Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

5 godzin temu, Wuwu09 napisał:

Wyłączona Golgota to problem, ale nie aż taki, aby nie jechać do Szczyrku. Natomiast to wystarczający aby marudzić na zapchane trasy. Wiem że są inne, tak 1-ka z nowością w postaci bezpiecznego mostu nad ulicą, 7-ka ale też czynna częściowo, 3-ka od Hali Skrzyczeńskiej w dół, to wg mnie najbardziej wymagająca niebieska trasa w Polsce. No ale skoro dało się śnieżyć i ratrakować, to dlaczego akurat nie na 11-tce? Stad w tym roku tylko 440 km w Szczyrku. Szkoda, bo to najbardziej atrakcyjny pod względem urozmaiconych tras ośrodek w Polsce. A to określenie było przed GAT, SON, SMR i dalej po nich będzie.

W kwestii zatłoczonych tras z Twoim argumentem nie sposób się nie zgodzić , udostępnienie/przygotowanie Golgoty i Bieńkuli na pewno rozładowuje nieco tłok. Ale... naśnieżałbym je jako ostatnie. W mojej opinii docelowy Klient ośrodka raczej nie jest użytkownikiem powyższych tras. Przy wyjątkowo niestabilnej zimie priorytetem pewno było naśnieżenie pozostałych ( tras ) a jak wiemy z tym też było różnie. W kwestii urozmaicenia  i ilości tras Szczyrk jest ( jak dla mnie ) zdecydowanym liderem w naszym kraju , szkoda , że tak wyeksponowanym na działanie wiatru. Całkiem dużo przejechałeś przy tej kiepskiej zimie ! My w Szczyrku przejechaliśmy nieco mniej ale stosowaliśmy  w zdecydowanej  większości schemat : 8.30 - 10.30 i do domu. Dlatego przeważają  pozytywne odczucia. Pozdrawiam.

7 minut temu, MrSouvlaki napisał:

udostępnienie/przygotowanie Golgoty i Bieńkuli na pewno rozładowuje nieco tłok

Moje spostrzeżenie z Bieńkuli z zeszłego roku ( zima całkiem fajna, do tego dzialał jeszcze orczyk).Weekend, niedziela, kolejki do kanap i gondoli na 20min. stania,Bieńkulą i orczykiem jeździliśmy na bieżąco, narciarzy 4 w powiewach do 10 :D 

12 minut temu, MrSouvlaki napisał:

w zdecydowanej  większości schemat : 8.30 - 10.30 i do domu

Tak, to faktycznie jest jedyne sensowne rozwiązanie na jazdę w SON w wysokim sezonie :)

• Like 3

22 godziny temu, pasazer85 napisał:

Cześć, witam swojego imiennika ;)

Tak masz rację, tylko zarządca zna swoje priorytety, ale jak dla mnie są jakieś dziwne, nie otwiera trudnych tras, ok, stawia na narciarzy początkujących, rodzinnych, niedzielnych, etc. Ale stanem przygotowania tych tras ,,priorytetowych,, pokazuję, wg.mnie, że tą grupę też ma w du... :/  No sory,świadcząc usługi, priorytetem powinien być klient, ja widzę,że tu priorytetem jest kasa, to chyba ślepa uliczka,czas pokaże...

Przykładem niech będzie otwarcie tego sezonu, 14 grudnia, pojechałem bo miałem sezonówkę, miałem nadzieję,że będzie też otwarta trasa nr2, otwarta była tylko 3b, a liczyli sobie za tą atrakcję 140zł 😝  Dalej,marketing,,na FB to w tym sezonie same kłamstwa... odkąd wrzuciłem ,tam zdjęcia ich własnych tras, dostałem bana na dodawanie zdjęć na ich profilu :P

Nie wiem skąd jesteś, ale z posta wnioskuję,że również masz blisko. Podobnie jak Ty od kilku sezonów byłem w posiadaniu sezonówki, bo wydawało mi się to optymalnym rozwiązaniem, dawała możliwość wypadu na stok praktycznie w dowolnej chwili, ale po tym sezonie poziom mojej irytacji podejściem do klienta tego ośrodka już przekroczył pewną granicę :/ 

Aktualnie poważnie rozważam zakup sezonówki na Pingwina, na Czarny Groń mam równie blisko jak do Szczyrku, Skolnity i Kasina też nie są daleko, do tego ze 2 wyjazdy w Alpy i Skrzyczne z 4 godzinnym karnetem też zrobi robotę. Z tym Skrzycznym to oczywiście codziennie modle się żeby bracia Słowacy trzymali łapska z dala od tej góry...

Cześć ! No stawia na początkujących , rodziny , niedzielnych. Sensowna decyzja zarządzającego. Też niestety jestem jej "ofiarą". W dniach , w których jeździliśmy w Szczyrku nie narzekaliśmy na przygotowanie tras.  Tylko śniegu było miejscami za mało ! Zgodzę się z tym , że 140pln to dużo , szczególnie w kontekście otwartej jednej trasy ale nie chcę wchodzić w polemikę na ten temat. Osobiście kilka razy stanąłem w obliczu zamknięcia lub okrojenia działania ośrodka ( w Alpach ) i jedynym ratunkiem , by zmniejszyć  frustrację , było udanie się na browar. Niestety na warunki pogodowe nikt nie ma wpływu. Stąd również pomysł sezonówki , nie irytuję się dzięki temu.

FB rzadko czytam ale pewno jest tak jak piszesz.

Tylko do Skolnitego mamy bliżej niż do Szczyrku , może o jakieś 4minuty... Więc Pan Pingwin  raczej nie jest naszym celem , niemniej pewno zastanawiałbym się nad tym rozwiązaniem mieszkając w innym miejscu.

Poza tym dosyć często jeździmy na Chopoku i w Tatrach , czasami w Spindlerovym , więc oferta TMR nam pasuje. W kwestii Skrzycznego : dobrze , że COS się rozwija i bardzo dobrze , że jest połączony z Małym Skrzycznem , jak dla mnie bardzo uatrakcyjnia to Szczyrk.

Jeździsz do Spindla ? W pewien sposób miejsce podobne do Szczyrku ale zdecydowanie mniej eksponowane na kaprysy pogody. Nachodzi potem czasami refleksja , czy na irytację narciarzy bardziej wpływa zarządzanie , czy lokalizacja i warunki terenowe ośrodka. Pozdr.

• Like 1

31 minut temu, pasazer85 napisał:

Moje spostrzeżenie z Bieńkuli z zeszłego roku ( zima całkiem fajna, do tego dzialał jeszcze orczyk).Weekend, niedziela, kolejki do kanap i gondoli na 20min. stania,Bieńkulą i orczykiem jeździliśmy na bieżąco, narciarzy 4 w powiewach do 10 :D 

Tak, to faktycznie jest jedyne sensowne rozwiązanie na jazdę w SON w wysokim sezonie :)

Te same spostrzeżenia z poprzedniej zimy , szczególnej jakby nie patrzeć ze względu na ilość śniegu.

1 godzinę temu, tomi33 napisał:

Szczyrk  i jeszcze dawny GAT , zima 1995/96.

IMG_20200323_173913.jpg

Na kurtce powiewa karnet do dziurkowania?

• Like 1

10 minut temu, MrSouvlaki napisał:

Poza tym dosyć często jeździmy na Chopoku i w Tatrach , czasami w Spindlerovym , więc oferta TMR nam pasuje. W kwestii Skrzycznego : dobrze , że COS się rozwija i bardzo dobrze , że jest połączony z Małym Skrzycznem , jak dla mnie bardzo uatrakcyjnia to Szczyrk.

Jeździsz do Spindla ? W pewien sposób miejsce podobne do Szczyrku ale zdecydowanie mniej eksponowane na kaprysy pogody. Nachodzi potem czasami refleksja , czy na irytację narciarzy bardziej wpływa zarządzanie , czy lokalizacja i warunki terenowe ośrodka. Pozdr.

Z innych ośrodków TMR ,odwiedzam Chopok, do tej pory było to 3-5razy w sezonie.W Szpindlerovym nigdy nie byłem, jakoś nie po drodze,mając robić 400km wolę troszkę dołożyć i pojechać gdzieś w Alpy :)  W Tatrach jak najbardziej, ale najczęściej polskich, Kasprowy obowiązkowo na koniec sezonu ( ten sezon jest pierwszym od 15 lat kiedy tam nie zawitałem, w sumie to zawitałem ale wiatr pokrzyżował plany, zjechałem na nartach z Kuźnic do ronda 😂 ) 

Jeszcze co do zarządzania, zarządzający powinien mieć wiedzę czym zarządza i w jakich warunkach, zarządzając Szczyrkiem tak jak Jasną to można jak się weźmie Wierch Pośredni i postawi na Małym Skrzycznym 🤣 Wycinając hektary lasu na Hali Skrzyczeńskiej TMR sam sobie narobił kłopotów ze śniegiem w tym miejscu.

Piszą że mają 22 km tras , ale część z nich olewają i nie naśnieżają, mają na mapach ośrodka trasy które nie istnieją i to mnie irytuje :/ Plus problemy z sezonówkami, ja w tym roku akurat takich nie miałem, mieli inni o czym możesz tutaj przeczytać, ja walczyłem w infocentrum w zeszłym roku :/  

• Like 3

8 minut temu, pasazer85 napisał:

Z innych ośrodków TMR ,odwiedzam Chopok, do tej pory było to 3-5razy w sezonie.W Szpindlerovym nigdy nie byłem, jakoś nie po drodze,mając robić 400km wolę troszkę dołożyć i pojechać gdzieś w Alpy :)  W Tatrach jak najbardziej, ale najczęściej polskich, Kasprowy obowiązkowo na koniec sezonu ( ten sezon jest pierwszym od 15 lat kiedy tam nie zawitałem, w sumie to zawitałem ale wiatr pokrzyżował plany, zjechałem na nartach z Kuźnic do ronda 😂 ) 

Jeszcze co do zarządzania, zarządzający powinien mieć wiedzę czym zarządza i w jakich warunkach, zarządzając Szczyrkiem tak jak Jasną to można jak się weźmie Wierch Pośredni i postawi na Małym Skrzycznym 🤣 Wycinając hektary lasu na Hali Skrzyczeńskiej TMR sam sobie narobił kłopotów ze śniegiem w tym miejscu.

Piszą że mają 22 km tras , ale część z nich olewają i nie naśnieżają, mają na mapach ośrodka trasy które nie istnieją i to mnie irytuje :/ Plus problemy z sezonówkami, ja w tym roku akurat takich nie miałem, mieli inni o czym możesz tutaj przeczytać, ja walczyłem w infocentrum w zeszłym roku :/  

Chopok jest dla nas jak najbardziej OK. Choć... znając górę najlepiej planować wyjazd dzień wcześniej :(  Tak , od Kasprowego też można się "odbić" - ryzyko uprawiania narciarstwa w miejscach narażonych na wiatr ! 

To polecam Spindl , w mojej opinii warto jechać ( tylko nie w czasie czeskich ferii ) , dobre miejsce , klimatyczne miasteczko. Oczywiście to nie Alpy/Dolomity

Wiem , że jest problem z brakiem lasu , nie tylko na Hali Skrzyczeńskiej  - raczej musimy poczekać aż odrośnie , względnie nie jeździć w to miejsce ( bo w imię czego się irytować ? )

Czy 22km , czy 17 , czy 34  ? Nie wiem , znamy Szczyrk , jak jest otwarta większość tras , to można pojeździć.

Nie mieliśmy  prawie nigdy problemów z sezonówkami ( 6lat )  , może ze dwa razy od 2014 byłem w infocentrum , ale pewno przy nagromadzeniu tego rodzaju problemów pewno bym się   denerwował. Między innymi po to mam karnet sezonowy , żeby nie iść do kasy.

Pozdr.

W dniu 22.03.2020 o 18:40, pasazer85 napisał:

Brak udostępnienia w tym marnym sezonie Golgoty czy Bieńkuli nie jest powodem by nie przyjeżdżać do Szczyrku, ale ostentacyjny brak woli ze strony ośrodka by choć spróbować naśnieżyć te trasy już jakimś powodem jest. A to tylko czubek góry zastrzeżeń jaki osobiście mam do tego ośrodka. Przygotowanie tras to jest dramat, wychodzenie  z peronu gondoli w błoto, wysiadanie z kanap na betonowy odjazd, brak zabezpieczenia przetarć, chaos informacyjny w przypadku zamykania wyciągów, o jajach z sezonówkami i godzinnymi kolejkami do infocentrum nie wspomnę... :/ 

Z własnych obserwacji widzę,że w tym roku było znacznie mniej narciarzy niż rok temu ( nie wiem czy to wina kiepskiej zimy, czy ogólnego wkur...klientów na ośrodek), ale po tym co obserwowałem w tym sezonie nie wróżę wielkiego najazdu za rok. Sam jako posiadacz sezonówki nad zakupem następnej mocno się zastanawiam... 

Zwłaszcza, że nabywcy sezonówek to nie ci, co błogosławią niebieskie (też zresztą słabo przygotowane) trasy. To raczej dobrzy narciarze, liczący na trudniejsze trasy. Im pozostał ... FIS na COS-ie, z którym też było różnie.

Cóż, zima była beznadziejna to fakt. Ale pewnej dbałości o bardziej zaawansowanego narciarza brakuje mi ewidentnie.

• Like 2

Jeżeli ktoś jeździł w Szczyrku bezpośrednio przed 11 marca, watro przeczytać.

Uwaga! TVN: Rodzina zarażona koronawirusem. „Ojciec zmarł, nie mieliśmy możliwości pożegnania się z nim”

"...Mój ojciec miał mały pensjonat w Szczyrku. Parę dni wcześniej byli u niego Holendrzy. Padł im akumulator i tata zaniósł im prostownik. To był ich jedyny bezpośredni kontakt – relacjonuje pani Maria w rozmowie z Uwagą! TVN.

Spotkanie z turystami to prawdopodobna przyczyna zakażenia 83-latka. Holendrzy wyjechali z jego pensjonatu 11 marca."

https://zdrowie.wprost.pl/medycyna/choroby/10309758/uwaga-tvn-rodzina-zarazona-koronawirusem-ojciec-zmarl-nie-mielismy-mozliwosci-pozegnania-sie-z-nim.html

• Sad 2

20 godzin temu, PavloS_ napisał:

A dlaczego mostek jest na etapie demontażu.?

Mostek był tymczasowy, docelowo ma być ,,tunel" dla narciarzy

W dniu 13.02.2019 o 09:46, surfing napisał:

Zwalisko przejazd przez drogę, na przyszły sezon szykuje się przejazd pod drogą.

Rozpoczęto procedurę do ,,Budowa przepustu dla przejazdu narciarzy pod ul. Zwalisko w Szczyrku wraz z przebudową sieci: elektroenergetycznej, gazowej i kanalizacji sanitarnej"

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-09-12 094612.jpg

• Like 2
  • Thanks 1

Fajnie, że tunel w miejsce mostku. Ale czy ktoś zna teoretyczne plany co do rozbudowy ośrodka w 2020 roku?

Edited by Wuwu09

34 minuty temu, Wuwu09 napisał:

https://www.gopass.pl/PL/homepage/szczyrk/smart-season-pass

Potwierdzone 799 zł do 30 kwietnia 2020.

Później 899 zł.

Niestety oferta przy zakupie jest bez aktualnego regulaminu, sezonówka obowiązuje tylko na SON(SMR) w ciągu dnia z wykluczeniem dni 27-30.12.2020.

Do 30.04.2020:

Dorosły 799

Dziecko 6-11l. 559

Junior 12-17l./ Emeryt 639

10 minut temu, Piotrp napisał:

Niestety oferta przy zakupie jest bez aktualnego regulaminu, sezonówka obowiązuje tylko na SON(SMR) w ciągu dnia z wykluczeniem dni 27-30.12.2020.

Do 30.04.2020:

Dorosły 799

Dziecko 6-11l. 559

Junior 12-17l./ Emeryt 639

Trzeba brać w ciemno jak świeże bułeczki 🤣 nie dość że drożej niż zeszłym roku to jeszcze jakieś wyłączenia między świętami a sylwestrem i do tego bez BSA I COS 😂

Sprytna sezonówkaSzczyrk799 PLN

40 km tras, 1 kraj, 1 ośrodek Jeśli pozostajesz wierny polskim stokom, ta Sprytna sezonówka to dla Ciebie strzał w dziesiątkę. Można z nią szusować przez całą następną zimę w ośrodku Szczyrk. Kup w najsprytniejszej cenie tylko do końca kwietnia.

Później zapłacisz za Sprytna sezonówkę 899 PLN

Dla kogo jest przeznaczona:
- Dla lokalnych patriotów
- Dla tych, którzy lubią sprawdzoną jakość i chcą wesprzeć lokalny biznes w Szczyrku
- Dla tych, którzy nie chcą płacić za coś, czego i tak nie wykorzystają

LOCAL

Czyli bez COS i BSA. No nie wiem czy mam się wiązać tylko z SMR, przyszłość jest mocno niepewna, a oni jeszcze tą niepewność pogłębiają. Mogliby jasno napisać, że się odłączają od wspólnego skipassu, a tu cisza i niedomówienia.

Grają na naszych emocjach. Nie podoba mi się to. 

• Like 1
  • Sad 1

4 minuty temu, andy-w napisał:

LOCAL

Czyli bez COS i BSA. No nie wiem czy mam się wiązać tylko z SMR, przyszłość jest mocno niepewna, a oni jeszcze tą niepewność pogłębiają. Mogliby jasno napisać, że się odłączają od wspólnego skipassu, a tu cisza i niedomówienia.

Grają na naszych emocjach. Nie podoba mi się to. 

Tylko jak im niby wyszło 40 kilometrów tras bez COS-u i BSA ? Ja chyba jednak poczekam z decyzją zakupową do jesieni. 100 zł to jednak niewielka różnica w cenie, a może do jesieni będziemy nieco mądrzejsi.  

• Like 3
  • Thanks 1

i gdzie sie podzialy przedplaty ? Chca załatać od razu dziurę po tym sezonie licząc na cała wpłatę wiosną. Chyba sie przeliczą.

• Like 2
  • Haha 1

7 minutes ago, christof said:

ale gdzie to jest napisane ze bez COS i BSA?

Christof, a gdzie jest napisane, że z COS i BSA ? 

Może te 40 km są wskazówką ? Może.

Słabe te ich zagadki, zwłaszcza w tym czasie.

Edited by andy-w
  • Like 1

Popatrzcie, każdy z nas, trochę jednak dni w sezonie w tym Szczyrku spędzał. I my się zastanawiamy czy kupić tą ofertę. Coś bardzo słaby marketingowo ten produkt i mocno niedopracowany przekaz. A gdzie jest regulamin świadczenia usług ?    

• Like 1

2 godziny temu, moruniek napisał:

I my się zastanawiamy czy kupić tą ofertę.

Wiem w którym momencie zorientowałem się że nie chcę.

Jadąc do Tatrzańskiej Łomnicy po koniec lutego mijałem kolejny raz Białkę tu nic nie poczułem a potem Jurgów o którym dowiedziałem się z tego forum. I wtedy odezwał się ten wstrętny zgrzyt "kupione - zapłacone".  W jednym momencie chciałem zaparkować, kupić karnet, wpiąć sprzęt i pośmigać przy pięknej pogodzie po opisywanych przez kolegów z forum trasach. Ale chwila, po co!  Zaraz będziesz w Łomnicy. No i byłem, ale zły na siebie jestem do teraz.  

W Szczyrku byłem tylko kilka razy za każdym frustrując się coraz bardziej, słabym śniegiem, kamieniami i blokadami na bramkach. Na COS tylko raz, w Hiltonie też, i ze złości gotuje mi się krew do teraz. W porównaniu do poprzedniego sezonu nie ma co porównywać. Beskid Arena mnie urzekł, chyba tylko dlatego, że gdzie indziej było bardzo kiepsko. 

Jaki będzie nowy sezon nikt nie wie. Ja też. Ale jeśli będzie można przemieszczać się między województwami to z przyjemnością odwiedzę te ośrodki w których jeszcze nigdy nie byłem. :)      

• Like 2

9 godzin temu, Akartman napisał:

Wiem w którym momencie zorientowałem się że nie chcę.

Jadąc do Tatrzańskiej Łomnicy po koniec lutego mijałem kolejny raz Białkę tu nic nie poczułem a potem Jurgów o którym dowiedziałem się z tego forum. I wtedy odezwał się ten wstrętny zgrzyt "kupione - zapłacone".  W jednym momencie chciałem zaparkować, kupić karnet, wpiąć sprzęt i pośmigać przy pięknej pogodzie po opisywanych przez kolegów z forum trasach. Ale chwila, po co!  Zaraz będziesz w Łomnicy. No i byłem, ale zły na siebie jestem do teraz.  

W Szczyrku byłem tylko kilka razy za każdym frustrując się coraz bardziej, słabym śniegiem, kamieniami i blokadami na bramkach. Na COS tylko raz, w Hiltonie też, i ze złości gotuje mi się krew do teraz. W porównaniu do poprzedniego sezonu nie ma co porównywać. Beskid Arena mnie urzekł, chyba tylko dlatego, że gdzie indziej było bardzo kiepsko. 

Jaki będzie nowy sezon nikt nie wie. Ja też. Ale jeśli będzie można przemieszczać się między województwami to z przyjemnością odwiedzę te ośrodki w których jeszcze nigdy nie byłem. :)      

Do Jurgowa podjedź jak będzie czynna czarna trasa, bardzo fajne miejsce do jazdy. Piękne widokowo. Najfajniejsze jest jednak to, że karnety działają tam naprawdę długo w ciągu dnia, a jak kupisz karnet całodzienny, to w ciągu dnia można zmienić kilka ośrodków (są od siebie oddalone w odległości kilku, kilkunastu kilometrów). Spokojnie do objechania w ciągu pierwszego dnia są: Jurgów, Bachledka, Kozieniec, Czarna Góra (Litwinka), Kotelnica, Kaniówka oraz Rusiński. Drugiego dnia możesz zrobić Suche, Harendę, Polane Szymoszkową, Witów i Meander.     

• Like 3