bywają wówczas tłumy?

 

W Myślenicach rzadko bywają tłumy. Na tyle rzadko, że prawie nie zdarza mi się jechać z kimś na krzesełku,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wielofish napisał:

Dzwoniłem do Myślenic i jedną trasę ratrakują 15:00 - 17:00 i wówczas działa tylko jedna trasa. Tak jest normalnie, ale z uwagi na pogodę (wysokie temperatury) do czwartku włącznie nie planują ratrakowania w ciągu dnia.

W niedziele jednak pewnie skorzystam, chyba, że mnie ktoś z forum jednak będzie chciał od tego odwieść, bo bywają wówczas tłumy?

Jest jak pisze @Plywak. Tłumów nie ma tam nigdy, bo jest dosyć stromo. Telefonicznie nie okłamali Cię:). Faktycznie na wieczorną jazdę ratrakują tylko jedną trasę, a druga jest wówczas czynna. Na rozgrzewkę po drodze na Zakopane w sam raz. Stacja jest jakieś 3-4 km od Zakopianki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano wybrałem się z synem na Czarny Groń. Na miejscu byliśmy około 8:30, bus z parkingu, karnet 3 godzinny i rozpoczęliśmy katowanie niebieskiej trasy wzdłuż pomarańczowej kanapy. Junior jest dosyć początkujący, więc fragmentem czerwonej po obieździe lasem jechaliśmy tylko dwa razy - do karczmy na przerwę i żeby zebrać się w drogę powrotną do domu:). Warunki bardzo dobre. Śniegu mają jeszcze bardzo dużo, żadnych przecierek i kamieni. Jeżeli rząd i frekwencja pozwolą, do końca marca powinni działać bez problemu. Warunki typowo wiosenne, dzisiaj kilkanaście stopni na plusie, więc chyba nie muszę pisać wypracowania o mokrym i ciężkim śniegu. Mimo wszystko, w związku z tym, że pogoda w stylu "pełna lampa", a frekwencja niewielka, było super. W tym roku uwagę zwraca naprawdę wypasiony snow park. 

Czarny Groń zawsze daje radę. Jeszcze nigdy nie wyjeżdżałem stąd niezadowolony. 

20210303_093940.thumb.jpg.836025aecd97eaf09f6e90dfa737e12a.jpg20210303_090648_HDR.thumb.jpg.25a3ebf55b5147872a123d4b25b4da7a.jpg20210303_085152_HDR.thumb.jpg.987c07daf98d43d7c45b55979ce6612a.jpg

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy sprytnej sezonówki,którzy mają ducha eksploratora,nie boją się Wschodu i mają auto,mam propozycję okołoweekendową-Ustrzyki Dolne.Propozycja mniej banalna niż Beskid Sądecki,stok na Laworcie extra a na Gromadzyniu przyzwoity,ludzi zawsze mało,trasy dobrze przygotowane i daleko od oszustów,którzy wyciągnęli z Was pieniądze za sezonówkę.

Wystarczy wsiąść w auto w Krakowie i po lekkim nagięciu Prawa o ruchu drogowym  na autostradzie A4  za 3,5 godziny,a więc tyle,ile przeciętnie stoi się w korku na zakopiance lub wjeździe do Szczyrku,jesteście w innym świecie,prawie jak w Bukovelu...

Ja będę ujeżdżał Lawortę w poniedziałek i wtorek,może akurat ktoś zanęcony ....

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tresor napisał:

Rano wybrałem się z synem na Czarny Groń. Na miejscu byliśmy około 8:30, bus z parkingu, karnet 3 godzinny i rozpoczęliśmy katowanie niebieskiej trasy wzdłuż pomarańczowej kanapy. Junior jest dosyć początkujący, więc fragmentem czerwonej po obieździe lasem jechaliśmy tylko dwa razy - do karczmy na przerwę i żeby zebrać się w drogę powrotną do domu:). Warunki bardzo dobre

No z tymi warunkami to nie do końca tak bo stok dzisiaj rano nie był wyratrakowany.Pan przy wyciągu twierdził że ze względu warunki pogodowe.Nie wiem czy rzeczywiście miał racje i jak to jest z tym ratrakowaniem , kiedy się nie da bo za ciepło ?.Nad ranem był mróz więc może zamiast wieczorem powinno się ratrakować rano ?.Pierwszy raz taka sytuacja na Czarnym Groniu

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mstasko napisał:

Nie wiem czy rzeczywiście miał racje i jak to jest z tym ratrakowaniem , kiedy się nie da bo za ciepło ?.Nad ranem był mróz więc może zamiast wieczorem powinno się ratrakować rano ?.Pierwszy raz taka sytuacja na Czarnym Groniu

Właśnie wieczorem żeby poranny mróz ściął wyratrakowany stok, wtedy dłużej wytrzyma w dobrej kondycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Dla posiadaczy sprytnej sezonówki,którzy mają ducha eksploratora,nie boją się Wschodu i mają auto,mam propozycję okołoweekendową-Ustrzyki Dolne.Propozycja mniej banalna niż Beskid Sądecki,stok na Laworcie extra a na Gromadzyniu przyzwoity,ludzi zawsze mało,trasy dobrze przygotowane i daleko od oszustów,którzy wyciągnęli z Was pieniądze za sezonówkę.

Wystarczy wsiąść w auto w Krakowie i po lekkim nagięciu Prawa o ruchu drogowym  na autostradzie A4  za 3,5 godziny,a więc tyle,ile przeciętnie stoi się w korku na zakopiance lub wjeździe do Szczyrku,jesteście w innym świecie,prawie jak w Bukovelu...

Ja będę ujeżdżał Lawortę w poniedziałek i wtorek,może akurat ktoś zanęcony ....

W ramach dodatkowej zachęty (ja niestety  nie dam rady :( )

Laworta  styczeń 2008 (wyjątkowo biedna zima była, a mnie się trafił rajski tydzień - pokój nad grill barem :cool: )

 

2008-01-059p.thumb.jpg.48f76fefa233f4635e0470bcd2474d5c.jpg

2008-01-061p.jpg

Edytowane przez yoss
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mstasko napisał:

No z tymi warunkami to nie do końca tak bo stok dzisiaj rano nie był wyratrakowany.Pan przy wyciągu twierdził że ze względu warunki pogodowe.Nie wiem czy rzeczywiście miał racje i jak to jest z tym ratrakowaniem , kiedy się nie da bo za ciepło ?.Nad ranem był mróz więc może zamiast wieczorem powinno się ratrakować rano ?.Pierwszy raz taka sytuacja na Czarnym Groniu

Dziwne. Na niebieskiej około 9, gdy zacząłem jazdę były spore fragmenty sztruksu, szeroki ślad sztruksu był również na łączniku 2a jeszcze po 10. Może nie ratrakowali tylko czerwonej, choć ona rano też nie wyglądała najgorzej. Dziwna polityka, szczególnie, że Pingwin jest raczej z tych dbających o klienta (w przeciwieństwie do niektórych ze Szczyrku;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Dla posiadaczy sprytnej sezonówki,którzy mają ducha eksploratora,nie boją się Wschodu i mają auto,mam propozycję okołoweekendową-Ustrzyki Dolne.Propozycja mniej banalna niż Beskid Sądecki,stok na Laworcie extra a na Gromadzyniu przyzwoity,ludzi zawsze mało,trasy dobrze przygotowane i daleko od oszustów,którzy wyciągnęli z Was pieniądze za sezonówkę.

Wystarczy wsiąść w auto w Krakowie i po lekkim nagięciu Prawa o ruchu drogowym  na autostradzie A4  za 3,5 godziny,a więc tyle,ile przeciętnie stoi się w korku na zakopiance lub wjeździe do Szczyrku,jesteście w innym świecie,prawie jak w Bukovelu...

Ja będę ujeżdżał Lawortę w poniedziałek i wtorek,może akurat ktoś zanęcony ....

 

Gromadzyń po inwestycji w krzesło, też jest już bardzo przyzwoitą stacją. Fakt, trasa na Laworcie lepsza, tylko to krzesło prosto z muzeum dobija. Można na nim książkę czytać w trakcie jazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Hextor napisał:

Hej wybieram się w przyszłym tygodniu na ferie z rodziną. Szukam stacji z zielona trasa dla córki, niebieska dla syna i czerowna dla mnie i żony. Gdzie teraz najlepiej pojechać? Czarna Góra? Szczyrk? Pilsko? Jaworzyna Krynicka? Karpacz? 

To może Zieleniec? Znajdziecie zróżnicowane trasy od bardzo łatwych do średnio trudnych, a ośrodek w miarę kompaktowy, więc łatwo to ogarnąć logistycznie. Znajomi są aktualnie na miejscu - nie ma ludzi, śniegu jeszcze sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...