Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, marionen napisał:

Nie mogę się jeszcze przyzwyczaić do nowego widoku Śnieżnika...

 

Dzięki za relację.

Nowa wieża widokowa na Śnieżniku daje jeszcze lepszy potencjał do obserwacji... Alp. Śnieżnik to jedyny szczyt w PL, skąd widać to pasmo:

https://dalekieobserwacje.eu/alpy-ze-snieznika-most-wanted/

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinn napisał:

Dzień dobry z rana 

IMG_20211213_095303.jpg

Jak z wyciągu wygląda kwestia zjazdu na sam dół (główną trasą)? Dużo jeszcze brakuje do naśnieżenia?

Drugie pytanko, bo nigdy nie byłem... z Faturki jest przejazd na główną trasę, czy trzeba z buta podchodzić od górnej stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fafek napisał:

Jak z wyciągu wygląda kwestia zjazdu na sam dół (główną trasą)? Dużo jeszcze brakuje do naśnieżenia?

Drugie pytanko, bo nigdy nie byłem... z Faturki jest przejazd na główną trasę, czy trzeba z buta podchodzić od górnej stacji?

Jest przejazd na główną trasę.

Trochę jeszcze brakuje do pełnego nasnieżenia czerwonej, oczywiście zjechałem ale parę rysek na ślizgu jest

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, koliber napisał:

Czantoria tak wcześnie ruszyła? No, to nowość.

I czy ja dobrze widzę? To na niebieskiej trasie lance sypią śniegiem? Wprawdzie zapowiadano naśnieżanie na tej trasie, ale niespecjalnie w nią wierzyłem, bo powtarzała się co roku od jakichś 10 lat. Podobnie jak ta o otwarciu Buczynku w Korbielowie (no, tam "tylko" od 6 lat).

Czantoria postawiła mocno na rozwój systemu śnieżenia. Postawili na armatki i lance światowego lidera i sa tego efekty. Cały team ludzi tam pracujących jest naprawdę zaangażowany i mocno im kibicuję.

Żeby nie odbiegać od tematu; dzisiaj na Podhalu pięknie od rana. O 8mej mocno na minusie i warunki bajeczne, przy minimum ludzi. Po 2h w Olczan Ski, aby zdążyć przed obiadem szybka skiturka w Jurgowie; tam tez ludzi niewiele; czynna jedna trasa, wiec skiturowo gramolilem sie w góry czarna raz i zamknięta czerwona raz drugi, a zjechałem sobie dwa razy po trasie. Super dzień. Przede mną jeszcze 2h popołudniu w Olczan-Ski

 

 

DCBA88D2-C631-4D44-8897-050AD0BC133C.jpeg

0072DD3B-9DA8-4F03-8D85-BA96ED8DF98A.jpeg

3D897022-F4EE-4A07-B408-C2A27B333C69.jpeg

5F47B7CC-65B8-489D-A626-D0CE591C1903.jpeg

AE2FC541-2A6D-48DE-905A-D0B57EA90563.jpeg

7E9DCF8B-1924-4507-A9FC-9E8FE0751483.jpeg

  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pełna lampa. Chwilo trwaj. Czułem się trochę jak chomik na kołowrotku, tyle tych zjazdów i wjazdów kanapą do góry. Trochę brakowało Słotwinki i przejazdu na nią (to duże urozmaicenie). Był dziś też obiad na stoku, z bardzo dobrym jedzeniem (żona obiecała mi szubienicę - za to codzienne ranne wstawanie na urlopie, i dostałem to na co zasłużyłem).

Rano mało ludzi, co było do przewidzenia.

IMG-20211213-084953.jpg

Sztuczny tłok na trasie, na pierwszym planie robi moja córka.

IMG-20211213-100509.jpg

Później, równie pusto.

IMG-20211213-125820.jpg

Pełna lampa (czego nie było w prognozach). 

IMG-20211213-125822.jpg

Słonko, coraz więcej słońca. 

IMG-20211213-110425.jpg

Okoliczne górki za chwilę, przy odrobinie mrozu (dziś cały dzień na minusie), będą przekształcone w trasy narciarskie.

IMG-20211213-103501.jpg

U konkurencji Areny też sporo śniegu.

IMG-20211213-110445.jpg

Było tak.

IMG-20211213-103503.jpg

Chwilo trwaj.

IMG-20211213-120411.jpg

Szubienica od żony, dostałem to na co zasłużyłem. Była przepyszna. Restauracja na dole, ma dobre jedzenie, krótka karta, pizza. Wszystko czego potrzeba (w rozsądnych cenach, czego nie można napisać o każdej knajpie przy naszych stokach - patrz jedna taka na K, od kufla czy Kulfona).

IMG-20211213-110826.jpg

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Wotam,

Ten prywatny, Na stoku, bardzo rzadko jest czynny. A szkoda, trasa dość krótka, ale fajna, i nigdy nie ma tam kolejek ( jak działa 🙂).

Tak to jest, prywaciarz liczy kasę i musi się zgadzać, a na Górniku jak jest warun to otwarte, niezależnie czy jest pełne obciążenie. Od czasu kiedy zamknęli wyciąg Wagony ten koło kościoła (kto go jeszcze pamięta). Dawny wyciąg ŚFUP (obecnie Na Stoku) to najciekawsza opcja zjazdowa w Rzeczce-Sokolcu. To tutaj był pierwszy wyciąg orczykowy (z prawdziwą kotwicą na lince). Wcześniej na Wagonach był orczyk jednoosobowy na sztywnym drewnianym pałąku. I jeszcze wyciąg ŚFUP-owski był pierwszym stokiem w Polsce z naśnieżaniem polskiej produkcji,sami go zaprojektowali i wyprodukowali). Obecny właściciel sprowadził się ze Śląska lub Małopolski. Lepsza trasa w okolicy to Jugów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zacząłem nauki ciąg dalszy. W Kazimierzu wczoraj było naprawdę spoko. Dla mnie jak na pierwszy raz z w tym sezonie wystarczyło, a do 10:30 było w miarę luźno. Naprawdę mało ludzi było gdzieś tak do 9:30 może 10, ale kto by tam na zegarek spoglądał ...

 

IMG_20211212_092459.jpg

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fafek napisał:

Jak z wyciągu wygląda kwestia zjazdu na sam dół (główną trasą)? Dużo jeszcze brakuje do naśnieżenia?

Drugie pytanko, bo nigdy nie byłem... z Faturki jest przejazd na główną trasę, czy trzeba z buta podchodzić od górnej stacji?

Czantoria

Łącznik z Faturki wychodzi wychodzi na czerwoną 1 (poniżej toru saneczkowego)

Czerwona, naśnieżona góra, ścianka i dół -Polana Solisko,  do zaśnieżenia został odcinek środkowy w lesie, czyli potrzebne 3 dni mrozu.

Zjechałem kilka razy czerwoną, ale byłem na to przygotowany sprzętowo, bo nie da się zjechać bez drobnych rys na ślizgach.

Ścianka na 1 z dużym zapasem śniegu.

IMG_20211211_115405.jpg

 

Odcinek środkowy, dobre armatki czekają na mróz.

IMG_20211211_121747.jpg

Czantoria mapa.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moruniek otwierał, a ja zamykałem Arenę. 

Powiem krótko. Takiego warunku jak dzisiaj na wieczornej dawno nie było! Mega śnieg - idealny - jak na pokazówkach z YT. :) 

Zero ludzi, delikatne -3 na blacie. 2,5h jazdy i nogi wchodzą do tyłka. :) 

Pieski (dobermann) gryzą ostro. A tak poważnie - odszczekuję wszystkie negatywne komentarze, które kiedykolwiek napisałem pod adresem nart popularnych/sklepowych. Toż to idealna zabawka! IMHO idealne narty dla 99% narciarzy. Komóry idą na sprzedaż. Nie wiem czy to kwestia Nordici, czy tak bardzo brakowało mi przyjaźniejszej deski po 4 sezonach na serwisówce..? 🙃

IMG_1101.JPG

IMG_1103.JPG

IMG_1104.JPG

IMG_1105.JPG

  • Like 17
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FerraEnzo napisał:

Moruniek otwierał, a ja zamykałem Arenę. 

Powiem krótko. Takiego warunku jak dzisiaj na wieczornej dawno nie było! Mega śnieg - idealny - jak na pokazówkach z YT. :) 

Zero ludzi, delikatne -3 na blacie. 2,5h jazdy i nogi wchodzą do tyłka. :) 

Pieski (dobermann) gryzą ostro. A tak poważnie - odszczekuję wszystkie negatywne komentarze, które kiedykolwiek napisałem pod adresem nart popularnych/sklepowych. Toż to idealna zabawka! IMHO idealne narty dla 99% narciarzy. Komóry idą na sprzedaż. Nie wiem czy to kwestia Nordici, czy tak bardzo brakowało mi przyjaźniejszej deski po 4 sezonach na serwisówce..? 🙃

 

 

 

IMG_1105.JPG

Nordica Spitfire Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco dłuższa relacja ze Słotwin (już po zejściu ze stoku). Pada, ciągle pada śnieg. Sztuczny, z armat, śnieży każdy kto może. W nocy dobre -10, przed 8:00 dalej mróz trzymał. Dopiero po 11:00 zaczęło być na plusie. 

IMG-20211214-090949.jpg

Było widokowo.

IMG-20211214-091653.jpg

Śniegu mają już dużo, dalej go jednak produkują.

IMG-20211214-091211.jpg

I tu też.

IMG-20211214-091324.jpg

Wygląda to efektownie na tle błękitnego nieba.

IMG-20211214-091655.jpg

Armaty działają przy wszystkich zamkniętych trasach.

IMG-20211214-091845.jpg

Chyba za chwilę poszerzą główną trasę (trasy).

IMG-20211214-092223.jpg

A oto moja pociecha, radzi sobie coraz lepiej.

IMG-20211214-095343.jpg

Konkurencja też coś tam śnieżyła.

IMG-20211214-104918.jpg

Ludzi mało, trochę początkujących, trochę kamikadze jeżdżących z góry na krechę i w siatki.

IMG-20211214-113607.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...