Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, bolec napisał:

Brawo !!! :) Wygrał Pan bon na piwo ze mną a Siglanach  ;) haha :D

Chętnie skorzystałbym ale w najbliższym czasie nie planuje być w tych okolicach😉 blisko leżący  Szczyrk kusi ale żeby tam zawitać to musiałoby grubo sypnąć białego coby rodzinę przekonać😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bolec napisał:

Hej wszystkim ! :) 

Ja dzisiaj miałem do wyboru po 17.00 :

- wyciagnięcie kompa i popracowanie :( 

- zaliczenie w TV "jaka to melodia"  ..: ;)

- poszukanie w mojej okolicy czegoś "białego" :mad::x

Nie wiem dlaczego ale padło na to ostatnie  (?!) :) więc przed 18 pognałem do Wisły na oślą łączkę bo pusto i tanio ....i pusto i tanio ...haha :) Jeździło nas chyba z pięć osób .... stok zmrożony i szybki pomimo, że płaski (zero muld po całym dniu!)

BTW   30 pln za 4h wieczornej jazdy wymiata  :D 

Poniżej jedno zdęcie bo więcej nie ma sensu :) I teraz zgaduj zgadula gdzie byłem ?? :D:D wiem banalne .....

siglany.png

Cześć

Skoro Ty robiłeś zdjęcie to myślę, że na górze.

Pozdrowienia z zazdrością

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padło na BSA, padło bo tak naprawdę nie ma alternatywy w najbliższej okolicy i za to należy się duży szacun tej stacji. Warunki naprawdę dobre, twardo, ale bez lodu, później z racji dużej frekwencji coraz więcej wyślizganych miejsc i „wyciągniętych” minerałów. Kilka godzin fajnie spędzonych na nartach.
Po wyjściu z samochodu przy dolej stacji i „odetchnięciu pełną piersią” dotarło do mnie…: na większości rodzimych stacji narciarskich standardowym wyposażeniem powinna stać się maska antysmogowa :$.

IMG_0853.JPG

IMG_5807.JPG

IMG_6000.JPG

IMG_7896.JPG

IMG_9829.JPG

IMG_6755.JPG

IMG_2621.JPG

IMG_5033.JPG

IMG_7124.JPG

IMG_5793.JPG

IMG_6120.JPG

IMG_0071.JPG

IMG_0693.JPG

IMG_0065.JPG

IMG_3678.JPG

  • Like 18
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek_kapica napisał:

Przejrzałem kamerki i okazuje się że przez otwarcie SMR Wiślańskie stoki opustoszały, nawet te zwykle bardzo oblegane :)

Byłem rano na Złotym Groniu. W miarę pusto, głównie szkółki robiły tłok. Na Zagroniu, z tego co widziałem przejeżdżając pod, jeszcze puściej.

W Istebnej warunki dzisiaj dobre, lekki mróz, w nocy był opad. Po drugiej stronie Kubalonki - czyli Wisła i Ustroń - niestety szaro, buro i ponuro. Jutro odwilż ma dojść też już do Istebnej, ale pewnie z rana będzie można super pojeździć - śnieg mają.

 

DSC_0562.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Śnieznica!

Wyjeżdżając z Krk o 7 rano wycieraczki w samochodzie mieliły deszczówkę. Tak było do początku podjazdu na Wierzbanową( kilka km przed Śnieżnicą) gdzie nastąpiła cudowna zmiana i w miejsce wody z nieba zaczął padać śnieg. I tak już było do 11.00 ( pewniei póznie teżj ale tego nie widziałem).Pogoda w Krakowie , widoczne na kamerkach zachmurzenie oraz niemożność wymigania się przez część populacji narciarskiej od obowiązków przedświątecznych spowodowały,że ludzi było o 2/3 mniej niż zazwyczaj w sobotnie przedpołudnie.Jeśli do tego dodamy nocny i poranny opad śniegu na wyratrakowany stok to będziemy mieć obraz szczęścia tych którzy tam dojechali.. Na górnym i środkowym odcinku widzialność była kiepska, ale na miejscami prawie pustym stoku nie było to wielkim problemem i można było pojeżdzić,że aż miło. 3 godziny jazdy, 23 zjazdy  i święta śię pięknie zaczynają. Z ich okazji życzę Wszystkim zdrowia i pomyślności nie tylko na stokach sławnych i tych mniej sławnych, ale w pierwszej kolejności w codziennym życiu,.

A tak dzisiaj wyglądała stacja w Kasinie

 

20171223_110059[1].jpg

20171223_110430[2].jpg

20171223_110433[1].jpg

  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choinka ubrana od kilku dni więc dzisiaj padło na całodzienny Szczyrk. Chciałem doswiadczyć jak na jednym skipassie można objechać narciarsko cały Szczyrk. I udało się.

Zaczęliśmy ok 8.30 od COS. Tutaj warun doskonały. FIS-czerwona gładziutka z 2-3 cm świeżego śniegu. Zero minerałów. Zamknięty Ondraszek też bardzo dobry. Ludzi do 12 godz. niemalże nie było, potem nie wiem bo poszliśmy ogrzać się i pojeść do schroniska. Widać, że SMR wyssał narciarzy, i bardzo dobrze.

Jak ktoś pisał wczoraj "stok i wyciąg prywatny" . Jedynie zmienna mgła i jakiś tam wiaterek czasem przeszkadzały.

Ok. 13 pojawiliśmy się na Hali Skrzyczeńskiej, skorzystaliśmy z trasy-szlaku 3a, gdzie zaspy miały czasem 1m wysokości. Zjazd do Czyrnej po trochę już zmęczonej trasie niebieskiej. Wyjazd gondolą i wystarczy. Potem kilka zjazdów do Soliska na przemian niebieską i jeszcze zamkniętą czerwoną po pagórkach pod lancami. To się Marcinowi najbardziej podobało. Potem 3 zjazdy Julianami i łącznikiem do Soliska. Jest godz. 14.20 idziemy na skibusa na 14.25 . niestety nie przyjechał. Dopiero pojawił sie ten o 14.55 . Dojechaliśmy nim pod kolejkę na Skrzyczne, gdzie wsiedliśmy do auta. Jazda pod Beskid i jesteśmy na BSA. Tutaj jeździliśmy niecałą godzinę. Stan tras po całym dniu oceniam na całkiem dobry. Ludzi prawie nie ma, albo skończyli wcześniej, albo SMR ich przejął. 

I w ten sposób sprawdziłem działanie skipassu działającego w całym Szczyrku (poza Białym Krzyżem i Krasnalem).

W sumie mega udany narciarsko dzień. Jeszcze nigdy w PL tak długo nie jeżdziłem w jednym dniu.

COS

20171223_101653.jpg

20171223_091908_002.jpg

20171223_114554.jpg

20171223_121719.jpg

20171223_123257.jpg

 

Polana nad Golgotą - brak naśnieżania

20171223_131208.jpg

20171223_131647_001.jpg

 

Golgota - brak naśnieżania

20171223_132310.jpg

20171223_133025.jpg

20171223_133655.jpg

20171223_144720.jpg

 

BSA

20171223_154840.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 19
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, melo7anthony napisał:

Jak warun w korbielowie? Górna części Pilska i jak w Lesie przez miziową do Szczawin?

Znajomy twierdzi że jeszcze do piątku warunki u góry były super.  Na trasach śnieg twardy i zmrożony. Nartostradą przy odrobinie ostrożności(minerały i lód) można zjechać do dolnej stacji kolejki. W lesie natomiast może być trochę mało śniegu który już mocno siadł. Przez co mogą wystawać różne kamienie i korzenie.pzdr.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...